Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
A témába vágóan meg szeretném kérdezni, hogy valaki tud valami megoldást(kapcsolás, v valami terméket) a következőre: adott 200w teljesítményű napelem, és egy öreg szinuszos PC szunetmentes (SmartUPS 1000), és a belső hálózatra szeretném "parhuzamosan" kötni az egészet, azaz _nem_ akarok az áramszolgaltato felé visszatáplálni, mivel a ház stand by fogyasztasa 200w körül van (a legnagyobb bánatomra) feltételezem, ha a villanyóra után ily modon rákötnék a főbetap kabelre, akkor ugyebár annyival kevesebb áram folyna át a villanyórán. Viszont kellene valami megoldás arra, h ha a hálózaton 1000W-nal nagyobb teljesítmény lépne fel, akkor ne kapcsoljon le az inverter, azaz pl 2000w teljesitmenynel 1800w jojjon a szolgaltatotol, es 200w meg tovabbra is az inverterrol. Megoldhato ez valahogy? Koszi a valaszt elore is...
Szia!
Ha hálozatra táplálo invertered lenne, és nem kérnél oracserét, azaz, ugy nyilatkozol,hogy a termelt energiát elfogyasztod a hálozatodon,akkor az általad leirt elven mőködne a napelemes rendszered,akkumulátor nélkül. A te eszközeiddel átkapcsolásos rendszert tudsz csinálni. Ilynekor a bejövö fázis az ora után meg van szakitva, egy relébe belekötöd a fázist, az ups-edet, és a kimenetelére afogyaszokhoz elmenö kábelt. Egy kis automatika figyeli a fogyasztást, és ha hirtelen 12A fölé megy a fogyasztás, vagy nincs elég áram az ups edből, akkor átkapcsolja a másik közcélu hálozatra. A prioritás beállithato. Lásd képen: Az eszköz nem drága: átkapcsolo állomás Egyéb más modon a szolgáltato biztonsági okokbol, és anyagiakbol se engedi, hogy a csak ugy rákösd a ups- a belső hálozatra, nehogy ellenáramoltasd,ésvisszaporgesd az orát,és a hálozati karbantartokat szerelésközben ne vágja agyon a villany...
Azt irod hogy ha 2000W használsz és abbol 200W jöjön a napelemtöl 1800 pedig a hálozatbol az csak hálozatra visszatápláló inverterrel megoldható,máshogy nem ,mert a két feszültség forrásnak ugyan az a fázisszögben kell lenni különben nagy durranás lesz .Képzeld el ha ellentétesen vannak a szinuszok közel 600V lesz a feszültség különbség!
a másik tapasztalati dolog 200W napelemböl nem veszel ki 200W egyrészt nincs mindig olyan szép napsütés másrészt veszteségek is vannak.Napelemekröl lehet többet is tudni mi az ami kihozható?
Köszi a valaszokat!
Egyenlőre leállítom akkor a projectet, nincs pénz a Sunny Boy 1100-ra, 245 ezerért láttam itthon is es németországban is. Gondolom pályázni meg nem nagyon lehet, h visszajöjjön valami ebből az összegből. Az átkapcsolás nem jó nekem, úgy látom csak a visszatáplálás a jól járható út.
Én ezt a megoldást javaslom neked.
http://elektronika.vatera.hu/egyeb_muszaki_cikkek/egyeb_muszaki_cik...6.html Nálam kivállóan működik.
Szia fpali!
Ez a cucc figyeli a hálózatot, és le is old 0,03 sec alatt, ha egy apró hiba, vagy kimaradás van a hálózaton? Csak mert úgy látom egyszerűen a fázisra rakod rá.Ehhez tudni kell ezt, különben, ha valakit agyonüt, neked annyi. Van legalább angol nyelvű leírásod róla, ha igen, ide is bedobhatod, kíváncsian végigolvasnám. Vaterán nem értem, milyen akkut emlegetsz, kifejtenéd bővebben? Ha meg tudsz győzni, már meg is veszem, és árulom én is.
Tudsz valamit a pillanatnyilag érvényes szabályozásról szélgenerátor oszloppal kapcsolatban? Állítólag az eddig megtűrt 6 méteres magasságot is eltörölték.....Nincs valami infód?
Szia Pudding1
Ha belefutottál egy ilyenbe, bízz meg minket, kiküldöm a kollegát, és önköltségi áron elintézzük. Ha magad akarod megcsinálni ,akkor az alábbiakat kell tudni: Általánosan az antennákra, egyéb távközlési műszerek, egyedi sajátos tereptárgyakra használt paragrafusokat vették eddig alapul.:- -tetőgerinctől számított 3m magasságig, -és talajtól 6m magasságig mindenféle eszköz telepítése engedélymentes. Ezen érték felett egyedi építménynek számít. A témáról részletesebben kb. 5-szor írtam itt a szélgenerátor építési problémák témába, illtve a honlapomon is kint van, csak végig kell olvasni. A kedvetekért újra leírom, kicsit más szójárásban. A valóságban nagyon sok építésügyi előadó köpni nyelni nem tud a témához, tisztelet a kivételnek. Gyakorlatilag ahova építeni szeretnél, a területi illetékes építésügyi hatóság jogköre, hogy mekkorát, milyen oszlopot enged, vagy nem felállítani, illetve a felállításhoz milyen dokumentációkat, egyéb teendőket kér. Elvileg pár éve már a városokban eleve a HESZ ( helyi építésügyi szabályzatban, ) -vagy TRT- ( terület rendezési tervben ) benn kell legyen, hogy építhetsz -e, és mekkora tornyot szélturbinának. Itt ugye vita van néha, mert nincs megkülönböztetve ipari és háztartási méretű turbina-tartóoszlop. És itt jön a következő csavar.: az 1 dolog, hogy akarsz egy oszlopot felhúzni a kertbe, na jó, de minek? Mi kerül rá? Hivatalosan , bármilyen eszköz, ami áramot termel, vagy egyéb veszélyforrás lehet, azt ha -házi gyártmány: be kell vizsgáltatni, és egyedi engedéllyel mehet fel. -kereskedelmi forgalomban kapható terméknél: szükséges a CE ill. egyéb direktívákkal rendelkező termék minősítéseinek bemutatása. ( nem áramütés veszélyes, stb. ) Az MKEH (magyar energiaügyi és mérési hivatal ) álláspontja szerint 2007-ig:2kW os teljesítményig bárki feltehet az oszlopra szélgenerátort magának, amennyiben a helyi építésügy, vagy egyéb rendeletek nem tiltják. 2007 óta ez a határ megszűnt, csak a mondat 2.fele él Tapasztalat :Ahol már találkoztak a témával, és nem szúrja a szemüket, ott általában engedik a jogszabályi munkák, kötelességek, szakszerű építési előírások betartásával felépíteni az oszlopokat. Ahol félnek tőle, vagy nem engedik, ott úgyis addig gáncsoskodnak, amíg bele nem fáradsz. Just Laci foglalkozott is egy ilyen vívódásos esettel a TV ügyvédjében, aki akarja a videotárban megkeresheti, de ha kéritek utána nézek. Hála égnek már keresztülvittünk ilyet is, de volt olyan is, ahol indoklás nélkül visszaadták, és aszonták: nem. A hülyékkel nem tudsz mit kezdni. Egyes helyeken örülnek neki, hogy végre a faluba költöznek, és az előírások betartásával engedik felhúzni a tornyot, más helyeken nem. De volt esett, hogy a helyi jegyző engedélyezte külön engedéllyel az építmény fennmaradását. Idézet: „Minősítet invertert németórszágban vettem,mert vadiújan kb felébe került,mint itthon” Elárulnád a németországi kereskedő elérhetőségét? köszi
E-ON-nál az illetékes: Harsányi Zoltán
Műszaki Stratégiai Osztály T +36 52-51 12 44 F +36 52-42 18 99 M +36 30-378 2159 zoltan.harsanyi@eon-hungaria.com E.ON Tiszántúli Áramhálózati Zrt. 4024 Debrecen Kossuth u. 41 www.eon-hungaria.com A kérdéseimre kb. 2 hét mulva válaszolt, meglepően korrekten.
Nem akarom feltalálni a kanálban a mélyedést.
De olcsóbban és kevesebb elektronikával szeretném megoldani a feladatot. Hálózatra táplálás. hogy kevesebb legyen a villany számla de ha a szolgáltató lekapcsolja a hálózatot ne tápláljak vissza. Mivel nincs még szerződés az áramszolgáltatóval a fölös energia átvételéről a saját fogyasztás részbeni kiváltása a cél, lehetőleg este csúcsidőben. Erre a célra forgó gépes inverter is alkalmas elméletben. Nevezetesen: végy két 750 wattos asszinkron motort, kapcsold össze a forgórész tengelyét mechanikusan, az egyiket kösd a hálózatra a másikat hajtsd meg egy elektronikus inverterről úgy hogy az egész túlpörögjön a névleges szinkron fordulaton kicsivel. (De bármivel hajthatod ami a rendelkezésedre áll!) A dolog model szinten működik! Kérdés az hogyan alakul a hatékonyság egy tisztán elektromos egylépcsős inverter üzeméhez képest! A veszteségek arányban vannak e a mechanikus rendszer egyszerűsége és megbízhatóságával szemben. Ja és a mechanikus rendszer házilagosan is könnyen összehozható persze itt is van "némi" elektromos kivitelezés (inverter és erősáramú kapcsolók,relék stb. )amit meg kell oldani de ehhez nem szükségeltetnek mikroelektronikai mérnöki ismeretek. Első olvasatra egy 1KW-os rendszer ára 100 000-200 000-res nagyságrenddel kisebb. Erősen rajta vagyok hogy megépítem a télen egy 750-1000 wattos kivitelben. Erről kérek véleményt és ötletet esetleg tapasztalatot tőletek.
Csupán össze kell szorozni a hatásfokokat. Egy bolti trafónélküli hálózatratápláló inverter ~97%, trafós ~93%.
Egyszerű inverter, trafós ~93%. 1 motor ebben a méretben ~88%?. 0,93*0,88*0,88 = ~0,72%. Ha a keletkező hőt hasznosítani tudod, pl. fűti a műhelyed, a te dolgod. De hogyan biztosítod, hogy túlhajtson, vagy ha lelassul, leváljon?
Bocsi a késői válaszért, de alkottam.
A ketyere működik. A túlhajtást az inverter freki szabályozásával megoldottam, a leválást meg elintézi az aku feszültség és hálózati feszültség figyelő áramkör. Az aku 10,6 V értékénél elejti a mágneskapcsolót és leválasztja a DC és AC hálózatot. A hálózat figyelő meg 160 V-nál lép működésbe. Újra indítani csak manuálisan lehet. Röviden: Az AC oldalon egy 550 W egyfázisú üzemi kondenzátoros motor van. A DC oldalon egy 420 W-os szintén egy fázisú motor de a segédfázis nincs bekötve. A két motor tengelye össze kötve Hardy tárcsával. Ha az AC oldalra rákapcsolom a hálózati feszültséget a mágneskapcsolón keresztül (behúz) a rendszer motor üzemben fog elindulni és dolgozni, hajtja a DC oldali motort. A forgásban levő rendszer fordulatszáma a szinkron fordulatszám alatt van. Ha rákapcsolom a DC oldali motorra az inverterből jövő feszültséget aminek a frekvenciája magasabb mint a hálózati, de (50-60 Hz között van) nem mértem műszer hiányában. Ebben az esetben a DC oldal hajtja a gépet és a frekvencia különbség miatt a fordulat szinron fölé emelkedik, az AC oldal motorikus üzemmódból generátorosba megy át. Az inverter teljesítménye kb. 400 W körüli értékre van belőve. Ha az aku feszültség lecsökken, az aku figyelő elejti a mágneskapcsolókat és az egész rendszer AC és DC oldal lekapcsolódik véglegesen. A DC oldalon levő kisebb teljesítmény miatt a generátoros üzemben a megfutás veszélye nem áll fent. Ha kiesik a hálózati feszültség a generátor nem termel mert nincs mágnesezéshez szükséges feszültség a hálózatban és a hálózat figyelő is működésbe lép, lekapcsolja ez egész rendszert. Ezzel a dolog lényegi része meg van oldva. A rendszer nagyon stabilan működik. A legnehezebb része számomra az inverter teljesítményének és frekvenciájának finom beszabályozása volt! Hatásfokot nem mértem de egy régi GANZ tipusú fogyasztásmérő segítségével látványosan detektálhattam a ténykedésem eredményességét. Volt és Amper mérők mellett, egyébként ez segített az inverter hangolásában is. Motoros üzemben ha már fölpörgött, 60 W körül vett föl a hálózatból. Generátoros üzemben pedig 350-360 W volt a hálózatba táplált "delej" Már csak a sok egyenáramra kell megoldást találnom!
Hát az áram kinek kell? mindenkinek élni sem tudunk nélküle. Az áramszolgáltatóknak kutya kötelessége átvenni tőled a megtermelt villanyocskádat, E U direktíva, támogassuk a zöld energiát.
A trafó nem csak egy irányban működik. Az áramszolgáltatókat nem kell félteni, van bőven lehetőségük a hálózat teljesítményét szabályozni (hfkv, alapjel, stb)
Sziasztok!
Erről mi a véleményetek? Power jack Mert valaki árulja a vaterán is, és állítólag simán a konnektoron keresztül visszatáplál. Ha egy ilyet bejelentés nélkül használnék, megbüntethetnének érte? Illetve esetleges tényleges visszatáplálásnál megfeküdne a sima mérőóra? üdv
Szia!
NE tedd! Amennyiben villanyszerelő dolgozik a szolgáltatói rendszeren és azt hiszi - áramtalan - te pedig visszatáplálsz - az gondatlanságból elkövetett emberölési kísérlet! Csak az erre alkalmas invertert használd! Nem véletlen, hogy ezt írták elő.
Ezek a fajta inverterek érzékelik ha nincs áram a hálózatban, és akkor nem termelnek vissza, leállnak.
Sziasztok! Ha nincs szerződés a KÁT-ra akkor is illegális, ha műszakilag megfelel az inverter. De mindenki a saját felelősségére...
Üdv
"Amennyiben villanyszerelő dolgozik a szolgáltatói rendszeren és azt hiszi - áramtalan " Ilyen nincs, aki villszer valamiről azt HISZI hogy feszültségmentes az halott villanyszerelő. A feszültségmentes hálózaton megvannak a munkavégzés szabályai. Minden betáplálási pontnál leválsztani, a vezetékeket rövidrezárni és leföldelni. Ha ezt nem tartja be és az esetlegesen nem lekapcsoló inverter miatt áramütés éri akkor ott a szerelő is több mint fele részben hibás a balesetért. Persze attól még ugyan ugy meghurcolják az inverterest, de ügyvéd kérdése az egész. És persze amit nem tudok megérteni, mi a fenének tápláljon nekik vissza az ember. A modern órákban már visszaforgásgátló van tehát nem csökken az elszámolt fogyasztás. Csak akkor érné meg reckirozni, ha olyan ősöreg órája van ami vissza is tud forogni.
Szia!
Teljesen Igazad van az előírások tekintetében, csakhogy sajnos egy valós eset mondta ki a végszót rá. A történet annyi, hogy a betáplálási oldalról lekötötte, de mivel nem tudta, hogy a fogyasztó egy dizelmotort hajt szinkronban a hálózattal annyi lett neki.Isten nyugosztalja. A visszatáplálás értelme az, hogy a mérőórát kicserélik olyanra, amit még az egyszerűség kedvérét szaldós-nak nevezzünek-- ez tulajdonképpen már digitális mérő órákat ad a szolgáltató, ami nem csak a bejövő oldalt méri, hanem a kimenőeket is.Az ad-vesz lényege, hogy mintegy mikrohálózatban szemlélve a villamos rendszert az egyéni fogyasztókhoz való betáplálás minél egyszerűbb, és a hálózat kiegyensúlyozottabban működő legyen. A mikró rendszerek még a jövő, de a lényeg az lenne, hogy éves szintre vetítve megoldjuk a vevő/fogyasztó oldalról az áramellátást termelői oldalról/eladói oldalon. stabilan működjön a rendszer. Nyűg nekik persze, ha betáplálsz, mert a szolgáltatók nálunk a befektetők pénzét fialtatják, nem a fentiek "utópikus? " gondolatmenetét erősítik.
Üdv
Persze ismerem a visszatáplálós rendszer elvét, lényegét. Itt a nemértés arra vonatkozott, hogy miért jó az valakinek, ha feketén használ egy ilyen invertert. Nemigen tudom az én háztartásomba elképzelni. Akkut nem lehet hozzá tenni, vagy csak nagyon megbonyolitva. Egész nap oda az ember az inverter meg nyomja a hálózatba az energiát szponzorálva az áramszolgáltatót, délután és este amikor már oda a napenergia fogysztja a drága fizetős villanyt. Akkor már inkább az akku+inverter megoldás, szerintem hazdaságosabb.
Szia az elved nagyon jó de próbáltad már a hálózaton is??
Biztos hogy legerjed a generátor? Szerintem ha csak áramszünet vagy lekapcsolás van akkor a hálózaton marad egy csomó kapacitív fogyasztó (fázisjavító kondik a fénycsöveknél motoroknál ) ami gerjesztett állapotban tartja a generátorod és tovább termel a hálózatra. Érdemes kipróbálni mielőtt űzembe helyezed.
Szia!
Ebből a szempontból igazad van. Vegyük a példádat: ez esetben ha nincs bejelentve az invertered, és nincs szaldós /digit mérőórád, ami mérje a kifelé menő áramot, akkor megy a szolgáltatónak grátiszba.Ennek így nincs értelme. Olyan helyen, ahol sok a nappali fogyasztás, pl. kisebb üzem, pl: pékség, varroda, stb. ahol nappal van műszak és van fogyasztás, ott nyilatkozhat úgy is a fogyasztó(itt termelő) hogy az "-általa termelni kívánt áramot saját célra felhasználnálja" ( az óra mögötti hálózatán), a hálózatra eladni a visszatáplálással áramot nem kíván. Ekkor értelmes ugye akkorára méretezni a beépített max teljesítmányt / max fogyasztást --és a kettő 1 időben bekövetkező valószínűségét, hogy egálba legyen. Ha ez így össze is jön, akkor gyakorlatilag elfogyasztja a pillanatnyi termelt értéket a saját kis belső hálózatán. Ekkor mivel "innen szívják el a fogyasztók az áramot" nem mér a bejövő teljesítményt az eredeti óra sem.
Üdv
Ebben meg neked van igazad. Csakhogy....ha hivatalos a dolog, akkor már csak az engedélyezett több százezerbe ketülő inverter jöhet szóba. Akkor meg már szinte eltörpül a visszafele mérés költsége. Én ezekről a 30 ezres cuccokról beszélek.
Nézd, a 30ezres cuccot inkább jobb, ha nem veszed meg. Fpalinak volt egy, el is akarta adni, mert állandóan kilőtte a FET eket.Ráadásul műszakilag nem megbízható, BÁRKI, AKI ILYET FELRAK A HÁLÓZATRA CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE!ÉLETVESZÉLYES CUCC!
A szinkron üzemű inverterhez a beépített cuccok kb 80.000_FT + nyák+ doboz. A többi a know-how,és a biztonság, meg a kib... TÜV/EMEEI engedély, amit meg kell fizetni az árában. A visszatápláló inverternél a legkomolyabb dió a kvázi Sziget üzem elkerülése.Ezt még a cimbi se egyszerűen rakja össze a diplomadolihoz, pedig nem kis terveink vannak vele. A "sziget üzem " ebben az esetben azt jelenti, hogy az inverternek le kell tudjon oldani 0,03sec alatt, ha nem, akkor gyakorlatilag egy kisebb , a leválasztott részig tartó hálózaton van ÁRAM. Amiről ugye a fentiekből kiderül, hogy áramütés veszélye ezen a szakaszon továbbra is fenn áll.
Kész a teszt!
A deszka model eléggé Darkman-iasan néz ki a fiam szerint de működik. Egy digis feszültség mérőt kötöttem a hálózati szakaszra, a fázist pedig egy kismegszakítón (16C) keresztül tudtam bontani. A lekapcsolható szakaszon az összes fénycsöves világítást fölkapcsoltam, hogy legyen kapacitív terhelés. A "motor generátor" és a hálózat közé egy hagyományos "villanyórát" kötöttem, detektálni az áram irányát és nagyságát. Az aku egy 12v/90A-es indítózásra már alkalmatlan példány volt. Le is eset a feszültsége 10,6 V-ra. Alig 15 percig bírta ezért. De működött a szerkezet. Az inverter frekijét finoman változtatva lehetett a hálózatra táplált teljesítményt változtatni. Hevenyészett gyors méregetés alapján 60%-os a hatásfok. Kipróbáltam amit említettél, hogy legerjed e a generátor. A hálózatról jövő ágat megszakítva minden esetben azonnal bontott a hálózat figyelő mágneskapcsoló. Akkor is amikor a"motorgenerátor" segédfázisán állandó üzemű kondi is be volt kötve. Kell egy rendes akkumlátort kerítenem ,hogy pontos méréseket tudjak végezni. Minden esetre a dolog egyszerű eszközökkel kivitelezhető és elsőre biztonságosnak tűnik. Azért az a 300W termelés jól jönne rendszeresen az esti órákban, legalább megfelezné a villanyszámlát! Az áramszolgálltatónak meg nem kötöm az orrára, hogy van részben saját energiám is, ezért csökken a fogyasztásom. Minden esetre ,ha este bekapcsolom majd a rendszert kevesebbet kell a hálózatból vételeznem és így pénz marad a zsebben.
Üdv
Érdekes kisérlet, de mit akarsz vele? Nem lenne egyszerűbb egyből az inverrettől táplánod a ház elektromos ellátását? Igaz ehez akkumulátorok is kellenek, de ha figyelmbe vesszük az álltalad emlitett 60% hatásfokot. És akkor még nem is szólva a forgó gépek karbantartásáról, az esetlegesen az áramszolgáltató hálózatba visszanyomott energiáról, ami plusz veszteség a számodra. Ha egész nap hajtod a generátort és nem fogyasztod el az összes energiát hanem kimegy a hálózatba, az este nem fog ingyen visszajönni, csak ha napközben valahogy elraktároznád.
Üdv!
Nem érdekes kísérlet már többé! Nem nyomok a "csatlakozási ponton" túli hálózatba energiát, marad a háztortáson belül. A teljesítmények aránya a dolog kulcsa, a generátor a fogyasztásnak csak egy részét fedezi, a többi jön a szolgáltatótól mint eddig. Mint már írtam a fogyasztás részbeni fedezése a cél egyszerű, de műszakilag még biztonságos módon és kicsi pénzből megvalósítva. Igaz mindennek ára van, ennek is, a hatásfok csak 60-70%-os. A rendszert csak akkor működtetem, ha van annyi fogyasztás ami lefedi a generátor teljesítményét. Tehát este, csúcsidő nálunk sötétedéstől, 10-11 óráig tart. A fogyasztás mindig 500-600W fölötti. Tehát elfogyasztom a megtermelt energiát. ami jelenleg 300-400 W. Manuálisan bekapcsolom és a jelenlegi akkumlátor kapacitással és töltöttséggel 4-5 órát működik. Ez most 1,5 KW naponta. Mondhatod hogy ez nem valami nagy durranás! Részben igazad is van, de ez a "ketyere" nekem 14 ezer Magyar Forintból jött össze! Van még "tartalék" a rendszerben amit ki akarok aknázni. ilyen a pillanatnyi fogyasztás lefedésének 99%-hoz közelítése, ez javítaná a saját és szolgáltató energia arányát, hiszen a szokványos havi fogyasztás nálunk 240-280 KW havonta. Ebből most csak 45 KW-t tudok lefaragni ezzel a kis"játékszerrel". Az ár-érték arány szerintem jó, a megtérülési időről meg ne is beszéljünk ennél a beruházásnál, mert 1 év alatti. Persze a továbblépéshez újabb beruházás szükséges. Kell egy nagyobb generátorként használható motor(már megvan), a teljesítményt le kell fedezni sok egyenárammal és ezt elő kell állítani és tárolni kell. Tehát akkumlátor, napelemek,napenergiával működő gőzgép, szélkerék, bio vagy fagázzal meghajtott belsőégésű motor és egy kefe nélküli DC motor(és akkor az inverterre már nincs szükségem, de kell helyette egy PWM rendszerű DC motor meghajtó egység) ezek a lehetőségek jönnek most szóba. Majd ahogy a pénzügyi forrásaim megengedik és időm van rá szépen sorba megvalósíthatom őket. Addig viszont az megy ami most van.Első ként a DC meghajtást célszerű megvalósítani, mert e nélkül nem tudom a teljesítményt növelni. Ezzel párhuzamosan kell a szolgáltató felöl érkező fogyasztás figyelését megvalósítani mert ez adja a PWM-hez a vezérlő jeleket. Utóirat: A mechanikus rendszertől meg nem félek, tartósabb és megbízhatóbb és főleg olcsóbb, mint a jelenlegi elektronikák, persze az ár-érték arány figyelembe vétlével értsd. Láthatod magad is az áramot még mindig generátorral álítják a földön (97% ban), mert nincs olcsóbb tartósan stabil megoldás még.
Üdv
Na jó nagyjából én is igy vagyok vele mindent minél olcsóbban, de maradok a sima autós inverternél. Annak a hatáfoka nagyon jó. Nem mindegy mekkora akkukapacitása van az embernek, mert ugye az rosz hatásfok miatt elpocsékolt erergia onnan jön. Ha nagyon lemerited a rosz hatásfok miatt, hamar bedöglik, venni/szerezni kell. Gyakorlatilag a rosz hatásfok miat kb, dupla akkora akkukapacitás kell mint egy autós inverternél. A 800-1000W is is megvan 14 ezerből. Közben én is léptem az álltalam nem preferált irányba Vettem egy 300W os visszatáplálósat. Fünyirásnál locsolásnál mosásnál akarom használni. Ezelet a fogyasztókat nem birja el az inverter igy az áramlökések a hálózatból lesznek fedezve, a többit meg biztositja az inverter , már amenyit a napelemek leadnak. |
Bejelentkezés
Hirdetés |