Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   567 / 1680
(#) t-dani válasza Hooligan01 hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Professzionális! :kalap:

Esetleg több NYÁK-ot gyártattál egyszerre?
(#) Hooligan01 válasza t-dani hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Természetesen, több darab készült. Ha valakit esetleg érdekel, akkor privátban megbeszéljük.
(#) llaci56 válasza pumoka hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Nagyon jó! Remélem, a következő már bizonyos parancssszavakat és utasításokat is felismer és végrehajt. (...női hangra érzékenyítve!)
Pl.: - Fiam! Vidd ki a szemetet!
(#) pumoka válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Na én pont nem erre az utasításra gondoltam!
Hanem hogy ezt csinálja mint a smile. :eek2: csak közben mozog a feje ide-oda a libanyakon.
(#) David.zsombor válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
köszi amúgy 2 komponensű műgyantát gondoltam.
(#) David.zsombor válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Nagyon köszi Hogy lehet pontot adni érte?
(amúgy 2 komponensű gyantára gondoltam)
(#) David.zsombor válasza pumoka hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Szép.Azt kéne még megoldani hogyha nekimegy szemből valaminek akkor tolasson.
(#) David.zsombor válasza Hooligan01 hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Bocsi a sok kérdésért de mennyiért gyártanak nyákot?
(#) Moderátor hozzászólása David.zsombor hozzászólására (») Ápr 20, 2010
 
Idézet:
„Bocsi a sok kérdésért de mennyiért gyártanak nyákot?”


Ez a ki mit épített! Vagy privátban, vagy a megfelelő témában folytasd!
(#) tatabike hozzászólása Ápr 20, 2010 /
 
Már rég nem építettem semmit, csak beleztem, meg javítottam. Volt egy kis időm, és megnéztem, mi van itthon. Ígértem régen az asszonynak egy kis erősítőt, hogy a pc-n tudjon normális minőségben zenét hallgatni. Erre bőven megfelel egy kis 7297-es TDA, 2x15 wattal. Szerencsére minden belefért egy régi vékonykliens házába, az LM1036N áramkörét is lezsugorítottam egy próbanyákra. Találtam egy 60VA-s 12VAC toroidot is, szerencsére az is befért a 4.5 cm 'vastag' házba. Kapott még 18ezer µF kondit, meg csináltam egy új hátlapot tejfehér polikarbonátból, mert az eredeti tele volt pc-aljzatokkal, ami nem igazán használható. Amit lehetett, a helyszűke miatt légszerelve csináltam, mondjuk ez látszik is, elég sok a vezeték. Feliratok még nincsenek, lehet, nem is teszek rá, nem egy bonyolult szerkezet, hangerő, mély/magas, fiziológiai szabályzó kapcsolója, meg egy LED, tetején a főkapcsoló.
(#) wolverine14 válasza tatabike hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
jó lett
(#) miklosch hozzászólása Ápr 20, 2010 /
 
Lassan, de haladok a garázs légellenőrző központ prototípussal, mely egyben a szakdolgozatom témája is. Korábban az áramkörről már tettem fel képet, most megmutatom a dobozolást. Már csak a feliratozás hiányzik, viszont még nem találtam olyan egyszerűen használható programot, amiben meg tudnám csinálni. Front designer-ben nem tudtam beállítani az előlap lekerekítéseit, így ezt nem tudtam használni.
Még több kép.
(#) slogan válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 20, 2010 / 1
 
Biresin G26 kétkomponensű gyanta.
1:1 arányban keverrendő a két komponens.
1,5 perc fazékidővel és nem károsít semmit ,nem zsugorodik.Én ezzel öntöttem ki 50-60 Pic-el szerelt panelt.Hátránya ,hogy csak 1-1 (azaz 2) kilós kiszerelésben kapható.Szagtalan ,tehát szobában használható.
Itt kapható.....Bővebben: Link
(#) vicsys válasza miklosch hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Szép munka! Kár, hogy működés közben nem látszik. Mit ellenőrizget a garázsban? Konkrétan, mi a lényeg?
(#) miklosch válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
RS485 hálózatú szénmonoxid távadók adatgyűjtésére, és kiértékelésére szolgál, valamint feszültségmentes kontaktusokkal jelzi, ha meghaladta a beállított értékeket a koncentráció, így épületfelügyeletet valósít meg.
(#) tatabike válasza wolverine14 hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
(#) varttina válasza miklosch hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
A Corel-t tudom ajánlani a feliratozáshoz. A 6-os verzió még egyszerűen kezelhető, de az újabb kiadások használata is kis gyakorlással elsajátítható.
(#) kaqkk hozzászólása Ápr 21, 2010 /
 
Ma készült el a pices órám még a teszt fázisban van
de már látszik hogy mit tud
(#) zenetom válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Hali!
Jó az!
Miben programoztad a PIC-et? Mennyire pontos? Majd mérd le valami megbízható stopperrel, mondjuk nállam 10 óra alatt késett egy pár másodpercet (Q&Q órával mértem)
(#) kaqkk válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Parsicban írtam a programját , és most próbálgatom az időtítéseket belőni . Ha a számított időzítést írom a programba napi 4-5 perc késést produkál , ezért kb egy hetes teszt üzemre számítok , mire" teljesen" pontos lesz . Ráérek inkább nézek napi időt akkor talán jobban látszik az eltérés .
(#) zenetom válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Értem, nade ne offoljuk tovább :yes:
(#) Hp41C válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Szia!

Milyen kontrollerrel működik? Timer0 -nál figyelembe veszed, hogy írás után 2 ciklusig nem számol? Ha 16F628(A), akkor a timer2-vel egyszerűen lehet pontos, periódikus megszakítást kérni.
(#) (Felhasználó 4577) válasza miklosch hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Szép munka!
Bővebben: Link
(#) vicsys válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Ha egyszer elkap a gépszíj, nincs megállás. Nekem (és Topinak) elhiheted...
(#) SALáta válasza tatabike hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Szép, nekem tetszik. Jó ez a vékonykliens ház, jól oldottad meg a szellőzést. Ami a lényeg egy fillérbe se került ha jól értem. Ha tönkremegy tudsz venni bele másik végfokot, nem valami kínai vacak amin minden alul van tervezve kivéve a wattok számszerűsítése.
(#) kaqkk válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
16f 628 -al megy és a parsic programban nincs lehetőség
a timer ek közötti választásra (ez grafikus fejlesztő)
így marad a kisérletezés .
(#) vicsys válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Nem akarlak elkeseríteni, de nem lesz pontos. Ha van rá lehetőséged, áldozz fel két lábat és használj RTC-t. Nekem a DS1340 nagyon bejött. Ebben az esetben ketyeghet a PIC a belső 4MHz-es oszcijáról is.
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Hát olyan hatalmas pontosságot nem is várok el tőle
nem kell atomóra Anyukámnak készül , ő 80 éves
és az az egésznek a mottója hogy soha nem tudja hogy a hét melyik napja van éppen , ha mondjuk havi egy két perc csalás van benne , az már bőven belefér .De köszönöm a tippet a következő órámba megpróbálom
beleépíteni Egyébként reggel óta nem késett nem sietett legalábbis perceket nem .
(#) proli007 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Hello!
Idézet:
„parsic programban nincs lehetőség a timer ek közötti választásra”

Dehogynem! A varázsszavak: include/asm :yes:
üdv! proli007
(#) kaqkk válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Na látod erre nem gondoltam : de majd ha egyszer
megtanulom az asszembli -t talán ezt is meg tudom majd valósítani
Következő: »»   567 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem