Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   168 / 607
(#) deny-g válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
mongyik nekem a legjoban autó erősitő kelene de nem tudom hogy hogyan mit nem tudsz ajánlani valamit
??
(#) muimui hozzászólása Ápr 22, 2010 /
 
MPedro féle kapcsolásban a jelölt részt össze kell kötni hogy megszolaljon?

tda7294.tif
    
(#) kadarist válasza muimui hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Szia!
Nem.
(#) muimui válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Akkor bajvan Mikor elveszem a tápot, csak akkor koppan egyet a hangszóró. Azokkal amugy mit kell csinálni?
(#) kadarist válasza muimui hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Az a mute/standby bemenet, a funkciója magáról beszél.
Akkor most nem is szól az erősítő?
(#) muimui válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Nem, most sajnos nem. Azt nemtudom hogy azokkal most mit csináljak. Valahol olvastam hogy pozitiv tápfeszt kell adni neki, de nem vagyok biztos a dolgomban.Annyira idegesit hogy egy ilyen kis egyszerü mütyürt nemtudok feléleszteni, mikor projektort meg laptopokat javitgatok.... Dehát erre jó ez a fórum
(#) kadarist válasza muimui hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Az áramkör és a nyák úgy van kialakítva, hogy ha összekötöd a jumpert, akkor mute-ba kapcsol, ha leveszed a jumpert, akkor szól az erősítő. A rajzát nézd meg, és meglátod.
(#) muimui válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Az a problléma, hogy sehova nincs semmi kötve vagy kapcsolva... és nem szól. Csak amikor elveszem a tápot, akkor pukkan egyet a hangszoro. Ez mitől lehet?
(#) DJmike válasza muimui hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Üdv!

A pukkanás a kondid kisülése miatt van!
(#) muimui válasza DJmike hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Igen, ezzel tisztában vagyok, csak azt nem értem, hogy amig rajta van a táp, addig mért nem ad ki hangot. Ötlet?
(#) kadarist válasza muimui hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Ha kötöttél rá hangforrást, és úgy nem szól, na akkor van gond. Keresd meg az elkötött részt az erősítőn.
(#) ptesza válasza Amarton hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Vagy a legjobb egy tisztességes koppgátló és DC védelem lenne. Nálam már előfordult ,hogy DC ment a kimenetre ...

A hangsugárzóim nagyon örülnek neki.

Csak ajánlani tudom, azt a típust ami a B5 erősítőhöz alkotott KDmester.
(#) muimui válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Igen, kötöttem rá, és csak akkor koppan egyet a HSZ, amikor kihuztam a tápot, és leszivja a kondit a erősitő. Meg amikor bedugom. De ha lenne DC a kimeneten, akkor vagy behuzná, vagy kitolná a membránt teljesen, nem? Ilyen amugy nincs. Ha meg lenne, akkor mégnagyobb lenne a gond, ugyanis 42,5V-ot kap a lelkem . Elkötni nemhiszem, hogy elkötöttem volna valamit. De azért még átnézem. Remélem hogy neked lessz igazad, és csak egy elkötés lessz a ludas, ami nemvágta még tönkre az ic-t
(#) Bassmester válasza deny-g hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Kapcsolóüzemű tápot kell készíteni a 7294-hez. Ha erre nem vagy berendezkedve illetve felkészülve, akkor érdemesebb készen vásárolni egy autós végfokot. Kocsiban pláne nem látom sok értelmét a több száz wattnak. Számolj csak utána, legalább nagy vonalakban!
Egy 2x200W-os végfoknak kell egy 600W-os kapcsolótáp, ami a 12V-os akksiról minimum 70A-t felzabál... borzalom
(#) ptesza válasza muimui hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
A DC védelem csak hab a tortán . Olyan kapcsolást nem érdemes megépíteni , ami csak a késleltetett ki-be kapcsolást tudja. Az IC be épített hő ,és rövidzár védelemmel tökéletes és teljes lesz a védelmek sora.
(#) deny-g válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Ez igy hüjeség akor ténleg mert nekem most van egy kicker zx 350 .2-es erősitőm kocsiba és annak nem kell 70-A és ez szétt tépi a kocsit akor töbet ér vennem egy erősitőt igaz ???
(#) muimui válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Na ma néztem, az ic halott, szerintem. Kisebb tápról (20V) tápláltam, és a kimeneten folyamatosan nőtt a DC, 3.5V nál kezdte, és 4V nál áramtalanitottam. Sebaj, van még kettő, és ha összejön, akkor még veszek kettőt, és akkor lessz ám hangzvar De azért szerintetek is halott, az IC?
(#) muimui hozzászólása Ápr 23, 2010 /
 
Új Ic, új kérdés. Szóval kicseréltem. Megszólalt, de recseg. Mitől lehet?
(#) Amarton válasza muimui hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Elég sok mindentől:

- forrasztási hiba,
- bemeneti kontakt hiba,
- előírtnál magasabb fesz stb.
(#) muimui válasza Amarton hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Hát ezekre gondoltam első sorban én is. De a forrasztásokat átnéztem. Jóknak tünnek. Bemenetre, azt gondoltam, hogy a csatolókondi után kötöm a kábelt, egy proba erejéig, kérdés, hogy baj ugye nemlehet? Most 20V-ot kap. Tipp? Épitek még egyet, hátha, az jobb lessz. De azért ezzel a darabbal kapcsolatban még szeretném a válaszokat megkapni, kitárgyalni.
(#) Kovidivi válasza muimui hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Kicsit legyél konkrétabb! +-20V-ot kap? Vagy szimplát?
(#) ptesza válasza deny-g hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Az csak 50A-t eszik...

Szerintem Bassmester nem a hasára csapott , hanem kiszámolta.
(#) muimui válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Igen szimmetrikust kap. Most megépitettem mégegyet, az meg azt csinálja, higy amikor bedugom, akkor megszólal egy pillanatra és kész. tipp?
(#) ODU válasza muimui hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Én azt mondom erre hogy az időt sose sajnáld egy jó munka elkészítéséhez, ha nincs időd, hozzá se kezdj, csak ha teljesen biztos vagy abban hogy elszántad magad. Nem mindegy hogy egy munka mennyire igényesen van elkészítve. Inkább szánk rá 1 hetet is az elkészítésére, mert lehet hogy az fog szólni neked 20 év múlva is. Ha körül tekintő vagy és szépen elkészítesz egy darabot akkor 100%-osan elsőre kell működnie és esetenként nem kell hetekig keresni a hibát, ezt fogadd meg. Nembeszélve a sikerélményről!
(#) Bassmester válasza deny-g hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Én is arra akartam kilyukadni, hogy jobban megéri gyárit venni és a használata is biztonságosabb, mint egy amatőr módon megépített akárminek. Ekkora amperekkel nem szabad játszani, pláne kocsiban!
Amikor a "nagy" számokat írtam neked, akkor a nyers fizikát és a kapcsolótápos tapasztalataimat vettem alapul ,nem pedig a különféle autóhifi gyártók marketing paramétereit
(#) djsticks hozzászólása Ápr 24, 2010 /
 
Hali!
Megépítettem a hidalt változatú TDA7294 erősítőt. Sokan írták hogy megbízható és működőképes kapcsolás de nekem sajnos valami miatt nem működik. +/- 24V adok neki akkor az egyik IC 5 láb környékén elkezd kicsit füstölögni. Mellékelek képet a munkámról az IC 5 lábát kiszedtem hiába a nyákon van helye de a kapcsolási rajzon nem látom. Remélem valaki tud valamit tanácsolni. Többször ellenőriztem de ezek szerint mindig átsiklok a hiba felett.
(#) ptesza válasza djsticks hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Az tisztán látszik ,hogy az ic-k rögzítő csavarjai szigetelve vannak , de alatta akárhogy nézem csak szilikon pasztát látok. Vagy csak ebből a szögből nem látom ?

Az elkók jól vannak benn , az ellenálásokat színkódra nem ellenőriztem , de te biztosan megtetted.

A tápfesz nincs felcserélve?
(#) djsticks válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Csillám szigetelés van az IC-k alatt és ellenőriztem is hogy nem érintkeznek az IC fémfelületei a bordával mert tudom hogy az a - fesz. Ellenállások ellenőriztem beszereléskor és a tápot is.
(#) deny-g válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Aha értem jó én ezt csak gongoltam feldobom egy kérdésnek hogy ijen lehetséges e házilag de reméntelen
(#) MPedro válasza djsticks hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Szia !

A kapcsolást a TDA7294N (sima) ic-re terveztem, azon az 5-ös láb "NC" (belül nincs bekötve). Ami oda megy, az valójában a 6-os lábhoz szükséges.

Azt ellenőrízd, hogy véletlenül nem TDA7294S ic került-e bele, ugyanis azon az 5-ös lábnak van funkciója (clipping detection), és ez komoly problémát okozhat.

Ha ez a helyzet, akkor valószinűleg mindkét IC kuka.

Pedro
Következő: »»   168 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem