Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1001 / 3965
(#) qvasz2 válasza ECL82 hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Tehetsz nyugodtan mind a két ágba a trafó után. Ártani nem árt. (De van, hogy csak a primer körbe tesznek.) Ha több van az sose baj. A primer körbe mindenképp tegyél, az biztos !!
(#) Frankye válasza FerrGhini hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Ehhez nem kell mikrovezérlő és programozás, ezt egy 555-ös IC és néhány passzív alkatrész is meg tudja valósítani. Az ide vonatkozó téma.
(#) kispalsz hozzászólása Szept 27, 2010 /
 
Sziasztok!

Annyira új vagyok, hogy még témát sem tudok indítani.

Az alábbi problémámmal kérem segítségeteket, hogy induljak el.

A feladat lenne:

Windows-os környezetben egy külső eszközhöz érkező feszültség érzékelése. A feszültség az 12V, relék behúzására használják . Ennyi lenne csak. Programot elindítom, és az adja vissza 0 vagy 1 értékben hogy kap-e az eszköz feszültséget. Az eszköz nincs semmilyen formában a gépre kötve, a feszültség "elvezetése" soros/usb/párhuzamos portra való kötése megoldható. Amit nem tudok, hogy melyik porton érdemes ennek a 12v-nak a meglétét ellenőrizni a legegyszerűbben, a lehető legkevesebb forrasztással .

Ajánlották már a soros RI lábat, de az mintha nem lenne túl jó ötlet, mert ahogy csak olvastam, az csak a válzotásokat jelzi. Van erre esetleg valami kész progi (batch fájl ) ami csak erre képes?

Köszi a segítséget az induláshoz.
(#) Action2K válasza HA3GX hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Nem lehet, hogy Mintaváltó? Mert olyan van kemencéknél.
(#) bbalazs_ válasza kispalsz hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Marpedig az eszkoz a gephez lesz kotve, legalabbis fold szinten, kulonben nincs erzekeles.
Szoval KET szal drot. Az egyik a fold, az fixen a gep foldjere. Printerporton az also sor kozepetol a vegeig fold.
Aztan a 12V-os jelet osztod 3-al, egy 4.7V-os zenerrel megfogod es ra direktben a printerport egyik input bitjere. Meg lehuzhatod egy 47K-val, a biztonsag kedveert.
A neten megtalalod a printerport kiosztast.
(#) proli007 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Hello!
Azért optocsatolóval is megoldható a dolog. Sőőt..
üdv! proli007
(#) moltam válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Én úgy tudom, hogy input módban a párhuzamos port vezérlőjében az adatvonalakra beépített felhúzó ellenállások kapcsolódnak. Azaz szerintem egy BC337 tel egyszerűbb lenne földre húzni az egyik adatbitet.
(#) csakip hozzászólása Szept 28, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy amerikai oldalon talált kapcsolást szeretnék megépíteni, és van 1-2 alkatrész, amit nem találtam, és magamtól nem sikerült lehetséges helyettesítőt találnom, amit itthon is be lehet szerezni.

A kapcsolás: Link

Ezek a kérdéses alkatrészek:
- A bal oldalon van két zener: 18V 1,5KW
- A MIC2954 feszszabályzó (Link) helyett LF 50 CDT (Link) jó lehet?
- A FAN3227 gate driver (Link) helyett TC4420CPA (Link) jó?

Előre is nagyon köszönöm az esetleges segítséget.
(#) kadarist válasza csakip hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Szia!
Itt mindegyik eredeti alkatrészt megkapsz. Szupresszordiódának az 1.5KE18A típus jó lesz.
(#) kispalsz válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
A progi már meg is van nagyjából. inpout32.dll felhasználásával (remélem hogy windows7 alatt is működni fog) gyorsan ki tudom olvasni a portot. Már csak az elektronikai rész hiányzik. Ha jól értem az alábbi megoldást javasoltad:

2 ágú 12V vezeték . Egyik "ágat" rákötöm az lpt 25 -ös portjára. A másik ágára ráforrasztok egy zéner diódát (4.7 volt) utána vezeték majd arra egy 47 kohm-os ellenálást forrasztok és ezt kötöm rá az lpt port 2-es lábára (D0).

Ennyni?

A zéner diódából milyet kérjek a boltban?
1:kisteljesítményű
2:0,5W , ZPD , BZX SOROZAT
3:1,3 - 1,5W ZY SOROZAT

Tudtok valami boltot Budapest, Moszkwa/Batthyányi tér környékén?
(#) vladcepes hozzászólása Szept 28, 2010 /
 
Sziasztok. Szerintetek lehetne csinálni valahogy vízálló ledet? Vagyis arra gondoltam hogy a lábánál amire ráforrasztom a drótot teljesen kőrbe fújnám ezzel a műanyag ragasztó pisztollyal hogy ne kapjon zárlatot a vízbe. Akváriumba gondoltam amúgy. Vagy kapható ilyesmi gyárilag? Köszi a válaszokat.
(#) zolika60 válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Persze, hogy van ilyen.Bővebben: Link
(#) csakip válasza kadarist hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Nagyon köszönöm a segítséget.
(#) kadarist válasza csakip hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Szívesen!
(#) kisist1 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Bocsi hogy ilyen soká kérdek vissza, de hol is található ez az említett madaras bolt?

Köszi szépen előre is!
(#) kadarist válasza kisist1 hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Szerintem erre gondolt.
(#) vladcepes válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Köszi. Hát igen.Egy kicsikét húzós az ára. Szerinted itt a ledek párhuzamosan vannak kötve? Amúgy én úgy gondoltam magamnak csak egy pár darabot ide oda eldugni a kövek közé. (és színeset) De ma ki is próbálok egyet,kőrbe nyomom a ragasztóval(úgy is csak a feje kell hogy kilátszódjon-világítson),kíváncsi leszek kibírja e.
(#) Pulyka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Igaz is.
Erre nem is gondoltam,pedig a figyelt topicjaim között van.
Köszi
(#) Dempsey hozzászólása Szept 28, 2010 /
 
Sziasztok!
Lenne egy egyszerű kérdésem. Egy 700W-os mikró trafó szekunderét eltávolítottam és tekernék helyére annyi menetet hogy 18 V-ot kapjak. Kb 200W teljesítményt kellene levenni róla. Nos az lenne a kérdés hogy bírja-e a mikró trafó a folyamatos üzemet ezzel a 200W-os terheléssel? Mert olvastam valahol itt az oldalon hogy a mikró trafók nem mennek folyamatos üzemben.
Előre is köszi a választ. Üdv: Dempsey!
(#) kadarist válasza Dempsey hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Szia!
Kapcsol a trafót a hálózatra így, szekunder tekercs nélkül, és figyeld meg a melegedését. Ha hosszú távon sem melegszik számottevően, akkor bírni fogja az állandó üzemet.
(#) bbalazs_ válasza kispalsz hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
A zener NEM sorba megy a vezetekkel! A meresi pontbol viszed a feszosztora a vezeteket (ket ellenallas a fold fele, felso vegen a te feszultseged, alul a fold. A ket ellenallas kozotti pontbol viszed tovabb, ezzel sorbakotsz egy valamekkora ellenallast, mondjuk 2.2K vagy 4.7K es innen a fold fele teszed be a zenert. Errol a pontrol viheted a printerportra.
Ha betetted valamelyik ellenallast, akkor lehet sima kisteljesitmenyu is. Csak 4.7V-os legyen, ez fogja megfogni az esetlegesen tullovo feszultseget, hogy ne nyirja ki a portbemenetet. Ha NAGYON megbizol a feszultseg stabilitasaban, akkor elhagyhato es a sima feszoszto utan mar viheted is a portra. De ekkor egy esetleges feszultsegtuske (akarmilyen rovid) elvileg kart tehet a szamitogep portjaban.
(#) shoppolo hozzászólása Szept 28, 2010 /
 
Szép estét mindenkinek
Szükségem lenne egy -20dB szimmetrikus passzív leosztásra illetve kapcsolásra +4dB-ről.
Tudom léteznek diboxok de azért a pár ellenállásért nem vásárolnék drágáért egy ilyen dobozt.

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Lalle hozzászólása Szept 28, 2010 /
 
Sziasztok van egy régi oszcilloszkópom nem tudnátok rajzot vagy márkát mondani kép alapján
(#) MaTe193 válasza Lalle hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Hali!
Hát nem túl éles a kép...A belső arról árulkodik,mintha orosz lenne.Szerintem nézz át a szkópos topicba![OFF]Egyébként működik?
(#) kadarist válasza Lalle hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Szia!
Nem túl jó képek... Ez inkább egy vektoroszkópnak néz ki, márcsak az ernyő keresztvonalai miatt is.
(#) MaTe193 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
[OFF]Másodperceken múlott...
(#) kadarist válasza MaTe193 hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Ez inkább keletnémet (DDR) műszer.
(#) MaTe193 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Szegről végről rokonok... Bár csöves és ez ma már kincs!
(#) kisist1 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Meglehet

Látszik nem BP-en lakok XD
(#) kadarist válasza Lalle hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Jobban mondva vektorszkóp: Bővebben: Link
Következő: »»   1001 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem