Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   169 / 607
(#) djsticks válasza MPedro hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Hogy milyen az IC azt nem tudom mert se N se S nincs ráírva. Az IC ket meg ez összes alkatrészt hozzá a Hestore.hu vettem, ott TDA 7294 V nek van feltüntetve. Az IC re meg ez van írva: TDA7294 CZ1KK952 V6 CZ MAR. Sűrűn vannak a lábak így lehet nem pont az 5 lábnál jelentkezik a füstöcske hanem egyel arrébb. De a lényeg hogy ez a 5-6-7 láb környékén jelentkezik a füst.
Vajon egy dupla IC csere segítene a dolgon?
(#) MPedro válasza djsticks hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
Szia !

Hát ennyire távdiagnosztizálni még nem tanultam, tehát nem tudom. A Hestore-nél biztosan nem hamisított IC-t kaptál, a "V" meg azt jelenti, hogy "vertical", azaz függőleges szerelésű, vagyis az IC megfelelő.

Na most, ha az IC füstölt, akkor új kell. Ha a nyák füstölt, akkor meg kell keresned, hogy miért (vmi rövidzár lesz). Mindkét esetben biztosan maradt nyoma az eseménynek, keresd meg, akkor többet tudunk.

P.
(#) djsticks válasza MPedro hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Rendben! Az IC füstölt egyértelműen mert ahogy a tokozás véget ért ott jött ki a füst a láb tövében. Kicserélem majd az IC és kiderül mi lesz remélem ha a füstölőset elég kicserélni.
(#) Pókapó hozzászólása Máj 2, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek
Épített már valaki a képen látható egyenirányító hídból (KBPC 2506 DR
Diódahíd 25A / 250V QDR)tápot hidalt sztereó7294-hez?Infó kellene, mennyire melegszik.Feszűltség+-26dc, hangszóró 8ohm, 10 000mf elko. Dupla hídas táp+- 50% hangerő kb 40-60 cfok nekem kicsit magasnak tűnik. Ha van tapasztalat, infó ossza meg velem.
Köszönöm
(#) ptesza válasza Pókapó hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Mivel munát végez melegszik .Tégy rá egy hűtőbordát és jó lesz.
(#) Bassmester válasza Pókapó hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Nem kéne hogy számottevően melegedjen. Nekem gyanúsnak tűnnek az 1000 éves MM elkóid is...
(#) Pókapó válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Ki fogom próbálni egy frissebb kiadású elkóval, mivel ezek már bizony 23 évesek hogy rohan az idő. Üdv és köszönöm
(#) Pókapó válasza ptesza hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
A képen látható dióda tipussal hajtottam hidas 7294-et, alig melegedett, igaz 4700mf elkó volt rajta. Lehet, hogy a KBPC 2506 DR igényli a hűtőbordát.?i dővel minden kiderül. Neked is köszönöm a választ

DSC00009.JPG
    
(#) hangszoros válasza Pókapó hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
A képről a tipus nem derült ki, de ettől fügetlenül ilyen tokozású diódát ne használj audiora. A tok roszhangú
(#) Bassmester válasza Pókapó hozzászólására (») Máj 4, 2010 / 1
 
A képen 2 db orosz, KD 202V tipusú Si dióda van, 100V/5A a tűrése. Manapság nincs értelme felhasználni szinte semmire, pláne erőlködőhöz. Egy 10A/200V -os Graetz-kocka ( a KBPC 2506-od 600V/25A-es, tehát megfelelő) és 1-1 db 4700µF/50V-os (Jamicon, Yageo, Samwha, stb) olcsó kondi csatornánként, teljesen jó hozzá. Az egész tétel nem kerül 1000 Ft-ba sem, viszont hangminőségre lealázza bármelyik idejét múlt, ruszki diódás/MM elkós tápot. Ezt érdemes komolyan venni, mivel a 7294-en szinte bármilyen alkatészkülönbség meghallatszik. (tapasztalat)
Szerintem az elkók különféle hibái miatt melegedtek a Graetz-ek. Az ilyen elkókat akkor is szokás kicserélni, ha még hibátlanok, mert csak idő kérdése hogy mikor döglenek be. Ha szétszedsz egy végfokot, vagy bármit és 20-30 éves elkókat látsz benne, akkor csere!
(#) hangszoros válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Valahol igazad van, de::::
A boltban kapható elkok botrányonyosn roszak. Az nem érdekel, hogy többnyire -türésüek, de legalább ne torzitanának
Sokkal töbre tartok, egy levizsgált akárhány éves bontotat
Szomorú, de ez van, illetve jó nincs
(#) Bassmester válasza hangszoros hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Igen, vannak eléggé hulladék minőségű elkók, de azért mindig meg lehet találni a megfelelőt, csak jó helyen kell keresni.
Vannak elkók és egyéb kondik amiket szívesen bontogatok-gyűjtögetek, pl: ROE/ERO, Siemens, Nichikon, Nippon, Rifa, Elna, meg még sorolhatnám. Ezek közül egyik sem MM kategória, még 20 évesen sem.
(#) Pókapó válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat.
Nem gondoltam volna, hogy a táp ennyire befolyásolja a minőséget.Építettem már egy pár erősítőt,de a tápra sose fordítottam nagy gondot. Erre mondják jó pap is holtig tanul. Megfogadom a tanácsokat.
Pár kép a most készülő erősítőről
(#) Bassmester válasza Pókapó hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Jól néz ki
Jókora nagy dög lesz... hangosítási célra csinálod talán?
A tápra megéri nagy gondot fordítani és tisztességesen méretezni, adva a minőségi alkatrészekre is.
A hidalt nyákot Te tervezted? Csak azért kérdem, mert ilyet még nem láttam.
Még egy hasznos tipp: a tokokat ne a képen látható módon erősítsd a bordára! Szigetelés nélkül hűtőpasztával csavarozd őket egy legalább 6mm vastag 20mm széles megfelelő hosszúságú alu, vagy réz lapra és a lapot szilikon szigetelőlappal és elszigetelt csavarozással rögzítsd a bordákra.
Ezáltal gyorsabban elvezetődik a hirtelen keletkező hő, nem fog a hővédelem miatt tortyogni a végfok, jobban ki lehet majd vezérelni. Hiába vannak rajta a nagy ventis bordák, ha már rögtön a tokok hátán megakad a hőátvitel.
(#) hangszoros válasza Pókapó hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Ha végig gondolo akkor rájösz, hogy valójában a tápot hallgatod. Sorba van kötve a hangszoróval
Ezért hülyének tartanak, de akkor is ez van.
(#) ptesza válasza hangszoros hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Szerintem nagyon is okos , és elgondolkodtató amit mondasz. :eljen:
(#) pinyó39 válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Így igaz, minap mértem 30 éves siemens nagyfesz elkókat, a vesztesége kisebb volt mint a mostani vadiuj szériában beszerelt elkoink. az is igaz hogy 10szer akkora. Söt a régi kettöstápjaink MM elkoi is jó állapotban vannak. nehéz általánositani kondi ügyben, nincs két egyforma (sajnos).
(#) pinyó39 válasza hangszoros hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Röviden az erösitö nem más mint egy modulált tápegység.
(#) Pókapó válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Szobai erősítő lesz, csak a trafó teljesítményét szeretném kihasználni,azért a teljesítmény. ha már lúd legyen kövér Négy csatorna lesz benne, ha készen lesz. A panelt én terveztem, az első fotós nyákom. Az ic szigetelését át fogom alakítani, a következő két panel beszerelésekor. Mégegyszer köszönet.
(#) Bassmester válasza Pókapó hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Mekkora a trafó? A képre ránézve én maximum 400 VA-re saccolnám. Ha nem tévedtem legalább 100%-ot lefelé, akkor két hidalt csatorna is (nem ám négy) komoly terhelést fog jelenteni a tápnak, ha ki akarod hajtani.
(#) Pókapó válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
A trafóra nem tudok mit mondani, nincs rajta tábla.A szekunder 1.9mm-es huzal, a primert nem tudtam megmérni.Ma meghajtottam az erősítőt egy pár sorba kötött (2x25cm)hanszórós ládával, szép dinamikus mély hangot produkál ez az ic(szerintem).A tápot mérve 0,5 dc volt esést mértem max kivezérlésnél(digit multim,szkop).Érdemes lenne megtoldani követő tranyókkal, hogy 8 ohmmal megbírkozzon, vagy nem lenne értelme? Hobbi erősítőnek építem, nem lesz hajtva tartósan.Ha untatlak szólj, csendbe maradok.
(#) Bassmester válasza Pókapó hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
A hídnak nem lesz baja a 8 Ohm -mal, ha nagyon jó a hűtés és +/-40V alatti a tápfesz. A fél volt esés az valóban jó... hol mérted? A trafón, vagy a végpanelen?
(#) deny-g hozzászólása Máj 9, 2010 /
 
sziasztok srácok a tda 7294 és a tda7293-om között van kölombség a clip detector on kivül??? Mert van kető 7293 asom ésazokat szeretnémhidba !!!
(#) ptesza válasza deny-g hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Azokat inkább párhuzamba.
(#) Kovidivi válasza ptesza hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Akár hídba, akár párhuzamba lenne kapcsolva két végfok, azoknak azonosaknak kellene lenniük (sőt, azonos gyártótól, stb.)... Ha a belső erősítésük különbözik egy kicsit is, akkor a párhuzam fűteni fog, a híd pedig torzítani. Deny-g szerintem jobban járna, ha venne még egy IC-t bármelyikből. Egyébként nem értem, hogy párhuzam miért jobb, mint a híd ennél a két különböző IC-nél?
(#) ptesza válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Szerintem neki 7293-as van két darab. Kicsit félreérted. Párhuzamba kötve nagyon jó 4 ohm -os erősítő építhető.
(#) deny-g válasza ptesza hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
és tudnál nekem adni hozzá nyak rajzot vagy valami sehitséket
(#) deny-g válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
amugy teljesen egyformák egy hifiben voltak 1x150w ra ugy volt irva a hifin mert a hifi 2x40 és 1x150w volt
(#) djgaby hozzászólása Máj 9, 2010 /
 
Sziasztok!
TDA7293-hoz melyik kapcsolást ajánljátok ?
Párhuzamos vagy hidalt?
A trafóm +-42voltot ad le.
Ha jól tudom a hidalt csak +-30V-ot bír?!
Lényeg, hogy 4-8Ohm-on is tudjam használni.
Előre is köszi!
(#) Kovidivi válasza ptesza hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Mondjuk újraolvasva a kérdést nem csoda, hogy félreértettem
Következő: »»   169 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem