Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   210 / 843
(#) nagy hoho válasza raiman hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Ami a vaterkán van az 50 Volt 10 ampert tud mérni.Mér hőfokot ( pl a teljesítmény tranyókat a tápban) És még tud néhány dolgot. A Koós Zoli útba igazítását kövesd!

899_1_100.jpg
    
(#) (Felhasználó 5823) válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Bololítjátok!Bővebben: Link

És nagy hoho a vásárlok sorában!
(#) nagy hoho válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Nem akartam, hogy reklámnak tűnjön meg raiman is dolgozzon meg érte egy kicsit. Amikor én vettem nem segített senki.
(#) (Felhasználó 5823) válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
[OFF]Mivel te tudod az elérhetőségét, sporolhatsz neki egy kis pénzt! Ha mást nem a Vatera 6%-át! Ezt fel szokták az eladók kínálni ha más forrásból jön a vevő!
(#) (Felhasználó 5823) válasza (») Jan 15, 2010 /
 
Nehéz ember vak is látja! Mit tegyek még ki, ide lőjetek!
(#) nagy hoho válasza (») Jan 15, 2010 /
 
Igazad van mosta 23. oldalon az utolsó elötti sorban van. De siess mert vándorol!
(#) raiman válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Köszönöm szépen a segítséget, közben én is hosszas keresgetés után megtaláltam
nem igazán vagyok jártas a vaterán, így a gépek, műszerek, alkatrészek-be kerestem.
Csak utána vettem észre hogy azon belűl is van csak "műszerek" pont
(#) (Felhasználó 5823) válasza raiman hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
[OFF] Ha rákeresel az nick-emre akkor látod, én annál inkább!
(#) raiman válasza raiman hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Most már csak 1 kérdésem lenne (leginkább nagy hoho-hoz).
Vajon az AVR-be írt hex-et ki lehet olvasni vagy le van védve?
(#) (Felhasználó 5823) válasza raiman hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Mivel valaki ezzel próbál egy kis pénzt gyűjtögetni, ez etikailag megkérdőjelezhető! De gondolom le is védte!
(#) raiman válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Értem. ÉS igazat is adok neki/neked ebben.
Csak gondoltam hátha.
(#) nagy hoho válasza raiman hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Sajnos én sem írni sem olvasni nem tudom az AVR-t. De ha kilehet olvasni akkor ,honnan akarod kiolvasni? Csak nem az enyémből?
(#) raiman válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
NEM A TIÉDBŐL!
(#) nagy hoho válasza raiman hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Meg vagyok nyugodva.
(#) dj.csont hozzászólása Jan 18, 2010 /
 
Üdv. Mindenkiknek! Szinte már több mint egyhónapja használom az Attila86 féle 30V / 2A tápot ami tökéletesen működik és egy nagyon stabil táp lett! Viszont lenne egy észre vételem! Olyan néha elő szokott fordulni hogy mikor bekapcsolom az amper és a feszültség fel ugrik maximális értékre függetlenül hogy szabályzó potik hol állnak! Ilyen kor kihúzom a az egészet és mivel még meztelenül van ezért külön bedugom először a a 24V tápot utána meg vezérlést. Mi okozhatja ezt hogy igy úgymond kiakad! Gondolom vezérlés akad ki olyankor! DE amúgy minden rendbe van vele és nagyon jó csak ez az észre vételem van. Segítséget előre is köszönöm!
(#) Imi65 válasza dj.csont hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Szerintem kimondtad a lényeget:
Idézet:
„mikor bekapcsolom az amper és a feszültség fel ugrik maximális értékre”

Az árammérő hogyan, mitől? Rögtön terheled is a bekapcsolás pillanatában? Szerintem az árammérő kiakadása inkább a panelműszerben, magában keresendő. És ez - akár - igaz lehet a feszmérőre is.
(#) Doncso válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Nem, ez egy tipushiba, többeknek is jelentkezett már, de nem emlékszem a megoldásra, de van rá, ezt is tudom.
Attilát kellene megkérdezni.
Üdv.
(#) proli007 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Hello!
A kulcsszó, az IC reteszelődése..
üdv! proli007
(#) Imi65 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Oké, én értem, hogy ki tud akadni, de az árammérő egy söntön eső feszültséget mér (akár az áramkorlát söntjén), ez honnan alakul ki terhelés nélkül?
(#) raiman válasza dj.csont hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Szia
Itt a megoldás a problémádra, szerintem a többiek is erre gondoltak!
Üdv
(#) golyo01 hozzászólása Jan 18, 2010 /
 
pedig jó lenne ha közkézen lenne az a hex legalábbis én örülnék neki
(#) demcar hozzászólása Jan 18, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Én nekem is már jelentkezett ez a probléma hogy bekapcsoláskor max-ra ugrik a kijelző és az áramgenerátor jelző led pedig világit. De nekem még van egy másik problémám is Attila tápjával az hogy a Táp földpontja nem a negativ hanem a pozitiv ág na ez egy kicsit bosszant mert már voltak vele problémáim emiatt, ezt hogy lehetne kiküszöbölni hogy rendesen a negativ ág legyen?
(#) raiman válasza golyo01 hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Az a baj, hogy a neten sehol nincs olyan LCD-s műszer ami 50V-ig mérne. Scheatikus ábra van róla de aztán ki is fújt. Hex pedig sehol! Ez van! Én már kezdek beletörődni
(#) Doncso válasza proli007 hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Igen, ez lesz az, valami ilyesmire emlékszem.
(#) proli007 válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Hello!
Hát az nem lehetséges.. De igez-e egyáltalán az állítás? Mert arra nem volt megerősítés...
üdv! proli007
(#) proli007 válasza demcar hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Hello!
Inkább azt írtad volna meg, mi volt a gondod, a közös pont miatt.. Mert a táp kimenetének csak két pontja van, és Te azt földeled amelyiket akarod. Mert belül az egésznek "lógni kell a levegőben". Itt nincs föld, csak közös GND pont.
üdv! proli007
(#) Attila86 válasza raiman hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Jól van, látom megoldódott a probléma.
(#) dj.csont hozzászólása Jan 18, 2010 /
 
Helyesbítek ugyan az jelenség mint amit demcar írt! De a akkor kipróbálom amit mondatatok
(#) demcar válasza proli007 hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Akkor szerintem csak én rontottam el a földelés muszáj leszek átkötni a földelést.
(#) frissadam hozzászólása Jan 19, 2010 /
 
Hi!

Szerintetek mitől lehet az ha egy LM7818 Ic kimenetén 24V van? A bemenő pedig 40-45 V . Tönkrement az ic?
Következő: »»   210 / 843
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem