Fórum témák
» Több friss téma |
Mire gondolsz?
Akár egy vezérlő megírására.
Az oldalamra feltettem egy egyszerű szövegszerkesztő vázlatát. Most a bmp kiterjesztésű fájlból g- kód generáláson dolgozgatok. De bármilyen cnc-vel kapcsolatos próbálkozás is érdekes lehet.
Hát az gyakorlatilag teljesen szoftveres problematika, nem igazán illik a "vasas topicba", de úgy egyébként mi a célod vele? Létezik erre már sok megoldás, valaki így csinált tükörgravirozót, igaz ott direktben vezérli a léptetőket egy régi PC-vel, talán valami Basic-ben irt programmal?
Itt is van
Megvenni bármit meg lehet.
Gondoltam, hátha érdekel valakit a téma.
Az általam linkelt progi ingyenes.
Mig egy G kódot megevő már nem biztos.
Egy okkal több, hogy összehozzon az ember egyet.
Üdv!
Lézeres cnc-vel kapcsolatban, van valakinek tapasztalata?
Mire gondolsz konkrétan?
Láttam 100W Co2 lézert CNC-n, meg 3W-os diódást is.
Találtam olyan trapézorsót ami 30centin 100 mikronos eltérést enged csak (van 50mikronos is, de szerintem az túlzás otthonra)
Az 1 méteres darab 16-os átmérővel 4800+Áfa, 14-es átmérővel 4300+áfa, ehhez bronz anyákat lehet venni 6200+Áfa és 5600+áfa Tehát ha van esztergályos ismerős aki ketté tudja csapni az 1 méteres trapézorsót, és a végeket meg tudja munkálni, akkor 6000 forintért (+ sörért az esztergályosnak ha van ilyen ismerősötök) megvan két 40 centis 100 mikronos orsó, és 12.000-ből a két anya. Ez azért elég pontos gondolom. Ennél több hobbyra nem kell. Magyarán a két tengely 18.000. Egy golyós anya ára.
a 100W-al fémet lehet vági ugye? És cirka milla közeli az ára.
Sziasztok
Szert tettem ezekre a kis léptetőmotorokra stk 672-050 vezérlővel együtt. Jól gondolom, hogy ehhez már csak egy LPT-leválasztót kell csinálni és mehet CNC-be? üdv
szép holmi
Építgetek én is. 1W-os, 808nm-es diódám van, generátorral, hűtéssel (talán ez volt a legnehezebb része)
A mechanika 2 tengelyes egyenlőre, a fókusz kézi állítású. A mozgás sebességére lennék kíváncsi és még arra, hogy melyik programot érdemes ilyen célra használni.
Nem olyan vészes az ára, maga a cső 100e körül + a táp még egy 80e, de kell még hozzá tükör + fókusz lencse, azok se olcsók, de jóval 1 milla alatt megúszható.
Fémet max 1mm-ig talán lehetne, de nem igazán alkalmas rá. Ellenben plexit 10mm-ig, fát, kartont, mint a villám...
Sajna a motorok nyomatékáról nem tudok semmit.
Az előbb próbáltam, 40 ms lépéssel hajtottam PIC-ről, egy pillanatra azt hittem rosszul csináltam valamit mert nem forgott, aztán jobban megnézve forgott az, csak 2 perces fordulatszámmal
Ez igen! Nem semmi! Grat!
Miből származhatnak, típus? Motorokról mit tudsz? fesz / áram Igen, LPT-leválasztót kell, no meg egy táp.
A mozgás sebességét a felhasználás jellege alapból befolyásolja, vágni akarsz vele vagy csak pörkölgetni?
100W co2
[OFF] 45 lap/perces másoló szkenner mozgatója, de még lesz behúzó mozgató is, az erősebb, viszont ehhez volt így izolált ez a panel, nagy örömömre, 1 gonddal kevesebb.
23km-k213 A vezérlő 3 A és 24 VDC-ről ment, ennyit tudok róla. Az, hogy kell e chopper, vagy csak sima 24V elég, az még kérdéses.
Igazából a méretéből látszik, hogy 0.5-0.7Nm-es lehet, teljesen jó CNC alapnak és az STK meghajtó is nagyon klafa, microsteppes, pont mint a TB6560-as, unipoláris, még feszben/áramban többet is tud. Szóval hajrá, kezdésnek tökéletes
Csak vigyázz az STK-ra, mert ha kinyírod, akkor gondban leszel....
Gratula hozzá!
Hol lehet ilyenekhez hozzájutni? Ha még akad ott 3, vevő vagyok rá!
Szerintem ezzel vágni max papírt fogok, égetni szeretnék fára.
Kérd le a gyártótól, nekem is így lett meg az adatlap
Próbálj meg fénymásolós céggel beszélni, biztos van kidobni való gépük.
szkenner- , ADF-, duplex mocik szoktak léptecsek lenni, minél nagyobb teljesítményű annál jobb, a többi 3 fázisú DC, szóval az már nem olyan jó nekünk.
De van ilyen is (M061-FF-414E)
Hello!
Valakinek esetleg nem akad otthol a fentebb említett leendő felső marómhoz 1/2 colos befogópatronja és hozzá egy akármilyen egyélű vagy többélű marója? Vagy azt megtudnátok nekem mondani,hogy ehez a géphez vannak-e még forgalomban befogó patronok és szerszámok,mert ez már vagy 2-3 éve ott áll a polcon?A guugli most sajnos nem segített. Segítségeteket előre is megköszönném.
Ha valaki tudna segíteni abban, hogy Atmellel egyszerre 2 léptető motort irányítani hogyan lehetne úgy, hogy a mozgási kordinátákat RS-232-őn kapná, az jó lenne.
A terv a következő: Az atmelbe bele lenne programozva 2db léptető motor vezérlés. Rs-232-vel elküldeném, hogy melyik motor, milyen kordinátára menjen. Azt hogy melyik irányba menjen, az Atmelban lévő program döntené el, nyilván arra megy, amerre eléri azt az értéket, amit küldtünk neki. PL parancs: 1. X235 - küldés (ekkor X 235-re megy, akár hol is áll) 2. Y23 - küldés (ekkor Y 23-ra megy, akár hol is áll) 3. X45 Y150 - küldés (ekkor a kettő egyszerre elindul és egyszerre is áll meg, attól függetlenül, melyik milyen távolságra megy) Annyi külömbbséggel, hogy az egyik lassabban megy, mint a másik. A 3-as ponttal vannak gondjaim. A megoldás az lenne, hogy kiszámítja a lineáris értékeket és pl az X lép 2 majd az Y 4-et és X megint 2 Y megint 4. A gondom az a sebesség. Ha az egyiknek változtatom a sebességét, a másiknak is változik. Muszály ugye bevárnia. Csakhogy így megduplázódik a delay-ek száma és így sokkal darabosabban és lassabban megy minden mint kéne. Hameg az egyik motor sebességét leveszem, hogy a másik diktálja a sebességet, akkor mivel míg az egyik csak 2-t lép így a másik olyan gyorsan kap 4 jelet, hogy meg sem mozdul. Ötlet? Esetleg ha valaki tud Atmelre egy léptetőmotor vezérlést, az még job lenne, meg egy soros kommunikációs példa sem esne rosszul, rajjzal. Előre is köszi.
Ez inkább az AVR-es topikba való, ott hozzáértőket találsz
Én úgy csinálnám, hogy a nagyobbik távolságot elosztanám a kisebbikkel (legyen ez Z). Így a kisebbik távon mozgó motornak csak minden Z-edik stepben kell lépnie. Pl: X40 Y120. Y/X=3, így amíg y120-at lép, addig X minden 3.-ra lép egyet, tehát negyvenet. A gond a nem egész számokkal van De inkább AVR-es topik. |
Bejelentkezés
Hirdetés |