Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   69 / 282
(#) Brazsik hozzászólása Okt 13, 2010 /
 
Sziasztok!

Szeretnélek megkérdezni mint tapasztalt DSC-s hozzáértő topictársaimat, vajon mi lehet a hiba:
DSC PC 510-es központ, akku hibát jelez ötletszerűen (#2 után a Zona 1 led világít). Azaz nem mindig. Néha elmegy, néha visszajön. A szervíz kéziköny szerint ezt csak akkor tehetné meg ha nem volna hálózati feszültség és gond lenni az akkuval. De hálózati feszültség van (233V mérve), a trafó kimenete 17.4V, az akkun mérve (rá van kötve a riasztóra) 11.4V. Az akku 2007.10 hónapi vásárlású, nem túl régi, típusa FG20451. Mi lehet a gond? Nem tudok rájönni
(#) sunyeb válasza Brazsik hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Pedig akkumulátor gond az. Úgy mérd meg az akksit, hogy nincs rajta hálózati fesz. A központ is ezt teszi. Amúgy 11.5V alatt jelez akkumulátor hibát és meg sem szűnik 12,5V-ig. 3 éves akksit általában alapból cserélni illik, főleg ha Fiamm GS
(#) Brazsik válasza sunyeb hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Köszönöm! Új akku...igazság szerint azt hittem 5 évet legalább ki fog bírni. Milyen típust ajánlasz?
A villanyóra nehezen hozzáférhető (rablovics úrak nem fogják tudni lekapcsolni ...), azaz csak tényleges áramkimaradást kell áthidalnia - tehát olyan típus kellene a költséghatékonyság miatt, ami hosszú életű (sok év ), de nem túl nagy kapacitású.

Üdv!
(#) sunyeb válasza Brazsik hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Az 510-es dobozába 4Ah-s (4,5..5Ah) akksi fér bele. Mi általában DSC, vagy ultracell esetleg DIAMEC-et szoktunk tenni. Kültéri szirénába szinte mindig DSC (jobban bírja a hideget). De biztos lesznek más vélemények is, nem akarok ebből hitvitát
Mi kb. 2 évente cserélni szoktuk az akksikat a központokba. Az élettartam függ attól hányszor és mennyire volt lemerítve, milyen hőmérsékletű helyiségben van, az akksi minőségétől, stb. Én még olyannal nem igazán találkoztam ami "sokévet" kibírt volna, de mint írtam saját rendszerekben kb. 2 évente cseréljük ha jó, ha nem.
(#) Syn7h37ic válasza sunyeb hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
Egyetlen akku típust tudok, ami garantáltan kibír 5 évet, az a Panasonic. Csak egy apró probléma, hogy átlag kétszer drágább minden más akkunál, így mi sem vesszük. Csak megörököltünk néhány ilyen akkuval szerelt rendszert, ahol így tudtuk tesztelni az élettartamot, így derült ki, hogy hatból hat akku simán kibír 5 évet számottevő kapacitás csökkenés nélkül.
(Csakhogy ez nem igazán jó üzlet, ha karbantartásról van szó. )
Mi is a jóval olcsóbb akkukat vesszük, persze nem a rettenet olcsó noname holmikat.
(#) atiman hozzászólása Okt 15, 2010 /
 
Sziasztok!

Hozzájutottam egy DSC 585H típusjelzésű riasztóhoz. Pár éve le volt takarva egy érzékelője a többit már ki is kötötte valaki, most felújításkor kitakarták, meg is szólalat és ki lett kötve. Végül leszerelve. Gondoltam, ha már leszedhettem elkérem. Így jelenleg van egy központom érzékelőm kezelőm. ellenben a kódokat senki sem tudta megmondani.
Mit jaavsolnátok? Olvastam, hogy leeht reset-elni, zóna 1 és pgem rövidzárral de utána hogyan tovább? Mi módon adható neki master kód és egyebek? Nem találtam a a leírásban a reset-elés utáni részen semmi konkrét utasítást.

Érdemes ezzel full kezdőként foglalkozni? Elektrót tanultam, gondoltam nem lesz nehéz feléleszteni, de már most elakadtam.

Köszi előre is!

Atis
(#) atiman hozzászólása Okt 15, 2010 /
 
Letöltőprogramhoz hozzá lehet férni valahol a neten? Esetleg van valakinek linkje?
Illetve PC-vel mi módon köthető össze? Kapcsolási rajzot tud valaki?

Újra köszi előre is!
(#) doksec válasza atiman hozzászólására (») Okt 15, 2010 / 1
 
Szia atiman!
DSC nem az erősségem, de annyiban biztosan tudok segíteni, hogy ha a resetet megcsinálód Z1 - PGM
rá a táp -10-15mp-et így vársz -utána el a táp. Lekötöd. És elvileg, ezek után minden visszaáll az alapba, tehát mester kód 1234 telepítői "5555" legalább is úgy emlékszem (ez nem biztos.) És akkor tudod programozgatni. Én így emlékszem fejből, lehet, hogy nem így van teljesen, de majd mindjárt jönnek a szakik és ők biztos tudják. Ha ezek után sem tudod programozni az alap kódokkal akkor a panel "lockolva" van, ami azt jelenti, hogy az akkor telepítő akárki lezárta 1 kóddal, hogy más ne férhessen hozzá, amit egyébként ilyen kis rendszernél nem értek.Remélem tudtam segíteni üdv. doksec
(#) atiman válasza doksec hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Köszi!

Megpróbálom a dolgot mindenképp. Ezzel a 2 alap kóddal még újat mondtál, mintha nem lenne benne a leírásban. <- közben meglett a leírásban is, Ctrl+F -el ha tudja az ember, hogy mit keressen
Üdv: Atis>
(#) atiman hozzászólása Okt 15, 2010 /
 
Amúgy ha lock-olva van a panel akkor kuka?
(#) doksec válasza atiman hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Hát én nem igen látok más megoldást, de szerintem nincs is. Mármint biztos van, de lehet, sőt biztos egyszerűbb
új panelt venni. ( ha lockolva van ) üdv. doksec
(#) pipi válasza atiman hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
valamennyiért a dsc kikódolja, de valószinűleg nem éri meg. A kódok benne vannak a telepítői leírásban, a programozási táblákban, ha visszaolvasol valaki már belinkelte a doksit
(#) Syn7h37ic válasza atiman hozzászólására (») Okt 16, 2010 / 1
 
A DSC-hungária némi pénzért unlockolja, ha lockolt. Az 585-ös központ két verzióban volt nálunk forgalomban, a régi alap kódja 0580, az újabb 2.3 verziós már 5555 Ez a jóval gyakoribb, amit a mai napig lehet is kapni
Programozásban nem tér el egymástól a kettő.
A DSC letöltő szoftvere fenn van a DSC-hungária oldalán. (regisztráció szükséges). A DLS kábel rajzát pedig a pinouts.ru oldalán megtalálod. Szoftvert ne is kérj, mivel kb. 500mega, így inkább regelj a honlapla és töltsd le.
(#) atiman válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Köszi egyenlőre, amint lesz időm meg is próbálom reset-elni a kütyüt!
(#) gabiii hozzászólása Okt 26, 2010 /
 
Hali
Olyan kérdésem lenne, találkozott-e már valaki olyannal. hogy épitett kábellel, jól ment az 585ös programozás, viszont most van itt egy 1616os, és nem ismeri fel a gép.
Ha rádugom a kábelt érzékeli a panel, világít a kezelőn a system led, de a DLS nem észleli a kapcsolatot.
4.2EU driver telepítve
(#) pipi válasza gabiii hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
az 585-ön engedélyezni kell kapcsolódást, a 1616-on is gondolom
(#) gabiii válasza pipi hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
...eddig megvan, de hiába engedélyezem...
(#) erdeklodo hozzászólása Okt 28, 2010 /
 
Üdv,
Ingatlannal együtt jött egy pc1864 központ pc5108 bővítővel, minden zónája foglalt, de szeretném még bővíteni egy 5108-assal. A négy buszkábel összekötése után hogyan ismertethetem fel a központtal az új panelt?

Elvileg a központnak van rs-232-es kimenete, de a laptopomnak nincsen ilyen portja. Hogyan tudnám laptopról menedzselni a beállításokat?
(#) mikos78 válasza erdeklodo hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Azia kedves erdeklodo

Ha megvan a telepitoi kodod akkor siman beolvastatod a kozpontal hohy mit a palya:
*8 5555 902 _kis ido mulva pedig
903 _es latni fogod az lcd billentyuzeten hogy mi is van rakapcsolva

De viszont meg a jumpert is megfelelelore kell allitani az 5108-ason
meg a programban is engedelyezni kell a 001 opcioban a definiciokat

es a 203 ban is meg kell engedni hopgy kezelje a bovitett zonakat
(#) mikos78 válasza erdeklodo hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
a szamitogepes usb rs232 problema megoldasara van egy progi amit valahogy be kell instalalni de mar nem emlekszem hogy pontosan mit is kell a drivewr melle
de ha visszaolvasol biztos hogy mar jo parszor szo volt rola
ha megtalalom akkor termeszetesen felrakom

www.moxa.hu de megfizethetetlen szerintem de ez tutira megy


Ha valami kellene irj nyugodtan.
(#) kopisti hozzászólása Okt 31, 2010 /
 
Sziasztok,

DSC 1616 központom van SOLO kültérivel.
Be lehet úgy állítani a rendszert, hogy tápelvételkor ne szirénázzon minden alkalommal. Mondjuk az éjszaka közepén ha áramszünet van, akkor ne szólaljon meg. Tudom hogy szabotázs ellen van, de nekem van GSM jelzésem is meg hát ugye van benne amgy is akksi.

Köszi.
(#) MPi-c válasza kopisti hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
A SOLO "manual"-ban van ajánlás DSC-s bekötésre:
Bell+ -> sziréna táp+
Aux- -> sziréna táp-
Bell- -> sziréna negatív indítás (N)
... és volt már szó erről korábban:Pl. itt
(#) gzsolt99 hozzászólása Nov 5, 2010 /
 
Helló
egyszerű telefonos GSM hivót akarok kötni DSC PC560 központra, meg másra is esetleg.
Kérdésem az lenne, hogy az akkura ha rákötöm közvetlen a cuccot az nem okoz-e gondot. Ahogy elnéztem a max töltőáram 360mA, mondjuk a telefon felvesz töbebt is kb 500MA, de az akku pufferelne. Csak az a töltőáram áramkorlátos? nehogy kinyomja a biztóját vagyí ilyesmi.
A másik kérdésem a sziréna kimenet. Az nullát kapcsol indításnak a sziráénának?
Sajnos nem vagyok túlzottan otthon ezen a téren, de látom van választék bőven, van sok doksim is, de eza tipus nincs. Azokban a doksikban meg a sziréna csak a belll+/- ra van kötve és kész, viszont ezen akkuskültéri sziréna egység van.
Várom a válaszokat előre is kösz.
(#) doksec válasza gzsolt99 hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Szia. Attól függ, milyen akkus kültérid van.
A DSC központok Bell + sorkapcsa folyamatos + 12V egyenfeszültséget produkál . Ha leírod, a kült. típusát leírom a bekötését. A telefonos modult meg nem tudom, hogy képzeljem... Barkácsolt valami, vagy rendes GSM modul? Ha egy kicsit részletesebben leírod, akkor tlán tudok neked segíteni, egyébként a "rendes" GSM modulokat általában mindig akkura kell kötni,hogy ne terhelje az AUX-ot.
(#) TAKLACO hozzászólása Nov 7, 2010 /
 
Udvozlom a forumozokat.DSC kozpontal kapcsolatba szeretnek tanacsot kerni.Mar tobbszor attolvastam a gepkonyvet de nem sikerult attprogramozni a dsc 1616-ost ,hogy ugy mukodjon mint ket onallo kozpont.
(#) norbeat válasza TAKLACO hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Szia! Akkor olvasd még át, mert amire Te gondolsz azt partíciónak hívják a 1616 max 2-őt tud kezelni, biztosan le van írva.
Pl. egy leírás: Bővebben: Link
(#) norbeat válasza norbeat hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
(#) TAKLACO válasza norbeat hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Koszi,majd holnap megproballom ujra beprogramozni.A DSC 2585 -nel lenyegesen egyszerubben lehetett beallitani.
(#) gymaco hozzászólása Nov 16, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy DSC9155 központom és van hozzá egy COMPACT-GSM kommunikátorom. Szeretném összekötni őket, de meghaladja képességeimet. Ha tud valaki kérem segítsen kapcsolási rajzzal, tanáccsal, bármivel!
Előre is köszi!
(#) norbeat válasza gymaco hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
A riasztó központ PGM kimenetét jelzi át a távfelügyeletre...
9155 kezelési
compact gsm kezelési
ezek talán segíthetnek
Következő: »»   69 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem