Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HEED canopus, obelisk /HTA-30/
Lapozás: OK   10 / 59
(#) CIROKL válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Ja hát ebben én segiteni nem tudok ! Esetleg ha kézzel rajzolt panelt akarsz ? Én sajnos nem vagyok berendezkedve nyák gyártásra , csak szinte egyedi paneleket csinálgatok néha - néha és még mindig kézzel rajzolok már 35 -éve ! Vannak kivételek is de azok mind más által gyártott panelek amit nekem csináltak így vagy úgy.
Kézi nyák
(#) Mayan hozzászólása Ápr 15, 2010 1 /
 
Megkérdeztem Huszti urat, 15eFt a komplett, kész nyák beültetve, tranyókkal, pufferekkel, csatlakozósorral. Meggondolandó...

hta30.jpg
    
(#) vadasz válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Elveszik a lényeg...

...hozzáteszem, ha az a 15ezer, ami a képen van, akkor azért az nem olcsó.
(#) Alkotó válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Megadnád nekem is Huszti úr elérhetőségét?
(#) Mayan válasza vadasz hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Benne van az árban a csatlakozósor, a végtranyók és a pufferkondik is. Drága ? Én komolyan elgondolkodom rajta hogy megveszem.
(#) Mayan válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
(#) vadasz válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Úgy nem drága, egyáltalán. (szerintem)

Bár én most azon tüsténkedek, hogy hat monoblokkom legyen, azt meg jobb ha magam csinálom. és Alkotó nyákja tökéletes hozzá (ráadásul impozáns is)
(#) Alkotó válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
A hír igaz, én is beszéltem vele.
Korlátozott mennyiségben kapható a panel.
(#) CIROKL válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Igaz megvenni csak pénz kérdése , de az a kesze-kusza panel ! csak eléggé korlátolt beépitést tesz lehetővé . No ha ilyen panelt kéne bépitenem akkor inkább az én kézzel karistolt panelem mint ez.

Az ár az még el is megy annak aki nem tud magának csinálni , de aki saját maga megtudja oldani a nyákot meg még forrasztani is tud akkor már nem is tünik olcsónak .
(#) Alkotó válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Velejéig egyet értek veled.
(#) szabónagymester hozzászólása Ápr 20, 2010 /
 
Sziasztok!

A canopus esetén mind a 3 kis bd-nek egy bordán kell lenni? Avagy az összes teljesítmény tranyó termikus kapcsolatban kell álljon?
(#) CIROKL válasza szabónagymester hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Igen , ugy legyen :Bővebben: Link
(#) Alkotó hozzászólása Ápr 22, 2010 / 2
 
nem kis munkával "kifarigcsáltam" a nyákot. Itt megnézhető.
A tranyókon kívül beültettem minden alkatrészt. Azokat azért nem egyenlőre (már megvannak), mert akkor már ki is akartam volna próbálni, de a kapkodás megbosszulja magát általában.
Folyamatosan az motoszkál bennem minek is csinálom ezt a csöves változatot, mikor az alapkapcsolás is minden szempontból nagyon tetszik. Mindenesetre a csöves kialakítás talán nálam is hozza majd a másoknál tapasztalt előnyöket. Csak a marad az alapdilemma, kell a jótól is jobb...?
(#) hapro válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Szép munka.
(#) saraha válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Gratulálok,szép lett nagyon.
Kiváncsi leszek majd a beszámolódra a hangját illetően.
(#) CHZ válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Szép lett !
Nem a fesz. erősítős változatot csináltad .?
Kimenetre tettem volna 1-1 100 ohm -ot.
(#) Alkotó válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Ez a kipróbált változat.
Mire gondolsz, nem értem a 100 ohmokat. Hová tennéd pontosan őket? És miért?
(#) CHZ válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Hangszóró kimenettel párhuzamosan , bekapcsolási koppanást csökkentené . Hangsugárzó nélkül is feltöltve tartaná a kicsatoló kondit .
(#) CHZ válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
A T5 tanyó C-E kivezetéseire is kellene 1db. 100nF .
Szkóppal mérve nagyobb kivezérlésnél gerjedékeny nélküle .
(#) Alkotó válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Ezeket még megcsinálhatom, de a meglévő HTA30-amban sincs ilyesmi, és eddig nem hiányzott.
A hangszóró bekapcsolás utáni rákötését még sosem próbáltam ki. Bekötöm amit kell, és utána kapcsolom be. Sem BE sem KI kapcsoláskor nincs koppanás (most direkt kipróbáltam)
(#) CHZ válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Ezek utólag is könnyen pótolhatóak , ha nincs lehetőséged szkóppal megnézni , akkor inkább tedd be azt a kondit . Erről már régebben is beszéltünk , úgy emlékszem .
(#) CIROKL válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Szép munka! Viszont majd kíváncsian várom a véleményed ? A dobozolásról gondolom már van elképzelésed ,zárt dobozt tervezel ,vagy netán olyan félig meddig nyitott kivitelt !
(#) Alkotó válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Nyitott kapukat döngetsz, fogalmam sincs egyenlőre. Jelenleg túl sok mindent csinálok párhuzamosan, így egyikkel se haladok normálisan (csak annyi közös minden projektemben, hogy egyikre sincs szükségem igazán, de hát éppen ez a hobbi lényege.)
(#) hapro válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Laci! Mértél már valami frekvencia menetet a HTA-30 csövesnél? Ha nem akkor esetleg meg tudnád nézni, hogy a tied mit produkál 15kHz fölött?
Mert "állítólag" 15kHz-nél már vág...
(#) CHZ válasza hapro hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Ez nem igaz , valami probléma lehet , ha valaki ezt mérte .
(#) hapro válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Nem mérte...mert nem tudja mérni, csak fülre állapíthatta meg...
(#) CIROKL válasza hapro hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
[OFF]Zoli mondd neki hogy a füldugót vegye ki a füléből. Már ne is haragudjon az illető de hogy lehet ilyet mondani ! Ha mérni nem tudja akkor nem kell találgatni , szerintem ez csak kukacoskodás ! Sajnos megmérni hirtelen én sem tudom , de nem is mondok ilyen badarságot hogy csak 15 kHz amit hallok . Az a cső cserés manőver is furcsa volt már ![OFF]
(#) CHZ válasza hapro hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Írigylem , csomó pénzt megspórol , nem kell műszerre költenie . Ez nem semmi , ilyet még nem is hallottam .
(#) ptesza válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Lehet ,hogy az ő hangdobozai erre képesek ,vagy már a hallása nem a olyan mint 30 éve.
(#) CIROKL hozzászólása Ápr 23, 2010 /
 
Először is elkéne mennie hallás vizsgálatra , vajon a műszer mit mutatna ? lehet a füle csak
12 kHz -t hall ,akkor....


Az én hangszóróim már 20 évesek is elmultak de bátran meglehet hallgatni akár melyik HTA-30 -as erősitőmet .
Következő: »»   10 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem