Fórum témák
» Több friss téma |
(Megint más kérdés, hogy mit mondanak akkor ha miattuk ég le egy ház)
Igen le ég egy ház, a biztosító szakembere meglátja a szabványtalan forrasztott kötést, aztán már meg is van a felelős-(((((((( Sajnálom, ez van! Ja és nem vagyok hajlandó továbbá foglalkozni ezzel a témával! Felőlem bárki forraszthat! És bocsánat ha bárkinek is ezzel beleléptem a lelkivilágába, esetleg megsértettem! Idézet: „"Egyébként meg az aluminiumot is lehet egész jól áramvezetésre használni. Pl.: egy 1500 A-es tárcsatirisztor, ahol még gyárilag is a hűtőbordáról vezetik el az áramot... és az nem a 32 A-es kategória." ” Ez természetes nem is beszéltünk itt arról, hogy az alu rossz lenne! Arról beszéltünk, hogy 32A-es alatt nincs már alu kereskedelmi forgalomban! Idézet: „meglátja a szabványtalan forrasztott kötést, aztán már meg is van a felelős-(((((((( Sajnálom, ez van!” Nem, ez így nincs! Jól is néznénk ki, ha ez így működne! A biztosító "szakembere" elsősorban biztosítási, és csak másodsorban műszaki szakember. Ő ahhoz ért, hogy miért NEM kell fizetni. Eszméletlen ostobaságokat képesek mondani. (Ez minden területen igaz sajnos.) A műszaki szakemberek mások. Ők nem ítélhetnek meg egy tűz keletkezésének okát olyan kötésről, mely nem okozott tüzet. Azt kell kideríteni, hogy az a kötés hogy volt kötve, amely a tűz valódi okozója volt.
Szerintem alapos vizsgálatot csak igen fontos esetben csinálnak.(sógorom balesetet szenvedett -defektje volt- a hivatalos ok mégis gyorshajtás) Vagy az egyik gyilkosság a közel múltból diagnózis füstmérgezés pedig 'ólommérgezés' volt a háttérben. Ha nem szabványos kötést talál nem fogja megkeresni a valódi hibát (hacsak nem fűződik hozzá érdeke) biztos egy másik rosszabbul sikerült volt a hiba oka ,minek tovább keresni.
De pont ezt mondom, hogy a SZAKértő a saját érdekében is a valódi okot keresi, ehhez kizárülag SZAK érdekek fűződhetnek. Aki nem ezt teszi, az nem szakértő.
Na úgy látom belenyúltam!
Emberek ha a szakértő nem tartatja be a szabványt, akkor ki? Akkor tök felesleges, úgyis büntetlenül dolgozhat bárki! A biztosítónak meg az az érdeke, hogy ne fizessen! Tehát ha szabványtalan dolog van, akkor már nem is kell téríteni, ha az okozta a gondot, ha nem!
Sziasztok!Itt bal oldalon van sokféle vezetékfajta.Találtam egy oldalt ahol le vannak írva mit jelentenek a rövidítések,csak nem vagyok benne biztos hogy jól értelmezem.Az MKH az műanyag borítású különösen hajlékony?MBCU=műanyag borítású réz? MT,MKH,MTL-MZSL?
Gondolom a fele magyar(szakzsargon) fele szabványos rövidítés. Ja és hogy mit jelent az e-á vagy E.Á(erős áramú?)
Nekem is az a véleményem és a tapasztalatom is, hogy a biztosítóknak nem érdekük a mindenáron kibúvás a fizetés alól. Ugyanis ha nem tud megegyezni a a károsúltal per lesz a dologból és akkor neki kell mindent bizonyítani és a független szakértő csak indokolt esetben ad neki igazat. Én már több ilyen esetben voltam szakértő és legtöbb vitatott esetben a biztosítónak volt igaza. A biztosítók per esetén szinte mindig biztosra mennek. Már a per előtt felkérnek szakértőt aki megvizsgálja az esetet, erről nem szokták a károsultat értesíteni, ha a szakértő azt mondja a kárfelvevőnek nincs igaza, akkor törekszenek a peren kívüli megegyezésre.
Csak azért mert valami szabványtalan, nem jelenti azt, hogy nem is megfelelő műszaki szempontból. Egy jól megcsinált forrasztás, megfelelő szigeteléssel műszakilag teljesen jó megoldás, függetlenül attól, hogy mit mond a szabvány. Nyilván egy forrasztást sokkal nehezebb JÓL megcsinálni(és ellenőrizni), mint egy Wagoba bedugdosni a drótokat. Úgyhogy aki nem biztos magában, tudásában, az ne forrasztgasson!
A biztosítónak meg mindent tudni kell bizonyítani, az hogy valami szabványtalan, még nem bizonyíték semmire.
Szerintem inkább Erő Átviteli kábel, de ez csak tipp, nem vagyok benne biztos!
e- erősített érszigetelés
a- árnyékolt
Sziasztok!
Egy félig szakmai (elektromos), félig jogi kérdésem lenne, talán van itt valaki, aki tud érdemben válaszolni a problémámra. Adott egy társasház, melyben lakunk (saját tulajdonú lakások), a mellette lévő ingatlanon garázsok, melyből egy a mi bérleményünk már jó régóta. (azt hiszem önkormányzati tulajdon, de tartós bérletben a lakóké, mivel ők is építették anno a két kezük munkájával) Szintén nagyon régóta megoldott már, hogy egy kettős szigetelésű három eres kábelen külön automatával védve megy le az elektromos áram a garázsba a két ingatlan között egy szervízút felett, ami a garázsokhoz vezet, mely tudtommal a társasház tulajdona. (maga az ingatlan a közterülettől kerítéssel, kapuval el van határolva). A kérdésem az lenne, hogyan kell szabványosan megoldani a két ingatlan elektromos összekötését a levegőben, hol találom az ide vonatkozó szabványokat? Vonatkozhat-e erre a közterület jelző? (amit találtam hivatkozás, az az MSZ 151, MSZ 1600/7, de szöveget sehol sem lelelek, persze sok ezerért letölthető a szabványügyi hivataltól, amit első körben azért elkerülnék, ha lehetséges...) Adott ugyanis egy új közös képviselő, akinek a kérésére kivágtak a szomszédban egy fát (senki sem kérte rá), aminek egy pár mázsás része ráesett az acélhuzallal merevített kábelre, amely hatására az megadta magát az "elemeknek". A héten felkeresett ugyanez a képviselő és burkoltan megfenyegetett, hogy az ELMŰ csonkig levágná a kábelt, ha kiszállna... 20 évig senkit sem zavart, most egy kötekedő r...nc, aki elvileg az én érdekeimet kellene, hogy képviselje, erősen keresztbe próbál tenni, szóval tartós, jogilag és szakmailag is védhető megoldás kellene. Van valami tanácsotok? Attila Ui.: Azt ígértem neki, hogy megcsináljuk a jövő héten, erre egy szomszédtól már úgy hallottam vissza, hogy 1 hetes ultimátumot kaptunk rá. Na mindegy, ilyen emberek is vannak
Szia,
köszi a gyors választ, a légkábel készen van, a kérdés az, hogy hogyan kell megcsinálni "védhető" módon. Azt reméltem olvas itt olyan hozzászóló, aki már találkozott hasonló problémával és képben van. Ha eldurvul a helyzet, persze az ügyvéd lesz a megoldás, remélem nem kerül rá sor. Tudom, hogy hobbielektronika oldal vagytok, mégis minden hozzászólásnak örülök, ami munkától vagy pénzkidobástól kímél meg. Attila
Sziasztok!
Nem teljesen ide tartozik, amit mondok. Egy rokonomnál nagyon régi (50 éves) a hálózat. Kiszereltem egy normál villanykapcsolót, vagyis csak azt hittem, hogy normál. A kapcsolóba 3 szál vezeték megy. Egy váltókapcsoló volt. Találtam a szobában egy szekrény mögött egy ugyanilyen váltókapcsolót. Kapcsolgattam, de nem működött. Kiszereltem azt is. A MEKK ELEK-ek félbehagyták a munkát, vagyis csak félig csinálták meg az áramkört. A kapcsoló mögött egy nagy halom vezeték volt összekötve, de a kapcsolóba nem ment semmi. Nem is tudom, hogy csinálhatták így meg. :shocking: Azt hiszem átvezetékelés lesz a vége
Ha kiszereled az egyik alternativ kapcsolót, akkor a másik hogyan működne?
Szerintem ne fogj hozzá az átvezetékezéshez.
Ha a kapcsolóba nem ment semmi, akkor semmiképp sem működhetne vele semmilyen áramkör, szóval jogos volt, hogy nem kezdett el égni egyik lámpa sem, stb.
De a váltókapcsoló az normál kapcsoló, és alternativ kapcsolásnál használják.
Valamikor nyilván a szekrény mögötti kapcsoló is használatban volt, de mikor elé került a szekrény, kikötötték a kapcsolóból a vezetékeket, és összekötötték őket, hogy a másik kapcsoló működjön.
Ha ott hagyják a kapcsolót, akkor is működne a másik...
Ha ez a cucc nem külön főmérőn van, hanem almérőn vagy csak külön áramkör akkor az ELMŰ-nek köze nincs hozzá. Ha az eddigi megoldás jó volt akkor aszerint visszaépítheted szerintem.
A szabványok egy ideje nem kötelezőek. Csináltassátok meg olyan szerelővel aki számlát is ad róla. Akkor nem nagyon tud belekötni senki...
Potyo! Ebben igazad van, de ha neki tolják a kapcsolónak a szekrényt, előidézhetnek egy nehezen kezelhető hibát.
Mivel nem ismerem a konkrét helyzetet, csak feltételezni tudok. Ha a szekrény olyan méretű, hogy nem egyszerű elhúzni, lehet, hogy célszerű megszüntetni a mögötte lévő kapcsolót.
Kivéve ha a másik rossz lett és ez lett a cseredarab (ugyan olyan / nincs kéznél másik / minek költenénk rá "jó van az"...)viszont a lyukat meg be kell csinálni valamivel.
Jogi szempontból nézve: nem vihetsz át áramot másik helyrajzi számú területre. Elméletileg még a saját tulajdonodban lévő, de más helyrajzi számú területre sem. / De ez csak az elmélet /
Idézet: „előidézhetnek egy nehezen kezelhető hibát” Mármint arra gondolsz, hogy a bekötetlen villanykapcsoló mögötti átláthatatlan kábelkupac lesz "hibaforrás" például a jövőben? Vagy arra, hogy egy abszolut bekötetlen villanykapcsoló okoz majd hibát, ha rátolják a szekrényt /esetleg megfeszítve a kapcsolót/?
Nem! Oda tolták a szekrényt, de az eltakarja a kapcsolót. Ezért a 3 vezetéket (kábelkupac) összekötötték, mert biztos ami zicher.
Aztán rájöttek, hogy így nem lehet lekapcsolni a vellanyt, de a szekrény már ott volt. Ekkor kikötöttek egy szálat a szabadon maradt kapcsolóban. Ezért nem volt mind bekötve, de így működött rendesen. Idézet: „Ekkor kikötöttek egy szálat a szabadon maradt kapcsolóban. Ezért nem volt mind bekötve” Nem tudtam, hogy máshol bővebben írkáltatok már egymásnak, mert ilyeneket a topikba nem írt Sinka Balázs, csak, hogy: "A kapcsolóba 3 szál vezeték megy." illetve a szekrény mögötti "kapcsolóba nem ment semmi"
Valóban nem mondott ilyet. A "félbehagyott munka" miatt emlékeztem rosszul. Nálam rossz helyen maradt félbe.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |