Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   64 / 244
(#) Flatlander hozzászólása Márc 4, 2010 /
 
Sziasztok!

Lehet hülyeség amit kérdezek de egy topládát megtudok úgy oldani hogy nekelljen bele passzív váltó? Mert ha vennék crossovert azzal jól betudom állítani a középhangot viszont magasat is kell és akkor ha nincs passzív váltó a közép is kapna magasat....... Vagy ezt csak úgytudom ha külön végfok van a közepeknek és külön végfok van a magasokra is? Perpill csak annyi hangszínszabályzóm van ami a keverőben van vagyis bass és treble és ez így szerintem kevés egy topládához..... Passzív váltót meg nemigazán szeretnék mert nem egyszerű jót csinálni hozzá,ezért lenne jó ha éntudnám beállítani egy aktívval csak kérdés így hogyan?
(#) kukac_24 hozzászólása Márc 5, 2010 /
 
Sziasztok,

Valakinek lenne esetleg valamilyen bővebb adatlapja az RH-Sound P-1250/C vagy P-1265 hangszórókról? (frekvenciagörbe stb.)
Köszi
(#) Action2K válasza Flatlander hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Ha az a top gyári, akkor van benne hangváltó. Ha meg Te készítetted, akkor mindenképp tegyél bele, mert különben külön végfok kell neki. Akármennyire is misztifikálják a hangváltókat egyesek, ugyanolyan jól megtudod majd csinálni, mintha az aktív kroszival, a füledre hagyatkozva, minden mérés nélkül belőnéd. Ha nem jobbra. Az a két hangszín poti meg bőven elég.
(#) shalafi.66 válasza Action2K hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Én is ugyanezt mondtam neki. Ugyanannyi esélye van jó váltót készíteni aktív és passzív módon is, mert mindkettőhöz ugyanazt kell tudni. Vagyis kellene. És pont itt a probléma. Ezért nem tudja jól megcsinálni, csak ugyanolyan jól (vagyis nem jól).
(#) Kovidivi válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Shala színt viszel a fórumba
(#) hüblerattila hozzászólása Márc 5, 2010 /
 
Sziasztok! Építeni szeretnék kettő topládát, ládánként kettő reflex r150-es szóróval. Eddig oké minden, de magassugárzót nem tudom milyet válasszak hozzájuk, ami bírja is a kiképzést. A magas aktiv crossrol lesz hajtva külön végfokkal. EZ esteleg? Vagy hasonló árban valami jót tudtok ajánlani? Köszi szépen előre is.
(#) shalafi.66 válasza hüblerattila hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Vagy HT-101.
(#) hüblerattila válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Tudnál valami linket adni erről a ht-101 ről? Gogle nem adja ki sajna
(#) hüblerattila válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
gondolom ENNEK a kistesója lehet? és ez jobb? vagy inkább az amit először linkeltem?
(#) shalafi.66 válasza hüblerattila hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Hja, 101, 102, 103 kb. azonosak. Most is gyártják, 5000,- körül megvehető elvileg.
Hangosításra biztos hogy ez a jobb, annakidején a HTP-90 hangoszlopban két ilyen magas mellett négy darab HX 301 mélyközéphangszóró volt... 10-15 k fölött esik, de sokkal szélessávúbb, mint az Eminence, mélyebbről indul, és középtartományban is jóval egyenesebb (nem olyan régen tettem be átvitelmérést róla a fórumba). Nameg az EM-ek között akadnak rosszul központosított darabok.
(#) hüblerattila válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Értem. De ezek a beag-ek kisebb teljesítményűek... 20w az eminence meg 45/85W, igaz az érzékenységét a beag-nek nem tudom.
(#) shalafi.66 válasza hüblerattila hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Sztem inkább terhelhetőség. De biztos, hogy nem kisebb, legfeljebb a szám, amit ráírtak.
Érzékenységet megtudod, ha visszakeresed az átvitelt.
(#) Flatlander válasza Action2K hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Hát lehet....... viszont hangváltót csinálni nem egyszerű és nem is akarok szóval nemtudom milyen kellene bele...Vannak itthon kész tekercseim 0,61 0,75mH stb csak nemtudom melyiket kéne belerakni.......
(#) Action2K válasza Flatlander hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Itt egy jó számoló: Link
További kérdéseket ide: Hangváltók készítése
(#) shalafi.66 válasza Action2K hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
A számolód most sajnos teljesen haszontalan.
(#) Action2K válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Indok?
(#) szamóca válasza Action2K hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
A hangszóró impedanciáján kívül nem vesz figyelembe más adatot.
(#) shalafi.66 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Még azt sem. Csak a névleges impedanciát kérdezi.

A másik fórumon meg még mindig nem érted a lényeget.
(#) hüblerattila válasza hüblerattila hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Vagy még EZ jöhetne szóba. Ez , a beag és az atp közül melyik lenne a legjobb?
(#) dj_zsooltika hozzászólása Márc 16, 2010 /
 
Szevasztok csinálni akarok 2db 18" os rutset. Az lenne elsősorban a kérdésem hogy sub hangváltó kell e bele vagy hogy kössem be a hangszórót??
A hanszóró vmi 1000w 99db érzékenységű lenne.
És ezt meghajtaná a Castone 1200b??
Még milyen hangszórót érdemes venni ebben a kategoriában ami az ára sem vészes még??


Előre is kössz
(#) Bassmester válasza dj_zsooltika hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Hali!
Távlati tervként, egy ilyenen spekulálok, igaz nem "csúszda" lenne belőle hanem sima reflex, de szerintem jó lenne a rutséba is.
(#) ycsy válasza dj_zsooltika hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Üdv:Én nemajánlok ekkora teljesitmény melé belső hangváltót!
Egy crosoverrel jobban jársz sztem!!Pl enyém Behringer cx2310 super x pro
Ezzel tökéletesen megvagyok elégedve!

Castone 1200b meg egyenlőre megtudja hajtani !!
Főleg ha a hangszoró érzékenysége is jó!
Persze egy jó láda is kell neki!
Élötem irt üziben van egy hangszoró azt énis bátran ajánlom jó cucc !
(#) dj_zsooltika hozzászólása Márc 16, 2010 /
 
Értem
Akkor csak simán a csatlakozóba kössem oszt go??

És még tudsz ajálani vmi más hagszórót mert nem lenne rossz ez se csak van egy ára...
(De mondjuk a minőséget meg kell fizetni)
Meg már elkezdtem építeni a ládát is valami hangelnyelő szivacs gondom semmi ilyesmi nem kell bele hangszigetelésnek
vagy igen??
(#) Bassmester válasza dj_zsooltika hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Ilyen felhasználásra, nem nagyon találsz használható 18"-as hangszórót 50 ezer alatt, esetleg az RH sound, de arról nincsen T-S adat tehát mérni kell, emiatt pedig zsákbamacska egy kicsit.
(#) dj_zsooltika hozzászólása Márc 18, 2010 /
 
Majd légyszi válaszoljatok már. Majd a többi kérdésemre is mert kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Előre is kösz
(#) ycsy válasza dj_zsooltika hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Üdv:
Igen kösd direktbe!!! (csatlakozóba!)
Mert ugye crosover amit ajánlottm az már megfelelő jelet küld a szub erösitőjébe!
Hangszigetelő anyag meg hát ládátol is függ dehát igen jolenne hangszoró mőgé vmi!!!
Üveggyapot álagu anyagot keress!!
De kérdezz másokat is!!
Ha van még kérdésed irj bátran!!
Üdv !!:Én
(#) dj_zsooltika hozzászólása Márc 18, 2010 /
 
Üdv:
Egy pár linket küldenél vagy megneveznél egy pár hangszórót 18"ba. Amit érdemes egy Rutsebe belerakni.
Hogy tényleg nagyon nagyot szóljon, és nagy baszusa legyen.
A Eminence Pro-series Sigma Pro kívül.
(#) shalafi.66 válasza dj_zsooltika hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
falbontásra kell?
(#) dj_zsooltika hozzászólása Márc 18, 2010 /
 
Vmi olyasmi ...
(#) Bassmester válasza dj_zsooltika hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Hali!
Itt van pl az RH sound 18"-asa. A következő árkategória, sajnos már a korábban is említett 50-körüli. Lehet hogy érdemes lenne kipróbálni rutséba. Már próbáltam anno @-ben elkérni tőlük a T-S adatokat néhány hsz-ról, de nem válaszoltak.
Azóta is azt várom, hogy egy vállalkozó kedvű ember vegyen egyet és közzé tegye a mérési adatait
Valószínű hogy sokan örülnének neki :yes:
Következő: »»   64 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem