Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Plexi megmunkálása
Témaindító: Neszeszellem, idő: Feb 21, 2007
Témakörök:
Sziasztok!
Szeretnék plexi előlapokat készíteni, több darabról van szó. Kérdésem: mivel lehetne vágni a plexit? A fűrész nem jó, a lézer pedig felolvasztja a szélét. Valamilyen szabályozható izzószálas megoldásra gondoltam. Milyen izzószálat tudnék használni ehhez szerintetek, amit max 12V felmelegít és szabályozható a hőmérséklete? Olyasmire gondolok, amivel pl. az általános suliba is vágtuk 4,5V-os teleppel a hungarocellt. Esetleg egy PC-tápventillátorral tudnám az anyagot felülről hűteni. Elképzeléseiteket, ötleteiteket előre is köszönöm. ![]()
Szerintem és mások szerint is plexit inkább dekopír fűrésszel kell vágni. A vágás helyén megkarcolod, aztán ragasztószalaggal két oldalról végigragasztod, hogy a karcolás látszon, és utána jöhet a dekopír. A ragasztószalag megvédi a plexit a karcolásoktól. Az egyik pc-s fórumon így csináltak plexi oldalakat a gépekhez, és jól néztek ki.
Köszi a válaszodat, de sajna nem segít
![]() Potmétereknek, főleg tolósnak stb...ez a módszer nem megfelelő. Ezért írtam, hogy fűrész nem jó. Se dekopács se lomb...se fonal. Ezek kiestek.
És még egy ötlet: van erre külön kör alakú fűrész, amit fúróra lehet szerleni, lehet ez talán még jobb.
Sziasztok !
Én úgy csinálom, hogy COREL-lel megrajzolom és elviszem oda, ahol tudnak lézergravírozást csinálni és simán kivágnak bármilyen "ákombákomot"; és végül gyönyörű a vágott felület is !!! ![]()
Esetleg megpróbálhatod faipari felsőmaróval kivágni a nyílást. Lassabb fordulatszámmal, kis fogásmélységgel kezdd el, és mindenképpen ajánlott a szélek leragasztása ragasztószalaggal (feltépés ellen).
Először mindenképpen próbadarabbal kísérletezz!
Helló!
Úgy tudom, hogy a fólia hegesztőkben gitárhúrt használnak, az lehetett abban is, amivel hungarocellt vágtatok.
Nem-nem!
A hungarocell vágásra nem hegedűhúrt szoktak használni, hanem rézdrótot. A hegedűhúr belsejében szerves anyag van, ezért nem alkalmas hővel való vágásra.
Pedig lombfűrésszel lehet plexit vágni...nem keveset vágtam vele régebben
![]() Az persze természetes, hogy utána egy kicsit kezelni kell a fűrészelt területet (csiszolás, aztán polírozás), de ezek után gyönyörű lett a felület. Jah, és marhára totál ingyen van...max 1-2 szál fűrészlap árában megvan...mellesleg te csinálod, a saját munkád lesz...
Vegyél többélű marót (ezt esztergályosok használják) és állványos fúrógépbe fogva, vezető mellet bármilyen formát ki tudsz vágni.
![]() ![]() ![]()
TheCo kft.
Én itt szoktam plexi ákombákomokat kivágatni. Maximálisan meg vagyok velük elégedve. A legvadabb maszk mintákat is percek alatt kivagdalják mindenféle olvadás nélkül, hihetetlen pontossággal.
ha igényeset akar az ember csak így szabad !
![]()
Percdíjban számolnak, utoljára tavaly szeptemberben vágattam, akkor ha jól emlékszem 250 HUF+Áfa / perc volt. Egy asztallapnak a tetejére vágattam egy kb 2 m2-es plexibe egy mintát ami oldalról ledekkel volt élbe bevilágítva, na ennek közepébe ment egy minta kb 500 cm2 méretben, erre fizettem 3250 HUF-ot (csak a vágás, pexit vittem). A minta egy egyedi nonfiguratív harangvirág volt. Minden virágocska közepén egy-egy piros led világított, összesen 27 db. Nagyon szépen nézett ki.
A most érvényes pontos árakért nyugodtan írj nekik levelet.
és mivel políroztok plexit?
ugy hallottam a fogkefével meg a fogkrémmel meglehet csinálni? vagy mivel oldható meg?
Lehet fogkrémmel polírozni, de nem fogkefével, hanem puha ronggyal érdemes.
Persze a "profi" megmunkálás egy polírozó korong... De ahhoz is kell - természetesen - köztes anyag (pl. fogkrém).
Hello!
Olvass bele ebbe a topikba, hasznos lehet.
ÜDV !
ÉN A PLEXIT EGYSZERÜEN FLEXEL SZOKTAM VÁGNI. EGY HATÁROZOTT MOZDULATTAL EGYENLETESEN HÚZVA SZÉPEN ELVÁGJA. Érdemes zárt munkásruhában, mert a flex a kivágott pelxi porát megolvasztja és vattacukor szerű képződménnyel lessz tele az ember ruhája.
megfelelő furatok készíts, azután reszelő, ahogyan régen a finom mechanikusok :yes: :yes:
Idézet: „ahogyan régen a finom mechanikusok” Mármint hogy a "finommechanikusok" ugy, mert - gondolom - Te sem kóstoltál meg egyet sem, hogy finom-e... ![]() ![]()
Igen, az is tökéletes! (Én még régen, nagyapám polírozó gépén tanultam polírozni, az egy böszme, állványos gép volt, abban még rongyból összefogott korongok voltak.)
Igaz, a flex jó hozzá, de fnomabb munkákhoz nem alkalmas. Nagyolásra kiváló viszont.
Ha CSUPA NAGYBETŰVEL írsz, az a netikett szerint a kiabálás. Azt nem nagyon szeretik egyetlen fórumban sem! A kiemelésre használd a dőlt, a vastag, vagy az aláhúzott betűtípust, esetleg ezek kombinációját...
ha már arról van szó, hogy hogyan lehet megmunkálni a plexit, megkérdezhetem, hogy hol lehet beszerezni?
Obi, Praktiker, Akvamarin Workteam Kft, stb....
Én 2 éve egy kb A4 méretüt (2mm) vettem az OBI-ban kb 800ft-ért.
Sziasztok!
A hobbicnc.hu-n vagy annak egy linkjén olvastam erről a témáról. Szóval ők vettek egy ilyen kézi multifunkciós csiszoló gépet és annak a hozzáadott hegyével csinálták. Annyt mondtak tanécsként hogy érdemes a felületet műszerolajjal bekenni, hogy a szerszámra ne ragadjon rá a plexi ha egy kicsit megolvad. Nagyon szép munkadarabok készültek! A módszert nem próbáltam ki, csak olvastam! A maráshoz ajánlom ezekbe a kisgépekbe a fogorvosi fúrókat (tudom nem egyszerű beszerezni, de ajánlom!).
Köszönöm Mindenkinek a hozzászólását a témához.
Okúltam is 1-2 összefüggésben, valamikor lehet akár hasznát is vehetem.Azonban ha esetleg volna valakinek, tapasztalata, ötlete a felmelegített dróthuzallal vagy hasonló..stb.. ecet.. vágással kapcsolatban, az most nagyon sokat segítene.Mi melegszik fel annyira max 12 voltról? THX ![]() ![]()
Valahol neten láttam egy olyan megmunkálást mikor házilag a plexi felületére vittek fel feliratot. Nagyon egyszerű. Egy papírból kivágod a kívánt motívum negatívját majd ráhelyezed a plexire. A kívánt felületen pedig finom, rezgőcsiszolóval átmész rajta. Akkor jó ez még ha meg akarod világítani majd a szélét.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |