Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   760 / 3961
(#) -Bady- hozzászólása Jan 21, 2010 /
 
Hellósztok.
van egy 4 lábú rgb ledem,kipróbáltam, és csalódottan tapasztaltam, hogy a három szín nemigen akar együtt működni.
ha két/három lábra feszültséget adok akkor csak az egyik szín hajlandó világítani. (egyébként mind a három működik külön.)
Ez most azért van, mert ilyen típusú, vagy mert kell hozzá még valami elektronika?
Válaszokat előre is köszi.
(#) _ampervadasz_ válasza -Bady- hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Tudsz valami típust feltenni?
Ez egy Power RGB led?

Előfordulhat, hogy az RGB LED -nek, színenként, más más áramerősség igénye van, ezért fordulhat elő, hogy együtt nemigen akarnak menni.

Esetleg építs színenként egy áramgenerátort, és úgy hajts meg.
Ekkor már biztosan azonos intenzitással fog világítani, mindhárom szín.
Próbaképp még tudom ajánlani, hogy színenként tegyél egy darab potmétert, és mindegyiket állítsd a legnagyobb ellenállásra, majd szépen szabályozd, addig, amíg világítani nem kezd az egyik szín, és ezt így szép sorban hajtsd végre a maradék kettőn is.


(#) -Bady- válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Sajnos nem tudok típust.
ez egy 5 mm-es led, így néz ki:
5 mm rgb led
Próbáltam ellenállásokkal megváltoztatni a lábakra eső áramerősséget, de ugyanazt csinálja.
(#) vargaba válasza -Bady- hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Tegyed rája egy astabilra(azt már úgyis profin tudod), kis kondikkal. Hátha...
Monnyátok má meg neki, én hiába magyarázok itt(itt ülök mellette)

Házszámot tévesztettél, ez nem chatszoba! Itt ez a stílus nem menő, hanem warn jár érte.
Frankye
(#) B.I hozzászólása Jan 21, 2010 /
 
Az lenne a kérdésem hogy van egy régi orosz stabilizátorom amiben van 2 transzformátor 1 toroid és egy kondenzátor. Nagyon jól müködik csak nem tudom hogy hogyan.Valaki tud esetleg valami információt.
(#) _ampervadasz_ válasza -Bady- hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Akkor a tápegységed gyenge hozzá, próbáld meg egy erősebbről, de az áramkorlátozó potméterekről ne feledkezz meg.

Jobbat nem tudok.

Ahhoz, hogy megtudd, hány milliamperes tápegységre lesz szükséged minimum, azt úgy tudod meg, hogy A mérővel mA -es állásban megéred az összes led áramát egyenként, és azt szépen összeadod.
(#) pivi1 válasza B.I hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Ha tudnál fényképet készíteni róla az nagy segítséget jelentene.
(#) proli007 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Hello!
A kérdésedből azt látom, hogy párhuzamosítottad a Led-eket. Viszont azok nyitófeszültségei különbözőek. Így csak a legkisebb feszültségű fog mindig égni..
Mind három dióda számára külön-külön ellenállás kell!
(Hopp! nem olvastam el, hogy Zoli már írt.)
üdv! proli007
(#) Moderátor hozzászólása proli007 hozzászólására (») Jan 21, 2010
 
Gondolom, ezt -Bady- fórumtársnak szántad...
(#) kadarist válasza B.I hozzászólására (») Jan 21, 2010 / 1
 
Szia!
Ha ez egy hálózati feszültséget stabilizáló doboz, akkor ez egy ferrorezonáns stabilizátor lesz.
Ebben a doksiban találsz leírást róla:Bővebben: Link
(#) _ampervadasz_ válasza proli007 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Ezt mellébökted...
Ezért javasoltam a potmétereket a ledjei elé, mert nem tudtam azt fránya ellenállásértéket, ami kellhet, illetve választ adhat a problémára.
Igaz eléggé, amatőr megoldás, de ha éppen nincsen kedve az embernek kilegózni, három ellenállást, akkor három poti is megteszi, természetesen ideiglenesen.

További pákaforgatást.
(#) B.I válasza kadarist hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Igen ez egy hálózati feszültséget stabilizáló doboz.Kösz a ségitséget.
(#) kadarist válasza B.I hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
A B verzió a transzduktoros változat. A linkelt doksiban ezt is tárgyalják.
(#) proli007 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Hello!
"Ezt mellébökted..." Jó lenne de azért ajtócsapkodás jár.. Mondjuk inkább, hogy figyelmetlen vagyok, az következmény mentes..
üdv! proli007
(#) proli007 válasza gulyas hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Hello!
Nem tudom, valami ilyesmire gondoltál? Mivel nem válaszoltak, rajzoltam..
Ehhez sajna olyan nyomógomb kell, amin a záró érintkezőn kívül, még két bontónak is kell lenni. De ez van.
üdv! proli007

Relé3.png
    
(#) vargaba válasza vargaba hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Frankye!
Nem is menőnek szántam -Bady- nak szántam, ő értette is a viccet
(#) _ampervadasz_ válasza proli007 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Semmi gond, mindenkivel előfordul.
(#) -Bady- válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Köszi, meg a segítséget is. Majd kísérletezgetek vele.
(#) _ampervadasz_ válasza -Bady- hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Szívesen, remélem kisül (az az mégsem), majd valami.
(#) adamisbalint hozzászólása Jan 22, 2010 /
 
sziasztok
van még olyan újság hogy hobbielektronika?
Vagy már megszünt?
(#) zolika60 válasza adamisbalint hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Úgy emlékszem, már valahol volt róla szó,hogy megszűnt.
(#) kadarist válasza adamisbalint hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Szia!
Már régen megszűnt.
(#) jdjlui hozzászólása Jan 22, 2010 /
 
Hello mindenkinek!
Vanegy régi rádióerősitőm. állandóan szaggatott az egyik oldal.
Kontakt szprével kitisztogattam a potikat, most meg rettenetesen melegszik az egyik oldal vegtranzisztorai..
Van ötlet miért?
(#) Imi65 válasza jdjlui hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Valószínű, elállíthattad a nyugalmi potit, vagy megmozdíthattad, és most nem érintkezik, vagy... a fene tudja, Te ülsz előtte.
(#) Action2K válasza jdjlui hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Én meg egy másik topikban válaszoltam rá.
(#) krysn95 hozzászólása Jan 22, 2010 /
 
Sziasztok!!

Talán nem a legjobb helyre írok a kérdésemmel, de új topikot ezért nem akartam
Tehát szeretném a set top box-ból kijövő jelet a mobilon nézni. Erre lehetséges megoldásnak azt találtam, hogy egy ilyen ip video serverre rákötöm a videójelet, majd azt egy wifi routere. Kérdésm lenne, hogy az ílyen jelet symbian telefon (e90) böngészője vagy bármiylen program betudja hozni? Mivel tv-nézésre lenne, célszerű lenne hogy ne akadozon vagy legyen rossz minőségű a kép.
Persze gépen is nézném, de elsősorban a telefonos kivitel megvalósitása lenne a cél. Nem akarom azt h megveszem az ip szervert és aztán derül ki hogy nem megvalósítható, vagy élvezhetetlen minőségű.
Bármi tapasztalat?
Köszönöm szépen a választ!!
(#) csady hozzászólása Jan 22, 2010 /
 
Sziasztok!
A képen látható alkatrész am egy dióda?
mert van egy akkumlátortölté és erre a 4 db diódára gyanakszom hogy ezzel lehet a gond!

ezt mivel lehetne helyettesíteni és milyen árba van egy DB ilyen Dióda?

A választ előre is köszönöm!

Csady

P1030277.JPG
    
(#) Imi65 válasza csady hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Igen, mégpedig egy eredeti orosz darab.
Helyettesíteni 4 db diódával, vagy 1 db diódahíddal lehet (amiben a 4 dióda ugyanúgy benne van, csak a kivezetések számát redukálták 4-re a belső összeköttetések révén).
Az ára nem veszélyes, bontani is lehet (a Junoszty TV-be is van), de pár száz forintos tétel bármilyen formában. 12V 5W-os égővel "tesztelheted" a diódákat. Az autóakksira rátéve a diódát egyik irányban világít az izzó, megfordított dióda esetén nem. Hibás, ha mindkét, vagy egyik irányban sem vezeti az áramot.
(#) csady válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
köszönöm szépen a választ! van régi TV megyek is feltárom a belsejét!!!))
(#) moly hozzászólása Jan 22, 2010 /
 
Láttam áramköröket ahol nem csak egyféle "GND -ground " van megadva hanem pl. DGND vagy PGND ezeknek a jele is más (lefelé nyil-vagy háromszög. Ezek mire szolgálnak ? Miben különbözik a GND től ?
Köszi.
Következő: »»   760 / 3961
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem