Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   619 / 2499
(#) Laguna3 hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Méréssel megtudom állapítani hogy jó-e az IC vagy nem?
Nem vagyok ebben annyira jártas csak picit
Mindenesetre köszönöm a a gyors választ
(#) bankimajki hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Sziasztok, voltam hapro kollégánál és "hallgatóztam egy kicsit" nos a sok erősítő közül a 8W-os hiraga és a HTA A30 vitte a prímet. Az onkyo A35-öm valahogy kicsit unalmasabb hangzást produkált abban a térben azokkal a hangfalakkal. De összességében véve, még nem hoztam döntést, amíg a saját szobámban saját hangfalakkal meg nem hallgatom. Majd az otthoni tapasztalatokról is írok jövőhét után, ha érdekel valakit.
(#) ronika2007 hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Sziasztok!

Segitségetek kérném abban a dologban ,hogy erőlködőt szeretnék épiteni. volna egy MNC 30-cm es nyomóm amit szeretnék meghajtani.80W-os HF erősítő darlington tranzisztorpárral . Aktiv ládának szeretném megcsinálni ez a végfok alkalmas lesz hozzá?Kérem véleményetek!
Üdv
(#) Dj TSM válasza zn4416 hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Azt a végfokot szimetrikus táp hajtsa +-50 volt(vagyis az már 100 volt összesen és a max teljesitmény elérheti az 500 wattot).Lehet hejettesiteni mosfetekkel is a végeket de feszültség és áramerösségnek megfelelöen.
(#) lapose válasza Dj TSM hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Azért mielőtt ezt leírod nem árt átnézni az Ohm törvényét!
(#) hangszoros válasza zitzaki hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Még kiegésziteném Gyurika válaszát, hogy még döglötebb is lesz a hangja, mert a tápja, végtranyója jobban fog erölködni .
(#) GyurikaBx válasza lapose hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Végül is lehet +-50V-ból 500watt csak hány ohmon? Ez itt a kérdés!! Mert ezt nem írta a kolega.
(#) Dániel X hozzászólása Okt 18, 2010 /
 
HAli!

555-ös ic jó erősítőnek?
(#) kadarist válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Ez a kapcsolás legfeljebb érdekességként jöhet számításba: 555 erősítő áramkör
(#) Dániel X válasza kadarist hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
NA! A fene egye meg! Erre nem gondoltam. Lefordíttatni. Köszi!
(#) Alkotó hozzászólása Okt 18, 2010 / 1
 
Összeraktam egy működő példányt az AEM6000-ből (saját nyákterv, amire büszke vagyok, mert szerintem kimondottan leleményesre sikerült). Mellékeltem a tervről egy térbeli képet, és néhány fotót a kialakításról.

A nyugalmi áram jól állítható, és nagyon érzékenyen. Ez eddig egyáltalán nem volt nálam általános. Jó megoldás a trimerrel párhuzamos ellenállás alkalmazása. Jelenleg 150mA-re állítottam be.
A bemeneten egy duál fet van, ami garantál bizonyos együtt futást ezen a kritikus ponton. Van itt még egy szimmetrizáló trimer is. Ezt még majd szkópon is fogom ellenőrizni. Jelenleg hangszóróval terhelve, nagyon jól beállítható vele, hogy mindkét tápfeszültség oldal egyforma áramot vegyen fel.
A bemeneti érzékenység kicsit magas, de ezt lassan megszokom.

Végül a hangja. Eddig általában nem kedveltem a FET-ek hangját, mert nagyon karcos, nagyon "műszaki" volt, én meg inkább a puhább, selymesebb hangképet szeretem (A VF2 kivétel, az jól szólt).
De most itt ez a kapcsolás, ami egyáltalán nem fetes-hangú. Sokkal inkább emlékeztet az "A" osztályú OTTALA-mra. Sőt megkockáztatom, egészen "csöves" hangja van- ámbár ebben nincs sok fültapasztalatom.
(#) Dániel X válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Hali
Tudom nem ide tartozik előre is bocsánatot kérek de melyik a program neve amellyel térben megalkottad a kapcsolást?
Köszönöm válaszod!
És bocsánat a nem ide tartozó kérdésért!
(#) Cs.Csaby hozzászólása Okt 18, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!
Cseréltem végfokot is és még mindig csak suttok mit tegyek?

Köszi: Csaba
(#) Alkotó válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
AutoCAD.
Vannak kimondott célprogramok is, de azokból mindig hiányzott valami, vagy éppen volt benne valamilyen kötöttség, ami miatt visszatértem az alapokhoz.
(#) Dániel X válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Válaszod köszönöm!
(#) CIROKL válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Ő lenne az ?
Idézet:
„Mellékeltem a tervről egy térbeli képet, és néhány fotót a kialakításról.”

Szép de ebből nem igen lehet után építeni !
(#) Alkotó válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Igen, a linkelt rajzodon is az AEME600- van, csak egy másik átrajzolatban.
Ha lesz rá igény, természetesen felteszem a paneltervet, és szokás szerint, a nyáklemez is elérhető nálam.
Éppen azért tettem fel, hogy látható legyen milyen megoldást találtam ki a felépítésre.
(#) CIROKL válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Hát szerintem erre nem igen lesz igény , ebben a FET -ek sajnos egy vagyonba kerülnek és nem hinném hogy ez megér annyit !
Ebben az esetben meg ha nincs otthon a fiók mélyén ilyen FET akkor ez felejtős mert ezekből szinte lehetetlen a beszerzés ha meg van akkor ne is emlegessük az árát !
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Miért, más FET-el nem működik?
Apropó, meghallgattam a híbridet...nagyon tetszik...sőt
(#) CIROKL válasza Doncso hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
De valószinű , viszont egyáltalán nem mindegy mi van benne , ugyan is ezek az erősítők úgy vannak ki kisérletezve hogy csak ezekkel szól úgy ahogyan , mással ne is próbálkozz mert nem lesz kielégitő a kapott hangzás !

[/quote]Apropó, meghallgattam a híbridet...nagyon tetszik...sőt [quote]
Akkor vagy én csináltam valamit rosszul vagy más a kettőnk világa ?
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Ugyanmár. Azt csak én tudom mi tetszik és mi nem.
Szerk: Most nézem, HQ-ba 1400Ft, mihez képest drága?
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Nem tudom, szerintem más világ. Nekem mindenesetre nagyon tetszik. Persze minőségi dobozokon hallgatva minden más.
Az előző erősítőre visszatérve, mondjuk én nem adék ki 12 ezret egy félvezető készletért, az mondjuk igaz.
(#) Alkotó válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
A fetek darabja kb.1500Ft. (A B5 végei is e körül vannak, viszont abba csak kettő kell oldalanként).
Azt nem tudom megítélni, kinek hol a határ a sok és a kevés között. Ez egy beruházás, amiért kapunk valamit. Első hallásra, nekem nagyon tetszik amit "kaptam", és ráadásul komoly teljesítményekről van itt szó.
De újra mondom, nem elsősorban az utángyártásra akarok itt buzdítani (de azért csak bátran, akinek tetszik), hanem a különleges megoldásomat akartam megmutatni.
(#) CIROKL válasza Doncso hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Idézet:
„Persze minőségi dobozokon hallgatva minden más”

No csak milyen dobozod van ?
Annyi biztos hogy ugyan azon erősítő más dobozokon máshogyan produkál , de elhiheted van azért némi tapasztalatom a saját ócska rendszeremről ezért mondtam amit mondtam , egyszer ha lenne alkalom meg kéne hallgatni más rendszerben hátha más lenne a megítélésem !
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Human Speakers, Epicure 20+ Omnidirekcionális sugárzók. De többet nem offolok, mert le leszek ..va
Idézet:
„egyszer ha lenne alkalom meg kéne hallgatni más rendszerben hátha más lenne a megítélésem !”

Ez szinte egészen biztos.
(#) drhati hozzászólása Okt 18, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy 1200VA-es toroidom, ami egyenirányítás után +-50V-ot ad le. Ehhez szeretnék erősítőt építeni.
Az az elképzelésem, hogy egy négycsatornás végfok lenne, ami 2 db hídba kapcsolható véget tartalmazna. Olyan kapcsolás érdekelne, amiből olyan 200W RMS kihozható 4 ohm-on , és egy egyszerű fázisfordítóval hidalható lenne, így akár 400W-ot is produkálna 8 ohm-on. Tudnátok ajánlani valamit?
(#) saraha válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Szia.
Szép lett gratatulálok nagyon jól sikerült a kivitelezésed.Mivel én adtam az ötletet a megépítéséhez nekem is után kéne építenem...no meg amúgy is szeretem ennek a típusú Fet-nek a hangját.De van itt még a tarsolyban egy IGBT-s ami elég ígéretes.Lehet el kéne mennem egy kis hallgatózásra...(végül is milyen dual-fet-et tettél bele?)
(#) mineral válasza kadarist hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Kicseréltem a szakadt ellenállást. Az erősítő gyönyörűen szól. Ki is poroltam vele a membránokat rendesen.
Köszönöm a segítséget.
(#) Doncso válasza drhati hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Bővebben: Link
Ebből el lehetne indulni. És még a hangja is egész jó. Régebben meg is építettem.
(#) J-O-E válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Ismét igényes szép munka lett!
Nem igazán drága az alkatrész, ennél lényegesen drágábbat is építettem, lutri minőségre.
Ha lenne időm az után építésre biztos belefognák.
Remélem közölsz róla adatokat.
Következő: »»   619 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem