Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   57 / 254
(#) sooty válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Üdv! Azt hívják fél digitnek. Sajnos feltúrtam mindent, de még nem találtam meg, persze a remény hal meg utoljára.
(#) MrBrown válasza sooty hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Köszönöm, ha megtalálod és nem sajnálod szívesen őrizgetem én, de ebben az órában nem lesz felhasználva, mert csak túlbonyolítja a leolvasást a 2-esetében és plusz 2 szegmenst jelent :yes:
Ettől függetlenül tényleg szívesen elfogadom, de a tavaszi nagytakarítát miattam ne tedd át őszre
(#) Gery78 hozzászólása Szept 2, 2010 /
 
Sziasztok Srácok!

Örömmel látom, hogy felpörgött ez a téma! Kb egy éve rendeltem a Maximtól mintában DS32kHz-es óragenerátort, abból a célból, hogy építek én is egy DCF-es vagy számlálóláncos órát. Ez egy hőkompenzált "szuperpontos" órajel generátor. KB 1 év alatt 1 percet késne az óra ha jól emlékszem. Tudnánk valamit kezdeni vele ebben az órában? Nekem van összesen 8 db, 4db DIP tokos, és 4db SMD kivitel. Még nem tudom hogy alakul majd a nyákterv, de nekem ennyi nem fog kelleni, esetleg fel tudnám ajánlani a "köz" javára ami megmarad.
(#) MrBrown válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Ez van az én órámban is. Hasonlítgattam a dcf-essel egy hét alatt nem volt szemmel észrevehető csúszás érthető módon.
Mennyiért adod darabját?
üdv.
(#) hapro válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Az hogy lehet, hogy ezen a rajzon csövenként van 1db 74141, és az overkill órában meg a 4 csövet hajt összesen 1db?
(#) Gery78 hozzászólása Szept 2, 2010 /
 
Addig is készítettem Nektek néhány képet a családunk órájáról, mi csak úgy hívjuk: Piros óra. Ezt még a keresztapám készítette kb. 35 évvel ezelőtt. Hát a kor már meglátszik rajta. Igazi Retro darab. Számlálóláncokkal van megcsinálva, és egy 1MHz-es kristály hajtja. Az óramű 7490, és 7492-ből áll.
(#) hapro válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Szép, és az is, hogy 35 év elteltével még működik.
(#) MrBrown válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
ZM1000... Vigyázz rá nagyon, többszörösen megérdemli :yes:
Mennyi ideje mennek a csövek folyamatosan?
(#) magitor válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Gratu szép darab! Nincs meg a kapcsolási rajza, kívántsi vagyok rá nagyon!
(#) Gery78 válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Hát volt egy kis kihagyás, egy pár évig nem ment, mert a perc kijelzésnél elkezdett villogni a szám. Kontakthiba volt a csövön belül, elengedte a kivezetés hegesztése az anódlemezt. Még jó hogy kettő van neki... Átkötöttem a másik anódkivezetésre, és azóta nem villog. Az első helyiértéket (ahol csak 0,1,2 van kijelezve) már sajnos cserélni kellett egyszer, mert fényes lett belülről a cső a sok használattól és nem látszott a szám. Durván ennyi hibája volt a sok év alatt. Egyébként ez is nagyon pontos. Szerintem is nagyon szép ez a ZM1000-es cső, de szeretnék valami nagyobb kijelzős órát is építeni. 30mm-es számmagasság jó volna ha lenne.
(#) MrBrown válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Kis szerencsével (és sok segítséggel) nekem még idén meglesz a 30-40-50mm-es trió
(#) Gery78 válasza magitor hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Hát sajnos az nincs meg, de nagyon egyszerű, ahol 0-9-ig kell számolni 7490 van, ahol 0-5-ig ott 7492. A 0-23 kijelzés pedig valahogy össze van ÉS v. NAND kapuzva, ezt nem tudom biztosan. Az 1MHZ-es órajelről a leosztás pedig 7490-ekkel történik. A beállítása a következő volt, a hátulján a Yaxley-t el kell tekerni, és felpörög a számlálás. (Jó reflex kell hozzá, ha elérjük a beállított időt, de amúgy jól használható )
(#) Gery78 válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Irigykedek is! Esetleg tudnál segíteni nekem is szerezni ilyen nixie-ket?
(#) sooty válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Hát mostmár, azt hiszem csakk akkor találom meg, ha nem ezt keresem. Ezzel 12 órás kijelzést lehetett volna megoldani és (csak 1 szegmens) a +/- -t felhasználhattad volna még du/de kijelzésére. Volt egy soha sem használt és 1 db beültetve panelon, persze most egyiket sem találom. Anno amikor a TIL -ek jöttek már senkinek nem kellett, azóta eltelt 30 év... (viszont megtaláltam egy csomó dolgot, amit eddig kerestem és nem volt meg )
(#) MrBrown válasza sooty hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Érdekes képről fiatalabbnak tünsz
Valóban csak egy szegmens, de az jó nagy.
(#) Gery78 válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
A minitron-os óráddal kapcsolatban eszembe jutott, hogy az előző melóhelyemen használtak régebben egy olyan DC-dc konvertert ami kifejezetten akksis üzemre való. pl 4,5V-ból csinál 5V-ot, és ahogy merül az akku ezt tartja is. Sajnos a típusát már nem tudom megkérdezni, de talán ez alapján rá lehetne keresni egy ilyenre. ez egy 8 lábú SMD alkatrész volt, szerintem még elférne. Azt hiszem 500mA-t tudott.
(#) MrBrown válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Az adatok amiket írsz bíztatóak, de közben kiderült, hogy a 3,7V-ról amit a mobil akksi biztosít minden vígan eljár. Így nem bonyolítom feleslegesen!
Azért köszi.
(#) sooty válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Még 10 éves gyerek voltam, amikor már a fiókban volt ez az alkatrész apámnál Ebből kiszámítható az életkorom....
(#) Gery78 válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Nagyon szívesen! Közben elolvastam a hozzászólásokat, aztán rájöttem, hogy már megválaszolták a srácok. Viszont amiért érdemes lenne használnod az a pontos tápfesz. Nem tudom mennyire feszfüggő egy oszcillátor, mennyire tudja stabilan tartani a frekit a változó tápfesz mellett. Szerintem még a DS32KHz-nek is jobb a stabil táp, meg tovább is üzemben marad az órád.
(#) MrBrown válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Van igazság abban amit írsz, majd ha meglesz pontosan hogy mi kell a minimál működéshez akkor látom hogy mekkora "dobozba" fér bele és mit mond a pic programozója a tápfesz függőségről és újraértékelem a fontossági sorrendeket. Mivel ez akárhogy is nézzük egy játékszer lesz nincsenek szigorú elvárásaim a pontosságával kaocsolatban, viszont az akksi élettartammal igen és ha a kellemeset össze lehet kötni ahasznossal és ennek egy pici step up converter az ára ám legyen
(#) Gery78 válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Hát a korábbi kérdésedre hogy mennyiért adnám a DS32kHz-et, nem tudom (mert a mintákkal nem lehet kereskedni), de ha esetleg tudnál segíteni szerezni ilyen szép nagy nixie-ket (olyan 50mm-est), akkor adnék Neked amennyi kell.
(#) MrBrown válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Azok az 50-esek horror drágák ha egyáltalán vannak, (de sajnos nincsenek) én barteleztem de megvolt az ára így is!
(#) Gery78 válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Hát azt gondolom, nézegettem én is az ebay-en de aranyat olcsóbban tudnék venni. Esetleg a 30-ast nem tudod hol lehetne szerválni? Az is jó volna, (pl. ZM1040 és barátai). A 40-est tudom az ebay-en, van egy tonna IN-18-as szintén horror áron.
(#) MrBrown válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
30-as szintén kizárólag az ebay-en ritkán majdnem az IN-18-al megegyező áron mivel hogy kissebb de ritkább
(#) sooty válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
30mm- esből a z566m, z5660m, zm1042 elérhető áron kapható az ebay-en kb, 100 euro alatt, néha 100$ körül is. Én ott vettem egy lengyel pacáktól, aki annyira örült, hogy egy magyarnak adhatja el ( pláne, hogy Miskolc-Tapolcára járt fürdeni), hogy még postaköltséget se kért. Az ELPO, MERATRONIK, KABID hagyatékát árulgatják. :yes: (6 db-ról volt szó)
(#) MrBrown válasza sooty hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Tényleg van 160 dolcsiért 6 darab foglalattal, azonnal megvehető! De atöbbi ajánlat már IN-18-at megközelítő árban van, persze nem muszály megvenni :yes:
(#) magitor válasza sooty hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Ásni kell ebayen! Van hogy jó árba van fent cső én múlt hónapban vettem pont 4 NH-18 ast potom 30+12 dolcsiért és ukrajnábol jött. Vicces volt mert ukrán újságba volt bebugyolálva rendesen a kicsikék, és mind újak voltak.
(#) kisgeri válasza kisgeri hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
No itt vannak a beígért VFD-csövek. A típusa Tungsram DTM 208 R. Egy bővebb leírás ennek az oldalnak kb. a közepén található róla. Ez alapján sorozatgyártásba sosem került, mindegyik kísérleti mintadarab. Ezt alátámasztani látszik a belsejéről készült kép is, hogy szemmel láthatólag kézzel készült, a bevezetésekre úgy vannak egyenként felhegesztve az elektródák. És egyik csőben sem pont egyformán. Szerintem gyönyörűek, amellett, hogy a magyar ipar egyik különleges darabja. Érdemes megnézni még, hogy 10 lába van a csöveknek, ezeken kívül én még ilyen csövet nem láttam.
(#) MrBrown válasza magitor hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Dupla szerencs általában 6-osával adják (persze küldhetett volna 6-ot is ezért az árért ).
Hogy lehetett ilyen olcsó ciril karakterekkel írta a csávó és nem találtak rá azok akik "IN-18"-at kerestek?
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Ilyet hol lő az ember?
Következő: »»   57 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem