Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rossz pénztárgép
 
Témaindító: scooby_, idő: Okt 13, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 3
(#) scooby_ hozzászólása Okt 13, 2007 /
 
Hello!

Nekem van egy samsung ER-350F tipusu pénztárgépem!

Hibája a következő:ha bedugom annyit ír PP ha a kulcsot elfordítom akkór is azt írja PP!

Na most ez a PP egyájtalán mitjelent?

És ez mehanikai hiba vagy csak valamit be kéne írnom mert a papírt viszi és sipolászik ennyit csinál de van olyan is amikór PE-t ír!

(#) Tomi20 válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 13, 2007 /
 
Heló

Próbálj meg szerezni hozzá (pl internet) használati utasítást, abban általában benne vannak a hibakódok.
(#) zsoltee0001 válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 13, 2007 /
 
hi
nem hiszem, hogy meg fogod neten találni a megoldást
megnéztem azt írja: hívja a szervízt!!
Ahogy a pénztárgép szervízeseket ismerem 1- se olyan bolond, hogy közzétegye a sevicemanualt....
(#) scooby_ hozzászólása Okt 13, 2007 /
 
Hello!

Ok! azért próbálok használati utasítást töltenimár van is 1 felhasználoi kézikönyv

amúgy ezt a gépet kaptam valószínüleg ezért adta oda de egy 79.000Ft-os gép

Szerintetek érdemes megcsinálni?
(#) zsoltee0001 válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 13, 2007 /
 
1 dolog a felhasználói kézikönyv és egy egészen más dolog a szervízkönyv....sajna
(#) ventura válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 13, 2007 /
 
Nem lehet, hogy megtelt a memóriája? A miénk is igy járt. A szerelő kivette a memóriát ami kell az apeh-nak és azt mondta, hogy ez már ócskavas, újat kell venni. Én épp a héten szedtem szét és kibányásztam az alkatrészeket (trafó,IC)
(#) Medve válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 13, 2007 /
 
Tipp: "Paper Empty" nem érzékeli a papírt... :nemtudom:
(#) scooby_ hozzászólása Okt 13, 2007 /
 
Ok még megnézem a szervíz könyvet is hátha...

amúgy elemeire szedtem és tele volt kosszal kipucoltam már azt is próbáltam hogy lehúzom a memóriát ugyn az...

lehet hogy a printerrel van gond még azt is megpróbálom de ha a memóriát lehúzom akkór sípolnia kellet volna!

Amint már mondtam PE-t is ír és a kézikönyv azt írja hogy az azt jelenti hogy kifogyott a papír a PP pedig hogy hiba és forduljak a szervízhez
(#) scooby_ hozzászólása Okt 14, 2007 /
 
Na rájöttem

A pp az Printer hibát jelent írja a kézikönyv ez megmagyarázza hogy csak a papír tovább gomb müxik még megpróbálom azt hogy lehúzom a printert és úgy indítom el ha nem jó megkukkolom mi lehet a baja a printernek!
(#) scooby_ hozzászólása Okt 14, 2007 /
 
igen a printerrel volt gond, tele volt papirral de még mindíg van gondom nem csinál semmit elfordítom a kulcsot és kinyomtatja hogy hálózatkimaradás mi okozhatja?

A segítségeteket előre is köszönöm!

(#) kocici17 válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Ha a konektorbol kihuzod a gépet és ismét bedugod akkor mindig a HÁLOZATKIMARADÁS felirattal kezdi a gép. Ezután viszont ha a PP hibát megcsináltad PP=megszorult a nyomtató akkor menni fog. Ez nem hida üzenet hanem üzenállapot üzenet.

Ja és nagyon fog utálni a 350-es ha lehuzod a printert és ugy kapcsolsz be. a PE=nincs a papir az ellenörző optokapuba befüzve, vagy nincs benne papir
(#) Bjanos válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
Hello!

Pénztárgép szerelőként csodálkozom, hogy ez a téma megjelent. Még probálkozhatsz 1-2 és utána semmit nem fogsz vele kezdeni mert egy időután megtelik a hiba puffere és csak ram törléssel tudsz kijönni belőle és utána ulyra kellene programozni. A gép vissza pecsételéséről már nem is beszélek ami APEH-k előírás!! Szerintem forduljál inkább szakszervízhez ez nem az a kategoria amit otthon meglehet csinálni!
Bocsika, de ez van...
(#) scooby_ hozzászólása Okt 22, 2007 /
 
Hello!

nem mos éppen azt csinálja hogy bekapcsolom, és PE-t ír rájöttem papír kifogyott megigazítom a papírt megnyomom a papír tovább billentyűt majd a törlést és azt írja---------------------------
HÁLÓZATKIMARADÁS
--------------------------- De volt már hogy írt 3 nullát beírtam valamijen számot és PI-írt!

de azt is csinálta már hogy bedugtam HÁLÓZATKIMARADÁS majd pár másodperc és azt írta: hibás az adó-memória
Szerintem csak szórakozik velem
(#) scooby_ hozzászólása Okt 22, 2007 /
 
Amúgy amikor bedugom nem csinl semmit élfórdítom a kulcsot HÁLÓZATKIMARADÁS utána sípol mit tegyek

A kézikönyv azt írja: 1.dugjam be majd kinyomtatja hogy hálózatkimaradás nekem már ezt nem teszi meg hanem a kijelző hót üres és a printer sem nyomtat semmit, hanem csak ha REG-re álítom akkór hálózatkimaradás majd sípolni kezd majd forgatom a kulcsot és nyomogatom a törlést akkór azt írja P1 amikor ezt írja azt mongya nyomjam le a CANCEL gombot de ezzel baszik akármit is csinálni!

Ha valakit érdekel a kézikönyv és estleg ti szakik ez alapján tudnátok segíteni le se kell tölteni :sevicemanualt
(#) Andrey hozzászólása Okt 25, 2007 /
 
Sziaztok!

Majusban uj vállalkozásomhoz vettem uj pénztárgépet, 65000-ért. Sajnos augusztusban meg kellet szüntetni a vállalkozást. Leadtam a 4 hónapos, pénztárgépet a servizbe ahol vasároltam, ujszerü állapotban! Csak 25000 ezért adnak érte, hivatkozva a fekete doboz cserére, stb. Há valaki tud, segitsen kideriteni mi az IGÁZSÁG e téren. (Sőt, azt mondtak, hogy há uj vállalkozást kezdem a jövöben akkor is ki kell cserelni azt a "dobozt" 25 000 ft ért). Kinél maradt az én 40000???
(#) Poci válasza Andrey hozzászólására (») Okt 25, 2007 /
 
Pénztárgép szerelőként a következőt tudom mondani:

A samsung 350-nél a PP nyomtatóhibát jelent. Ezen belül a nyomtató elött lévő fekete színű villa alaku papírérzékelő nem érzékeli a papírt, vagy nincs a villában az 57x60 2pd papírszalag. Ezt kéne ellenőrizni. majd a törlés gombot megnyomni.
A pénztárgépeken az Apeh rendelet értelmében adómemóriát kell cserélni minden esetben, ha a vállalkozó adószámának első 9 számjegye változik, vagy tulajdonos változás történik. A pénztárgépekhez tartozó rendeleteket az Apeh honlapján az adózási információk ablakban a taxaméterekk pénztárgépek fülre kapcsolva meg lehet tekinteni.
UI. pénztárgép javítást az adott típusokra csak az a szervíz végezhet, amely rendelkezik az adott típus tanfolyamának elvégzését igazoló okirattal, rendelkezik a forgalmazóval kötött szerződéssel, és az Apeh-tól az engedéllyel, és plombanyomóval.
Az adómemória csere ára: kb 30.000-40.000ft típustól és szervíztől függően.
Tehát összefoglalva: ha valaki vesz egy pénztárgépet, majd másnap el akarja adni, úgy hogy beélesítették neki, de még nem használta, az máris bukott 30.000-40.000ft-ot.
(#) Andrey válasza Poci hozzászólására (») Okt 25, 2007 /
 
Kösönöm a gyors reagalast Poci!
De, ámugy is nagy átverésnek tartom az egészt.
Kár, hogy nem tudok változtatni ezen. Igy tovabba is nyuzzak a Népet értelmetlen haszontalan rendeletekkel és ukazokkal. Mi lenne há az auto eladasnal követelnék motor cserét, vagy km óra...elektronikat...stb..cserejet...
(#) kocici17 válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 25, 2007 /
 
Scooby ha kiirta a printer,hogy hibás az adomemoria akkor te ott már semmit ne csinálj. Csak szerviz vagy erre a feledatra hivatott /megfelelö jogositással/rendelkező pénztárgépszerelő jogosult a szervizinditás-és ram törlésre ami jegyzökönyv és plombalenyomo használlatát vonja maga után.
Igy ezt házilag nem ajánlott mivel a ramtörlést a szerviznek jegyzökönyveznie kell.
Az a service manuáll amihez hozzáférsz az meg kevés a programozásához, mivel a ram törlés után ujra programozni kell a gépet, melyet csak szakszerviz végezhet. Ez van. :nemtudom:
(#) Poci válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 25, 2007 / 4
 
Ha a pénztárgép adómemóriáját lehúztad, akkor biztosan újra kell indítani a pénztárgépet ram törléssel.
Ennek menetét pedig azért nem fogja közölni veled senki, mert ha ezt megteszi, akkor attól a forgalmazó megvonja azonnal a szervízelési jogot. Illetve elbúcsúzhat a plombanyomójától egy életre.
Nem hiszem, hogy bárki is kockáztatná a munkáját.
mindenképpen azt ajánlom, hogy szakszervízt keress fel.
El kell mondanom, hogy ha valamilyen csoda folytán mégis működik a pénztárgép szakember nélkül, az Apeh a helyszíni ellenőrzés során ellenőrzi a plomba sértetlenségét. Nem éri meg kockáztatni!! :no:
(#) kisüsti válasza scooby_ hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
szia szükségem lenne a szét szedett 350 es kontroll motorjára.Tel.:06703602606
(#) nono1 hozzászólása Okt 29, 2008 /
 
Sziasztok!
Vásároltunk egy új pénztárgépet egy geisha kc-382-est. Remek kis gép, de az órát nem tudjuk átállítani sajna. 5-8 ezer alatt nem ússzuk meg ha szerelőt hívunk A régi egy casio volt, amin simán prg-állásban beütöttem a pontos időt, majd nyomtam egy X-idő gombot és kész is volt! Hát ezen sajna nem működik! Tudja valaki hogyan kell?
Előre is köszi a választ...
(#) Japanc válasza scooby_ hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Miért nem vásárolsz eredeti japán pénztárgépet, vagy pénztárgépeket? klikk ide ---->> **********

Direkt reklám tilos! (Frankye)
(#) vzoole hozzászólása Máj 11, 2009 /
 
ÚÚÚr Isten!

Szerelőként azt hittem az én ügyfeleim a szörnyűek, mikor ollóval szétbarmolják a nyomtatót egy kis papír beszorulás miatt.

De amiket itt olvastam az mindent visz

Azért felhívnám minden bűvészkedő figyelmét, hogy akár a plomba hiánya miat is akkora büntetést kaphat, hogy abból már új gépet vehetne.
(#) vzoole hozzászólása Máj 13, 2009 /
 
Heti No1.

Megtörölgették vizes ronggyal a pénztárgépet, majd mindenféléket kiírt a kijelző.

Mikor kiérkeztem már az ajtóból éreztem az égett szagot. Természetesen bedugva hagyták a készüléket.

Szétszedtem, megmutattam a vízfoltot a panelon, majd műhelybe vittem.
Kimosás, szárítás után meglepetésemre jó volt mind a panel, mind az adómemória.

Ellenben a nyomatás képe rossz volt, "satírozta" a papír egy részét. Szétszedés után látszott, hogy a nyomtatófej tekercsei meg voltak égve és eldeformálódtak (innen jöhetett az égett szag).
Gondolom folyamatosan áramot kapott.

Kapott egy új nyomtatót.
Mikor kivittem gépet és adtam a számlát, már majdnem én voltam a hibás... hisz ő csak megtörölte.

(#) than válasza vzoole hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
üdv!!!

A Sam4 rajzai service manualjai és programjai itt http://www.goodson.com.au/product/ECR/FrmECR.htm
jó munkát.
(#) vzoole válasza than hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Köszi...
Én itt nem találtam ilyesmiket az oldalon, de lehet nem jó helyen kerestem.

Habár nekem megvan az összes samsung pénztárgép service manual.
(#) gabi20 hozzászólása Márc 3, 2010 /
 
Üdv! Sikerült szereznem egy pénztárgépet, amiben van egy EPSON M-190 típusú nyomtató. 18 különböző színű vezeték jön ki belle. Vannak benne tekercsek, gondolom azok mozgatják a tűket, és valami léptetőmotor is. Az lenne a kérdésem, hogy esetleg valaki tud róla valamilyen leírást (főleg lábkiosztás), illetve hogy valami PIC segítségével ezt fel-e lehetne éleszteni?
Nagyon lelkes vagyok Előre is kösz
(#) vzoole válasza gabi20 hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Szia!

Mellékelem képen a lábbekötést.

A dupla soremelés tekercse arra való... ha éppen nem nyomtatsz, csak a szalagot továbbítod, akkor mechanikusan kettőször emel sort egy kör alatt. Így gyorsabban tolja a szalagot.

Alapállapot optoérzékelője:
Ezzel érzékeled, hogy mikor kerül alapállapotba a nyomtatófej. Ennek a jelére indul az új sor nyomtatása.

Motor táp:
Sima DC motor van benne. 6 voltos és kb 0,5 ampert eszik.

Mátrixfej tekercsei: egy láb a test, és nyolc "tű".
Amúgy kis kalapácsok vannak benne és vízszintesen egymás mellett kb. fél centire.

Motor optoérzékelője:
Ezzel nézed a motor sebességét, és ennek megfelelően egymás után meghajtod a mátrix tűket.

PIC-el meg tudod hajtani.
(#) gabi20 válasza vzoole hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Köszi szépen a választ. Már csak valami meghajtót kell építenem a tekercsekhez...remélem sikerülni fog
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem