Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   139 / 1127
(#) kolesz válasza belfi2 hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Igen, felismeri, a jobb felső sarokban jön az "Automatikus indítás" panel, majd nem történik semmi. A "Sajátgép"-ben is előjönnek a meghajtók, de mind üres, ha megnyitom.
A kártyaolvasó nem egy jó minőség. Nem lehet, hogy egyszerűen bedobta a törölközőt?
(#) belfi2 válasza kolesz hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Ezért írtam hogy próbálj meg rá írni valamit (tegyél rá egy fotót) és utána nézd meg vissza lehet e olvasni.Ha az "Írás eszközhiba miatt nem lehetséges" vagy valami hasonló hiba üzenetet kapsz, akkor valószínűleg gallyra ment az olvasó.
Csak egy gondolat- Az nem lehet hogy a képek nem is a kártyán vannak hanem a kamera memóriájában,és a kártya tényleg üres.!
(#) neogeo2 válasza pisti1818 hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Ahányan használják, annyi felé oszlik a sávszélesség
(#) kolesz válasza belfi2 hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Nem, mert amikor megvettük a kártyaolvasót, akkor 2 hétig semmi baja nem volt. Valószínű egy "Biztonságos eltávolítás" nélküli kihúzás zavarta meg.

Tehát, most csináljak 1 fotót, és nézzem meg, hogy azt az egyet felismeri-e a gép?
(#) belfi2 válasza kolesz hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Összegezzük:
Adott egy memória kártya fotókkal.
Adott egy USB kártya leolvasó/iró
Adott egy PC ami nem látja a leolvasóban lévő kártya tartalmát.
Ez eddig rendben?!
Tehát tedd a kártyát a leolvasóba, majd a PC-be .A PC -ről próbálj valamit a kártyára tenni ,bármilyen kicsi fájlt,(mondjuk egy képet, mivel úgy is azok vannak rajta) majd olvasd vissza, azaz nézd meg a képet.Ha írás közben az említett hibaüzenet jön akkor rossz az olvasó.
(#) andrasaranyos válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Szia! Ahogy elnézem a te alaplapod chipsete egy az egyben ugyan az mint az én régi pvm266m-l alaplapomon volt. 2.4 GHz- es Celeronnal, Radeon 9200- as(128Mb) videokártyával, 384Mb rammal(max 266Mhz- es sebességet tud az alaplap Ram esetében ami igencsak lassú) a Most Wanted nekem sem futott rendesen.
(#) pisti1818 hozzászólása Dec 16, 2010 /
 
Értem és mennyi lenne a gépigény az ilyenfajta műveletekhez (proc,ram,)? tárhely10TB felett!
(#) kolesz válasza belfi2 hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Az első 2 összegzés stimm, viszont a 3.-kal baj van, mert a memory stick-et nem közvetlenül a gépbe dugom, hanem egy kütyübe (kártyaolvasó), ami vezetékkel kapcsolódik a géphez.

Valószínű pofonegyszerű a megoldás, csak én vagyok a béna.

Ha még nem vagy nagyon kiakadva, akkor most mi van??!!??
(#) belfi2 válasza kolesz hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Lényegtelen mivel csatlakozol a géphez de gondolom az az USB vezeték .Próbálj meg írni a kártyára a gépről.Magyarul nyisd meg az üresnek látszódó meghajtót (ez esetben a memo kártya) és a gépről húzzál bele valamit mindegy mit csak kicsi legyen.
(#) kolesz válasza belfi2 hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Már csak egy kérdésem lenne, valószínűleg Te tudsz segíteni, mint eddig is.
Az összes meghajtó üres, amikor megnyitom őket. Melyikbe húzzak képet? És utána?
(#) ptesza válasza pisti1818 hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Az is attól függ mennyire van kihasználva a sávszéleség.

Kell a több magos proci, meg a raid. Ramból érdemes fullra kiépíteni az alaplapot.
(#) pisti1818 hozzászólása Dec 16, 2010 /
 
"Több magos proci" és ha alapból 2 procis alaplapot veszek? vagy jobb lenne úgy,hogy egy proci kb 2 vagy 4 maggal? Raid vezérlőkkel lennének ellátva TB- vinyókkal csak az lenne kérdés hogy kb milyen kaliberű táp kellene 550W-750W? alaplaból Asrockra,prociból AMD-re,merevlemezből: WD-re tápból:codegen vagy Termaltake-re gondoltam csak az lenne a kérdés hogy ennyi vinyót.hogy fűzzek fel? ti mit szóltok mindehhez?
(#) belfi2 válasza kolesz hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Itt valami nem világos!
Hogy hogy az összes meghajtód üres?!Mert ugye a C:\ nem lehet az. Nem tudom hogy a PC saját merevlemeze hány meghajtóra (particióra)van osztva.Azt a meghajtót keresd , illetve abba kell a képet raknod, ami akkor jelenik meg ,amikor csatlakoztatod a memória olvasó egységet a memóriával
(#) kolesz válasza belfi2 hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Természetesen a "C" meghajtó nem üres, de az összes az, ami akkor jelenik meg, amikor a gép felismeri a memory stick-et. (G, H, I, J) ?

Idén már lecsúsztunk, de jövőre jelöltetlek a Béke Nobel-díjra! :yes:
(#) belfi2 válasza kolesz hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Jó!
Akkor bármelyikre illetve mindegyikre(G,H,I,J) próbálj egy kicsi fájlt rá tenni, és utána megnyitni hogy mit csinál.
(#) Norberto válasza pisti1818 hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Én első körben csak azt tudom mondani, hogy nagyon keveset jártál, olvastál utána !ténylegesen és alaposan! a dolgoknak. Az egyetlen jó ötlet a felsorolásodban a WD típusú vinyó, a többi... szinte említésre sem méltó sajnos. Főleg a tápok. Ha az olcsóságra mész, akkor nagyon nem lesz megbízható géped, sokat lehet ám szívni a bajokkal.
(#) kolesz válasza belfi2 hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Másolással próbáltam egy fotót betenni mind a 4 meghajtóba, de mindig csak azt írja ki, hogy : "Helyezzen be egy lemezt a következő meghajtóba:"

Aztán a netről is próbáltam képet menteni a meghajtókba, de ugyanaz történt, mint az előbb.

Teljesen tanácstalan vagyok...
(#) ptesza válasza pisti1818 hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
A WD winyók jók lehetnek , de ha fontos az adatbiztonság akkor nem elég szeletelni , hanem tükrözni is kell . Pl 2TB -hoz 4 db 1 TB winyó kell. De a RAID et konfigurálni sokféleképpen lehet. A WD gyárt kifejezetten RAID editionos winyókat is. Bizony az alaplapi sata biztos kevés lesz. Érdemes tanulmányozni a SAS-t is , mielőtt ez el lenne döntve.


A rendszerhez egy jó SCSI vinyó ,vagy egy SSD. Alaplapból megint nem az olcsó játszik. Mondjuk az asrock is gyárt jó minőséget. Ha én csinálnám most akkor ki akarnám használni az UCC-t. Ez egy olyan technológia ,ami a lezárt magokat oldja fel . Ez AMD procikkal játszik. Pl 4 magos proci könnyen lehet ,hogy 6 magos , csak 2 mag zárolva volt... Milyen véletlen épp az ASROCK alaplapok támogatják ezt. (eddig)


CODEGEN meg hasonló noname kínai tápok felejtősek de nagyon. FSP az alap.

Cirka 500e. Ft
(#) belfi2 válasza kolesz hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Akkor meg van a hiba.A PC csak az olvasót ismeri fel de a benne lévő kártyát már nem.Az sem volt világos hogy hogy lehet egyszerre 4 meghajtó egy leolvasóban.Most már sejtem,hacsak nem 4 férőhelyes a leolvasód, akkor megint a helytelen működésre utal.
Összegezve a leolvasónak annyi!
(#) hege88 hozzászólása Dec 16, 2010 /
 
Van itt valaki, aki már okosított Asus WL-700-ast?
(#) kolesz válasza belfi2 hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Az még a kisebbik baj, mert annak az ára töredéke volt a memeory stick-ének.

Akkor ha jól értem, egy új kártyaolvasó megoldja a problémát, ugye?
(#) belfi2 válasza kolesz hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Mivel azt írtad hogy, a stick megy a kamerában, akkor minden bizonnyal igen.
(#) pisti1818 válasza Norberto hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Sziasztok! nem az olcsóra szeretnék utazni csak probálom ugy elgondolni-megoldani a dolgokat hogy árban és minőségben is jók legyenek miért ti h gondolnátok el egy lehetséges összeállítást?
(#) vizor válasza kolesz hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
A kamerának nincs saját USB kimenete/kábele...? Mert azzal ugyanúgy használhatod a memóriakártyádat, olvasó nélkül is.
(#) abcdabcd válasza kolesz hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Az biztos hogy NE PRÓBÁLJ MEG RÁ ÍRNI SEMMIT! Esetleg még a számítógép a vélhetően jó, legalábbis olvasható filerendszert elrontaná... A kártya valószínűleg teljesen jó ha a fényképezőgépben meg tudod rajta nézni a képeket, le se törölj semmit, próbáld meg egy másik kártyaolvasóval, szerintem a boltban (hacsak nem árverős oldalról vetted) simán visszacserélik ha elviszed és megmutatod hogy a gép olvassa ez meg nem... és próbálj meg valamilyen másmilyen kártyaolvasót, ajánlani tudom pl Bővebben: Link Hama 35 az egyben ez az egyik leggyorsabb amit lehet kapni pl itt, a többi helyhez képest ahol láttam, elég jó áron: Edigital

Még egy tipp, ha van usb kábel a fényképezőhöz, azzal mentsd le a képeket a kártyáról! Ha lassabb is megéri, az is lehet valamilyen filerendszer hiba van amit a gép helyesen kezel, a számítógép viszont nem... és aztán formázd le a kártyát, és próbálkozz esetleg ezzel a meglévő olvasóval, de ha továbbra se jó akkor cseréltesd...
(#) belfi2 válasza abcdabcd hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Hali!
Szerintem sérült fájlrendszert semmilyen gép nem kezel helyesen,de a képek lementése az jó ötlet.
(#) abcdabcd válasza belfi2 hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
De mondjuk akkor lehet, ha pl a fat tábla normál esetben meglévő 2 példányából az egyik sérültet használná,
és a fényképező pont a helyeset használja, a szgép pedig a másikat szeretné...
(#) belfi2 válasza abcdabcd hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Nem tudja használni, mivel csak az egyikbe olvas-ír a másikba csak ír. A 2.-ról csak akkor olvas ha sérült ez eredeti és a javítás miatt átmásol az elsőbe.Tehát nincs olyan hogy a kamera 1. a PC a 2. táblát olvassa.
(#) abcdabcd válasza belfi2 hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Kitudja hogy egy ilyen önálló kütyüben ezt hogy oldották meg de nem is lényeg, ha az illető azt írta hogy ott jók a képei akkor kövesse azt amit fentebb írtam neki bocs hogy ideírom csak nem akarom hogy elvesszen a sok másik hozzászólás között az az egy lényegesnek szánt hsz-om...
(#) _ampervadasz_ válasza Holubek hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Ez itt a t-offlánjn, ilyen funkciót nem ismerek, és az általános szerződési feltételekben sem szerepel a 2p2 forgalomra való korlátozás, nem úgy mint például a telekor -nál. 2,4Ghz -es internetem még sosem volt.

Köszönöm s segítséget.
Következő: »»   139 / 1127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem