Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   116 / 375
(#) llaci56 válasza balint.magyar hozzászólására (») Márc 25, 2010 /
 
De ez a "kapcsolási rajzot keresek" topik!
Készülékekhez, készülékek javításához, fellelhetetlen vagy nehezen fellelhető kapcsolási rajzok keresésére való!
(#) balint.magyar válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 25, 2010 /
 
@llaci56: kezdő vagyok elektronikában, nekem ez is kapcsolási rajznak számított, de most hogy elmodtad, már értem, miről is szól ez a topic. Tudnál ajánlani a fenti kérdéshez topicot?

Köszönöm!
(#) llaci56 válasza balint.magyar hozzászólására (») Márc 25, 2010 /
 
Talán, ha tudnánk, hogy mi lesz ez, könnyebben találnánk hozzá témát, vagy megoldást.
(#) llaci56 válasza balint.magyar hozzászólására (») Márc 26, 2010 1 /
 
...és létezik egy "Kezdő kérdések" rovat is, ahol szintén felteheted a kérdésedet.
(#) balint.magyar válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Ez a moderálás nem volt jó ötlet, most akkor fogalmazhatom meg előről

@llaci56: köszönöm, megpróbálom ott!
(#) balint.magyar válasza balint.magyar hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
(elölről) ...ja megvan, az előző oldalon, sorry, nagyon zöld vagyok.
(#) dejoe válasza zsotesz1 hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Igen , erről van szó , nagyon köszönöm.
(#) Majoros Zsolt hozzászólása Márc 27, 2010 /
 
Neovo X-17A monitoromnak elment a háttérvilágítása. Valószínűleg az inverter halt meg. Tudna valaki segíteni kapcsolási rajzzal vagy egy címmel, ahol lehet vásárolni hozzá alkatrészt.
(#) liderces hozzászólása Márc 30, 2010 /
 
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne hogy ugye létezik egy fázisra fázis hasitásos elven müködő teljesitmény szabályozó triakos-tirisztoros. Hasonló mint a porszivókban hobby-elektronikától is lehet rendelni. Szóval ha három ilyent épitek egyet- egyet fázisonként és ezen kerezstül kötöm a fázisokat a háromfázisu motorra mi fog történni? melegszik teljesitménye csökken stb.? köszi az infókat.
(#) mustang74 hozzászólása Márc 30, 2010 /
 
Üdv mindenkinek! Egy Philips D8734-es hordozható hifihez keresek rajzot és minden használható információt hozzá. Köszönöm előre is mindenkinek!
(#) llaci56 válasza liderces hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Milyen három fázisú motor teljesítményét szeretnéd így szabályozni?
Vedd észre, hogy a kefés motorok fordulatát lehet fázishasítással szabályozni, ilyet azonban három fázísúban még nem láttam.
(#) agy hozzászólása Márc 30, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek!
Keresem a Bosch, Siemens mosogatógépek vezérlőjének kapcsolási rajzát. A vezérlőpanel , elektrónika típusa:
SIEMENS 5wk5709.
Köszönettel: Gyula
(#) liderces válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Csak elvi szinten dobtam fel a dolgot, érdekelt volna mik a buktatók és a miértek hogyanok. Amugy egy sima hétköznapi háromfázisu mocira rápróbáltam volna. üdv
(#) Antal Miklós válasza liderces hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Hello, fázishasításos elven müködő fordulatszám szabályozást, csak aszinkron (kefés) motoroknál lehet használni. A szinkron motor fordulat számát a pólusszám, és az alkalmazott gerjesztő feszültség frekvenciája határozza meg.
Szinkron motor fordulat számát csak úgy tudod szabályozni, hogy a frekvenciát szabályozod, mert a motor pólusszámát nem tudod változtatni.
Kandó Kálmán a hires Kandó villanymozdonyban, pólusszám átkapcsolást alkalmazott, így tudta a vontató motor fordulat számát változtatni. Ma már a teljesítmény elektronika segit ebben, hiszen ha a gerjesztő frekvenciát változtatod, akkor változik a fordulatszám is - bizonyos határokon belül. Üdv
(#) Imi65 válasza Antal Miklós hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Csak a pontosság kedvéért: Az általánosságban használt 3 fázisú villanymotorok az asszinkron motorokhoz tartoznak. Szinkronmotort csak kicsiket használunk óramű, programtárcsa, lemezjátszó, stb. hajtására. (Villanymozdonya - gondolom - senkinek nincs otthon; V41-V42-es típusra gondoltam elsősorban).
A kefés motorok az univerzális csoportba tartoznak, mivel képesek egyen, és váltakozóáramról is működni (lehet, hogy manapság ennek a csoportnak is új neve van, de most ez jutott eszembe). Ezekkel kéziszerszámokat, konyhai eszközöket, stb működtetünk.
(#) proli007 válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Hello!
"A kefés motorok az univerzális csoportba tartoznak"
Akkor ezt is pontosítsuk.. Nem kefés, hanem soros főáramkörű motor, legalább is emlékeim szerint.
Mert egy párhuzamos, vagy mágneses állórészű (ami állandó gerjesztésűnek fogható fel) már nem megy váltóáramról.
üdv! proli007
(#) Imi65 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Idézet:
„Akkor ezt is pontosítsuk.. Nem kefés, hanem soros főáramkörű motor, legalább is emlékeim szerint.”

Attól, hogy főáramkörű, még kefés.
Szerintem leginkább a soros, főáramkörű motor "ugrik be" mindenkinek a kefés szó hallatán (nem igen gondolunk a magnó, és egyéb minimotorokra), úgymint a fúrógép, sarokcsiszoló, és társai. Így van ez az asszinkron gépekkel kapcsolatban is. Ha e szót meghallom, nekem egy hosszanti hűtőbordákkal ellátott, köpenyhűtésű, a végén centrifugál ventilátorral szerelt talpas motor jelenik meg, szíjtárcsával a tengelyén.
A kefés szót fórumtársunk említette először.
(#) llaci56 válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Én említettem a kefést, mert, hogy csak azt lehet fázishasítással... De mivel ez nem az a topik, így nem fejtegettem tovább.
(#) proli007 válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Hello!
Természetesen nem a Te "felvilágosításod" miatt írtam le, hanem mert kezdők is olvassák az oldalt.
De azért elég sok motor van aminek nem kicsi a teljesítménye, és nem soros.
Az tény, hogy a szerszámok között van a legtöbb soros, de az akkus csavarhúzók, ablaktörlő motor, sőt a gépjármű indító motor, sem nevezhet be igazán a magnómotor kategóriába. Modellezők is előszeretettel használják. Iparban a szervó hajtásoknál is alkalmazták akár nagyobb példányban is. (Ma már kiszorulóban van, ezért lesz egyre több amatőr kézen..) De, pld. Rozsda által most épített villamos autóban is egy "nem kis példány" dorombol.
üdv! proli007
(#) Imi65 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Idézet:
„a gépjármű indító motor”

Gábor, ez azért soros motor. Gondolom, véletlenül írtad a párhuzamosok közé. A többivel egyetértek.
(#) liderces válasza Antal Miklós hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Kösz szépen az infót! Aszem kapisgálom. üdv
(#) proli007 válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Hello!
Jé tényleg..
üdv! proli007
(#) ybanez hozzászólása Ápr 1, 2010 /
 
Üdvözletem Fórumtársak!
Keresek PA-1900-08H2 típusú HP lapi töltőről kapcsrajzot.
19V, 90W
Gugli eddig nem vezetett eredményre...
Előre is köszönet !
(#) Sebi válasza ybanez hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Nem igazán szokták ezeket publikussá tenni...
Nézd meg, milyen a vezérlő IC, annak adatlapjából általában ki lehet indulni. Ha nincs benne IC, akkor eléggé meg vagy lőve, hacsak nem látható valami durva hiba (törött panel, elfáradt hullámforrasztás, púpos, száraz elkók, stb).
(#) ybanez válasza Sebi hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Köszönet, ezzel már végeztem
FET-ek, Graetz, bizti cserélve, átméregetve, de van 2db kb. 1w ellenállás, ami szintén elhalálozott. Természetesen a palástját lerúgta magáról, úgyhogy csak annyit tudtam kihámozni: ? ,2 Ohm...
Még a boncasztalon van, addig szerettem volna kapcsrajzot róla. Nade sebaj, marad a kísérletezés...
Nomeg ha minden kéznél van, hol ott a kihívás?
(#) arados válasza varadi hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Szia laci!
Nekem megvan a TR-0809-es kapcsolási rajza.
Üdv.Sándor
(#) zoly15 hozzászólása Ápr 3, 2010 /
 
Hali mindenkinek!
Olyan kapcsolást keresek, ami a következőket tudja:
-Van rajta egy fényérzékelő rész (ezt még meg is tudom oldani) ami egy fényérzékelővel működik. Ha elér egy adott szintet akkor meghúz egy behúzó tekercset, majd azt tartja 10-15mP ig, majd elenged.
Mindezt minden reggel végrehajtja.
Gondolom 555-össel meg lehet oldani, de az "újraindítást" hogyan lehet megoldani? (hogy minden reggel működjön a dolog).
Előre is köszönöm!

Üdv!
(#) geq hozzászólása Ápr 3, 2010 /
 
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni ennek a kapcsolási rajznak a leolvasásában: Link . Az egyik kérdésem az lenne, hogy a feszültségszabályzó (LDO)
melyik lábát hova csatoljam, a másik meg, hogy diódát, hogy kössem rá (melyik felét hova).

Előre is köszönöm
geq
(#) 18david18 válasza geq hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Szia!
Feszültség szabályzónak használj LF33CV-t. Ha elég a 100mA akkor LE33CZ-t. Úgy kösd be ahogy a csatolt kapcsolási rajzon is van. A dióda bekötését is.
(#) adamisbalint hozzászólása Ápr 3, 2010 /
 
sziasztok
egy előerősítő kapcsolási rajz kéne dinamikus mikrofonhoz
Köszi
Következő: »»   116 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem