Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HEED canopus, obelisk /HTA-30/
Lapozás: OK   19 / 59
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
Hurrá! Ezt benéztem.
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
Á nem gond épitesz egy Canopust abban jól szerepel az MJL, de épithetsz bármi mást is belőle hiragát STB.... Vagy még egy variáció nekem adod jóárasitva aztán veszel BDW83-84-et a HTA -ba
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
No most néztem meg a készletem, és találtam MN2488 MP1620 Sanken darlingtonpárt. Ez lesz benne akkor.
(#) bakos13gab válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Esetleg KD366 vagy TIP122 / TIP127 nem jó bele?
Csak kíváncsiskodom.
(#) CIROKL válasza bakos13gab hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
5 Ampert tud csak ez ide kevés lenne !
(#) bakos13gab válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Értem, csak kérdeztem, mert a börzén ezt is ajánlgatták.
(#) hapro hozzászólása Jún 27, 2010 /
 
Segítséget kérek a szakiktól!
A canopus végfokokm furcsa hangot hallat, egy alpzaj van benne folyamatosan, de csak az egyik oldalon. Innen letöltheted a hangot, és meghallgathatod. Bővebben: Link Teljesen esetleges, és véletlenszerű, hogy mikor hallatja ezt a hangot, van, hogy egész sokáig, van, hogy sokáig semmi. A hangerőtől nem függ, ugyanúgy és ugyanolyan hangerővel van jelen ez a hang.
Szkópon nézve a szinusz jel egyszerűen nem stabil, hanem "ugrál". Kérésre képeket is teszek föl róla. Már régen néztem szkóppal így arról nem tudok objektívet írni, de mint ha úgy emlékeznék, hogy már az eleje felé, az első tranzisztok környékén már ugrált a szinusz jel.
Ha jól emlékszem akkor régebben próbálkoztam kisebb kondikkal a tranyók lábait a testre húzni vele, de nem hozott eredményt, és mintha az összes tranyó minden lábát kipróbáltam volna, de semmi.
Honnan jöhet ez a zizegés?
És mit tehetek ellene, hogy megszűnjön?
Képek itt láthatók a kész végfokról:
Bővebben: Link
köszönöm előre is a segítséget!
(#) CHZ válasza hapro hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Ezt akár egy rosszalkodó félvezető is produkálhatja , de ellenállás , kondi is . Nem lesz egyszerű kinyomozni .
Esetleg melegítve egyes alkatrészeket , megfigyelni hogyan reagálnak , de célzottan fagyasztó spray használata is segíthet .
(#) hapro válasza CHZ hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Köszönöm.
Próbálkozom forrasztó pákával...fagyasztó spray-m nincs, így csak a melegedésre fogom ellenőrizni.
(#) hapro hozzászólása Jún 27, 2010 /
 
Sajnos a melegítgetés nem hozott eredményt, de készítettem felvételt a kimeneten a jó és a rossz oldalról is, hátha ez annyira tipikus jel...
Az első videón van kis bénázás, mert a memória kártya betelt időközben, így a másik rövidebb videóra van feltéve a rossz oldal kimenetének videója egy szinusz hullámmal.

Itt az első videó: Bővebben: Link

És itt a másik videó a rossz oldalról: Bővebben: Link
(#) hapro válasza hapro hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Kicseréltem a 4 bc tranyót azon az oldalon, és labortápról nézve teljesen OK minden, most össze rakom, és nagy valószínűséggel a saját tápjáról is Ok lesz (legyen).
Pedig új tranzisztorokat tettem be...
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Készülget az enyém is, most van fenn a hatodik réteg.
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Nagyon titokban készülget ez láthatjuk 17.én ?
Apropó a panel már kész ?
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Ha megengeded odatenném a tieidhez. :pirul:
Ma ültetem be.
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Ez csak természetes !
Én meg még most kezdek bele egy hibrid összeállításába, erre még van egy hetem .
Azt viszont nem is modtad melyik HTA-30 -as panelt épited.
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
A CHZ féle csövest. De kissé megszenvedek a beleillő alkatrészek beszerzésével. A kondik mérete a fő gond.
Pár napja jött meg az Alps blue németből, Csak ajánlani tudom. Precíz az együttfutás, robusztus a felépítés, szerelhető a ház.
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Pedig semmi extra dolog nincs benne minden szabványos aHQ-ból vettem mindent
A panel jobb oldalán lévő tranzisztorokra figyelj azokat elforgatva kell berakni , beleértve a BD139-et is.
Idézet:
„Alps blue”

Hát igen aki ad a minőségi dolgokra !
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Hmm... Nálam volt egy kis beszerzési nehézség, mivel a 10u csatoló nem elko, de Imi65 a jótevő, kisegített. (És még más cuccokkal is) :worship:
Aha köszi hagy szólsz, azt néztem. Még jó hogy a végtranyókat nem
(#) bakos13gab válasza szamóca hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
És mennyit kóstál egy ilyen csodaszerkezet?
(#) szamóca válasza bakos13gab hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Tokkal,vonóval 5060Ft.
(#) bakos13gab válasza szamóca hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Hát nekem az egész volt kb. 7000 Ft + a trafók, ami kéznél volt. Ha majd augusztusban bedobozolom, akkor elgondolkodom valami profibb potméteren és huzalozáson.
(#) Alkotó válasza szamóca hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Részben a 10uf és egyéb alkatrészek mérete miatt, részben a kifordított tranyók, részben a védelem hiánya, és végül a "kívül futó GND" miatt (így csak két trafó vagy két külön tekercs mellett lehet jól huzalozni) terveztem egy másfajta panelt.
Ebből már csak én építettem 5 db-ot, és úgy néz ki ezzel még nem is értem a sorozat végére, amik mindegyike kifogástalanul (sőt még attól is jobban) működnek.

Ebbe a 27,5 mm-es lábtávolságú (ez a nagyobb a két szabványos méret közül) 10uf is kényelmesen elfér.
Annak ellenére, hogy én is külön tekercsről működtetem az oldalakat, a panel kialakítása alkalmas (természetesen földhurok nélkül), az közös tekercses bekötésre is, mert középen fut végig egyetlen GND, amire logikusan felfűztem mindent.
(#) CHZ válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Nagyon jó nyákot terveztél hozzá , gratulálok .
Védelem tranyóinak beépítését viszont hátránynak tartom , többet árt mint használ .
(#) Alkotó válasza CHZ hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Egyetértek. Nálam aki akarja beülteti, aki nem akarja az kihagyja (a rajzon külön megjelöltem az érintett alkatrészeket)
(#) szamóca válasza bakos13gab hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Az a gond azzal a "profibbal," hogy az ez az Alps. :yes:
Utána csak nagyságrenddel drágább, illetve alatta pedig a pár száz forintos piher kategória van. Nincs köztes poti.
(#) szamóca válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Szépek, és jók ezek a paneltervek mindkettőtöktől, hálás is lehet nektek értük az amplikán társadalom.
Mindössze egy apró kritikát engedjetek meg. A nagy kapacitások mögé helyezett teljesítménytranzisztorok rögzítőcsavarjaihoz való hozzáférés nem egyszerű egyikőtöknél sem. Ez az összerakásnál, szervizelésnél sorrendiséget, illetve plusz forrasztásokat, spéci rövid, vagy hajlított csavarhúzót követel meg.
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Idézet:
„A nagy kapacitások mögé helyezett teljesítménytranzisztorok rögzítőcsavarjaihoz való hozzáférés nem egyszerű egyikőtöknél sem”
Hát ja ez így van de csak 1X kell azt a csavart betekerni , miért kéne többet tekergetni ? Az az 1X-i betekerés meg nem jár semmi többlet munkával egyszerűen egy csavarhúzó segitségévek megoldható , az lehet akár rövid vagy fexibilis végű is .

Gonold el ezt milyen nehéz volt összerakni ?szidtam a jó.....
Bővebben: Link
Még a HTA -nál csak a két BD139 az a mi egy csöppet maceránsabb de a Canopusnál minden tranzisztor előtt konderzátor mereng!
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Most szembesültem vele az összerakásnál. Vissza ki kellett vennem a kicsatoló elkókat, hogy bejelöljem a tranyórögzítő furatok helyeit. Így is marad ez, amíg ugye helyre nem kerülnek a hűtőbordán a tranyók, és végén kell ezeket beforrasztani. Nem nagy dur, csak apróság, de plusz pösz-möszölés.
(#) bakos13gab válasza szamóca hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Én határozottan hálás vagyok CHZ-nek, mert remek nyákokat készít (már amennyire meg tudom ítélni). A még be nem izzított EL84PP is az általa tervezett nyákon csücsül.
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
[quote]Nem nagy dur, csak apróság, de plusz pösz-möszölés.[quote]

a gyakorlat teszi a mestert mesterré!
Következő: »»   19 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem