Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   26 / 141
(#) Tarhos válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Kedves Simpi!
Hogy lehetne azt a Galanz SM-16T mikrómotort mely 5 fordulatot csinál percenként megvenni, vagy boltban is megtudom venni? Még egy igen fontos kérdés, (elfelejtettem) hány volttal megy ez a motor. Jó volna ha 6 V max 12 V-tal menne!!! Köszönöm az információkat
Tarhos
(#) Bubu256 hozzászólása Szept 11, 2010 /
 
Üdv !

Elromlott a mikróm , szétszedtem mert elektronikával foglalkozom igaz messze ettől.
A magnetron szét volt égve és zárlatos volt.
A bizti is ki volt menve.
Ezeket cseréltem de nem megy .
A dióda jó .
A kondi mérve jó 1 Mkf , ha egyáltalán mérhető.
Marad a trafó , fűtés van majd négy volt.
Nagyfeszt nem tudom mérni csak az ellenállást.
Test és a kapocs kötött 126 ohm.
Mi lehet a baj ?
Mit és hogyan nézzek meg.
Köszi !
(#) Tarhos hozzászólása Szept 11, 2010 /
 
Kedves Tudorok!
Köszönöm a segítségeteket még köbzolinak is,- és mivel nincs mikróm, azonnal rájöttem, hogy egy perc türelemmel sem tudom kiszámolni a sebességet,- de azért kösz! Simpi nagyon sokat segítettél, Te a segítségre koncentráltál -és ezzel jártam jól- és nem a "türelemre"! De mindenkinek hálásan köszönöm, hogy egy ilyen zöldfűlűn szivesen segítenek!!
Tarhos
(#) Tarhos válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Szeretnék két változatott is készíteni, és az irántatok való tiszteletem jeléűl természetesen felteszem, sőt még azt is amit mi hibát kijavítottunk, mert az eredeti rajz esetleg hibás volt-hogy mások ne kinlódjanak vele_Még egyszer köszönöm a segítségeteket!
Tarhos
(#) mindenes válasza Bubu256 hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Üdv."A bizti is ki volt menve"- mindkettőt ellenőrizted? ,, a szekunder oldalon is van egy.
(#) Bubu256 válasza mindenes hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Üdv !
Primer fesz meg van, van fűtés is.
Nagyfeszen egy bizti volt kimenve , csrélve van.
(#) Hodinka válasza Bubu256 hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Magnetronnal minden rendben van, újat tettél bele?
Üdv!
(#) Napstermaci hozzászólása Szept 12, 2010 /
 
Szevasztok!

Visszajáró lélek vagyok ide és a forumot mint 26 oldal
Kb:2,5 napig tartott átolvasni.De kérdés nélkül megoldottam a hibát.

Ezuton szeretnék köszönetett mondani:
- HODINKÁ-nak
- zombee-nak
- simpi-nek
sokat tanultam töletek,köszönöm!
(#) Bubu256 válasza Hodinka hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Egy használtat tettem bele de újnak néz ki.
(#) Giricz Erzsébet hozzászólása Szept 12, 2010 /
 
Segítséget kérek, egy Sharp mikrót szeretnék megjavíttatni. Működik, de gyengén melegít. Szervíz címet kérnék.
(#) Bubu256 válasza Hodinka hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Addig erőlködtem még szét nem égett a magnetron csatlakozórésze.
Akkor mi lehet a baj ?
Tudom e javítani ?
Köszi !
(#) Napstermaci válasza Bubu256 hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Bocsi hogy szolok de nem szikrázott a mikro?
Mármint a magnetron környékén?
(#) Bubu256 válasza Napstermaci hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Nem szkrázott .
Legallább is nem látszott.
Elkezdett feketedni, füstölni.
Kikapcsoltam , megnéztem, elégett a belső szigetelése.
Hajól láttam teflon.
(#) Hodinka válasza Bubu256 hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Most itt konkrétan melyik belső szigetelésről beszélsz? Talán ha tennél fel képeket,az többet mondana.Ha a csatlakozó szétégett,akkor ott már fűtés se nagyon van.Apropo, mielőtt behelyezted az új magnetront leellenőrizted hogy jó-e? És az előző magnetron nem okozott égésnyomokat a burkolaton (csillámlemezen)?(Mondjuk akkor szikrázott volna...)
(#) Bubu256 válasza Hodinka hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Van a magnetron csatlakozója, ott csatlakozik a fütls ls a nagyfesz is. Az égett meg , az az oldal ahol csak a fütés szál megy be, ahol kettő a fútés ésa nagyfesz ott nem.
A régi is ugyan ügy volt szétmenve.
Hatudsz valamit írj !
Kösz !
(#) Hodinka válasza Bubu256 hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Kérlek bróbálj meg egy picit érthetőbben fogalmazni,kb 10 percig tartott mire megértettem amit írtál.
Szóval ha csak a csatlakozó égett szét,akkor az még nem olyan vészes.Nem kell mást tenned,mint eltávolítani,és a két vezetőt gondosan elszigetelni egymástól és a testtől.(Egyébként a magnetron csatlakozója nem csupán egy szigetelőként szolgál,hanem egyben egy szűrő kondit is képez néhányszáz pF-al,de el fog működni nélküle is simán).
(#) Bubu256 válasza Hodinka hozzászólására (») Szept 15, 2010 /
 
Üdv !

Először is bocs ! Ha kapkod az ember sajnos nem veszi észre a hibáit.
A magnetron csatlakozója egyben a mikrohullámot sem engedi ki mert kics fém lyukon jön ki és teflocsővel van szigetelve.Aztán köré öntötték a műanyag csatlakozókeretet.Bent a csatlajozó után van két tekercs , minden ponton egy és úgy megy beljebb.
Kérdésem :
Miért ugyanott ég szét arégi is az új is ?
Miért nem melegít egy fikarcnyit se ?

Köszi !
(#) Bubu256 válasza Bubu256 hozzászólására (») Szept 15, 2010 /
 
Üdv !

Kész a mikró !
Megosztom a tapasztalatokat.
Magnetron csere de használtra , pech ugyan ott zárlatos lett a csatlakozásnál.
Mikor vettem nem látszott.
A régi kicstoló sapkája is szét volt égve.
Biztosíték csere és a magnetron csatlakozás levágása jött.
Teflon szigetelőcsővel leszigeteltem újra és úgy vezettem ki. Sima sorkapoccsal rácsatlakoztam.
Hurrá ! Működik !

Köszönöm mi ndenkinek a tanácsot.
Azért írtam le mit alkottam mert nem találkoztam hasonlóval.
Ez egy daevoo ha jól írom
Sziasztok !
(#) ati1979 hozzászólása Szept 19, 2010 /
 
Hellló!
Segitségeteket szeretném kérni.Van egy dimarson márkájú mikronk (digitális) kb 4 éves és tegnap akartam melegiteni de az ételt nem melegitette fel pedig világit és forog is a mikro a (grillezös része jó),mi lehet a baja?
magnetron hibája lehet vagy valami más ill érdemes megcsináltatni vagy inkább uj mikro?
Köszönöm!
(#) Hodinka válasza ati1979 hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Én a helyedben megnézetném mindenképp.Könnyen lehet,hogy csak a bisztosítékot csapta le (5 perces munka).De ha netán komolyabb baja is van mint mondjuk a magnetron,igaz nem olcsó,de akkor is most egy új profibb mikró ára,és egy magnetron ára közt is van némi külömbség (egyébként meg ha ügyes vagy fillérekért,vagy akár ingyen is hozzá juthatsz egy magnetronhoz).
Üdv!
(#) Bubu256 hozzászólása Szept 23, 2010 /
 
Na a pótólt csatlakozásom megint összeégett , nem sokáig bírta.
Mitől lehet ?
Ma újra kiszigeteltem és összekötöttem sorkapoccsal .
Most megint jó .
(#) Hodinka válasza Bubu256 hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Egy precíz forrasztás nem lenne biztosabb?
(#) Bubu256 válasza Hodinka hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Üdv !

Nem a forrasztás hiánya avagy sorkapocs hanem inkább a nagyfeszültség a gond.
De most eddig semmi baja pedig direkt sokat használjuk.
Kösz !
(#) DrGreen hozzászólása Okt 6, 2010 /
 
Sziasztok!

Tudom hihetetlen, de egy elromlott mikróval kapcsolatban kérnék segítséget.

A szitu a következő: egy pohár teát szerettem volna megmelegíteni márkátlan, de ezidáig tökéletesen működő mikróban. Bekapcsoltam, és a normál működési hang helyett kicsit zörgő, ciccegő hangot hallatott a szokásos magnetron búgás mellett. Két percnyi működés alatt 0, azaz nulla fok celsiust emelt a tea hőmérsékletén.

Szétszedtem.
(természetesen áramtalanítottam, feszültségmentesítettem, és megkértem az asszonyt, hogy agyik kezével a vízcsövet, másikkal meg a mikrót fogja, biztos, ami biztos! Nehogy már bajom legyen...)

Találtam benne egy áramköri lapot, melyen két teljesítmény ellenállás üzemi hőmérséklet fölé melegedett, és az áramköri laponak harmadfokú égési sérülést okozott, továbbá az egyik a közelében lévő relé egyik sarkát is megolvasztotta.

Továbbá nem találtam benne csillámlapot a megnetron kiállásánál, amiről a mikró tulajdonosa váltig állítja, hogy ha most nincs benne, akkor kb két éve nincs benne.

Az áramköri lapról készítettem képet.

Mi a meglátásotok, javítható még ez a mikró, vagy inkább válasszam az egyszerűbb, de környezetszennyezőbb megoldást, és vegyek egy másikat?
(#) mindenes válasza DrGreen hozzászólására (») Okt 6, 2010 / 1
 
Persze hogy javítható, nagy valószínűséggel a trafó lágyindítója ment tönkre (teljessítmény ellenállások ,relé..)
Legelősszőr az ellenálásokat és a relét kellene kimérni.
Néhány oldallal viszább már volt ilyen probléma, lapozz vissza deluxx első hozzászólásához a neki irt válaszokban sokminden kiderürl.
Üdv.
(#) Hodinka válasza DrGreen hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Hát igen,a lágyinditónak fuccs... Ha nincs csillám,akkor a magnetront (és környékét) sűrűn ajánlott tisztítani.
De neharagudj,hogy rákérdek.Ezt a részt kifejtenéd picit bővebben:
Idézet:
„megkértem az asszonyt, hogy agyik kezével a vízcsövet, másikkal meg a mikrót fogja, biztos, ami biztos! Nehogy már bajom legyen...)”

Akkor,hogy is van ez?
Üdv!
(#) Hutty válasza Hodinka hozzászólására (») Okt 6, 2010 / 1
 
Aláaknázott sivatagban Ali feleségei elől mennek, nem hátul, ahogy a koránban le van írva.

"Akkor,hogy is van ez?"-> Egyszerű vicc volt.
(#) Hodinka válasza Hutty hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Ja!
Hirtelen nemkapcsoltam.
(#) DrGreen válasza mindenes hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget, cserélek benne ellenállást és relét. Korábban olvastam , hogy :
"Általában 20W és 20-30 Ω körüli szokott lenni." ez az én esetemben is megállja a helyét? Mert természetesen a felirat olvashatatlanná vált az ellenálláson.

Előre is köszönöm!
(#) DrGreen válasza Hodinka hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Igen, valóban csak vicc volt. Elnézést.
Következő: »»   26 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem