Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Plexi megmunkálása
 
Témaindító: Neszeszellem, idő: Feb 21, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 3
(#) Neszeszellem hozzászólása Feb 21, 2007 /
 
Sziasztok!

Szeretnék plexi előlapokat készíteni, több darabról van szó.

Kérdésem: mivel lehetne vágni a plexit?

A fűrész nem jó, a lézer pedig felolvasztja a szélét.
Valamilyen szabályozható izzószálas megoldásra gondoltam. Milyen izzószálat tudnék használni ehhez szerintetek, amit max 12V felmelegít és szabályozható a hőmérséklete? Olyasmire gondolok, amivel pl. az általános suliba is vágtuk 4,5V-os teleppel a hungarocellt.
Esetleg egy PC-tápventillátorral tudnám az anyagot felülről hűteni. Elképzeléseiteket, ötleteiteket előre is köszönöm.

(#) sirály12 válasza Neszeszellem hozzászólására (») Feb 21, 2007 /
 
Szerintem és mások szerint is plexit inkább dekopír fűrésszel kell vágni. A vágás helyén megkarcolod, aztán ragasztószalaggal két oldalról végigragasztod, hogy a karcolás látszon, és utána jöhet a dekopír. A ragasztószalag megvédi a plexit a karcolásoktól. Az egyik pc-s fórumon így csináltak plexi oldalakat a gépekhez, és jól néztek ki.
(#) Neszeszellem válasza sirály12 hozzászólására (») Feb 21, 2007 /
 
Köszi a válaszodat, de sajna nem segít
Potmétereknek, főleg tolósnak stb...ez a módszer nem megfelelő. Ezért írtam, hogy fűrész nem jó. Se dekopács se lomb...se fonal. Ezek kiestek.
(#) sirály12 válasza sirály12 hozzászólására (») Feb 21, 2007 /
 
És még egy ötlet: van erre külön kör alakú fűrész, amit fúróra lehet szerleni, lehet ez talán még jobb.
(#) árpix válasza Neszeszellem hozzászólására (») Feb 21, 2007 /
 
Sziasztok !

Én úgy csinálom, hogy COREL-lel megrajzolom és elviszem oda, ahol tudnak lézergravírozást csinálni és simán kivágnak bármilyen "ákombákomot"; és végül gyönyörű a vágott felület is !!!
(#) Frankye válasza Neszeszellem hozzászólására (») Feb 21, 2007 /
 
Esetleg megpróbálhatod faipari felsőmaróval kivágni a nyílást. Lassabb fordulatszámmal, kis fogásmélységgel kezdd el, és mindenképpen ajánlott a szélek leragasztása ragasztószalaggal (feltépés ellen).
Először mindenképpen próbadarabbal kísérletezz!
(#) Gyu válasza Neszeszellem hozzászólására (») Feb 21, 2007 / 4
 
Helló!

Úgy tudom, hogy a fólia hegesztőkben gitárhúrt használnak, az lehetett abban is, amivel hungarocellt vágtatok.
(#) Frankye válasza Gyu hozzászólására (») Feb 21, 2007 /
 
Nem-nem!

A hungarocell vágásra nem hegedűhúrt szoktak használni, hanem rézdrótot. A hegedűhúr belsejében szerves anyag van, ezért nem alkalmas hővel való vágásra.
(#) Norberto válasza Neszeszellem hozzászólására (») Feb 21, 2007 /
 
Pedig lombfűrésszel lehet plexit vágni...nem keveset vágtam vele régebben

Az persze természetes, hogy utána egy kicsit kezelni kell a fűrészelt területet (csiszolás, aztán polírozás), de ezek után gyönyörű lett a felület. Jah, és marhára totál ingyen van...max 1-2 szál fűrészlap árában megvan...mellesleg te csinálod, a saját munkád lesz...
(#) Feri hozzászólása Feb 21, 2007 /
 
Vegyél többélű marót (ezt esztergályosok használják) és állványos fúrógépbe fogva, vezető mellet bármilyen formát ki tudsz vágni.

(#) mokus válasza Neszeszellem hozzászólására (») Feb 21, 2007 /
 
TheCo kft.
Én itt szoktam plexi ákombákomokat kivágatni. Maximálisan meg vagyok velük elégedve. A legvadabb maszk mintákat is percek alatt kivagdalják mindenféle olvadás nélkül, hihetetlen pontossággal.
(#) isamisa válasza mokus hozzászólására (») Feb 21, 2007 /
 
És milyen árakon csinálják?
(#) árpix válasza mokus hozzászólására (») Feb 21, 2007 /
 
ha igényeset akar az ember csak így szabad !
(#) mokus válasza isamisa hozzászólására (») Feb 21, 2007 /
 
Percdíjban számolnak, utoljára tavaly szeptemberben vágattam, akkor ha jól emlékszem 250 HUF+Áfa / perc volt. Egy asztallapnak a tetejére vágattam egy kb 2 m2-es plexibe egy mintát ami oldalról ledekkel volt élbe bevilágítva, na ennek közepébe ment egy minta kb 500 cm2 méretben, erre fizettem 3250 HUF-ot (csak a vágás, pexit vittem). A minta egy egyedi nonfiguratív harangvirág volt. Minden virágocska közepén egy-egy piros led világított, összesen 27 db. Nagyon szépen nézett ki.

A most érvényes pontos árakért nyugodtan írj nekik levelet.
(#) Marco_HUN hozzászólása Feb 21, 2007 /
 
és mivel políroztok plexit?
ugy hallottam a fogkefével meg a fogkrémmel meglehet csinálni? vagy mivel oldható meg?
(#) Frankye válasza Marco_HUN hozzászólására (») Feb 21, 2007 /
 
Lehet fogkrémmel polírozni, de nem fogkefével, hanem puha ronggyal érdemes.
Persze a "profi" megmunkálás egy polírozó korong... De ahhoz is kell - természetesen - köztes anyag (pl. fogkrém).
(#) Antauri válasza Marco_HUN hozzászólására (») Feb 21, 2007 /
 
Hello!
Olvass bele ebbe a topikba, hasznos lehet.
(#) ciw hozzászólása Feb 22, 2007 /
 
ÜDV !

ÉN A PLEXIT EGYSZERÜEN FLEXEL SZOKTAM VÁGNI.

EGY HATÁROZOTT MOZDULATTAL EGYENLETESEN HÚZVA SZÉPEN ELVÁGJA.

Érdemes zárt munkásruhában, mert a flex a kivágott pelxi porát megolvasztja és vattacukor szerű képződménnyel lessz tele az ember ruhája.
(#) japijandi válasza Neszeszellem hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
megfelelő furatok készíts, azután reszelő, ahogyan régen a finom mechanikusok :yes: :yes:
(#) japijandi válasza Frankye hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
filcet javaslok
(#) Frankye válasza japijandi hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
Idézet:
„ahogyan régen a finom mechanikusok”


Mármint hogy a "finommechanikusok" ugy, mert - gondolom - Te sem kóstoltál meg egyet sem, hogy finom-e...
(#) Frankye válasza japijandi hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
Igen, az is tökéletes! (Én még régen, nagyapám polírozó gépén tanultam polírozni, az egy böszme, állványos gép volt, abban még rongyból összefogott korongok voltak.)
(#) Frankye válasza ciw hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
Igaz, a flex jó hozzá, de fnomabb munkákhoz nem alkalmas. Nagyolásra kiváló viszont.

Ha CSUPA NAGYBETŰVEL írsz, az a netikett szerint a kiabálás. Azt nem nagyon szeretik egyetlen fórumban sem! A kiemelésre használd a dőlt, a vastag, vagy az aláhúzott betűtípust, esetleg ezek kombinációját...
(#) miklosch válasza Frankye hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
ha már arról van szó, hogy hogyan lehet megmunkálni a plexit, megkérdezhetem, hogy hol lehet beszerezni?
(#) Tomee válasza miklosch hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
Obi, Praktiker, Akvamarin Workteam Kft, stb....
(#) gulyi88 válasza Tomee hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
árba mennyire vészesek???
csá
(#) Tomee válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
Én 2 éve egy kb A4 méretüt (2mm) vettem az OBI-ban kb 800ft-ért.
(#) Gatery hozzászólása Feb 23, 2007 /
 
Sziasztok!

A hobbicnc.hu-n vagy annak egy linkjén olvastam erről a témáról. Szóval ők vettek egy ilyen kézi multifunkciós csiszoló gépet és annak a hozzáadott hegyével csinálták. Annyt mondtak tanécsként hogy érdemes a felületet műszerolajjal bekenni, hogy a szerszámra ne ragadjon rá a plexi ha egy kicsit megolvad.
Nagyon szép munkadarabok készültek!

A módszert nem próbáltam ki, csak olvastam!

A maráshoz ajánlom ezekbe a kisgépekbe a fogorvosi fúrókat (tudom nem egyszerű beszerezni, de ajánlom!).
(#) Neszeszellem hozzászólása Feb 25, 2007 /
 
Köszönöm Mindenkinek a hozzászólását a témához.
Okúltam is 1-2 összefüggésben, valamikor lehet akár hasznát is vehetem.Azonban ha esetleg volna valakinek, tapasztalata, ötlete a felmelegített dróthuzallal vagy hasonló..stb.. ecet.. vágással kapcsolatban, az most nagyon sokat segítene.Mi melegszik fel annyira max 12 voltról? THX
(#) tbence3 hozzászólása Feb 25, 2007 /
 
Valahol neten láttam egy olyan megmunkálást mikor házilag a plexi felületére vittek fel feliratot. Nagyon egyszerű. Egy papírból kivágod a kívánt motívum negatívját majd ráhelyezed a plexire. A kívánt felületen pedig finom, rezgőcsiszolóval átmész rajta. Akkor jó ez még ha meg akarod világítani majd a szélét.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem