Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   198 / 1161
(#) mrex válasza Saggitarius hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Igen de te nem Londonból vagy ? Mert akkor sajna nem sokra megyek bár nagyon köszönöm a fotót.
(#) mrex válasza Saggitarius hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Nem biztos attól függ W1/4" vagy G1/4" a Withworth 1/4" az valóban 6,35 a G1/4" az 13,157
(#) Saggitarius válasza mrex hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Akkor a kovetkezo kozelebb all a valosaghoz: Bővebben: Link
(#) mrex válasza Saggitarius hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Próbálom a locking kifejezést (zárható, biztosított, menetes, csavaros) hogy itthon rátaláljak mert biztos vagyok benne, hogy lehet ezt itt kapni csak nem találom el a megfelelő keresőszót.
(#) Saggitarius válasza mrex hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Menetkozben akadtam erre, gondolom Te is ilyesmihez keresed: (hangmester.hu honlapon volt)

Picture 5.png
    
(#) Saggitarius válasza mrex hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Egy kicsivel odebbrol, Irorszag.
(#) mrex válasza Saggitarius hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Igen pontosan. Van egy kis színkörünk és ott kéne néhány problémát leküzdeni. cserélgetni szeretném a különböző karakterisztikájú mikrofonkapszulákat. viszont a kapszulák védődróthálói be vannak ragasztva. Emiat gondoltam a dugóra. de látom rossz lóra tettem.
(#) mrex válasza Saggitarius hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Ja igen egy másik fórumból volt ismerős a neved egy másik sráccal beszélgettél és Ő volt Londonból, még karácsony előtt.
(#) mrex válasza Saggitarius hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
megmértem sajnos a fotók rosszak lettek.
jól gondoltam 7,62 tehát 5/16".
Honét a fenéből fogok ilyet szerezni?
(#) MaTe193 hozzászólása Jan 3, 2010 /
 
Üdv!

Az lenne a kérdésem ez milyen motor,melyik vezeték mit csinál illetve mire használható.

Köszönettel:máté
(#) Saggitarius válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Sima leptetomotor. Lirast talalsz rola ITT, de a gugli kimutatott HE-s topikot is.
(#) fbela1990 hozzászólása Jan 4, 2010 /
 
Üdv!
Ezt mire használják? 2 dióda van benne szembefordítva. Egyenirányításra?

Kösz előre is!
(#) Saggitarius válasza fbela1990 hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Igen egyeniranyitasra hasznaljak, leginkabb kapcs. uzemu tapokban. Lehet masra is hasznalni, mivel gyors es kicsi a maradekfeszultsege.
(#) djhua hozzászólása Jan 5, 2010 /
 
Milyen alkatresz az amit bekarikaztam kekkel ?

Koszonom
(#) válasza djhua hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
12V-os feszültségstabilizátor IC, alias 'stabkocka' . Mellette a 7812 pedig a típusát jelöli.
(#) djhua válasza hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Koszonom szepen !!


Csak van egy baj nem tudom hogy kerjem az uzletekbe ? 7812 csak ennyit mondjak ?
(#) válasza djhua hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Igazán nincs mit .
Igen, mondd hogy kérsz egy 7812-est, esetleg egy 7812-es stabilizátort, és ebből már biztosan tudni fogják!
(#) djhua válasza hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Koszonom megegyszer a segitseget

(#) takigab hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Üdv minenkinek! Segítségeteket szeretném kérni a mellékelt alkatrészről. Sajnos nem találtam róla semmit. Úgy gondolom egy pár tranzisztor lehet,de ezt csak sejtem. Előre is köszönöm.

P1060142.JPG
    
(#) kadarist válasza takigab hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia!
Ez egy PNP tranzisztor-pár. Bővebben: Link
(#) takigab válasza kadarist hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Köszönöm szépen. Hogy miért nem találtam meg???
(#) hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Sziasztok!

Két kérdésem lenne: az egyik, hogy 5GE200AF-S (5ГE200AФ-C) diódáról tudna nekem valaki bármilyen adatot mondani? Nagyfeszültségű dióda lehet egyébként, de ezen kívül a Google sem tudott egyebet.
A másik pedig az lenne, hogy a múltkori kérdésemre nincs esetleg valaki aki tudna válaszolni?
Ígérem többet nem kérdezek rá, de azért adnék még egy esélyt a dolognak ha lehet.

Aki tudna segíteni, annak előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia!
A múltkori kérdésedre egy lehetséges válasz: fotocella.
Ez a dióda pedig szeléncellákból áll, és emlékezetem szerint Junoszty sokszorozóban van.
(#) válasza kadarist hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia!

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!
Ha Junoszty sokszorozóból van, akkor gondolom van vagy 15kV-os per darab (három van belőle). Egyébként az létezik, hogy 100V körüli a nyitófeszültsége? Épp most méregettem egy picit, de a szelén egyenirányítókról nem tudok sokat, így azt sem tudom hogy ez reális érték-e. Bár belegondolva, hogy mondjuk 15kV-nál mennyit számít az a 100V - akár még igaz is lehet.

Egyébként jó hogy volt ötleted a másik kérdésemre is, ez alapján legalább már el tudok indulni valamerre a keresgéléssel. Érdekes módon nekem meg sem fordult a fejemben hogy fotocella, de most hogy így mondod.. Mindegy, utánakeresek, aztán vagy megtudok róla még valamit, vagy nem. Valószínűleg úgyis csak bekerül a "jó lesz ez még valamire" feliratú dobozba
(#) kadarist válasza hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Ha a szelénről lenne egy képed, akkor biztosra megmondanám, hogy a kistévé diódájáról van-e szó. Ezekben a sokszorozókban 3 db szelén volt, és körülbelül 10-12 kV nagyfesszel megy a képcső. A diódáknál így egyharmad feszültséget számolj.
(#) válasza kadarist hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia!

Csatoltam egy képet, mellette a kondi csak a méretarány szemléltetésére van. Meg is van mindhárom egyenirányító. Gondolom akkor kb 3kV-osak lehetnek.

DSC_3970.JPG
    
(#) Doncso hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Ha már szelénről van szó, magyarázza el nekem valaki legyen olyan kedves, hogy miért jó a szelén egyenirányító, arra gondolok, ami szürke és úgy néz ki mint egy kis radiátor.
Azt tudom, hogy mire jó, de azt nem hogy miért jobb (ha jobb) mint egy sima graetz, vagy csak régen ez volt?
Üdv.
(#) kadarist válasza Doncso hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia!
A szeléncellákból is lehet Graetz-kapcsolást csinálni. Például:Bővebben: Link
Amikor még nem voltak olcsó szilícium vagy germániumdiódák, akkor az egyenirányítók szelénből készültek (vagy elektroncsőből). Ráadásul a szelén nagy zárófeszültségű és viszonylag nagy belső ellenállású eszköz. Ideális nagy feszültségre.Ebben szó esik a szelén egyenirányítókról:Bővebben: Link
(#) Doncso válasza kadarist hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Értem, a graetz kapcsolásra gondoltam, csak azt nem tudtam miért jó, vagy miért pont szelén, de a nagy belső ellenállás megadta a választ.
Köszönöm.
(#) kadarist válasza hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Igen ezek a Junoszty-ból való szelénrudak.
Következő: »»   198 / 1161
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem