Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   30 / 600
(#) Frankye válasza dizi hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Hoppácska! Mit fújt be a szél Hozzád... Mit tud a kicsike?
(#) karpi válasza BZoli94 hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Hat ez erdekes ., gondolom ha borba teszed meg jobb , vagy hagymamartasba .hagymabol lehet kondenzatort csinalni.

antique-radio-club: Link
(#) hapro hozzászólása Máj 10, 2010 /
 
Érdekesség az energiafogyasztásról az index szemszögéből, kérdés mennyire pontos az a gép: http://index.hu/tech/2010/05/10/megfontolt_szamitogepezessel_egy_zo...goert/
(#) Laciveszp hozzászólása Máj 16, 2010 /
 
Zoz11 megint alkotott.
Nem volt elég egy, rögtön kettőt szedett szét, hogy megmutassa a nagyérdeműnek, hogy is néz ki egy akkumulátor belülről...
Érdemes a tanár hangját figyelni...
(#) Laciveszp válasza Laciveszp hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Még pár kép.
(#) zoz11 válasza Laciveszp hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Azt még tegyük hozzá, hogy ez egy 1200mAhás Li-Polymer akksi volt. Ilyet még úgy se láttam belülről
Üdv!
(#) zoly15 válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Még hogy óra végére csináljon belőle egy jó akkumulátort
(#) Norberto válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Azt nem sikerült megfejtenem, mindez milyen óra keretében történt?
(#) zoly15 válasza Norberto hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Valami elektró lehetett.
Hiszen valami kapcsolási rajzot emleget a tanár
(#) Norberto válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Akkor végülis nem volt rossz helyen az a szétszedés.

Interaktív tapasztalatszerzési lehetőség viszonylag új technológiás akkumulátorok témakörében.
(#) zoz11 válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Husztikkal voltunk, és az azt jelenti, hogy olyan óra volt ami éppen az eszébe jutott, vagy digit, vagy analóg meg még sok lehetőség van nála.

Sajna óra végére nem sikerült feléleszteni a kicsikét. De arra nagyon jó volt hogy legalább ilyet is láttunk élőbe, és már több fogalmunk van hogy mi rejlik benne.
Üdv!
(#) Norberto válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
LiPo akksipakkom nekem is van pár itthon, illetve van egy különálló cellám is, aminek az az érdekessége, hogy irtózatosan fel van puffadva. Nem igazán nyúlkálok hozzá ilyen formában, de egyszer ki kéne próbálnom "leereszteni", gondolom, levegő ill. azzal keveredett valamilyen gáz van benne, ami felnyomta ilyen szép dundira. Ki merjem pukkasztani óvatosan?
Nem igazán tudom, mi várna rám: csak egy szisszenés vagy esetleg van-e esély extrémebb hang- és fényjelenségekre is?
(#) Laciveszp válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Áááá, ez a tanár nem semmi. Tényleg olyan órát tart, amihez kedve van. Van olyan, hogy hónapokig nincsen digitális elektronika, aztán eszébe jut, hogy azzal is kéne haladni. Ismeritek Husztikot, hogy zoz11 így emlegeti?
Amúgy Norberto, mi is ......., hogy robbanni fog-e, de a kettőből egy sem robbant. De azért én nem szedném szét... féltünk, köb..
(#) zoz11 válasza Norberto hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Az elsőnél én is féltem, hogy mi fog történni vele...
Ha fel van púposodva és előtte nem töltötted, akkor nincs vele probléma, tapasztalataim alapján nyugodtan szét lehet szedni. Telefon akksit is szedtünk szét, az elég rendesen fel volt dagadva, kivolt lyukasztva, pösszent 1-et és annyi volt
Viszont ha túl van töltve, vagy esetleg rossz cella van töltőre téve akkor nagy pukk a vége. Lásd a videón:Bővebben: Link
Üdv!
(#) Norberto válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
A videó szerint is elég veszélyes dolog ez a kísérletezés, de azért a végén elég különleges látvány, ahogy a felrobbant cella kinéz: mint egy "sugárzó mini atomreaktor"
(#) pagaby hozzászólása Máj 17, 2010 /
 
(#) shalafi.66 válasza pagaby hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Hja, régen van ilyen, csak jóval kevesebbszer tölthető, mint pl. a NiMH.
(#) varttina válasza pagaby hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
A régi 9V-os elemeket, valamint gombelemeket még újra lehetett tölteni egy párszor. Volt, hogy egy óraelemet újratöltöttem, és még egy fél évig ment vele az óra. A mai elemekre ez már nem igaz.
(#) varttina hozzászólása Máj 20, 2010 /
 
Sokan mondják, hogy egy alternatív üzemanyagú jármű sosem lesz olyan gyors és erős, mint egy benzines. Ez a vízzel hajtott kocsi viszont egyáltalán nem tűnik lassúnak.
Bővebben: Link
(#) szamóca hozzászólása Máj 20, 2010 /
 
(#) zolika60 válasza varttina hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Nem lassú az első néhány száz méteren, de aztán csak olyan gyors mint a tréler, amelyik viszi.
(#) mineral válasza szamóca hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Az tény , hogy a elektronika igen magas fokra hágott... És ma már tele vagyunk mindent tudó zseb kütyükkel. Bár engem nem nagyon szórakoztatna két szemgolyó nyomkodása. Még ha közben prüntyög is.
Bár lehet azért mert én még a jó kis Lánctalpas intercosmoson nőttem fel.

Intercosmos
(#) pagaby hozzászólása Máj 27, 2010 /
 
Érdekes tokozású IC.
Ha jól emlékszem egy fekete-fehér szovjet TV-ből szedtem ki.
(#) hapro hozzászólása Máj 27, 2010 /
 
Ezek az adatok is érdekesek, nem annyira az iromány, hanem amiket a kék linkeken olvashattok: http://index.hu/tech/2010/05/27/magyarorszag_21._az_internetes_ranglistan/
(#) Action2K válasza pagaby hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Hát... spóroltak a műanyagon rendesen, az tény.
(#) hatvanasjocó válasza pagaby hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Szevasz! Talán ez veri a te érdekességedet! Szovjet "IC" 1981-ből HI! Nevezhetjük vastagréteg integrált áramkörnek, epoxigyantával leöntött tranzisztoros hangfrekis erősítő. Tény, hogy egy repülőgép lezuhanását is kibírná...........
(#) Norby14 hozzászólása Máj 27, 2010 /
 
Sziasztok!

Unokatesóméknak van egy 5.1-es alsó kategóriás hangfalrendszerük ami a gépre van rácsatlakoztatva. A alaplapon be van üzemelve az 5V-os készenléti áram, na és most jön az igazán érdekesség! Ha kikapcsoljuk a gépet és felhangosítjuk a hangerőszabályzót, egy külföldi rádióadást hallunk, azt figyeltem meg, hogyha kihúzzuk a gépből a jack csatlakozót, megszűnik a hang! Valaki segíthetne csak úgy érdekességként, hogy mi lehet ez! Vagy, hogy hogyan lehetséges.
Előre is köszi, Norby!
(#) Action2K válasza Norby14 hozzászólására (») Máj 27, 2010 / 1
 
A PC hangfokozata, és egyéb része (csatolókondi, a műveleti erősítő védődiódája...), egy detektoros rádióként működik, aminek a hangfrekvenciás erősítését az 5.1-es végzi. Ez a jelenség, sok más erősítőnél is megfigyelhető.
(#) Norby14 válasza Action2K hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Értem, köszönöm a választ!
(#) bakos13gab válasza hapro hozzászólására (») Máj 29, 2010 /
 
Ez nagyon érdekes és még érdekesebb lehet, ami mögötte van (mármint a magyarázat, hogy aki később lép be, ott a gyorsabb technológia miatt ekkora különbség lehet, de nem hinném, hogy a Románia például előrébb lenne ez alapján nálunk, pusztán kevés embernek van nagyon gyors nete, míg mondjuk az USA-ban még sokan ISDN-eznek, ne adj Isten telefonoznak).
Következő: »»   30 / 600
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem