Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   133 / 607
(#) Bassmester válasza Kaz0 hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Ha jó trafót akarsz tekerni, akkor 3,5A/mm2 lehet a maximum áramsűrűség. Ha ennél nagyobb áramsűrűséggel méretezed, akkor jelentősebb feszültségesés léphet fel az impulzus csúcsokban és még némi melegedéssel (hőveszteség) is számolhatsz.
(#) Kaz0 válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 14, 2009 /
 
Nagyon jó a táblázat, épp ezt kerestem. Találtam én angolul, ahol valami AWG szerint mérnek, nem átmérőben, nem nagyon értettem, meg azt is írták hogy nem mindegy transzformátorban használom, vagy csak úgy simán. Szóval összezavarodtam, de most már képben vagyok, köszi
Bővebben: Link :kerdes:
(#) Bassmester válasza Kaz0 hozzászólására (») Dec 14, 2009 /
 
A linkelt táblázatod, a 0,785mm2-es (d1mm) huzalra, 4,14A-t megenged. Ez egy elég hanyag méretezés, ha egy ekkora áramigényű erősítőt akarsz vele táplálni.
(#) Zupp87 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Nekem a HMTrafo 4,5A-es szekunderáramhoz kb. 2mm átmérőjű (3,14mm2, ha nem több.. ugyanis beónozva nem fért bele a 2,5-ös sorkapocsba ) huzalt használt fel.. bírta is a strapát a trafó. 2 db 7294 ment róla, teljesen kivezérelve az egyenirányított feszültség az üresjárati 41,5V-ról 39,5V maradt, közben a trafó meg csak langyos volt.. persze lehetett volna jobb is.. ha mondjuk 2x22000u-t használok 2x10000 helyett Szerintem ez a trafó 5-6 ampert simán leadna huzamosabb ideig
(#) Bassmester válasza Zupp87 hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Akkor a tiéd, egy megfelelően túlméretezett trafó, a 2V-os esés az nem rossz, a 3,14mm2 pedig akár 10A-nél is használható szinten tartja a feszültséget, ha a primertekercs és a vasmag is jól van méretezve.Nem tudom megérteni az olyan táblázatok kiagyalóit, akik azt állítják hogy 1mm átmérőjű dróttal, 4,14 A-re lehet trafót méretezni. A gyakorlat nem ezt mutatja.
(#) ptesza válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Ha nagyon keletről jött akkor simán megértem. (KÍNA)
Ha nagyon nyugatról (USA) , akkor a nitrogén hűtés miatt , elég ennyi. :hide:
(#) martin96 hozzászólása Dec 15, 2009 /
 
Sziasztok!
Ez a nyák jól van megcsinállva?

Tda7294_m.eps
    
(#) martin96 hozzászólása Dec 15, 2009 /
 
AZ előzőt nem jelenítette meg.Ez már jobb szerintem.

Tda7294.lay
    
(#) Zupp87 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Ilyen csepp ni

kép
(#) Bassmester válasza Zupp87 hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Jól néz ki
(#) Bassmester válasza martin96 hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Eléggé gáz ez a nyák
Honnan szedted össze? Szerintem egy jól kidolgozott, bevált nyákot építs!
Tudom ajánlani a Pedró félét, vagy a sajátomat, ami egy panelen van a táppal és a védelemmel.

Íme:
(#) martin96 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Ez az első nyákom.Inkább maradok a jólbevállt univerzális nyáknál.
(#) Bassmester válasza martin96 hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Ja, bocsi... majd alakul még ez :yes:
Az univerzális "nyák", erősítőhöz nem a legjobb választás. Én még három alkatrészhez is panelt csinálok, mert az a biztos.
(#) hapro válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Tetszik ez a nyák, biztos készítek belőle párat, már csak azért is jó, hogy legyen.
(#) Bassmester válasza hapro hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Köszi
Bízhatsz benne, le van tesztelve és tökéletesen működik. A standby/mute funkciót mellőztem belőle, ezért nincs a 4-es láb testre kötve. A védelem, ezekkel az alkatrészekkel kb 1-1,5 másodpercet késleltet bekapcsoláskor, ami elegendő.
(#) Vatti válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Szia Bassmester,
egy hídbakötött 7294 nyákrajzot tudnál feltenni esetleg ami már ki van próbálva és sprint-layout-ban van (mint a mono) ? Előre is köszi.
(#) DJ Szabcsa válasza Vatti hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Parancsolj. Ha jól tudom ebben semmi hiba nincs.
(#) karvolt hozzászólása Dec 16, 2009 /
 
Hello

Valaki meg tudná mondani, hogy ehhez az IC mekkora trafó és mekkora puffer kondi lenne az ideális. A válasz(oka)t előre is köszönöm
(#) DJ Szabcsa válasza karvolt hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Ha sztereó akkor egy 300wattos toroid a két oldalnak, és oldalanként minimum 10.000µF szűrés.
(#) ImiDj válasza karvolt hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Ez igy keves(mekkora trafo es mekkora puffer kondi kell)mire akarod hasznalni?Ahogy irta Dj Szabcsa 300W-os toroid a ket oldalnak meg 2x10.000 microfarad 50V min.10A-es dioda hid.A trafo secunteri oldala ne legyen nagyobb 2X30V-nal mert az puferelve meg eppen elmegy.De ez attol fug hany ohm-os a hangfalad mert ha 4 akkor 2x25V-on felol ne meny.Szoval milyen hangfalakra kell?Legyen egy tampont hogy mire akarod hasznalni es azutan tervezni.Remelem segitetem
(#) Bassmester válasza Vatti hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Hidaltból még nem csináltam saját tervet, de ami késik nem múlik. Én is a Pedró-félét használom, amit szívesen ajánlok neked is, bár ebből nincs lay formátum. Egyébként nem volna nehéz az eredeti rajz alapján Sprint-ben lerajzolni, de mostanában nincs időm ilyesmire.
(#) karvolt válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Szia, köszönöm a segítséget.
Leginkább itthon akarom használni, de kisebb buliba is akarom majd vinni. A hangfalak, amiket rákötök azok 4Ω-osak.(Akkor nekem max 2x25 V-os toroid traffo kell)
(#) Zupp87 válasza karvolt hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
2x24V szerintem meg fog neked felelni.. előregyártott toroidot is lehet kapni ilyen feszültséggel, mondjuk SOSnál, nem is annyira veszettdrágán.
(#) Bassmester válasza karvolt hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Nézzél körül a vaterán is, ha trafót keresel. Én is ott vettem, Toroidpower-től egy 320VA/2x29V-ost, 6000-ért, tehát jócskán ár alatt. Egyébként Letkésen gyártott trafókat árul. Érdemes végignézni a kínálatát :yes:
(#) mackomester hozzászólása Dec 19, 2009 /
 
Nnna, hosszu toprenges utan en is osszeraktam egy vegfokot ezzel az IC-vel, egy szejjelhajtott quad dobozaba. Javitani kellett volna az eredetit, de nemigen erte meg. Bassmester javaslatara az O nyak-tervevel
epitettem meg es mit mondjak, igencsak meglepett az
eredmeny.... Pozitivan...
2x35V-on jar, 8 ohm-ra dolgozik.
Kivalo kis cucc, tetszik a hangja, bar a Quad44 elofok
meglehetosen zajos es gyenge cucc...
Itt van nehany kep az eredmenyrol.
(#) ptesza válasza mackomester hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Szép munka !

Tudtommal a quad-ok magasabb feszről jártak, nem?
(#) Bassmester válasza mackomester hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Gratula!
Egész jó lett
Nagyon állat ládáid vannak! Jól látom, hogy nem egyformák a mélynyomói? Vagy csak a sapkájuk különbözik?
(#) mackomester válasza ptesza hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Sziasztok!

Igen, az eredeti trafó egy műgyantával kiöntött tégla volt, ami a 2x50 voltot adta pufferen. Az alap probléma
az volt, hogy 110V-tól 240-ig lehetett tekerni a primer
feszt, és az ember 220-on járatta amióta megvette...
Azért erre is 230 van egy ideje, méréseim szerint sosem
megy 235 alá. Kicsit kapott az összes alkatrész, nagyon instabil volt az egész cucc. Kapott egy új toroidot, ami pufferen 33-34 voltot ad, ide tokéletes volt.

Bassmester: Az alsó mélynyomó egy passzív sugárzó, azért néz ki máshogy. Az adatlap szerint legalábbis, szétszedni nem akartam, bár nem is hiszem, hogy tudnám, mert azt hiszem ragasztva vagyon...
(#) Kaz0 hozzászólása Dec 21, 2009 /
 
Sziasztok, végre elkészült a nagy mű. Köszönet a segítségért, nélkületek nem ment volna
Bővebben: Link
(#) ImiDj válasza Kaz0 hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Orulok hogy sikerult
Következő: »»   133 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem