Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   38 / 188
(#) p_istvan válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Szervusz!
Ha Skori elkészíti a hozzá tartozó áramkört, akkor lehet róla szó.
(#) djhans válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Szia. Ellenállás mérésnél nekem nem pontos a műszer. A nullázást mecsináltam de kevesebbet mutat pl.: 3,3ohm-nál 2,1 ohmot. 0,33 ohm-nál 0,180 ohmot. Van esetleg ötleted? Köszi.
(#) deguss válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Nem.

A nyák mérete, az alkatrészigényesség és a stabil, pontos működés nem teszi ezt lehetővé. Egy indukciós feszültségemelő annyira megzavarná a mérést, hogy az nem lenne pontos. Kellő szűrés hiánya nélkül még a hálózati táplálás is gondot okozhat.

2 hetet kísérleteztem egy gyári 5V-ot előállító IC-vel. A MAX619-es IC megfelelt volna majdnem minden szempontból, de nem tudtuk annyira megszűrni és simítani a kimeneti feszültséget, hogy az a mérést ne befolyásolná. Mindezen túl akkor nem ennyibe kerülne a KIT mint most...

szóval eljátszottam már én a gondolattal, hogy mi minden volna jó, és termékmintákat rendelve ki is próbáltam már pár dolgot, de nem találtam megbízhatóan használható megoldást, ezért döntöttünk a jelenlegi megoldás mellett, ami bevált.
(#) deguss válasza djhans hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Ugyan azzal a mérővezetékkel nulláztad, mint amivel mérsz? A beültetett alkatrészek nem keveredtek véletlenül össze? Le van tisztítva a nyák felesleges gyanta és egyéb pacáktól? Ellenállást a normál mérővezetékkel vagy a mérőfeltéttel mérsz?
(#) p_istvan válasza djhans hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Melyik szoftververziót használod?
Mik a diagnosztikai értékek?

Bekapcsolásnál:
F0
FCal

Kalibrálás nyitott bemenetekkel 'C' állásban:
Re

Kalibrálás rövidrezárt "elkó" benetnél 'C' állásban:
Re
Uesr0
Fesr
(#) djhans válasza deguss hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Természetesen a mérővezetékkel kalibráltam. Minden alkatrész a helyén van. Az lehet gond hogy az oxidáció ellen le lett kezelve vékonyan a nyák denszeszben oldott gyantával ami a forrasztást is könnyíti? Ezen kívül a többi funkció rendben van.
(#) djhans válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Még közvetlen az In Circuit ESR előtti verzió.

F0: 519,2 khz
FCal: 369,6 khz

Kalibrálás nyitott bemenettel C állásban
Re: 0,239 kohm

Kalibrálás rövidrezárt elkó bemenetnél C állásban
Re: 0,239 kohm
Uesr0: 66,07mV
Fesr: 88,7 khz
(#) p_istvan válasza djhans hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Akkor egyszerű a helyzet, cseréld le a HEX-et!

A Uesr0=66,07 mV érték elég kicsi! (ezért is mér kevesebbet a régebbi verzió, az újabb kompenzálja az alacsonyabb feszültség hatását)
Érdemes lenne a 100uH-t vagy a 33nF ot jobbra cserélni. 100 - 120 mV közötti érték már jobb, javul az érzékenység is. Ha teszel fel képet akkor látjuk melyiket (L vagy C) érdemes cserélni.
(#) djhans válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Csak kivágni tudtam egy korábbi képből, mert nagyon be van már építve a panel de remélem látszik.
(#) p_istvan válasza djhans hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
A 33nF-ot érdemes cserélni:
eredetileg "MKP X2" 275 VAC kondi van benne, de jó lehet valami jobb polipropilén is "FKP1" jelzéssel.
Ne legyen kis feszültségű/méretű mert azoknak általában nagyobbak a veszteségei.
(#) djhans válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Megpróbálom. Köszi!
(#) djhans válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Az is feltűnt, hogy elkó mérésénél. Majdnem mindet szivárgónak érzékeli. 20-ból 1-et meg normálisnak. Különböző kapacitású új elkókkal próbáltam. Ennek az oka is a nem megfelelő minőségű 33nF lehet? Bocs ha ennyit kérdezek.
(#) deguss válasza djhans hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Igen, a 33nF-os kondenzátortól függ az ESR és kapacitás mérés. István leírta mire cseréld! Egyébként a cikkben is van erre utalás!
(#) p_istvan válasza djhans hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Cseréld a HEX-et az 1.2-re!

A "kondenzátor memória" vagy másképp
"Capacitor Soakage", “capacitor memory”, vagy "Dielectric absorption" miatt jelez a régi verzió, ami szintén egy kis feszültségeséssel jár mint a szivárgás.
Az új megkülönbözteti ezt jelenséget a szivárgástól és így tényleg csak a szivárgó elkóknál jelez szivárgást, a cikk még bővül ennek a leírásával is.
(#) djhans válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Értem. Köszi!
(#) deguss válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Igen, mindjárt bővül, úgyhogy most egy kis ideig nem is lesz elérhető...
(#) ekkold válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Elképzelhetőnek tartom a dolgot, szerintem most Istvánnál van a labda
Amúgy azt, hogy jól működik-e az LCEsr mérő a kapcstápról, egyszerű eldönteni. Dobd össze az áramkört - alig pár alkatrész - és már tesztelheted is (pl. ceruzaelemekről)
(#) ekkold válasza deguss hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Neked pontosan milyen (mérési vagy egyéb) hibákat okozott a kapcstápos üzemeltetés az LCmérő esetében?
(#) deguss válasza ekkold hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
A MAX619-es töltéspumpa kimeneti feszültségének terhelésre való ingadozása (8-15mA-ra) 150-300mV feszültségesést eredményezett, ami pontatlan méréseket okozott. A szűrés csak tetőzi a feszültségingadozás mértékét. Legalább is a stabkockáról járatott példányhoz képest eltérő ESR-t mért, sokszor "nem állapodott meg" a mért érték.
Ennek ellenére el tudom képzelni, hogy a tápod jól működhet ezzel a műszerrel összhangban is, akinek van kedve, kipróbálhatja. Ha ehhez nem is, de sok máshoz hasznos lehet, ezt alá tudom támasztani!
(#) ekkold válasza deguss hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Akkor esetleg ezért is célszerű a kapcstápot 6V felett járatni, és a műszerben bennehagyni a stabkockát....
Bár ez a táp elég stabil, csak századvoltnyi változások vannak (igaz csak statikusan mérve, szkóppal ezt nem néztem).
(#) p_istvan válasza deguss hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
A puding próbája az evés, mondják az angolok...
Az hiszem ekkold úgy tervezi, hogy a low drop stab IC (2950) bent marad, az 6 V-ról még elmegy, a hatásfok alig romlik és a szűrést is megoldjhatja.
(tényleg úgy tervezi)
(#) deguss válasza ekkold hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
... én sok új dologra nyitott vagyok, ahogy meglesznek érdekelnek a mérések illetve a tapasztalatok!
(#) deguss hozzászólása Jan 27, 2010 /
 
(#) Xgyula hozzászólása Jan 28, 2010 /
 
Én is elkészültem Hutale féle LCFesR, mérőmmel ,azért építettem ezt a műszert ,mert akkor még a pic-es verzió nem tudott áramkörben esr-t mérni. A kritikus ellenállásokat illetve kondenzátorokat 0,1-1% ra cseréltem ,stabilításával , pontosságával maximálisan meg vagyok elégedve. Az új javított verzióban a mérés a forgó kapcsoló állásától függően automatikusan történik ,ezáltal is kényelmesebb lett a készülék használata.

Nagyon jó kis műszer ,mindenkinek csak ajánlani tudom!
Szeretnék gratulálni mindkét műszer fejlesztőinek(lcm ill lcefesr) és köszönöm hogy elérhetővé tették számunkra.
(#) louis73 válasza Xgyula hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Én is most kezdeném épiteni a Hutale ATmegás LCFesR-t és volna 2 kérdésem:
A képeken úgy láttam a kétsoros kijelzőnek csak a felső sora van használva (?), működik egysorossal is ?
A "Demo" software mennyire demo, és/vagy hogy lehet az "igazit" beszerezni?
Louis.
(#) llaci56 válasza louis73 hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Szerintem a kérdés nem kérdés, mert miért ne működne? Az egy sorost viszont nem nagyon lehet beszerezni, de semmiképp sem olcsóbb mint a két soros.
Anélkül, hogy Hutale műszerét egy kicsit is lebecsülném, de ha már építeni kezdesz, miért nem az LCM3 -at építed?
(#) elektromos válasza Xgyula hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Szia! Hol vetted ezeket az alaktrészeket a mérődhőz, föleg a spéci kondik érdekelnének.
(#) llaci56 válasza elektromos hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Bár nem engem klrdeztél, de ha azokra a stiro kondikra célzol, azok már csak elfekvő készletekben, vagy esetleg a börzén kaphatók.
(#) elektromos válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
kár
(#) abcdabcd válasza elektromos hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Stiroflex kondikat a farnell-től is lehet venni, ha közvetlenül tőlük rendeled tényleg van postaköltség is, mint ahogy itt írta valaki korábban, viszont, ha a Magyarországi disztribútorától rendeled az fdh.hu-tól, akkor nemhogy postaköltség nincs(bp-re), hanem ingyenes kiszállítás is van.
Következő: »»   38 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem