Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   448 / 1385
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Én is követtem el valamit, megrendelésre megy, erősen gondolkodom, hogy felár nélkül csak a poén kedvvért teszek rá lötstoppot.
Neked mitől lettek ilyen olyan színűek?
(#) snapscan válasza emmzolee hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Ez a lötstop azzal a laminálható fóliával készült, amiről szó volt itt a topicban?
(#) J-O-E válasza emmzolee hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Jó lett mint az eddigiek, bár félve merek írni mert leszabályoztak egy normális válaszért is!?
Ez a Lötstop a nyákfólia rendelés topicból van?
(#) Electricboy hozzászólása Ápr 25, 2010 /
 
Üdv!
Valaki megmondaná mitől lehet ez!
(Nyák Fotózással készült.)
Javaslatokat ötleteket előre is köszönöm.
(#) sprofan válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Csúnyán nyomtat a nyomtatód, lehet nem látod szabad szemmel, de néhol vékonyabb, máshol meg vastagabb a festék. Levilágításkor van ahol már túl van világítva van ahol meg pont jó. Megoldás: vagy használd dupla rétegben a maszkot, vagy cserélj/tisztíts fejet.
(#) Sir-Nyeteg válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Két réteg fóliával fotózz, esetleg a nyomtatási beállításoknál lehet a hiba, pl használj jobb minőséget, stb.
(#) pici válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
A nyomtatott fólia nem rendessen fedett szerintem.
Milyen nyomtatóval nyomtattad?
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Nem rossz Hát csinálj nekik rá lötstoppot Hagy örüljenek. Nekem kibicnek meg semmi se drága. De képeket tegyél róla, hogy lássam, neked milyen lett, mert az enyémet rondítja itt-ott az alatta maradó ég buborék.

Hogy érted azt, hogy az enyémek ilyen olyan színűek? A vezetősávok között maradt levegőt látod? Vagy a képsorozat egik fele másmilyen zöld mint a másik fele? Az meg azért van, mert a képek fele a lakásban készült, a másik fele meg az erkélyen, napsütésben.
(#) emmzolee válasza J-O-E hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
J-O-E és snapscan

Igen ez az itt rendelt Octamexes fólia.

Privátban meg írhatod a konkrét véleményedet, mert én is az egyenes beszéd barátja vagyok.
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Már elvitték, szóltam, hogy kész erre fél óra múlva már vitték is.
(#) Nagykucsi hozzászólása Ápr 26, 2010 /
 
Szerintetek a régi 120cm-es 36w-os UV fénycsővel le lehetne világítani??? Mert olyanom van még régebbről
(#) Electricboy válasza pici hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Üdv!
Köszönöm a válaszokat.
Hp photosmart 7760 al nyomtattam mezei A4es lapra utána étolajjal trükköztem... hát nem a legjobb módszer de olcsó.Fóliát meg nem találtam sehol Vácon (Inkjet)
(#) gulasoft válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Keress egy nyomdát a környéken és kérdezd meg mennyiért világítanak le egy a4-es filmet. 400 forint körüli árnál nem érdemes otthon bajlódni.
(#) emmzolee válasza Nagykucsi hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Hello
Én is egy 1000 éves 16W-os fénycsövet használok. Tökéletes
Alul képek
(#) sprofan válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Használj pausz papírt, 20Ft/db körüli áron van az A4-es, ezt is ajánlott duplán egymásra rakni, és eléggé olcsó, legalább is olcsóbb mint a fólia.
(#) Tomi_Bp hozzászólása Ápr 26, 2010 /
 
Elkészült a második és a harmadik próba...

Várom ismét az építő kritikákat, tanácsokat!

Ti a papírt hogy szeditek le, úgy, hogy a festék nem jön le?
(ha csak az ujjammal dörzsölöm, nem jön le, ha meg fogkefével, vagy körömkefével, akkor meg szedi a festéket is
)
(#) kaqkk válasza Tomi_Bp hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Próbáld meg az öntapadós tapéta hordozó papírját ,
Az vasalás után (ha kihűlt) egyszerűen lehúzható
(#) roland0327 válasza Tomi_Bp hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Hello. Ha jól rátapad a festék akkor annak nem szabad lejönnie csak erős "súrolás" hatására! Egyébként ha bele teszed sósavba a nyákot amikor rajta van a papír akkor utána épp, hogy csak dörzsölni kell és lejön a papír. De inkább jöjjön le a dörzsölésnél minthogy alámarjon. Kisérletezés és kitartás az egész. Sok sikert

Üdv. Roli.
(#) gulasoft válasza Tomi_Bp hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Ha ennyire nem megy a vasalás térj át a fotózásra.
(#) Nagykucsi válasza emmzolee hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Nagyon köszönöm, akkor levilágítót már nem kell csináljak
(#) J-O-E válasza Tomi_Bp hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Létezik az etikett cimke A4-es méretben erről lehúzod az öntapadós matricát ELDOBOD!
Ezútán a matrica hordozóra "a fényes felületre" vasalsz, vagy laminálsz ha tökéleteset akarsz.
A panelt laminálás elött fel kell melegíteni addig amig nem vetemedik vagy szineződik el.[quote]http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/69/69614cdb3c67bfb8058d2...8e.jpg
(#) Tomi_Bp válasza J-O-E hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Tegnap este már valami matrica hordozójára is nyomtattunk a haverommal próbából, de azt még nem volt időm felvasalni...
Az etikett matrica hordozója jutott nekem is eszembe...
Valószínűleg az lesz a nekem való!

Köszönöm az elszíneződésig való melegítéses megjegyzést... valószínűleg ezért lett az utolsó a legjobb, mert azt -véletlenül azt hittem, hogy túl- melegítettem...

Köszi még egyszer mindenkinek!

Azért nem levilágítok, mert ha már ezt elkezdtem kitapasztalni, akkor nem állok még neki mással kísérletezni...
(#) gulasoft válasza Tomi_Bp hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Én is kísérleteztem vele egy hetem ráment, sajnos nagyon nem mindegy a nyomtató, a toner, a papír a vasaló, a hőfok, ez túl sok változó volt nekem.
Fotózni egyszerűbb volt, mióta meg a laminálható fóliát használom még kevesebb lett a változó. Gyakorlatilag 0-ra csökkent. A fólia vastagsága és fényérzékenysége állandó, egyszer kell kitapasztalni a levilágítási időt, és onnantól 0 változós a dolog.
Aki a nyomtatáshoz mindent kitapasztalt annak is 0 körül van, csak ott 5 dolognak kell stimmelni. Van akinek elsőre összejön, van akinek soha, mert a nyomtatója vagy a tonere adott, és hiába variálja a többit.
Az is lehet hogy még egy hét és kafán vasaltam volna, de a lötstopp pl. vasalással nem megy. Viszont pozíciórajzra jó, ha ott egy két helyen nem 100-as a kép az senkit nem zavar.
(#) Peppe válasza Peppe hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Megint itt vagyok!
Elkészült végül a panel!
(#) watt válasza Peppe hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Az adaptert is lamináltad? Egyébként szép lett, gratulálok!
(#) Peppe válasza watt hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Szia!
Köszi
Igen mindegyik laminálssal készült.
(#) Tomi_Bp válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Valaha jó pár éve marattam nyákot magamnak, de akkor még nyákfilccel dolgoztam és nem volt túl esztétikus. Most úgy tűnik, hogy a savam is erősebb volt akkor, mert sokkal gyorsabban mart, de kimarattam a harmadik nyákot és látom benne a haladást ...
Ha ilyen ütemben fejlődnek a nyákjaim, akkor elégedett leszek velük ...
Ezen sok még az alá marás és sok helyen összeérnek a vezető sávok, de ez csak gyakorlás és jó lesz.
Ha lesz időm felvasalom a matrica hordozójára nyomtatott rajzot és kipróbálom ...
Valószínűleg az lesz a következő lépcső a tökéletes felé.
Köszönöm nektek az eddigi segítséget!!!
(#) gulasoft válasza Tomi_Bp hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Hát igen van még mit fejlődni
(#) Attila86 válasza Tomi_Bp hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
A képek alapján nem teljesen egyértelmű, de szerintem 90% az esélye hogy túl erős a sav, kb 70% hogy túl forró a vasaló és úgy 60% hogy nem nyomod oda egyenletesen a vasalót.

Ha megengeded, javaslom hogy nyugdíjazd a vasalót és helyette használj laminálót!
(#) pici válasza Tomi_Bp hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Valamit nagyon nem jól csinálsz...
A paneled nagyon gázul néz ki. Miért ilyen oxidos barna?
Annak aranysárgának kell lenie, különben nem tapad rá.
Következő: »»   448 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem