Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   418 / 2500
(#) CIROKL válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Idézet:
„.A 2*28 AC-re kell kötni a többit”
igen az AC az a váltó feszültség ! Ha a28 volt vátó feszültséget egyenirányítjuk majd puffereljük akkor lessz belőle 40 Volt DC Neked meg 2*40 voltra van szükséged ?
(#) DJ Szabcsa válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Nah akkor leírom. Kell neked egy 2x28VAC HÁLÓZATI TRANZFORMÁTOR. Ebbe megy a 230volt amiből a trafó csinál neked 2x28volt váltófeszt. Ezt kötöd a két egyenirányítóra majd onnan a biztosítékokra és a puffer kondenzátorokra és innen viheted a végfokra.
(#) Saggitarius válasza Bütyk-örmester hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Hat lehet is alapzaja. Akkora lo erositest aliitottak be, hogy csak na (kb 360 szoros!), affenenek. Boven elegendo lenne 50-60 szoros kulonosen ha csak 10V-rol jaratod. A nagy erositesnek koszonhetoen meg akar gerjedhet is amit te mint alapzajt hallasz (persze nem magat a gerjedest). A tapszureshez csak jo minosegu kondikat hasznaljal, lehetoleg indukcioszegeny keramia ill tantal elkokat

A bemeneti 2.2 mikro boven elegendo, nem fogja leszukiteni az atvitt savodat.
(#) peter1995 válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Ahhhhha értem TXHTHX.
(#) peter1995 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Egy utolsó kérdés ?olyat lehet csinélni hogy 1x28VAC-t ketté osztok és azt kötöm tovább vagy mindenképp 2x28VAC kell?
(#) Saggitarius válasza Saggitarius hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Hat nem is tudom, lusta vagy, vagy angolul nem tudsz? Londonra szukitve alaktreszesek van vagy 3 oldalnyi lista, csak a jo oreg gugliba kellett beirni a varazsszavakat: electronics components London es az eredmeny:Itt lathatod
(#) Saggitarius válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Megoldhato, de vegfoknal nem ajanlatos, mivel sima egyutas egyeniranyitas (2db).
(#) peter1995 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Vagy 2 1x28voltos trafó?külön kötve
(#) Kovidivi válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Miért megy ilyen nehezen?
Kérlek olvasd el ezeket, és utána kérdezz.
Tápegységek -elsősorba ezt!
Aztán ezeket mind!
Elektronika alapismeretek. És rájössz minden egyes kérdésedre. Köszi, Üdv!
(#) Bütyk-örmester válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Tehát akkor lehet hogy azzal van a gond hogy alacsony a feszültség?
(#) mrex hozzászólása Dec 13, 2009 /
 
Kedves Köbzoli!
Köszi a megerősítést a láncfűzős földelési hálózatról.
Bejött. Mégegyszer köszönöm.
peter1995 Mondd te nem véletlenül egy bazi subwoofert szeretnél autóba? 12v-táplálás ,100w ezek a hozzászólásaidból valók. Arra a kérdésedre hogy mennyibe kerül ez az ? Nos annyit mondok annyiba kerül amennyit meg tudsz spórolni rá. 14 évesen (Ha a loginneved a születési idődet rejti ) Elhiszem hogy nincs pénz rá ,de akkor a tapasztalást és építést miért ilyen bonyolult dolgokkal kezded.Én pldául leszoktam a dohányzásról nem iszom és 2 havonta töltöm fel a modilomat csakhogy az így megspórolt pénzen tudjak hobbielektronikázni 3 gyerek mellett. Gondolkodj logikusan, Ha olyan egyszerű lenne a célod elérése akkor kapcsolások tucatjai lennének a találati listában. A Számítógépes világban ismert egy mondat "A számítógép parancsaid és nem vágyaid szerint működik" Átkonvertálva a te esetedre Az élet tudásunk és nem vágyaink szerint működik"
(#) saraha válasza mrex hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Szia.

Idézet:
„Én pldául leszoktam a dohányzásról nem iszom és 2 havonta töltöm fel a mobilomat csakhogy az így megspórolt pénzen tudjak hobbielektronikázni 3 gyerek mellett.”

Micsoda sorstársak vagyunk
Azzal a kivétellel,hogy nekem nem 3 gyerekem van meg előfizetéses vagyok.
A többi stimmel.
(#) Bütyk-örmester válasza Saggitarius hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Tehát akkor ez az IC önmagában ilyen vagz én rontottam el valamit?
(#) DJ Szabcsa válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Nem jó ahogy szeretnéd. Vagy egy darab 2x28VAC trafó kell vagy két darab 28VAC trafó kell. Tehát minden képpen kétszer kell a feszültség neked.
(#) peter1995 válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Hello.De úgy jó lesz mert van 2 db 28VAC trafó.A graezt híd milyen legyen?100v és 8A körül?
(#) Handariel hozzászólása Dec 13, 2009 /
 
Sziasztok!

Lehet van már valahol a fórumon, kérlek akkor igazítsatok útba, s ha nem akkor is valamerre

Nem tud valaki ajánlani egy erősítót, amit 5.1 es rendszerhez használhatnék, mélynyomó megvan, szeretnék egy rendszert tervezni, s elkészíteni hozza az erősítőt is. A gondom az, hogy nem tudom hogyan oldjam meg, hogy egy potméterrel állitsam a hangot minden szálon, s hogy keszitsem el, hogy egy trafóról üzemeljen...
köszi a segítséget
(#) ImiDj válasza Bütyk-örmester hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
8-18V-ig mehet neki.Csak azt mondom egy aksival meg lehet tudni hogy a tapal van a baj mert ha rakotod az aksira mar nem szabad brumogjon.Ha megis akkor valami van a bekotesel vagy foldhurok.Lehet a tapfesz is kicsi(nemlehet tudni ezeknel az ic-knel)plane hogyha meg terhelesnel esik egy-ket volt .Milyen trafo van hozza?
(#) DJ Szabcsa válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Úgy akkor jó lesz. Én ezt javasolnám egyenirányításhoz:
KBPC 1006 DR 10A / 600V
Puffernek meg minimum 50volt és 10ezer µF kondenzátor, de ez lehet több kisebb kondenzátor is egymás után rakva.
(#) peter1995 válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
oké kössz a segítséget.Ha megleszek jelentkezek.
(#) ladislave hozzászólása Dec 13, 2009 /
 
Sziasztok!
Arra lennék kíváncsi,hogy szerintetek ezzel az erősítővel minden rendben van-e?
Összeraktam de nem reagál semmire.
(#) kadarist válasza ladislave hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Szia!

Viszonylag jól néz ki. Az OPA tápáram-változása vezérelné a darlingtonokat.
(#) ladislave válasza kadarist hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Valami akkor sem stimmel vele. Nézd csak meg az IC belső felépítését és nézd a bementet. 1741
(#) ladislave hozzászólása Dec 13, 2009 /
 
Ne is nézzétek tovább a sémát! Nem kell már a segítség. Addig kísérleteztem vele amíg kigyulladt és eldobtam.
(#) Bütyk-örmester válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
A tortenent ott kezdodik hogy egyik unokatesomnak van ket harom wattos hangszoroja de nem volt hozza erositoje, megkert hogy keszitsek neki egy egy erositot, igy ami itthon volt azt osszeraktam es igy szuletett ez a fantasztikus "hi-fi" erosito . Megvolt a Vegfok es a trafo( ami nem egy nagy darab), szerintem par mA-t tud. A hangszorok vedelme erdekeben a bemenetre tettem egy potmetert amit az erosito dobozaban rejtettem el es beallitottam megfelelore, hogy ne suljenek oda a hangszorok. Probalkoztam minel kevesebb penzbol osszehozni de ugy nez ki hogy az eredmeny is csak olyan.
(#) szamóca válasza ladislave hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Jó arc vagy!
(#) Directors válasza szamóca hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Ez nagyon tetszett.
(#) ImiDj válasza Bütyk-örmester hozzászólására (») Dec 14, 2009 /
 
Hat ja en is csinaltam rokonoknak.Volt valamilyen rosz tv abban megkerestem az erosito reszt es kivagtam belole oszt kesz.Ugyhiszem Tba 810As volt.Ezt a potmetert szerintem meg vezesd ki hangero potinak azert bughat mert oszeszed mindenfele jelet.A kimenetre teted?Par ma-es trafo?Ez egykicsit keves Hat en is ugy voltam mig sulis voltam(4-5)eve akkor meg nem jutottam hoza alkatreszekhez es rosz tvk-bol raktam osze erositot valami 82-es rajz utan az is persze aszimetrikus tapal.A lenyeg hogy egy-ket bulit kibirt.Igaz nem volt egy nagy szam de ment es sajat erombol tanultam meg mindent(mar amit meg lehetet) es azert esik jol ha valamiert megdicsernek.Es ezek a W-ok hat igen mik tudtunk bulizni 2x50w-al mert hat mit er a nagy hangero ha nincs hangulat Meg nem is lehet a szomszedoktol mert
(#) Handariel válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 14, 2009 /
 
Köszönöm, meg is van...
(#) Bütyk-örmester válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 14, 2009 /
 
A potmetert a bemenetre tettem, en is meg sulis vagyok meg es az unokatesom is ugy hogy eleg gyengen allunk penzugyileg es emiatt is van ez hogy csak butykolok, mert nincs eleg penz.
TV-bol mar en is szedtem ki erositot TBA800 de nekem nem akart mukodni, es a hutoszarnyak ra voltak forrasztva a nyaklapra semmi hutes nelkul.
(#) peter1995 hozzászólása Dec 14, 2009 /
 
Tudom hülye kérdés de ez ugye arra való hogy bekötömPl.az mp3-at és a másik kimeneten sokkal nagyobb teljesítmény megy ki.Tudom most jön hogy milyen hülye vagyokstb.stb.De jobb előbb kérdezni mint utána.http://www.hestore.hu/termek_10027685.html
Következő: »»   418 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem