Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Helikopter házilag egyszerűen
Lapozás: OK   1 / 5
(#) tomi9980 hozzászólása Jún 19, 2010 /
 
Hello most egy helikoptert akarok házilag egyszerűen barkácsolni.
10 éves vagyok nem sokat értek a repüléshez, éppen ezért kérem a segítségetek.
Köszi!!!
(#) Horv hozzászólása Jún 19, 2010 /
 
Szia!

Mint RC modell vagy valóságos ?
(#) tomi9980 válasza Horv hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Hát inkább RC modell féle de villanymotorom is van 12-voltos.
(#) PetAd válasza tomi9980 hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Helikopter helyett inkább építsd meg ezt. Eléggé valószínű, hogy egy heli megépítése kifogna rajtad.
(#) tomi9980 válasza Horv hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
ÉS VAN PROPELLEREM IS!!!
(#) tomi9980 válasza PetAd hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Ezt már megcsináltam régebben!!!
(#) icserny hozzászólása Jún 19, 2010 /
 
Szerény véleményem szerint 10 évesen nem ebbe kellene belefogni, mert bizonyos matematikai és fizikai ismeretek nélkül sok esélyt látok a mozgáskoordinációt vezérlő program megtervezésére. Nem volna jobb guruló robotokkal kezdeni? Azután lehetne folytatni lépegető robotokkal vagy robotkígyóval, s legvégül repülő robotokkal.

- MicroQuad
- Quadcopter_Home
- AeroQuad
(#) Horv válasza icserny hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Vagy akár, kezdhetne BOE-Botal is. Nagyon aranyos s egyszerű. Megtanulhat robotot programozni BASICba
(#) tomi9980 válasza tomi9980 hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Az lehet hogy kifogna rajtam de mondjuk már lézert is akartam csinálni kiszettem az egyik CD-Írómból a '' a kis dolgot ami kell '' . Segítesz?
(#) tomi9980 válasza icserny hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Lehet hogy jobb ötlet lenne meg mondjuk programozni egyszerűbb dolgokat már tudok csak az a gond a robotokkal hogy sok anyag kell és nekem marha kevés cuccom van
(#) Directors válasza tomi9980 hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Szia!


A CD-íróba ami van lézer az olyan tartományba világít amit az emberi szem már nem lát.
A DVD-írókba lévő lézer fényét láthatod csak.

De nagyon vigyázz! Attól függetlenül,hogy nem látod a szemedet nagyon károsítja így ne nézz bele 1 lézerbe se mert meg is vakulhatsz tőle.
(#) tomi9980 válasza tomi9980 hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
És nem túl sokat konyítok a microprocessorokhoz.
(#) tomi9980 válasza Directors hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Igen oké.
(#) tomi9980 válasza Directors hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Akkor hogy kezdjem???
(#) Horv válasza tomi9980 hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Végül is mit szeretnél csinálni?
(#) tomi9980 válasza Horv hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Hát jó lenne megcsinálni valamelyiket hát legjobban ezek közül a lézert. már tudom milyen elven működik...
(#) bankimajki válasza tomi9980 hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Én nem akarlak lebeszélni, mivel én is építettem rengeteg RC modellt nagyon fiatalon. Helikoptert is (Igaz az sem repült fel soha). (Van olyan fórumtag aki látta is.) Én is mindig arra hajtottam hogy végre egy olyan helit építsek, ami fel is tud repülni. Ezt olyan fiatalon nem tudtam megvalósítani. De nagyon sok dolgot megtapasztaltam (tanultam). Az én helim kezdetben egy olyan kis szerkentyű volt, ami nem tudta változtatni a lapátok dőlésszögét és eleinte még farokrotor sem volt. De azután rájöttem hogy a főrotor nyomatékát a gép testén kompenzálni kell. Vagyis tettem rá egy pici farokrotort. Ez a gép egyébként valami kis pörgettyűs heliből indult. Jelenleg már van működő helim, amit igaz nem én építettem, csak megjavítottam. De én is tervezem hogy majd egyszer ha anyagilag és szakmailag is úgy állok építsek egy sokkal komolyabbat. (Persze azt hozzá kell tenni, hogy itt igen keményen zsebbe kell nyúlni. 100.000Ft alatt nem nagyon fog kijönni.) Mivel építeni nagyon kevés dolgot lehet csak belőle. (Mivel a bolti ár/tudás/méret viszony alá házilag építéssel nem lehet lemenni.) Magyarul meg kell venni a távot (min. 6 csatorna), a vevőt, a motorokat, az egyéb anyagokat. És még a gyroszkópot a szervókat... stb. Én azt javaslom neked hogy könnyű fából építs egy szerinted jó kasztnit és kezd el tuningolni. (Felrepülni ugyan sosem fog, de nagyon jó móka lesz hidd el, és nagyon sokat fogsz belőle tanulni. (Szeretném kérni a modikat, hogy bármilyen elvetemültnek is tűnik tomi9980 ötlete, csak ezért ne zárják be ezt a témát.) Mert nagyon sok jó dolgot lehetne ide gyűjteni. És személy szerint engem nagyon érdekel ez a téma. Köszönöm.
(#) tomi9980 válasza tomi9980 hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Na? Akkor?
(#) tomi9980 válasza bankimajki hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Köszönöm!
(#) tomi9980 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Ez nekem túl drága lenne .
(#) tomi9980 válasza bankimajki hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
És azon gondolkozom hogy nem muszáj az adóvevőt stb.-t megvenni elég ha lebeg és te magad kézzel irányítod.
Tudom elég rossz ötletnek tűnik de olcsóbb és biztos nem megy el a helikopter ha rosszul irányítod.
(#) icserny válasza tomi9980 hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Idézet:
„És nem túl sokat konyítok a microprocessorokhoz.”
Ahhoz nem is kell, bőven elég lesz, ha a mikrovezérlőkhöz konyítasz. Kezdd ezzel az ismerkedést (viszonylag kevés az anyagigénye, de évekig el lehet kinlódni vele).
(#) tomi9980 válasza tomi9980 hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Rengetek dolog érdekel Számítástechnikától... a kémiágig minden.
mindennap azon töröm a fejemet mit is csinálhatnék ma.
már hidrogént is állítottam elő vízből.
sós vízzel műveltem érdekes dolgokat (mostanában algát is keresek fényérzékeny papír érdekében amivel régen fotóztak).
Programozok is Szóval minden ami csak létezik érdekel!!!
(#) tomi9980 válasza icserny hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
oké!!!
(#) tomi9980 válasza tomi9980 hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Lenne még 1 kérdésem az elektromosság befolyásolja a mágnesességet?
(#) Horv válasza tomi9980 hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Kb én is így vagyok mindennap

Szerintem, kezd el tanulni a C-t Jó lesz majd AVRhez, akár PICelni is elkezdhetsz. Ezt is megépítheted csinálhatsz egyszer futófényt 4017-es ICvel Sok egyszerű dolgot csinálhatsz! Hajrá!
(#) tomi9980 válasza Horv hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
oké köszi megnézem!!! Bár én ezt még nem értem.
(#) tomi9980 válasza Horv hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Mi az a''C''???
(#) Hodinka válasza tomi9980 hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Idézet:
„Hello most egy helikoptert akarok házilag egyszerűen barkácsolni.”

Hát igen,ha egy picit hamarabb írtál volna...
Épp a napokban dobtam ki egyet a szemétre a műhelyem takarításakor,nekem csak a helyet foglalta,amúgy meg az irányítást kellett volna megoldani hozzá.
(#) tomi9980 válasza tomi9980 hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Én megyek kb 6-kor leszek fent kérlek aki tud jöjjön mert még 1 csomó kérdésem van!!!
Következő: »»   1 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem