Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   938 / 3972
(#) vladcepes válasza mps hozzászólására (») Júl 22, 2010 /
 
Te biztos jól magyarázod csak én nem értem rendesen.(én vagyok a
)Na most akkor még én is csinálok egy képet hogy végül most mit értek ebből.
Pill.
(#) vladcepes válasza mps hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Na ezt veszem ki a rajzból.Bővebben: Link
Vagy nem?
Az utolsó rajzodból azt veszem ki(meg ahogy írod) hogy az ellenállás lábai két-két helyre van bekötve.
Tehát:A rajzon fönt el van vágva 3-helyen, a két szélsöre megy az ellenállás lábai egyik egyik oldalt másik másik oldalt. (remélem eddig jól értem).
Lent van még egy vágás.
Na azt nem értem hogy a vágásnak egyik oldalára mim egy a másik oldalára mi megy.
Ezért vettem ki úgy az utolsó rajzodból hogy oda is megy az ellenállás lába egyik egyik oldalra másik másikra.
Köszi a türelmet de tényleg még nem értem a végére.
(#) vladcepes válasza mps hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Na elolvastam még egyszer elejétől a végig a hozzászólásaidat és megértettem(legalábbis azt hiszem)
Bővebben: Link
Remélem így van.
(#) lbp válasza vilmosd hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
köszönöm, megpróbálkozom vele (első körben a beszerzéssel) A PDF alapján valóban jó lehet..



Köszi
(#) mps válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Igen, így.
(#) vladcepes válasza mps hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Még egyszer köszönöm szépen,ma ki is próbálom,még egy annyi kérdés hogy a nyákon az áramkört mivel vágtad át? Fűrészlap? vagy mivel lehet szépen átvágni,átkarcolni?
(#) Frankye válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Javaslom a snitzer (tapétavágó) használatát. Nem kell nagy erővel rányomni, inkább többször átmenni. Ha biztos akarsz lenni a dolgodban, akkor egy vágás helyett kettőt csinálj, kb. 0,5-1mm távolságra egymástól, a közöttük lévő rézfóliát pedig - ugyancsak a vágószerszámmal, de alányúlva-felfeszegetve - távolítsd el. Ez így "atombiztos" megoldás.
(#) fantom45 hozzászólása Júl 23, 2010 /
 
Hali. Az lenne a kérdésem hogy, van 2 trafóm és 1 kapcsolóval szeretném kapcsolni mindkettőt. 2 ák. kapcsolóm van de párhuzamosan szeretném kötni mindkettőt. Így jó lenne?

kapcs.gif
    
(#) vladcepes hozzászólása Júl 23, 2010 /
 
Okés köszöntem a segítségeteket,később beszámolók hogy hogy sikerült a halkítás.
(#) Krisz03 válasza fantom45 hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Amennyiben bírja a kapcsoló az áramfelvételt, használhatod így. Nekem is a kis tápegységemben így van bekötve 3db trafó (váltófeszültségű kimenetek trafója, szabályozható rész trafója, panelműszer trafója), és mindegyik egyenként van biztosítva.
(#) fantom45 válasza Krisz03 hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Oké köszönöm szépen.
(#) B.I hozzászólása Júl 23, 2010 /
 
Sziasztok.
A CMOS NAND kapukról valaki nem tudna nekem adni valami olvasniválót vagy információt? Mert találtam itthon egyet és utánanéztem, Láttam hogy lehet belőle oszcillátort csinálni és szeretném megérteni hogy miképpen müködik, hogy már evvel is többet tudjak az elektronikáról.
(#) B.I válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Köszönöm, de ezt már olvastam de még nem tudtam megemészeni mivel az ilyen digitális világban nem vagyok jó. Ezért tettem fel a kérdést hátha valaki tud valami szájbarágósabb leirást.
(#) vladcepes hozzászólása Júl 23, 2010 /
 
Mélységre mennyire kell ezt mélyen vágni? Bővebben: Link
Csak mert már elvágtam és mértem egy szakadásvizsgálást utána a két pont között és visít a műszer.Valahol máshol is átmegy az áramkör? vagy pedig nem vágtam még elég mélyre?
(#) B.I válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Köszönöm. Ha lessz időm jobban belemélyedek.
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
tárgytalan a kérdés mert elvágtam a szélsőt is és így ok,gondolom az vezette át.
(#) vladcepes válasza mps hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Köszönök szépen mindent nagyon frankó lett 1K ellenállást raktam bele és tökéletes a hangja.(se nem halk se nem hangos)és a beszédet is lehet hallani rendesen.
A többieknek is köszöntem a segítséget és köbzolinak is a linket csak nem akartam külön még egyszer oda is beírni ugyan ezt a kérdést.

Még egyszer :worship: :worship:
(#) vladcepes hozzászólása Júl 23, 2010 /
 
Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne hogy tud e valaki linket egy ilyen megépítéséhez Bővebben: Link
Kerestem itt a fórumban de még nem találtam.
Köszönöm.
Vagyis olyasmire gondolok amit a gyerekágyhoz raknak adót,a vevőt meg kiviszed udvarra ,vagy szomszédba stb.és hallod ha sír a gyerek.
(#) kadarist válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Szia!
Cinálj egy URH-mikrofont. Külön topic is van ebben a témakörben. Skori mikrofonjai: URH MIKROFONOK
(#) vladcepes válasza kadarist hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Köszönöm.
Még nem olvastam végig de holnap megteszem,csak röviden annyi a kérdés hogy mondjuk az URH mikrofont megépítem ,akkor mivel fogom a jelet? vagyis a hangot?
(#) kadarist válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Egy közönséges URH (FM) vételre alkalmas rádióval lehet venni a miki adását.
(#) meddu válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Szia!
ha KIT et keresel!

Ha kereselkapcsolást
(#) vagnerjazon hozzászólása Júl 24, 2010 /
 
Hogyan lehet beforrasztani egy IC-tokot kétoldalas NYÁK-ra, úgy, hogy mindkét oldalon érintkezzen? Néhány napja forrasztottam be a Topi féle AVR programozót, és ott volt ilyen, és végül sikerült, és működik is, csak megolvadt néhány helyen a műanyag, mert nem fért oda a páka, és magasan van a tok, úgyhogy a másik oldalán éppen hogy be lehetett forrasztani, viszont az oldalon lévő képeken nem látszik ilyen, és ezért kérdezem, hogy erre van valami speciális módszer?
(#) vladcepes válasza kadarist hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Köszöntem
(#) edison14 válasza vagnerjazon hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Hali.

Ez azért lehetséges mert a KIT-ben levő nyák furatgalvánozva van azaz a felső és alsó réteg össze van kötve a lyuk szélére felvitt rézréteggel. Ezt házilag elkészíteni nem nagyon lehet, legalábbis eddig még nem hallottam róla de ha valamilyen nyák gyártó céggel készítteted el a panelt akkor ezt megcsinálják.
(#) vladcepes válasza meddu hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Köszönöm,már meg is néztem.
(#) vagnerjazon válasza edison14 hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Nagyon köszönöm a választ! De hogy ekkora őrültséget csináltam.. Én meg ott kínlódtam vele egy csomót, mire sikerült a tetején is beforrasztani.
(#) edison14 válasza vagnerjazon hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Hát tudod a hibáiból tanul az ember. És szerintem te tanultál belőle.
(#) vagnerjazon válasza edison14 hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Hát igen, tanultam belőle. Máskor előbb kérdezni fogok inkább.
(#) vladcepes hozzászólása Júl 25, 2010 /
 
Sziasztok.
Milyen kapcsolási rajz kell ahhoz hogy,3V-ról működne megnyomok egy gombot és a led világít de mondjuk kb 2 perc múlva kialszik. Vagy milyen címszó alapján keresgéljek?
Köszöntem.
Következő: »»   938 / 3972
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem