Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kültéri hangosítás (hangládatervek és erősítők)
  1. Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.
  2. A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.
  3. Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot, ami tartalmazza a hangszórót, és a hanglesugárzás javító eszközt, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb)
  4. A hanglesugárzást javító eszköz lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap". Hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.
Lapozás: OK   40 / 74
(#) hapro válasza Tujmi hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Nagyon szép! Gratulálok! Hány munkaórával készítetted el a dobozok famunkáját? Vágtad, vagy vágattad?
(#) Tujmi válasza hapro hozzászólására (») Jún 3, 2010 / 1
 
Köszönöm! cncvel vágattam ki az oldallapokat,a hátlapot és a tölcsért kézzel vágtam méretre. Nem tudom megmondani hogy hány órám van benne de elég sok,sajnos nem értem rá minden nap, így lassan haladt a dolog.
De azóta új projekt indult és már csak festeni kell szintén.képeket csatoltam!

RCF LF18N451 es hangszórók vannak a ládákban ami látható a képeken! 1500 w rms... piszok nagyot szól!
(#) hapro válasza Tujmi hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Szépen dolgozol, meg kell hagyni!
Saját példánynak gyártod, vagy valakinek? Mekkora végfok ami ezeket meghajtja rendesen, vagy mi az ami ezeket meghajtja?
(#) hapro válasza Tujmi hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Most nézem, hogy Sopron...az faipari nagyhatalom.
(#) Tujmi válasza hapro hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Köszi!
Saját célra készülnek! Hitec audio ha800 al fogom hajtani őket hídban (1900w 8ohm )
Egyenlőre még járatom őket, a végfok 1-1 csatornájára kötve 550w 8ohm , de így is táncoltak a poharak a lakásban...

P10303832.JPG
    
(#) Flatlander válasza Tujmi hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Milyen mélyre tud lemenni ez a láda? Amugy tényleg szépen dolgozol,jódolog is fával foglalkozni
(#) klemo86 válasza Tujmi hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Ember, Te tényleg nem aprózod el Nagyon szép mélyek, és a végfogpark is! Csak egy rack-ben mégjobb lenne (Nyilván a könnyebb szállítás miatt vannak külön… Így kezelhetőbbek a vadak )
(#) hapro válasza Tujmi hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Jó ismerni ilyen fontos embert aki a volt fesztivált hangosítja...vagy csak ellen bulira készülsz?
(#) Tujmi válasza Flatlander hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Egy gyári ládát próbáltam koppintani,arra 35hz volt írva,de mivel kicsit más hangszórót tettem bele aminek 4.5 " a lengője, lehet mélyebbre is megy. Igen, szeretek a fával dolgozni, a fém után elég könnyű!
(#) Tujmi válasza klemo86 hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Igazából még tervbe van véve 2 db ugyan ilyen sub, és azért van 4 db hitec végfok, hogy mind a 4 et hídba hajthassam! Vannak még kisebb végeim is, amivel a toppokat hajtanám pl.:collins mp1200 és tamp 1400
(#) Tujmi válasza hapro hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Szó sincs ilyesmiről! Oda kicsit kevés lenne ez. Amikor legutóbb voltam Oldalanként 16 db meyer láda volt ha jól emlékszem, és középen is volt egy kupac! Meg persze a line array 30 méter magasból lógott
(#) shalafi.66 válasza Tujmi hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Persze nem a lengőcséve méretei határozzák meg, milyen mélyről indul az átvitel.
(#) potenciameter válasza Tujmi hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Szia. Nagyon állat a mélyládád! Mire fogod használni öket? Tudnád mellékelni a terv-rajzot?
(#) Tujmi válasza potenciameter hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Virágokat fogok bele ültetni
Viccet félretéve, Élőzenét és discot fogok hangosítani velük!
Nem szeretném felrakni ide, e-mailben szívesen elküldöm bárkinek!
Ma próbáltam sal 50100 as hangszóróval is , hatalmasat szólt azzal is! Meglepődtem!
(#) shalafi.66 válasza Tujmi hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Pedig anélkül nem derül ki a lényeg.
(#) sound.man válasza Tujmi hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Engem is érdekelne a terv. gabor488@citromail.hu címre elküldheted, ha nem jelent nagy gondot.
(#) potenciameter válasza Tujmi hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
fery92@gmail.com koszonom elore is.
(#) bajtaig hozzászólása Jún 7, 2010 /
 
Üdv. A mellékelt top és mélyládáról van e valakinek tapasztalata , véleménye ? Előre is köszönöm.
(#) shalafi.66 válasza bajtaig hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Az már biztos, hogy nem lesz olcsó. Meg a tölcsér iránykaraktere így kicsit megkérdőjelezhető.
(#) klemo86 válasza bajtaig hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Nekem a Monacor SP38/300NEO nagyon jól bevált tölcsérben (még egy tízessel olcsóbb volt, amikor én vettem)…
(#) ptesza válasza bajtaig hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Nekem a váltója tetszik , az izzólámpákkal.

A sub pont sub tartományban gyengélkedik , én inkább mélyládának nevezném.De ez nem jelenti azt, hogy nem jó.Aktív hangváltó kell hozzá, de a 200 Hz már túl magas mert a két doboz szélesen átfedi egymást.
(#) bajtaig válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
A topládát csak szimpla mélyközéppel gondoltam megépíteni. Az fogott meg benne hogy 100 dB az érzékenysége , kellően kicsi és könnyű ,ami nagyon fontos.A mélyláda is kellően kicsi , max 25 kiló lehet.Összegezve: nagy hang , jó hang ,kis méret és tömeg , nem olcsón ,Én általában az ár-érték viszonyt nézem , de itt a probléma is , nem ismerem ezeket a hangszórókat , mennyit higgyek el a ráít adatokból?
(#) shalafi.66 válasza bajtaig hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Monacornál úgy a felét. Az kb -3dB-t jelent.
(#) Gabe99 hozzászólása Jún 8, 2010 / 1
 
Sziasztok.
Mnc driverekröl mit tudtok mondani?
Tudom, hogy nem egy nagy komolyságú cucc... de sajna most elég gyenge az anyagi helyzet, és zenekarik topládáinkba döglődnek a magasak
MNC 33354
MNC 33355
Ezeket néztem.
(#) shalafi.66 válasza Gabe99 hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Egy kísérletet kéne tenni a HT 101 tölcsérrel.
(#) HANGG válasza Gabe99 hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Mijenek a topjaid
(#) HANGG hozzászólása Júl 14, 2010 /
 
Ehhez mitszoltok
rcf1018-cat másoltam le 15colos sal spa4050-re
BRUTÁL

DSC00363.JPG
    
(#) shalafi.66 válasza HANGG hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Ha már ilyen sok munkád volt vele, és úgyis szélessávban üzemel, jobb hangszórót is kaphatott volna szegény.
(#) HANGG válasza shalafi.66 hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Mármint a tőlcsérekre gondoltal vagy a mélyekre.
Sélesávba ami hangszórók vanak,kaptak 2-2+pilért.
Sóval egy hangszorón 3pilér van igy keményeben szolnak.
(#) klemo86 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Ja, és nem két szál szerencsétlen piezóval menne…
Következő: »»   40 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem