Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   199 / 1161
(#) válasza kadarist hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Köszönöm az infót!
(#) Saggitarius válasza kadarist hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
En nem igazan ertek veled egyet. 1., A szelen egyeniranyitok nem igazan nagy belso ellenallasuak, se nyito se zaroiranyban. Mondjuk ez nem is lenne elony nyitoiranyban a sok maradekfeszultseg miatt.
2.,Zaroiranyban sokkal gyengebbek mint a retegdiodak, mindossze 20-40V-ot birnak el, viszont a lokesszeru aramterhelest jobban birjak mint fejletteb tarsai. Hatranyakent rohato fel ugyancsak a nagy felulet-kis aramerosseg kapcsolat, parszaz milliamper/cm[sup]2
(#) kadarist válasza Saggitarius hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Gondolj bele. Egy csőbe ha több ezer szelénlapot tesznek bele, mondjuk 100kV-ra, akkor- mivel ennyi elemi diódát kötsz sorba a maga önálló nyitófeszültségével, ohmos ellenállásával- így egy nagy belső ellenállású egyenirányítód lesz. Nem?
(#) Saggitarius válasza kadarist hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Igen ezt csinaltak is, de nem azert mert igy lesz egy nagy ellenallasu egyeniranyitojuk, hanem mert sok szaz darabot tudtak egy csobe besorolni -mas relacio nem leven-, relativ kis helyre, kis aramerossegre es az egyeniranyito csovet levaltva, addig amig meg nem jelentek a korszeru Si alapanyagu felvezetok.
(#) kadarist válasza Saggitarius hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Nem az a lényeg, hogy szándékosan, vagy az anyag tulajdonágiból adódóan lesz egy eszköz nagy belső ellenállású. Nagy az ellenállása és slussz. A szelén, főleg a nagy feszültségű meg ilyen. A réi televíziók nagyfeszültségű egyenirányítói is szelénből voltak, mert jól bírta feszkót, meg még korlátozta is a max. áramot. Első osztályú volt arra a célra.
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Ja, és nem volt más, csak legfeljebb elektroncső.
(#) proli007 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Hello!
"
Idézet:
„Ráadásul a szelén nagy zárófeszültségű”

"Megengedett záróirányú feszültsége 18...40 V
közötti érték.
De én is 20V körülire emlékszem. De a tippem inkább az lenne, hogy záró irányban "elég jól" átvezettek, ezért a feszültség "magától" megoszlik rajtuk, ezért voltak alkalmasak nagyfesz egyenirányítására.
üdv! proli007
(#) kadarist válasza proli007 hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
A nagyfeszültségű szelén"rúd" a nagy zárófeszültségű, nem az egyes cellák. Bocs, ha pongyolán fogalmaztam.
(#) szepi003 hozzászólása Jan 8, 2010 /
 
Sziasztok.Ezekről az alkatrészekről szeretnék megtudni valami információt ic 5láb hátsórészen 5mm-es cső felirat sz27665 .Köszönöm szepi003
(#) llaci56 válasza szepi003 hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Mi az a cső felirat?
(Az elektroncső feliratát ismerem, de mi az jelen esetben?)
(#) cs_gabor válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Igen, erre gondoltam, eddig így használtam, de most óra és soros kommunikáció is lesz, ehhez nem tudom, elegendő-e a belső pontosság?
(#) Doncso hozzászólása Jan 8, 2010 /
 
Sziasztok, bányásztam egy LCD kijelzőt, 16*2-es háttérvilágítósat, csak az a gondom vele, hogy abszolut nem tudom a lábkiosztást, sem azt hogy milyen kompatibilis.
Ami rá van írva az annyi hogy DV 1602-35R, kettő chip van a hátulján de azokon semmi felirat, illetve annyit tudok róla elmondani, hogy a jobb oldalán függőlegesen kettő sorba vannak a csatik.
Ha valakinek akadt dolga már ilyen kijelzővel, és netán tudja mik a lábak, vagy legalább azt, hogy ez HD44*** vagy KS0066 kompatibilis e, az legyen kedves szóljon.
Üdv. D.
(#) Panhard válasza Doncso hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Itt megtalálsz szerintem minden infót róla: Bővebben: Link
(#) Panhard válasza Panhard hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Előző hozzászólásomat vedd úgy mintha nem írtam volna semmit, félreértettem a kérdést.
(#) szepi003 válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Sziasztok Csináltam egy másik képethátha így felismerhető Üdv szepi003
(#) llaci56 válasza szepi003 hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Olyan, mint egy nyomás szenzor.
(#) szepi003 válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Igen én is arra tippelek ,hogy nyomást vagy vákumot érzékel csak afelirat alapján nincs semmi informácio.
(#) Saggitarius válasza szepi003 hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Az angol felirat is segitett volna, ill. a tuloldalarol (also fele) keszult kep.
A 0102-es kepen valamilyen REMIX fele aktiv mudul lathato, mert ha jol emlekszem, egy idoben ok gyartottak ilyen mugyantaval kiontott altalanos celu modulokat is, nem csak passziv elemeket, meg talan kocsiba gyujtasmodult is. (kb. 80-as evekben) Esetleg meg 1-2 kep errol ahol felirat is lathato?
(#) szepi003 válasza Saggitarius hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
még pár kép
(#) llaci56 válasza szepi003 hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Írd már ide, hogy mit nem támogat! (Nem tudom elolvasni...)
(#) kadarist válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
szia!
Valami "life support" a vége.
(#) Saggitarius válasza kadarist hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Warning do not use in life support. Azaz ne hasznald komolyabb celra, pl orvosi.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Ez az simpikém, te egy istennő vagy, köszönöm szépen!
Minden benne van ami kell, kompatibilitási mód, karaktertábla, de főleg a lábkiosztás.
Ha lehetne akkor most adnák pontot.
Köszönöm!
(#) llaci56 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Kik "adnák" a pontot?
(#) Doncso válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Félreérted, a gyártmány tipus, minden stimmel! Ez az ő datasheetje.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Hát ha sikerül klónozni, akkor adok párat.
Egyébként LCM mérőbe lesz.
Üdv és köszi.
(#) lithium hozzászólása Jan 9, 2010 /
 
szevasztok!
A kérdést nem teszem fel, hisz ez a fórumtéma!
Szóval én biztinek képzelem, de nem bízom magamban, egy felületszerelt alkatrész és egyik irányba sem vezet!

alkatr.jpg
    
(#) kadarist válasza lithium hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Szia!
Tranziens szupresszor diódának vélem ezt az alkatrészt. Vagy egy kerámiarezonátor, ami a mellette lévő IC-re csatlakozik.
(#) Moderátor hozzászólása Doncso hozzászólására (») Jan 9, 2010
 
"Pontozás" megoldva. Szóljatok az öregnek, ha gondban vagytok!
(#) Doncso válasza (») Jan 9, 2010 /
 
Köszönöm Frankye .
Következő: »»   199 / 1161
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem