Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   117 / 375
(#) llaci56 válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Miért nem használod a keresőt? Sok ilyen téma van.
Ebben a topikban konkrét készülékek kapcsolási rajzát lehet keresni.
Amúgy a kérdésed elég érthetetlen. Van olyan reggel, amikor nem világosodik ki?
(#) Abukodonozo válasza geq hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Ajánlom Kipkay bácsi videóját is, talán segíthet az elkészítésében: Bővebben: Link.
(#) geq hozzászólása Ápr 3, 2010 /
 
Sziasztok!

Ha két kondenzátort akarok egymás után kötni (egy kondenzátor helyére) és ez a kapcsolás van : -)l- akkor így: +- -+ vagy így: +- +- kössem össze?

Előre is köszönöm
geq
(#) Gábor60 hozzászólása Ápr 3, 2010 /
 
Sziasztok!!!

Kellene nekem, egy GANZ SX 1000 szigetelés ellenállás mérő kapcsolási rajza!
Ha valakinek véletlenül megvan, megköszönném ha felrakná.
Előre is köszönöm.

mod. szamóca
(#) Hujikolp válasza geq hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Üdv!
Utóbbi.
(#) dejoe hozzászólása Ápr 3, 2010 /
 
Sziasztok.
Standard 51-TC-422 televizió kapcsolási rajzát keresem.
Ez tulnyomó többségében orosz alkatrészekkel van gyártva. A tv 9 éves. Köszönöm.
(#) dejoe válasza dejoe hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Hülyeséget irtam , a tv 17 éves
(#) tanci válasza geq hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
)- mínusz
l- plusz
(#) llaci56 válasza geq hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Mi az, hogy "egymás után"? Az óvodások mennek az utcán "egymás után"...
Miért akarsz két kondit egy helyére kötni? A feszültségtűrését akarod növelni, vagy a kapacítását?
Ha a kapacítását akarod "összeadni", akkor párhuzamosan kell kötni őket. Ha a feszültségtűrését akarod növelni, akkor sorba kell kötni őket, de így az eredő kapacítás reciproka a sorbakötött kondik kapacitása reciprokának összegével lesz egyenlő, azaz csökken az eredő kapacitás.
Ha polarítás nélküli elkót szeretnél készíteni, akkor sorosan kell kötni őket, de fordított polarítással.
(A soros és párhuzamos kapcsolás a "kezdő kérdések" -ben le van írva.)

Az előttem szólók nem tudom, mi alapján válaszoltak.


És ki az az Utóbbi?
(#) 18david18 válasza geq hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
A kapcsoláson 1db 10.000µF/16V-os kondi van. Vagy oda van írva (Or use two 4.700µF in parallel), használj 2db 4.700µF kondit párhuzamosan. Sorosan nem kell kötni semmit.
(#) sumi1 válasza dejoe hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Orosz alkatrészek vagy maga a tv is orosz,mert ha orosz a tv akkor azok majdnem mind egy és ugyanaz.Nagyon minimális különbség van köztük.
(#) Moderátor hozzászólása Ápr 4, 2010
 
Dinamós kérdések, válaszok áthelyezve.
ide
(#) vallon7 hozzászólása Ápr 4, 2010 /
 
Sziasztok! Keresem a Behringr UB502-es kis keverőjének a kapcsolási rajzát. Azért kellene, mert kaptam egy ilyen kis keverőt, de nincs tápegysége és nem tudom, hogy mi kellene neki. Nem nagyon akarom szétszedsni, bár lehet, hogy az lesz a vége. Van nekem nagyobb ebből a fajtából, de azoknak mind 3 pólusú és csavaros biztosítású tápcsatlakozójuk van és 2x18,4 V váltót kapnak. Ennek csak egy kis (olyan számítógépes bemenete van és nincs oda írva, hogy mit kér. Ha valakinek lenne ötlete, nagyon megköszönném. Üdv.: Zsolt
(#) vallon7 hozzászólása Ápr 4, 2010 /
 
Sziasztok! Keresem a Behringr UB502-es kis keverőjének a kapcsolási rajzát. Azért kellene, mert kaptam egy ilyen kis keverőt, de nincs tápegysége és nem tudom, hogy mi kellene neki. Nem nagyon akarom szétszedni, bár lehet, hogy az lesz a vége. Van nekem nagyobb ebből a fajtából, de azoknak mind 3 pólusú és csavaros biztosítású tápcsatlakozójuk van és 2x18,4 V váltót kapnak. Ennek csak egy kis (olyan számítógépes) bemenete van és nincs oda írva, hogy mit kér. Ha valakinek lenne ötlete, nagyon megköszönném. Üdv.: Zsolt
(#) Imi65 válasza vallon7 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Miért teszed fel ugyanazt a kérdést több helyen? Nem fogják jutalmazni - legalábbis nem úgy, ahogy számítanál rá......
(#) dokidoki válasza vallon7 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Azért ne szedd szét : Bővebben: Link igaz a bekötésre nem derül fény.
(#) dokidoki válasza dokidoki hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
De próbálok segíteni.
A belső áramkörök +15V -15V ról járnak. A tápcsatlakozó után biztos egy sima dióda híd van. Ebből következhet, hogy a betápcsatlakozó egyik pontja a test ill. a GND ez simán kimérhető a valamelyik audió csatlakozó testpontjával.
Ekkor megvan a trafó közepe, a maradék kettő pedig egyértelmű.
(#) dokidoki válasza dokidoki hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
És bingó, a kép jobb felső sarkában látszik mit írtam a csatlakozó közepe a GND , a kettő szélső pedig a trafó egyik és a másik kivezetése.
A keverő csak középleágazású trafóról működik és persze váltóáramról.(szerk: illetve nem csak, de terv szerint)
(#) vallon7 válasza dokidoki hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Kösz, akkor keresek valami trafót, hála istenne (vagy nekem), de van itthon néhány kiló. Akitől kaptam, az adott egy trafót és azt mondta, hogy arról ment, de az nem középleágazásos és egyenáramot ad. Azt mondta, hogy ő a két szélére kötötte és működött. 16.5 V = feszt mértem üresjáratban, de még nem mertem összekötni. Merjem? Üdv.: Zsolt
(#) Imi65 válasza vallon7 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Középkivezetés nélkül nem az igazi. Lehet, hogy ment, de nem korrekt táplálás az úgy. Inkább ne, ha van jobb megoldás rá.
(#) vallon7 válasza dokidoki hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Kösz DOKIDOKI!
(#) vallon7 válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Kösz Imi65!
(#) dokidoki válasza vallon7 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Imi65 jól írja.
Ha minden kötél szakad, akkor tolhatsz neki egyenfeszültséget is. Pld.: + 20 -20Volt a kettő szélsőre de a középső akkor is feltétlenül a GND illetve a közepe a táplálásnak, azt ne hagyd ki.
(#) Babita hozzászólása Ápr 5, 2010 /
 
Szevasztok!
Az én kérdésem a következő.Hétvégén egy autó bontóban találtam egy ledes fordulatszám mérőt,ami egy Samarába volt beépítve viszont nemtudom mit hova kössek és tönkretenni sem akarom.Gyárinak tűnik,és három vezeték van benne.6 ezerig van skálázva és 12db led van benne.Egyenlőre a színeket nemtudom megmondani meg képem sincs róla,de majd felteszek.Esetleg valakinek van hasonló,vagy ismeri a szerkezetet,megoszthatná velem a bekötését.
Köszi. Pont így néz ki:http://www.youtube.com/watch?v=qB8-I4rM2HI
(#) tiggersoft válasza Babita hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Szia Nem pon ilyen, de hasonló van nekem is. Szintén három vezetékes, négyütemü, négyhengereshez! Pozitiv,test és megszakitó ez a három "drót".
(#) 6C4C hozzászólása Ápr 5, 2010 /
 
Sziasztok!

Keresem a Technics SL-PG360 CD lejátszó kapcsolási rajzát.

Köszönettel:
6C4C
(#) Babita válasza tiggersoft hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Ezt sejtettem csak nemnagyon tudom ki kicsoda.Megszakító pedig nincsen,azthiszem a samarában sem volt.Most pedig egy Peugeot 205-be szeretném beaplikálni.
(#) Babita hozzászólása Ápr 5, 2010 /
 
Most nincs nálam,de majd megnézem a vezeték színeket,bár mivel neked nem pont ilyen ezért valószínüleg a színek sem ugyanazok.
(#) tiggersoft válasza Babita hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
De gyujtótrafó azért abban is van! A trafó "jeladó" felöli kivezetése is ugyan az.
(#) Babita válasza tiggersoft hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Természetesen van trafó,tehát az a pont ugyanúgy jó erre a célra?
Következő: »»   117 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem