Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   10 / 842
(#) PCB válasza tbence3 hozzászólására (») Máj 5, 2007 /
 
Szia !

Ebben a (#82406) topicban van a jó rajz.
A pirossal keretezett részt hagyd le.

Üdv!
(#) Sebi válasza tbence3 hozzászólására (») Máj 5, 2007 /
 
Mellékeld a rajzot, amit megépítettél, és megmondjuk mi a baj (legalábbis, hogy maga a rajzon szereplő áramkör képes-e működni, utána a megvalósításban kell a hibát keresni) Néhány vágás (esetleg) a régi paneleden még egyszerűbb, mint rögtön újabbat építeni sztem. És esetleg még tanulhatsz is belőle...
(#) cooler15 hozzászólása Máj 5, 2007 /
 
Gondoltam berakom a rajzát annak amit megépítettem...
hátha úgy könnyebben megtudjátok mondani miért esik le a fesz.

lm338k.jpg
    
(#) PCB válasza cooler15 hozzászólására (») Máj 5, 2007 /
 
Szia !

1, Hány voltal hajtod, és mennyit akarsz a kimenetre ?
2, Táp tudja azt az áramot amennyit a kimenet felvesz ?

Ha 2, igaz akkor a C2 -t emeld 100µF -ra.

Üdv!
(#) X Sügi X válasza sixtek hozzászólására (») Máj 5, 2007 /
 
Köszi az okítást, de valójában nekem is úgy van berakva, :yes: csak PCB-nek gyorsba rajzoltam egy móricka rajzot, hogy megutassam, miről van szó. Csak koleszban voltam, és nem állt rendelkezésemre semmilyen tervező progi, amivel normálisan meg tudtam volna rajzolni.. Ez is painttel készült.
(#) Tomi20 válasza cooler15 hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
az a poti elég érdekesen van bekötve. Azt nem úgy kell bekötni, hanem a középső lábát és valamelyik szélső lábát!! (remélem érted)
(#) cooler15 hozzászólása Máj 6, 2007 /
 
helloo

35v körüli fesz. megy a bemenetre, és változtathatóra szeretném a kimeneti feszt.
A táp alatt a trafót érted akkor igen, ha magát az áramkört akkor nemtom, de ha nem is bír annyit akkor is egy ízzót kéne azért működtetnie.. de az is csak egy pillanatra felvillan és késsz... :no:
(#) PCB válasza cooler15 hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
Szia !

Ahogy Tomi írta, a rajzjel ne zavarjon meg, azt igy kell érteni, (kép)

Üdv!


poti.png
    
(#) Tomi20 válasza cooler15 hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
hány wattos, és hány voltos az izzó?
(#) cooler15 hozzászólása Máj 6, 2007 /
 
Az ízzó 24V-os 2W-os...
(#) Tomi20 válasza cooler15 hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
a poti jól van bekötve? mi a pontos hibajelenség? a puffer kondi mekkora?
(#) szabi83 válasza cooler15 hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
ez a, lm338k úgye kalapos, azaz TO3-as tokozású igaz?

a lábait jól kötötted be?? sztem :no:

üdv
(#) cooler15 hozzászólása Máj 6, 2007 /
 
sztem jól kötöttem be mert úgy csináltam, hogy megnéztem az alldatasheet.com-on az adatlapját, és annak alapján összekötöttem az áramkör megfelelő részével...
én a potit úgy kötöttem be, hogy a csúszka része az egyik oldalra, a másik meg a felső kivezetése, a harmadik pedíg szabadon hagytam...
ez okozhat ilyet?

a pontos hibajelenség az igen egyszerű: amikor rácsatlakoztatom az ízzót a kimenetre, akkor a fesz lecsökken kb. 0,5v-ra, vagy még az alá, és a lámpa csak felvillan egyszer amikor rákapcsolom és késssssz...

ja és mégegyszer megjegyezném, hogy kicseréltem a c2-es kondit egy nagyobbra, azóta még raktam hozzá egy 1000u 25v körülit és azzal is kb ugyan ez, annnyi különbséggel hogy a lámpa jobban felvillan... :no:

ötletek?
(#) szabi83 válasza cooler15 hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
Idézet:
„hogy a csúszka része az egyik oldalra, a másik meg a felső kivezetése, a harmadik pedíg szabadon hagytam...”


azt a középsőt kössed a földre!

üdv


(#) cooler15 hozzászólása Máj 7, 2007 /
 
sziasztok...
átkötöttem a potit, de semmi változás :no:
még mindíg leesik a feszültség.

arra gondoltam, hogy nem lehet az a baja, hogy túl nagy feszt. kötötök a bemenetre? (~36V)
szerintem nem ártana 30V-ra korlátozni
csak az a baj, hogy nincs IC-m hozzá... nem lehet egyszerűen néhány alkatrészből korlátozóz építeni?
(#) cooler15 hozzászólása Máj 7, 2007 /
 
sziasztok..
volt egy kis időm és nézegettem a PCB féle tápkapcsolást, és nem tudtam rájönni, hogy mire van a 13-as csatolópont... mert semmit nem kötöttek rá..
(lehet, hogy hülye kérdés)
(#) Tomi20 válasza cooler15 hozzászólására (») Máj 7, 2007 /
 
nincs véletlen kisebb feszültségű trafód? (csak próbára berakni) Mivel egyenirányítod a váltó feszt? Amíg nincs rajta terhelés, addig rendesen tudod szabályozni a kimenő feszültséget? Nem melegszik az IC terheletlenül?
A 13-as láb az csak egy sima földpont, azt nem muszáj bekötnöd.
(#) Varga Norbert válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 7, 2007 /
 
csá
nekem van egy könyvem hol lehet érdeklödni tápegységről
(#) cooler15 hozzászólása Máj 7, 2007 /
 
helloo
az lm338K-val készített táp nem melegszik és terheletlen állapotban tökéletesen lehet szabályozni :yes:
megpróbáltam kisebb feszültséggel úgy, hogy párhuzamosan a bemenetre rákötöttem egy 24Vos nagyteljesítményű ízzót ami "ledolgozta" a feszt kb. olyan 29V-28V-ra...
De sajna ugyanaz a helyzet...Kezdem azt hinni, hogy az az lm338K a sérült vagy nem tom...
Télleg!!! nem lehet neki valami olyan baja amitől a fesz. szabályozást tudja de ha terhelést kap akkor azt már nem?
(#) Tomi20 válasza cooler15 hozzászólására (») Máj 7, 2007 /
 
próbáltad már égőn kívül mással terhelni?
(#) Tomi20 válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 7, 2007 /
 
mert arra gondolok, hogy az égőnek a bekapcsolás pillanatában nagyon kicsi az ellenállása=>nagy áramot vesz fel, és az IC rövidzár védelme azonnal leold
(#) cooler15 hozzászólása Máj 8, 2007 /
 
szijasztok...
nem próbáltam még ízzón kívül semmi mással, de majd megnézek egy ledet vagy egy kis villanymotort(valami télleg kicsit).
De az ízzó tud olyan nagy áramot felvenni?
Azt, hogy az lm338k rövidzárvédelme mikor kapcsol be(hány ampernál) azt honnan tudhatom meg?
(#) Stanford válasza cooler15 hozzászólására (») Máj 9, 2007 /
 
Szia!

Szerintem okosabb lenne valamilyen ellenállással próbálni (mondjuk 100 ohmos ellenállással 24V-os kapocs feszültséggel) az ~240 mA áramfelvétel, annyit bírnia kell a szabályozó IC-nek.

üdv
(#) bundyland hozzászólása Máj 9, 2007 /
 
Sziasztok !

LM723-al szeretnék tápot csinálni, de nem értem az ic áramkorlátozó funkcióját.A leírás szerint tud lineáris és visszahajló áramkorlátozást is, de nem értem hogy egy kapcsolásban hogyan különböztetem meg.Nekem nem visszahajló, hanem áramgenerátoros üzemmód kéne.Ha valaki biztosan tudja vagy van leírása
(nem adatlap!) azt megköszönném.

Üdv
(#) Dudus válasza bundyland hozzászólására (») Máj 9, 2007 /
 
Az áramérzékelő ellenállást úgy méretezd , hogy a kívánt áramerősségnél kb. 0,6V essen rajta ( egy Si tranzisztor nyitófeszültsége ). Aztán finomíthatod, ha nem lett pontos.

Ha csak egy darab ellenállás van berakva az áramérzékeléshez, akkor nem visszahajló.
(#) bundyland válasza Dudus hozzászólására (») Máj 9, 2007 /
 
A méretezést értem csak arra lennék kiváncsi hogy áramkörileg hogy néz ki a 2 fajta áramkorlátozás.
Meg pontosan mit értesz az 1 darab alatt mert ugye ha állíthatóra csinálom akkor már nem egy ellenállás van ott , de attól még nem lesz visszahajló.

köszi előre is
(#) Dudus válasza bundyland hozzászólására (») Máj 9, 2007 /
 
Gondolom láttad az alábbi adatlapot: Bővebben: Link


ha a current sense és a current limit között egy ellenállás van, A CL a Vo-ra kötve a CS a kimenetre, CS és CL között az Rsense. Akkor sima áramgenerátoros.

Ha a CS egy feszosztóval kapcsolódik a Vo-ra, az Rsense a feszosztó teteje és a CS között van, akkor visszahajló.

Az adatlapon pontosan le van írva.
(#) tbence3 hozzászólása Máj 9, 2007 /
 
Bocs hogy most írok csak de eléggé el vok veszve. Szóvel ezt szeretném megépíteni:
Link
De nem tudtam kellőmértékbam minőségben lekicsinítani a nyákot. Amit pedig hozzá csináltam azzal pedig nem megy. Valakinek nincs hozzá egy méretarányos rajz vagy esetleg LAY formában? Előre is köszi
Üdv.
(#) bundyland válasza Dudus hozzászólására (») Máj 9, 2007 /
 
Köszi, ezt így értem de akkor az első esetben(áramgenerátoros) hogy lehet állítani az áramgenerátor értékét.Az rendbe van hogy Rs-t méretezem, de ugyebár egy tápegységben ez nem járható út hogy mindig kicserélek egy 5w-os ellenállást.
Valszeg én vagyok értetlen, de akkor sem értem. Vagy a 723 erre alkalmatlan?

(#) cooler15 hozzászólása Máj 9, 2007 /
 
sziasztok...

megnéztem egy 100Ohm-os ellenállással és úgy is csak 0.5 V vagy kevesebb.. növeltem az ellenálllást, és úgy kb. 4kOHM és 10Kohm közötti értékeken normális fesz volt...

a másik dolog... a PCB féle tápnál a bemenetre ugyebár max 35V mehet, de ezt úgy értsem, hogy miután lejön a trafóról átmegy az egyenirányításon és egy kondin pl. 4700µF utána legyen annyi, vagy a kondit elhagyhatom?
mer nekem a trafóról kb. 25V jön le és ha egyenirányítás után még berakok egy kondit is akkor az már 36V és az akkor sok..sztem...

előre is köszi a választ
Következő: »»   10 / 842
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem