Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Wand Clock
 
Témaindító: zoly15, idő: Okt 29, 2008
Lapozás: OK   53 / 67
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Szia!
A gyárit lemásolva és lemérve, a teljes hossz 145mm. Ebben benne van a rögzitó felületi része is, amelyre a mágnes is szerelve van.
Az "eredeti" kar és rugólemez méretezését felrakom. A rugólemez vastagsága lemaradt de megvan, 0.27mm-es.
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
A szalagkábel csatlakozóján töröm a fejemet mert ugye el kell fordítani 90 fokot Milyen csatlakozót szeretnél használni?? a gyárin az említett fajata van és a kábel van megtörve 90 fokot és szerintem rögzítve is van mert nálam mindig a csatlakozónál törik el de ha ott le van rögzítve akkor nem törne el szerintem!
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Szia!
Én még mindig a 10 pólusú, tűs (2x5) alkalmaznám, nekem nagyon bevállt ez a szalagkábeles levezetés, még nem tört el egyik sem. (A kábel csak újban jó, mert a régiek beszáradtak, felkeményedtek, lefékezhetik a kar rezgését jelentősen). Annyira bevállt itt, hogy a 20-23Hz-et könnyen el tudom érni ezzel a levezetéssel is. Most, hogy elég a 15-16Hz, még tartósabb lehet ez a levezetés is.
Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Szia!

Egy újabb ötlet: A TMR0 megszakítás kezelése hosszabbodott a kétirányú kijelzéssel, a megszakítás kérés törlés a kiszolgálás végén van. Ha a megszakítás, egy másik végrehajtása miatt, egy kicsit késve szolgálódik ki, a kiszolgálása alatt újra lejárhat a TMR0 (~40us). A törlés már ezt az új kérést törli. Így elveszhet megszakítás, ami a kijelzésen 1/PixelPitch (~1/12) pixel ugrást jelent elveszett megszakításonként.

Sziasztok.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Szia!
Már alig várjuk a tökéletesebb program kiadásod idejét! Tudjuk, nem kis dologban fog változni a kijelzés időzitése, de máris szetenénk kipróbálni. (Egy dologra még kellene gondot fordítani, nevezetesen, egyirányú kijelzésben is benne van a mocorgás rendesen).
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Sziasztok! Egy terv sokat gondolkoztam de ezt láttam legegyszerűbbnek a kis oldalsó nyák természetesen külön van és lefelé néz azon van a csatlakozó a hossz varálható! Véleményt kérek! Kicsit még lehet kell kövéríteni oldalra a rugónak el kell férni mozgás közben és esetleges túlhajtásnál is majd

Kar.GIF
    
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Nem jó az előző mert nem sorban van ! Itt vannak a jók!
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Még kell rakni bele smd padot ,hogy jó erősen fel lehessen forrasztani a kis panelt a karra a DVD-s fajta olyan mint a gyári csak egyet kell hajtani a kábelen és összeragasztva összenyomni és máris jó helyre kerül és nem lesz gond a csatlakozónál sem mivel most üzemeltetem!
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Szia!
Nagyon tetszik mind a két fajta kar kialakítása. Meditálok kicsit, valahol biztos vannak nekem is ilyen "rossz" DVD lejátszók, megnézem benne van-e az összekötő kábel és a csatlakozók is milyenek.
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Szia! Most nézegetem,hogy a furatok 20mm távra vannak de a felfogatás nem lehet ilyen mivel az anyag maga 20mm széles A tieden amennyire meg tudom becsülni kb 10mm?Legyen valami "szabvány" te mond meg!
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Szia!
Én erre a kar rögzitési helyre és méretre gondoltam, ahol a rugót és kart kötjük össze, csatolom.
Szia.

Rugo_1.JPG
    
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Szia!
Ha rugókötés méretére gondolsz, akkor ott nagyon jó a 10mm. Csatolom azt is, (leesett).

Rugo_b.JPG
    
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Szia! Nem! Az új mechanikáról beszélek hová maga a nyák van felfogatva! Még egy kérdés! Hol vetted azt a vékony fémfűrész lapot mivel vagdalod??
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Szia! OK! Az 10mm-es távra egymástól, M3 menet.
A kis fémfürész szintén (obi)-s, itt egy kép róla. Ehhez ugyanott lehet külön venni fürészlapoket, érdemes.
Egy kép róla.
Azon tünődtem egy kicsit, ha 4 vagy 5mm-es anyagból készülnének az elemek, akkor kettőt is egymáshoz lehetne illeszteni, csavarozni, nem kellene fürésszel bevágni a rugólemeznek...
Szia.

Furesz.jpg
    
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Igen én így is terveztem a felesleget lereszelem nem vágom! Most felkerekedem és elmegyek Kanizsára (40 Km) és veszek fűrészt mert a sima fűrész nem jó ilyesmire elég sokszor szívok is miatta! Menetfúró szerinted kapható ilyen kicsiben külön?? Gépire gondoltam az lenne a legjobb Ami van az 3,5-ös az nem jó sajnos
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Szia Patexati!
Az új mechanikánál a kar hosszát egy kicsivel még növelni lehet majd, mert a rugóhossz itt nem számít bele a kar lengéshosszába. Éppen ellenkezőleg, csökkenti az elletétes írányra szerelt kar hosszát. Ezzel a korrekcióval, ltalán 25mm-el is meg lehet hosszabbitani a lengőrendszer méretét(?) Ezzel még célszerű számolni a végleges karhossz verziónál.
- Ugyanott vegyél azt is, kell lenni belőle, (M3 gépi, és hozzá 2.4mm-es csigafurót is).
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Ok! Köszi! Megyek is egy fél óra múlva! Igen ezért van meg a lehetőség (két darabban van ) mert ezt néztem én is! Ha elkészül az idom és összeállítom akkor jobban látszik majd milyen legyen, utána lesz korrekció!
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Szia! Vettem fűrészt,fúrót,menetfúrót és akartam venni 6mm anyagot is de itt sem volt. Marad az 5mm-es csak pontosnak kell lenni az is elbírja szerintem a M3 menetet de holnap ha minden jól megy kiderül! A rugót mégis csak átrakom mivel ez nagyon jó minőség és ha ez elindul és véglegesítem nem szándékozom leállítani ez lesz a szobai ébresztőóra!
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Szia!
Biztosan elbírja az 5mm-es anyag is az M3 menetet, azzal nemigen lesz gond. Az "eredeti" órád mechanikájára nagyon vigyázz, mert mindennek ellenére profin működik. Ilyen rugólemezt Webinastól tudnánk kérni, ha még aktuális az ajánlata. Utánna nézek nemsokára.
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Sziasztok! Ma megint nem igen volt időm semmire de a fűrészt és a 0,5 keresztben való átfúrását megpróbáltam! A fűrészel nagyon jól és pontosan tudok vágni az 5 mm-es szelvényt sikerült átfúrni a drill fúróval és az állvánnyal úgy,hogy kb 0,1 mm van a 20mm-en csúszás ez egy házi állványtól nem rossz szerintem! Ja csak kézzel fogtam a sík talplemezre úgyhogy az is lehet az eltérés de ettől féltem legjobban! Most már nem aggódok ha lesz egy teljes szabad napon a mechanika el fog készülni (még a héten remélem) A menetfúrót sűrűn kell pucolni mert "keni" az anyagot ha feltapad de nagyon jó! Satuba fogva természetesen ne nyomja szét! A reszeléseket is finoman kell végezni mert a vékony részeken hajlik az anyag! Na ennyi egyelőre de nem lesz nehéz fémipari dolgokban is jártas vagyok igaz mostanában nem igen gyakorlom de azért még van valami a
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Sziasztok!
Ez a mechanika nagyon tetszik, de sokat lehet még rajta csiszolni, finomitani majd. Felemelhetem a levegőbe, akkor is mutatja az időt, és egyebeket, nem csillapodik a rezgése. Egy kimustrált egéralátéten van most is a helye. Ime egy videó: (A minőségért elnézést kérek.)
Sziasztok

jo_mech.avi
    
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Szia! Ezért akarom én is ezt a mechanikát! Kicsit rövid a karod rajt nem? vagy nem hajtod ki az amplitudót! Most már lehet hosszabb is a rugó így lehet kilendíteni a kart csak el kéne találni melyik hossz a legjobb és a ledek távolságát is lehetne hozzáigazítani! Így nem lenne sem kövér sem sovány és bőségesen elférne a hosszú dátum is
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Szia!
A kitérést 45 fokra állitottam be, ezért tűnik kevésnek. (6.84V) a Wandon! Lehet sokat emelni még, csak kimélem ezt a rugólemezemet nagyon, mert már igen régóta "hajlong" több verzión keresztül. Ez a kar tényleg rövid, csak 120mm-es a teljes hossza, egy másik mechanika próbájához levágtam belőle 25mm-ert. Kár volt, mert szuperfehér (640mcd) ledekkel szerelt. El is éget minden felvételt...
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Nem tudom milyen tapasztalataid vannak mikor rázkódik jobban ez a mechanika ha rövid a kar vagy ha hosszú! Akkor a jó ha a "mérleg" erőkar súlypontja egyensúlyban van ! A mágnesnél lehetne növelni a tömeget így hosszabb kar is stabil maradna!
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Szia!
Remegése van, de nem mozdul el a helyéről. Azt mindenképpen ki kell tapasztalni, hogy a kar hossza és a mágneskar mikor kerülhet egyensúlyban egymással. Ha ez teljesül, akkor van olyan helyzet, hogy felemelve sem változik a kijelzés amplitudója egyáltalán. Ekkor bíztos, hogy egyensúly jött létre, a két karban kiegyenlitődik az ellentétes forgatónyomaték. (Ez volt a fő célkitüzés).
Szia.
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Szia!
Csak egy kis hozzáfűzés, ha már szóba került a hosszabb kar mérete.
A mágneskar alsó végére egy olyan kis tömeget lehetne felszerelni, (ingaóra!), amely állításával jól beszabályozható a két kar egyensúlyhelyzete.
Ehhez mit szólnál?
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Szia! Akkor egy hullámhosszon vagyunk mert én is gondoltam rá és a mechanikai kialakítása is úgy lenne a kar mágnes felfogató végénél lenne hagyva egy darab visszafelé az anyagból,hogy egy 3-as furat legyen rajt a mágnes középpontjával egy szintben és ebbe lehetne a megfelelő hosszúságú és súlyú inga belehajtva!

inga.jpg
    
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Szia!
A Tiéd már készülhetne így is. Én még azzal egészíteném ki, hogy egy M3 menetes orsó lenne a nyúlványba rögzitve egy bízonyos hosszal, azon egy talán kúp alakú tömeget lehetne csavarozni, majd a megfelelő helyen rögziteni. Gondold át, és meg lesz oldva az ideális kiegyensúlyozás is különböző karhosszakhoz. Szerintem nem kell nagyon hosszú menetes orsó, talán 20-25mm is elég, az állítható tömeg súlyához igazítva, hiszen minden plusz teher csökkenti a kar saját rezgési frekvenciáját.
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia! Igen egy orsó lenne a csavaron mi kiáll a végén először csavaranyával meg alátéttel kikísérletezném és ha megvan a megfelelő tömeg akkor gyártanák egy ingasúlyt! Videó ékszíjtárcsa stb megteszi súlybeállítás reszelővel!
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia!
Az ellensúly beállitásához óvatos becsléssel is, csak grammokban jöhet számításba az állítható csavarsúly. Ha kb. 10-15 gramm lesz a csavar végén, azzal 30-40mm-es karhosszat is be tudunk vele állítani egyensúlyban. Nem érdemes ennél nagyobb tömeget felszerelni, de a kisérletek majd meghatározzák ezt az értéket. Egy régi BRG húzómágnes vasmagjából készitettem el ezt a 18 grammosra sikerűlt állitható súlyt, (még kell csökkenteni biztos), azzal próbálok kisérletezni, ha a nyúlvány összekötő elemét megcsináltam. Természetesen, egy megfelelő hosszú karral próbálom majd ki. Egy kép róla, de ez még csak egy nyers alkatrész.
Szia.

kep1.jpg
    
Következő: »»   53 / 67
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem