Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1000 / 3965
(#) imi84 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
H.E. Sore-ban a "lakk" keresőszóra adott találatok ami nem fényérzékeny (és nem akkutöltő), az mind ez? Miért van hogy egyeseket csak személyes átvételre tudnak kínálni? Van ezeknek "szavatossági idejük"? Mennyi felületre elég 100 ml? Csak mert belátható időn belül nem hiszem hogy egy ilyet el tudok használni...
(#) kadarist válasza imi84 hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Azok szigetelőlakkok, nyákvédelemre jók. Gondolom a tűz és robbanásveszélyességük miatt kell személyesen átvenni. Én ezt a gyantaalapú védőlakkot használom: Bővebben: Link. Sokáig elállnak, a lejárati idővel nem lesz gondod.
(#) ECL82 hozzászólása Szept 26, 2010 /
 
Sziasztok, erősítőm szimmetrikus transzformátoránál a primer oldalon lesz egy biztosíték, a kérdésem, hogy a szekunder oldalon legyen-e biztosíték? S ha igen, akkor hol?
(#) storm hozzászólása Szept 26, 2010 /
 
Sziasztok!
Megépitettem a mellékelt kapcsolást de a ledek állandóan világitanak zárlat sehol sincs ha a 10K-s ellenállásokat kikötöm akkor is világítanak.
Mi lehet a baja

villogó.gif
    
(#) Action2K válasza storm hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
A kondik polaritása/értékük jó?
(#) qvasz2 válasza storm hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Ha 10k nélkül is világít, akkor a tranyókkal lesz a gond. Valószínűleg rossz lábkiosztással dolgozol. Milyen tranyót használsz? Tudod melyik lába melyik?
(#) knobor hozzászólása Szept 26, 2010 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen tranzisztor kell ehhez a kapcsoláshoz és hogy kell átalakítani ahhoz hogy 4 ledet elbírjon?

gyertya.jpg
    
(#) storm válasza qvasz2 hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
A tranyók lábkiosztását 2x is megnéztem bc182-t használok a lábkiosztást az adatlapról néztem...
(#) imi84 válasza knobor hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Heh, mivel már másodszorra látom ezt a kérdés, azt hiszem válaszolok, s a válaszom: nem tudom. De hogy érdemi infót is adjak: valószínűleg azért nem válaszol más sem mert ők sem tudják. Aki meg tudja az jó eséllyel nem olvassa (ezt) a fórumot, s azért nem válaszol. Szerintem ha valaki tudni fogja a választ, az Skori lesz, én még a nyáron küldtem neki 2 emailt egy másik kapcsolásával kapcsolatban, és megkaptam rá a választ, szóval ha a közeljövőben erre a második kérdésedre sem jön válasz akkor keresd meg Skorit. Sok sikert!
(#) qvasz2 válasza storm hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Pedig nem egy bonyolult kapcsolás. Mérd meg a tranyókat diódavizsgáló állásban, hogy jók-e még. Ha jól lenne bekötve és nem tértél el a feltüntetett értékektől, akkor mennie kellene. Milyen a tápod? Biztosan egyenfeszültséggel táplálod? Próbanyákon, vagy csak légszereléssel csináltad? Fénykép?
(#) imi84 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Szia, köszi szépen a választ, majd veszek akkor egyet. Egyébként ha már itt tartunk ezek a mindenféle kemikáliák mennyire veszélyesek, kezdve ott, hogy gőzölgő forrasztóón? Eddig kb. ez volt az egyetlen (?) aminek a használatát nem tudtam elkerülni, szóval azért érdekelne, hogy milyen körültekintést igényel pl. pont az ón, vagy a lakk. A levilágítás meg... ott olvastam hogy mi a helyzet, de egyelőre az a problémakör nekem még nem aktuális

Van itt pl. egy kis címke egy PCBn, amit illusztráció gyanánt csatolok.
(#) storm válasza qvasz2 hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Biztos h egyenáram én épitettem a tápot nemrég(majd teszekfel képet róla) És eza kis izé meg nem működik nyákon van mert 3-at akarok egymás mellé de én akkoris a tranyóra gyanakszom mert elvileg ha a bázis nincs bekötve akkor a led se világíthatna vagy rosszul gondolom? Képet most nem tudok feltenni esetleg holnap.
(#) bbalazs_ válasza imi84 hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Az on semmi, de az ego gyanta goze veszelyes, szoval azt keruld el, hogy huzamosabban be kelljen szipakolnod.
(#) proli007 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Hello!
Ez kicsit téves, mert az olvadt fémek gőze, sokkal veszélyesebb. Ezért ahol folyamatosan forrasztanak, elszívást alakítanak ki. De amatőr munkánban nem katasztrófa, mert nem keletkezik ekkora mennyiség. Minden esetre elszívni inkább a ventilátor szívja el mint Te. Minden gőzzel-gázal járó tevékenységet jól szellőző helyiségben végezzünk..
üdv! proli007
(#) FerrGhini hozzászólása Szept 26, 2010 /
 
Tudja valaki, hogyan lehet AutoCAD-ben invertálni a színeket nyomtatásnál?
Azt akarom elérni, hogy a kinyomtatott nyáklapnál a rajzolat legyen fehér, a lemarandó rész pedig fekete....
(#) (Felhasználó 54221) hozzászólása Szept 26, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy 230/12V trafóm, hogy tudnék belőle tesla tekercshez hasonló szikrázó dolgot, csinálni, úgy hogy elem(ekeról) vagy kisfeszről (ne kelljen a 220ba dugni) menjen?
(#) (Felhasználó 54221) hozzászólása Szept 26, 2010 /
 
Sziasztok!

Az lenne a probléma hogy a spájzban elég sok moly van néha, és elegem lett belőle. Tudom van az az odaragadós írtó, de az kevésnek bizonyul, azt akarom hogy még véletlenül se legyen a spájzom közelébe se 1 moly se. Milyen jókis elektronikai megoldás van erre?
(#) pucuka válasza (Felhasználó 54221) hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Bővebben: Link
Én elektronikus molyirtóról nem tudok.
(#) kadarist válasza (Felhasználó 54221) hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Talán az elektromos, UV-fényes rovarcsapda?
(#) knobor válasza imi84 hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
köszi azért
(#) kadarist válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Fekete fényről nem hallottál? Az vonzza a sötétet kedvelő rovarokat. Most olvastam a BSS-en
(#) pucuka válasza kadarist hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Az oldalról csak úgy sugárzik a fekete fény
(#) imi84 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
És egyébként ezt milyen vastagon kell felvinni? Egy oldalas nyák esetében elég a forrasztási oldalra felvinni?
(#) idlob válasza kadarist hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
A black light angolszász nyelvterületeken ismert és teljesen elfogadott kifejezés az UV-re. Valaki ezt tükör fordította, hogy mennyire képzavar azon el lehet vitatkozni, de szerintem egész találó. Nem tudom mire vagytok így kiakadva.
(#) kadarist válasza imi84 hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Elég a forrasztási oldalra felvinni, vékony rétegben.
(#) kadarist válasza idlob hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
[OFF]Ismerem a kifejezést. Csak humorizálási célból említettem.[OFF]
(#) (Felhasználó 54221) hozzászólása Szept 27, 2010 /
 
Ok, akkor marad a odarahasztós nemelektronika, akkor jöhet a 2. kérdés: Van egy 230/12V trafóm, hogy tudnék belőle tesla tekercshez hasonló szikrázó dolgot, csinálni, úgy hogy elem(ekeról) vagy kisfeszről (ne kelljen a 220ba dugni) menjen?
(#) HA3GX hozzászólása Szept 27, 2010 /
 
Sziasztok!

Mit jelent a Hintaváltó kifejezés?

A minap valahol halhattam, vagy csak megálmodtam.
(#) FerrGhini hozzászólása Szept 27, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Egy olyan programot szeretnék amely a következőt tudja:

egy telefon rezgőmotor-kivezetése menne egy attiny 45-re és az behúzna egy relét, amely egy adott ideig (fél, 1 mp) behúzva maradna.
A baj csak az, hogy kezdő vagyok, és nem tudom hogyan kezdjek hozzá, azt sem hogy a kapcsolást hogyan építsem meg! Esetleg van olyan már kész progi, ami hasonló?

Ha valaki tud egy segítsen! Köszönöm!
(#) ECL82 válasza ECL82 hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Sziasztok, erősítőm szimmetrikus transzformátoránál a primer oldalon lesz egy biztosíték, a kérdésem, hogy a szekunder oldalon legyen-e biztosíték? S ha igen, akkor hol?
Következő: »»   1000 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem