Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   672 / 1679
(#) vicsys válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Nekem is ez jutott eszembe... Gondolom, hogy lágyan induljon.
Gratula Leadtek! Szép munka!
(#) zoly15 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Valami csak lehet benne ha 3 embernek ez jár az eszében
(#) Leadtek válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Az ellenállás meg a dióda még hátravan tudok róla. Hogy miért kell lágyindító? Miért ne?
(#) dbase válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Valami foglalja a helyet a dobozba legalább, mer olyan kicsik a végfokok.)
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Lacikám,
Rendes após vagy Te!
Bár..., nem is tudom, ezek után gitározni fog ahelyett hogy a leányzóval foglalkozna
Mondjuk korai terhesség megelőzésére nem utolsó dolog
(#) CIROKL válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Ez jó tetszik
(#) Pulyka hozzászólása Dec 23, 2010 /
 
Üdv.

Egyik barátomnak alkottam egy kis semmiséget Karácsonyra.(és ez mellé még kap 20 db fehér SMD ledet, és ellenállatot, hogy az angel eye, sárga izzók helyett szép fehéren világítson)

Ez amolyan SMD ledes szofita "izzó".
A két vég egy eredeti izzóról való, a nyákot meg egész egyszerűen sikerült elkészítenem.
(tapétavágóval , vagy sniccer,szike, kinek hogy tetszik)
Az eggyik irányba a kék ledsor világít, ha megfordítom a világítótestet , akkor pedig a fehér.
14V-nál 16mA-t kap, 10V minimum feszültségnél pedig 5mA-t, de ekkor is világít egész normálisan.
Gondolkoztam 78L10-en,hogy 10V-nál is 20-at kapjon a ledsor, és a 14V-ot leszabályozza 10-re,és 20mA-t kapjon a cucc, de a polaritás csere miatt(hogy amelyik szín tetszik a LED-ek gazdájának) tönkrement volna a tápIC.

Nem nagy szám, de biztos örülni fog neki a gazdája.
Pár kép.(csatolva)

Üdv.Tomi
(#) lajos1969 hozzászólása Dec 23, 2010 /
 
Elkészült a PicKit2 clone erősebbik változata.
(#) mrobi hozzászólása Dec 24, 2010 /
 
Ma elkészüld a legelső 2 oldalas nyákom. Egy 16F628-nak a demópanelja. Egyetlen hiba lett benne. Meg még az ic lábait meg kell szakítani.
(#) DanyyX hozzászólása Dec 24, 2010 /
 
Így karácsonyra én is elkészültem pár aprósággal. Ez például egy USB-DMX interface. Nincs még benne a 6MHz-es kvarc és az FTDI, ezek januárban érkeznek.
(#) DanyyX hozzászólása Dec 24, 2010 /
 
Ezek pedig a PICkit2-höz készültek.
(#) zenetom válasza DanyyX hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Hali!
Ezek csudaszépek lettek, gratula!
Milyen fajta ónozót használsz?
(#) sprofan hozzászólása Dec 24, 2010 /
 
Egy kis karácsonyi meglepetés...
A fa direkt olyan bubis, úgy néz ki szépen, legalábbis élőben.
(#) Rumcájsz válasza DanyyX hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Klassz lett a munkád, de az esztétika értékét jelentősen lerontja az alkoholos filces felíratozás.
(#) Rumcájsz válasza sprofan hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Ez igen, le a kalappal "Mókus" !
(#) Rumcájsz hozzászólása Dec 24, 2010 /
 
Boldog karácsonyt mindenkinek!!!
(#) Bubuka57 válasza DanyyX hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Üdv !
Szép munka !
A nyomtatási rajzot el lehet kérni?
(#) zoly15 hozzászólása Dec 24, 2010 /
 
Üdv mindenkinek! Én sem tudtam ma megülni Elromlott a labortápom.. Így modernizáltam egy kicsit. Átépítettem az egészet Bővebben: Link Kellemes karácsonyt mindenkinek!
(#) Panhard hozzászólása Dec 24, 2010 /
 
Sziasztok!
Építettem egy gyorsulásmérőt, még nincs kész teljesen, még be kell dobozolni. A szenzor (MMA 7455LT) +/-2g méréshatárra van állítva.
Az adatokat memóriába menti, összesen 53percet tud menteni tizedmásodperces felbontással. 7x100mp és 1x41perc. A mentett adatokat ki lehet olvasni kijelzőről is, és Bluetooth-on (BTM-112) is át tudja küldeni PC-re.
Még a programon van mit finomítani, de már működik.
Több kép itt: Bővebben: Link

Boldog Karácsonyt!
(#) zolika60 válasza Panhard hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Szép munka. Mire fogod használni?
(#) Panhard válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Csak hobbicélra használom majd, motorozni szoktunk haverokkal, most majd gyorsulgatunk is
(#) albinolynx válasza zenetom hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Én csak vau-vau, de ahogy látom pákával van befuttatva. Legalábbis az én pákás ónozásaim is így néznek ki.
(#) Leadtek hozzászólása Dec 24, 2010 /
 
Üdv!
Ma elkészült a VF3 tápja és vele egy NYÁK-on az LM1036-al felépített hangszínszabályzó. Boldog Karácsonyt minden kedves fórumozónak!
(#) zolika60 válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Ez is szép munka. Boldog karácsonyt neked is.
(#) SALáta hozzászólása Dec 24, 2010 /
 
Építettem apósom számára egy labortápegységet, Alkotó tervezésű lm324 es nyák os táp van benne, illetve Alkotó ötlete alapján egy relés feszültség és árammérő, és ezen foglal helyet a műszer tápja is. Még van egy hiányossága a tekerőgomb, de már a fa alatt piheni ki az élesztés fáradalmait. Apró hibája az alapműszer kontaktos volt, most a "javítás" után egyik pont állandóan bekapcsolva van, majd cserélve lesz a műszer rajta, ez pedig jó lesz máshová. A mérőpanelről még két kép a Labortáp topicból: Bővebben: Link
(#) sprofan válasza Rumcájsz hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Hát igen, néha ilyet is kell. Mondjuk nem nagyon láttam hogy a többi fórumtárs ilyen téren túl aktív lett volna, de ki tudja, lehet csak félnek megmutatni (kivétel persze akad 1-2)
(#) klemo86 válasza SALáta hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Ez a kicsit industriálos kivitel nagyon tetszik
(#) SALáta válasza klemo86 hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
A doboza egy 3 fázisú fix feszültségű 70 es évekbeli labortápé volt. Alapozásra időm nem volt így látszik rajta egy két sérülés. Remélem 100 évig tart mert vért izzadtam a trafó beszerelésével, ha bármit ki kell szedni jönnie kell a trafónak is, kivéve az előlapi kezelőszerveket. Köszönöm a dicséretet. Most látom nem takarítottam meg a hátulját.
(#) Abukodonozo válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Szép munka! Külön dícséretet érdemelnél a szép fotókért is. :vigyor5:
(#) BarnaPili válasza SALáta hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Szép lett,gratula hozzá.A doboz ismerős,nekem is van egy ilyen.Volt benne egy műszer is,a Vaterán vettem.Én is labortápot tervezek beleépíteni.
István
Következő: »»   672 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem