Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   199 / 1272
(#) kadarist válasza bihari laci hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Szia Laci!
Hát cseréld ki! Rosszabb úgysem lesz tőle
(#) vjozsi hozzászólása Jan 4, 2010 /
 
Üvdvözlök mindenforum társat és buék mindenkinek,kezdö vagyok a tv javitásba ezért
seitséget szeretnék kérni,van egy imperial 9z85 tipusu tv nem kapcsol be csak vilog a készenlét jezö led és patog a hangszoro ugyan aban az ütemben ahogy vilog a led hol kezdjem szét szetem de nem látok semmi sérülést
(#) kadarist válasza vjozsi hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Szia!
Mennyire foglalkoztál a televíziókkal, vagy az elektronikával? Ha nagyon ismeretlen számodra a terep, akkor készíts néhány képet a készülék belsejéről, és együtt kielemezzük. Addig is keress az áramköri lapon feliratokat, betűket, számokat (sassziszám), mert ez az Imperial márkanév önmagában nem sokat mond.
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Közben megtaláltam a rajzot. Ha minden igaz, ez az:Bővebben: Link
(#) vjozsi válasza kadarist hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
itt vanak a képek a számok f 19 497.07b
nem vagyok othon egyikben sem.
(#) donzetor válasza vjozsi hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Szia,
Ellenőrizd és ha kell cseréld a C69 (33nf)-es kondit illetve a sorvég tranyót (bu508d). Ezek szoktak lenni általábban.
(#) zombee hozzászólása Jan 5, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy régi CRT monitoromat szeretném megjavítani, sajnálnám kidobni. Majdnem nagyobb mint egy TV.
Típusa Cornerstone 21/80, 21''-os képátlóval. A 80 talán a fontban mért súlya lehet, mert közel 40 kilós...
Gyönyörű képe van, és amióta beállítottam a sorkimenő fókuszt meg a geometriakártyán(ilyen is van rajt, ezt is megértük) a potikat, szinte hibátlan a kép. Egy darabig...

Először csak 2-3 órás üzem után bemelegedve kezdett el a kép "rángatózni" függőleges irányban. Vízszintesen minden oké, a sorokat kirajzolja, csak amikor rájön az 5 perc akkor ezek a sorok ugrálnak, főként a kép alsó és felső negyedén.

Már volt olyan is hogy beállt egy stabil állapot, a kép alsó 3 és felső 3 centis része egy kb. 5mm-es csíkba "összeesett". Remélem a képekből valamennyire ki lehet venni a normál képnél jóval fényesebb csíkot és a sötéten maradt sávot ahol normál esetben ott kéne lennie a kép alsó részének.
Amikor összeesett a kép, annak többi része érdekes módon egy pixelt sem mozdult el.
Amikor rángatózik a kép kb. 2-3Hz-es ütemben, akkor több helyen sötét vagy világos vízszintes csíkokat látok ugrálni.

A függőleges eltérítés hibájára gondolok. Szétszedtem a monitort. Az eltérítőtekercs csatlakozóit mozgattam, letakarítottam, attól nem állt be változás. A függőleges eltérítő IC nagydarab (és meleg) hűtőbordájára ventit szereltem. Egy darabig megoldotta ez a problémát. Később elkezdett hidegen is szórakozni az idegeimmel, mert fél napi állás és bekapcsolás után kb. 5 perccel megint kezdte, hiába a venti.

Megnéztem a kondikat is a függőleges eltérítő körül, egyik se púpos. A forrasztásokat nem tudtam megnézni, mert a hátsó panel lebontása elég körülményes főleg ha nem is tudom mit keresek. Ja igen, a hátsó panel. Függőleges helyzetű, és ezen van a teljes vezérlés, színjelerősítés és a függőleges eltérítés. A vízszintes alsó panelen a tápellátás, sorkimenő és a geometriakártya van sok potival, köztük pl. a paralelogramma, amit az előlapon nem lehet állítani. A potik tekergetésével sem történik változás a leírt hibajelenséget illetően.

Most már nincs ott a venti, és össze is van rakva. Egy darabig megy rendesen, aztán ha rájön az 5 perc akkor nem lehet megállítani bármit csinálok, egyre sűrűbben kezd rángatózni a kép. Ilyenkor le kell kapcsolnom legalább 10 percre, de egy 4 órás filmnél nem túl előnyös...

Ja igen, még egy apróság, a monitor mintha főként az állóképeket nem kedvelné, mert egy pörgős filmnél ritkán rángatózik be, míg ha tanulni szeretnék, rögtön nyakonvág a dolog. Bár az is igaz hogy egy szélesvásznú filmnél pont a kép alsó és felső része az ami úgyis sötét marad, emiatt sokszor észre sem veszem...
(#) zolesz válasza kadarist hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Szia!
Köszönöm a gyors válaszodat. Ezeket amiket ajánlottál még megnézem, de sajnos most néhány napra félre kell tennem, más elfoglaltságok miatt.
Köszönön a linket is, ezt én is be akartam linkelni, de a végén mégis lemaradt.
Üdv Zoli!
(#) kadarist válasza vjozsi hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Szia!
Így már biztos, hogy az F19-es sassziról van szó. A kondenzátor és tranzisztor ellenőrzésén kívül A tápegység pufferkondenzátorait is ellenőrizni kell. Persze először zárlatvizsgálatot kell végezni.
(#) kadarist válasza zombee hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Szia!
Ilyenkor tesz nagy szolgálatot a fagyasztóspé. Szépen befújkálod a gyanús részeket, főleg a függőleges eltérítéshez tartozó alkatrészeket. Ha ettől nem mutatja meg magát a hibás alkatrész, akkor semmitől.
(#) vjozsi válasza kadarist hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Szia kicsit leirnád böveben mint írtam kezdö vagyok, a bu nem 508A hanem S2055N ez nem tudom változtat valamit.Szeretném megtanulni a multiméter használatát a neten már végig kerestem mindent de nem tanáltam semmit ahol lehtne tanulni
elöre is köszi a fáradozást.
(#) kadarist válasza vjozsi hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Ha elfogadsz egy tanácsot tőlem, akkor az elektronikával és a multiméter való ismerkedést ne a tévéjavításon keresztül végezd. A tévészereléshez minimális alapképzettség szükséges (tranzisztor, diódavizsgálat).
Egyébként a tranzisztor típusszám nem mérvadó. Sok azonos, vagy hasonló paraméterekkel rendelkező létezik, és ezek felcserélhetők egymással. Itt annyit tudsz csinálni, hogy az S2055N kollektor-emittere között vizsgálódsz diódavizsgálattal. Itt egy diódát kell találnod ennél a típusnál. A kollektorra + tapogató, az emitterre - tapogató. Így szakadást kell mutatnia a műszerednek. Fordítva pedig egy 600mA körüli értéket kell mutatnia a műszerednek. Persze a tranzisztort forraszd ki a vizsgálathoz.
Milyen multimétered van?
(#) vjozsi válasza kadarist hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
DT9205A legaláb az alap vetöket mond el hogy mit hova tegyek küldök egy képet hát ha segit köszi
(#) kadarist válasza vjozsi hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
A fekete zsinórt a COM-ba dugd, a pirosat a V ohm-ba, és kapcsolj a dióda jelre. A piros vezeték lesz a pozitív, a fekete a negatív.
(#) vjozsi válasza kadarist hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
A diodákat is ki szedjem vagy azt a helyén mérjem és mikor van szakadás amikor csipog vagy nemcsipog a tranzitor melyik ágara tegyem a minuszt
(#) kadarist válasza vjozsi hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Hát szerinted mikor csipog? Ha fogod a kezeidben, zsinórokat, akkor ugye szakadás van. Ha összeérinted őket, akkor rövidzár. Melyik esetben sípol?
(#) vjozsi válasza kadarist hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Amikor összeér akkor sipol, tehát jo a dioda?Bocs a hülye kérdésekért de érdekel a javitás ha gondolod segithetel
(#) kadarist válasza vjozsi hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Te már a tranzisztort vizsgálod? Ha diódamérés állásban sípol az nem jó. Milyen értéket mutat a műszered amikor sípol?
(#) vjozsi válasza kadarist hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Nem még nem a tranzitort vizsgálom még a diodákat de nem tudom mikor jo az egyik dioda sipol de többi egysem az érték 518
(#) kadarist válasza vjozsi hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
A sípolós diódára kötött tápvonalon van zárlat. Kérlek mérd ki a tranzisztort. Ha sípol a kollektor-emitter között, akkor rossz. Ha a tranzisztort kiforrasztod, és felirattal magad felé leteszed, akkor az első láb a bázis, a második a kollektor, a harmadik az emitter. A kollektor-emitter (C-E) között vizsgálódj. Ha jó a tranyó, akkor nem sípol, hanem egy diódát kell kimérned ennél a típusnál a C-E között.
(#) vjozsi válasza kadarist hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Meg vagyok nem sipol c-e közöt 518 az érték vissza rakhatom
(#) ferzoo válasza vjozsi hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
A tranyon belül van rectifier dióda,koll-emmiter között azt mérted jó a tranzisztor 518mV.mértél dióda állásban.
(#) vjozsi válasza ferzoo hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Hogyan továb mere keresgéljek? Minden trazitort igy kel mérni?
(#) mindegy válasza vjozsi hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
keressél valami könyvet az elektronika alapjairol mert tudod a hazépítést sem a tetővel kezdik
(#) vjozsi válasza mindegy hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Ha tudol ilyen helyet a neten örülnék neki ha meg írnád hol van.Én csak magam örömére probálok javitani hobigyanánt és mint látod nagyon kezdö vagyok azért léptembe a forumba hogy müvelödjek
Ui.a könyvtár hozák nagyon meszire van legalab 50km csak a net marat
Ha tudol segits mere menjek továb a javitában.
(#) mindegy válasza mindegy hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
googleba keressel ra a diodara, dioda mukodese, tipusaira, hogy mukodik, mire szolgal, majd a tranzisztorra, tipusaira, mukodesere, egyenaram valtakozoaram, ellenallasokra, kondenzatorokra jelolesekre. Eloszor meg kell ertened hogyan is mukodnek mire szolgalnak aztan lehet a hibakeresessel foglalkozni
(#) zombee válasza vjozsi hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Szia!
Most lehet úgy fogok kinézni mint amikor vizsla ugat a kiskutyának, ezét vedd úgy mint egy baráti jótanács:
Vidd el szerelőhöz, forrasztáshoz értő ismerősödhöz a készüléked, mert így csak kárt teszel magadban, az új műszeredben(ilyen van nekem is 3 éve), és készülékedben is.
(#) mindegy válasza mindegy hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
en szlovakul tanultam de biztos vannak jo magyar konyvek is majd holnap megprobalok keresni egypar konyvet
(#) vjozsi válasza mindegy hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Kösz a tanácsokat utána nézek a googlén
(#) doomkiller hozzászólása Jan 5, 2010 /
 
Sziasztok! Egyik haveromnak van egy ITT (kb. 2 éves síkképcsöves) tévéje és mikor rákötötte a számítógépből a s-video kimenetet megnézett 1 filmet, utánna kikapcsolta a tv-t, és mikor bekapcsolta akkor csak csikok mentek a jobb felső saroktól a bal alsóig + horizontálisan is. Mi lehet a probléma?
Következő: »»   199 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem