Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   42 / 212
(#) Alkotó hozzászólása Nov 1, 2010 /
 
Ha már szóba került ez a téma, akkor nekem már régóta van egy ehhez kapcsolódó, és számomra megoldhatatlan problémám.
Mellékeltem három képernyőfotót. Ezek arról szólnak -bekarikázva alul-, hogy egy új/üres panelnál is, és a már meglévők többségénél is simán lehetne alkalmazni a "telefóliás GND-t", viszont van néhány olyan tervem, aminél ez a funkció nem aktív, sőt nem is tudom aktiválni sehogyan.
Valakinek van ötlete, mi okozhatja ezt a furcsaságot? (Elvileg ugyanazt a programverziót használom, igaz több gépen, amik között mozgatom a munkafájlokat.)
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Első ránézésre is látszik a "műhiba"

C1 és C2 a két szélső réteg ahol teliföldet lehet létrehozni + a két belső. S1 - S2 az alkatrészek felépítésének rétege ott nem lehet.
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Köszönöm! Tökéletesen igazad van. Egyszerűen nem "réz-rétegen" voltam. Ez arra is magyarázat, ugyanaz a rajz hol ment, hol nem. Túl nyilvánvaló a megoldás, ezért eszembe se jutott.
(#) Lac364 hozzászólása Nov 2, 2010 /
 
Üdv mindenkinek.Nem tudja véletlenül valaki hogy lehet a Sprint Layout ugy beálitani hogy egy oldalra tervezzen? Sajna angol nyelvtudásom nem elégséges) Választ előre is köszönöm
(#) Lac364 hozzászólása Nov 2, 2010 /
 
Elnézést a Pcb Layout-ról lenne szó.
(#) niedziela válasza Lac364 hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Ha nem az SP-ről van szó akkor a kérdést nem itt kell feltenni
(#) bgsf válasza Lac364 hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
A PCB-nél vagy két réteget tudsz beállítani vagy négyet (vagy többet). Ha kézzel tervezed akkor lehet egyoldalasan megtervezni.
(#) bgsf válasza niedziela hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Azért még lehet válaszolni neki... Még mindig jobb ha itt teszi fel mintha nyitna egy új topicot. Gondolom az SP rajongók is használtak PCB-t, és talán tudják a választ is.
Eleinte én is azt használtam, de a nyomtatás macerás volt, mert telepíteni kell, ellenben az SP-t pendrive-on oda viszem ahol van jó lézernyomtató és pikk-pakk kinyomtatom ami kell.
(#) Lac364 válasza bgsf hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Köszönöm a választ igy legalább nem kell próbálgatnom hogy esetleg én vagyok béna
(#) Emberke hozzászólása Nov 14, 2010 /
 
Hali Mindenkinek!

A sprint layoutban hol vannak az alkatrészek értékei.Pl egy ellenállást szeretnék rátenni a panelra,de azon kívül hogy meg van az alkatrész az értékét nem tudom megadni.Leszedtem a leírást hozzá (5 verzió) de csak az alkatrész méretét részletezi de az értékét nem tudom hol lehet beállítani.Vagy esetleg vannak benne kész alkatrészek értékkel együtt?

Köszi!
(#) vicsys válasza Emberke hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Jómagam, utólag írom rá.
(#) Emberke válasza vicsys hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
És esetleg tudsz olyan progit ami megteszi azt hogy automatikusan elkészíti az általam elkészített áramkör nyákrajzát?
(#) vicsys válasza Emberke hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Igen. Nézd meg az Eagle topicot vagy olvass utána a (Proteus) Isis-nek.
(#) Emberke válasza vicsys hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Köszi a segítséget.Időközben rátaláltam az Eagle progira.Megkukkantom hátha elbírok vele.
(#) giskard hozzászólása Nov 16, 2010 /
 
Lehet e a munkateruletet teljes képernyőre váltani ?
(#) nagy_david1 hozzászólása Nov 23, 2010 /
 
Üdv!
Egy ideje használom a programot és jópár áramkör született már meg általa de egy dologra nem jöttem még rá. Hogy lehet az alkatrészek típusát, értékét feltüntetni fehér karakterekkel (vagyis nem zöld, tehát nem maratódik)? Remélem értitek mire gondolok. Remélem nem kell minden egyes ellenállás értéknek külön makrót csinálni. Köszönöm előre is.
(#) Szebence válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 23, 2010 / 1
 
Még egy átkötést sem terveztél a nyákra? Vagy igen, csak nem jelölted sehogy? A kérdésedre a válasz egyszerű... Alul van vagy 5 réteg... Mindd más színű. Kiválasztol egy másik réteget és feliratozásra azt használod, nyomtatásnál pedig kipipálod, hogy azt ne nyomtassa ki, mármint amikor a nyáktervet nyomtatod.
(#) vicsys válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
(#) nagy_david1 válasza Szebence hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Szia!
Először is köszönöm szépen, persze, hogy egyből működött.
Átkötéseket eddig ellenállással jelöltem vagy nem jelöltem sehogy -amint írtad- mivel tényleng csak szükség esetén alkalmaztam így nem is volt sok A sors iróniája az, hogy pont nem rég kínlódtam a kétoldalas nyákkal és alkalmaztam ezeket a rétegeket. Magamtól aligha jöttem volna rá, hogy ez a megoldás.
(#) nagy_david1 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
És még az oldalad is ismerős ráadásul
OFF
Még rég akartam volt tőled kérdezni, hogy nem szeretnéd majd a C részét folytatni az oldaladnak mivel szerintem lenne rá érdeklődő ahogy jó magam is? :yes:
(#) vicsys válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 23, 2010 / 1
 
Dehogyis nem! Folytatom, folytatom! Sajna, nagyon szűkén vagyok a szabadidővel!
Visszatérve a feliratra:
Készítesz egy saját könyvtárat, amibe elmented makróként az elkészített (pl:1Kohm-os ellenállás) alkatrészt. Leteszed a nyákodra az alkatrészt majd duplán kattintasz az értékén, ami a 0-ás fehér rétegen van. Ezután kedvedre átírhatod... Nekem 1-2 kondi, IC, ellenállat és tranyó van benne.
(#) nagy_david1 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Köszönöm szépen az ötleteket mégegyszer és sok sikert az oldalad bővítéséhez.
(#) KTC hozzászólása Dec 4, 2010 /
 
Sziasztok!

Tudás hiányban szenvedek, kérlek segítsetek, ha tudtok
Az elkészített nyáktervet szeretném kinyomtatni de úgy, hogy a huzalozást és a feliratokat külön, de egy lapra. Külön "szintre" lettek létrehozva, tehát ha kapcsolgatom a B1, K2-t akkor megvan külön az amit szeretnék, de az egy lapra nyomtatást nem sikerül elérnem.
Előre is köszönöm,
KTC
(#) Zoli_bácsi válasza KTC hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Szerintem nem lehet. (SL-ben biztosan nem). Max úgy, ha fájlba kinyomtatod, és egy másik program segítségével egy lapra teszed.

Üdv.
(#) szamóca válasza KTC hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Megoldható, csak macerás.
Munkalap terület megdupláz, mindent kijelöl, duplikál, helyrehúz, majd másolaton mindent kijelöl, szétválaszt, és kijelölve a törlendő részeket egyenként eltávolít. Ennyi.
(#) DJ Szabcsa válasza KTC hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Ha egymás mellé akarod őket akkor az adott rétegnél CTRL+C és mellé CTRL+V Szerintem ennyi az egész...
(#) niedziela válasza KTC hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Állj rá arra a rétegre amelyiket másolni akarod, a többi használt réteget meg kapcsold ki (klikk a B2...K2) betűre
Utána kijelölöd és duplázod. Ennyi.
(#) KTC hozzászólása Dec 4, 2010 /
 
Nagyon köszönöm a válaszokat!

Zoli_bacsi: Lehet csak macerás
szamóca: Köszönöm, végül is így csináltam, de egy nagyobb áramkörnél ez már szerintem eléggé Hamupipőke munka.
DJ Szabcsa: Eddig én is eljutottam, de attól még ugyanazt a réteget kapom kétszer, nekem viszont ugyanannak az áramkörnek, 1-1 rétege kellene egy lapon.
niedziela: Ez ragyogó ötlet, köszönöm, csak megvalósítanom nem sikerült
Az alkatrészek forrpontjait és rajzolatait nem sikerült így külön választanom, de küzdök még vele mert alapvetően működő eljárás.
(#) niedziela válasza KTC hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Nézd meg a mellékletet benne van a folyamat.

clip01.zip
    
(#) szamóca válasza niedziela hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Vagy very primitive, kinyomtatja a megfelelő réteget, és ugyanazt a papírt visszatéve a nyomtatóba, és másik réteget kijelölve, máshova helyezve , kinyomtatja még egyszer.
Következő: »»   42 / 212
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem