Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   630 / 1679
(#) dizi válasza klemo86 hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Hi amit az autók hátsó ablakába szoktak tenni,hogy lássa az ember ,hogy van e a kocsi mögött akadály az is egy ilyen fresnel lencse,nem?
(#) klemo86 válasza dizi hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Ez egy igen jó kérdés, de valószínűnek tartom, hogy az…
(#) dizi válasza klemo86 hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
[OFF]Nem akarok pénzt rákölteni ez is amolyan fiók takarításból indult ha nem jön össze akkor készítek belőle vagy egy DISCÓ fényt(ahhoz jobban értek) vagy így ahogy van felteszem ide az apróba hátha valaki akar vele szórakozni már az LCD meg ér pár ezret.
(#) tanci hozzászólása Aug 31, 2010 /
 
Szevasztok.
Gondoltam építek egy kivezérlésjelzőt.
(#) klemo86 válasza tanci hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Ezaz! Utáljuk együtt az erős fényű LED-eket
(#) klemo86 válasza dizi hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Érdemes volna vele foglalkozni, ha valahonnan tudnál kukázni hozzá két egyforma fresnelt… Tényleg tökéletesen használható cucc lenne belőle, feltéve ha az LCD-nek van egy értelmes felbontása. OFF vége!
(#) zoly15 válasza tanci hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Ez nagyon jó lett! Ilyen kék LED-eket még nem is láttam
(#) Abukodonozo válasza tanci hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Kézzel rajzolt nyák?! Ezt már szeretem!
(#) klemo86 válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Pedig még itt a HEStore-ban is lehet kapni Százszor különb, mint a nagy fényerejűek!
(#) tanci válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Kösz. Szerintem bármelyik elektrós boltban lehet kapni kék ledeket.
(#) tanci válasza Abukodonozo hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Igen. A nyák is és a terv is kézzel rajzolt.
(#) Abukodonozo válasza tanci hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Ügyes! Én (egyelőre) a kézzel rajzolt nyákok híve vagyok...
(#) dizi válasza Abukodonozo hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
2008 decemberig én is rajzoltam,de aztán kitanultam,és áttértem a fotózásos gyártásra mert mikor egy panelból 40-50 darabot le rajzoltam óhatatlan volt a hiba elkerülése és nem beszélve a vonal vastagságról és minőségéről ja és a vele eltöltött idővel amit másra is lehet fordítani,de majd rá jössz,hogy igazán híve vagy e a panel rajzolásának.
(#) Abukodonozo válasza dizi hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Teljesen igazad van dizi! Csak tudod, egy lelkes kezdő (én), még nem sajnálja az időt ha nyákot kell gyártani... Aztán én is biztos megunom, de addig...

OFF vége és ne haragudjatok!
(#) interferi válasza sooty hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Nekem sikerült beszereznem egyet aszem 3000 Ft ért .
(#) M63-002 hozzászólása Szept 2, 2010 /
 
Ha megengeditek, megmutatom első komolyabb művemet. Egy labortápegységet építettem. A doboz M21-es alumínium műszerdoboz, abban furkáltam ki a műszerek és a furatok helyét. A táp elvileg tud 5A-t, de 3A-es műszert tettem bele. A tápban van Attila86-féle schottky diódás hővédelem, nagyszerűen működik a kapcsolás. A táp tud áramkorlátot, bár amíg nem volt dobozban, tökéletesen működött, most meg csak elvétve, mikor kedve tartja, így nem menekülök meg attól, hogy mégy egyszer szétszedjem.

A belseje? Azt hívják a rossz példának... dróttenger, nem egy átgondolt konstrukció.... Így azt nem is szeretném megmutatni. A bontott trafó amúgy is sokat ront az összképen, hát még a benne lévő "trafó - műanyag lap - zavarszűrő panel - műanyag lap - kis trafó a hővédelemnek" szendvics.

Kritizálni lehet, először dolgoztam fém dobozzal, szerintem tűrhetően néz ki, de lenne rajta még mit alakítani...

Üdv.:
M63-002
(#) Pulyka válasza M63-002 hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Szia

Nekem tetszik.
A ledek,potik,biztik,és a banándúgók,szépen egy sorban
Szerintem egész jó lett az első műved.
Bááár én a kapcsoló fölül kivenném a fémlapot,mert nem tudom,engem zavar,és helyette mindent feliratoznék,úgy szebb lenne.
Szerintem.
A belsejéről egy képnek szerintem meg nem csak én örülnék
UI: Tudom írtad,hogy nem szeretnéd megmutatni,de hamár úgy is szétszeded,és a közelben van a fényképező
Üdv. Tomi
(#) M63-002 hozzászólása Szept 2, 2010 /
 
Köszi a dicséretet.

Na majd ma délután jól szétszedem és megnézem mi a gondja-baja, aztán csinálok fotót is.

A feliratozást illetően meg vagyok lőve. Gondoltam pl. arra is, hogy fogok egy nyáklapot, Photoshoppal megtervezem a feliratokat, kimaratom őket, majd ónozóval kezelem, méretre vágom, és felragasztom. Szerintetek mennyire nézne ki furcsán?

(a kapcsolót pedig direkt azért a címkéért vettem, tipikus, gombhoz a kabát)

Ja és már a műszerek számlapjainak a terve is kész, már csak el kéne vinnem a nyomdába...
(#) Frankye válasza M63-002 hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Hadd tegyek két, apró, kritikai észrevételt én is:
Ha már a kapcsolónál marad a kis lemez, akkor állítsd szépen függőlegesre. (Legalábbis az első kép szerint egy kissé jobbra dől.)
A másik: Ha a biztosíték előre került (van benne ráció, egy labortápnál logikus, hogy ne legyen elrejtve), akkor esztétikusabb lenne, ha azokat is elforgatnád kicsit, hogy egyformán, vízszintesen olvashatóan (érted, mire gondolok, ugye?) álljanak.
Az előlap feliratozásra az Általad említett módszert nem javasolnám, inkább kinyomtatva lelaminálva, vagy öntapadó fóliára nyomtatva húzz fel rá egy réteget. Szerintem. :gumicsirke:
Amúgy tényleg szép munka, gratulálok! :kalap:
(#) zolee1209 válasza M63-002 hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Szia!
Frankye véleményével egyet értek, már csak egy dolog nem tiszta számomra. Az én készülékemben van a hiba, vagy a kapcsoló mögötti lemezen valóban mindkét irányban ON-ON olvasható?! Ebből kifolyólag nem értem a gombhoz a kabát hasonlatot, mert ilyen címkét én nem is tettem volna fel. Ha tévedek, akkor javíts ki bátran, de én nem értem ebben a formában!
(#) Ricsi89 válasza zolee1209 hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Mivel a kapcsoló mindkét helyzetében kapcsol, így a gyári címke ilyen. Én az alsó feliratot el szoktam tüntetni fekete festéktollal.
(#) M63-002 hozzászólása Szept 2, 2010 /
 
Gondolkoztam rajta, hogy beszkennelem a kapcsoló címkéjét, és csinálok rá egy matricát, amin alul OFF felirat olvasható, de ez még a jövő zenéje.

Amúgy tényleg picit ferdén áll, de amíg nem működik tökéletesen, addig nem akartam forgatni, mert úgyis elfordul addig.
(#) 18david18 válasza M63-002 hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Szia!

Jó lett a tápod tettszik nekem is. Az előlapra tudnám neked javasolni a Front Designer programot. Ezzel már jó kis feliratozást lehet készíteni. A kapcsolóval kapcsolatban: Nekem is volt ilyen, tényleg picit fura az ON-ON felirat rajta. Én egyszerűen nem tettem rá és kész. Sokkal jobban mutat nélküle.
(#) Müszi hozzászólása Szept 2, 2010 /
 
Sziasztok!

Az épülő sörkollektorunkhoz készitettem egy vezérlést! Köszönet VICSYS-nek a kapcsolásért, és a PIC-ért!

Müszi
(#) vicsys válasza Müszi hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Jól néz ki! Látom a relé kicsit nagyobb mint amit terveztem bele. Ügyesen megoldottad az LCD megemelését.
(#) lewi válasza Müszi hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Egész ismerősnek tűnik az akku. Csak nem stadi tól van?? A kivitelezés nekem is tetszik!
(#) Müszi válasza lewi hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Az akkut a börzén vettem, ujonnan 1200Ft-ért.

Vicsys: ilyen reléket találtam a HE-storeban. Az LCD emelés ötlete töled van

Müszi
(#) nagy hoho válasza Müszi hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Én is rövidesen kezdem építeni a sörkollektorokat. Nem volt semmi mire megittunk 300 doboz sört. A vezérléshez honnan van nyákod? A Vicsys PIC nekem is meg van már.
(#) zotyo91 válasza dizi hozzászólására (») Szept 3, 2010 /
 
Szia hol vetted az lcd képernyőt?
(#) dizi válasza zotyo91 hozzászólására (») Szept 3, 2010 /
 
Bolhapiacon, valamikor,több éve.
Következő: »»   630 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem