Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   673 / 1679
(#) DanyyX válasza zenetom hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Köszönöm. Ónozáshoz fluxot a pákámat és a kezemet használom
A kimart panelt egy ecsettel bekenem fluxxal és pákával végigfuttatom a vezetősávokat sima 0.8-as ónhuzalt használva. Macerás minden vezetősávot egyesével végigfuttatni, de a kémiai ónozóval hiába próbálkoztam, nem sok köze volt annak az ónozáshoz...
(#) DanyyX válasza Rumcájsz hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Tudom, de ha felirat nélkül hagyom, összekeverem az amúgy is itt hánykolódó egyéb panelokkal, profi felirattal meg nem volt kedvem pepecselni :s
(#) DanyyX válasza Bubuka57 hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Üdv! Köszönöm.
EAGLE .brd formátumban vagy .pdf-ben tudom közzétenni a nyomtatási rajzot, de egy 160x100-as panelre több kapcsolás egyszerre volt nyomtatva, ezért csak úgy tudom adni, hogy az a két áramkör ami nem ehhez tartozik, ki van vágva belőle.
(#) mindenes hozzászólása Dec 25, 2010 /
 
Ilyen lett anno az én labortápom, áramkorlátos 1,5 A ig, kimenő fesze 25 v ig állítható .Különlegessége hogy egy félbe vágott C64 floppy meghajtó házába lett beépítve, és a belső helye annyira ki lett használva hogy most már, egy ezer mikrós kondi se férne el nagyon benne. Kapott egy 2A áram mérőt és 20V os feszmérőt is.
(#) Bubuka57 válasza DanyyX hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Üdv!

Köszönöm szépen.
EAGLE .brd formátumba is el kérhetem?
(#) borvendeg válasza mindenes hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Jól néz ki! Főleg ha a belseje is rendben van. Esetleg tehetnél fel képet arról is. A feliratozáshoz javaslom hogy öntapadós papírra kinyomtatod a feliratokat felragasztod majd fóliát ragasztasz elé hogy ne kopjon. Ez a munka megérdemelné.
(#) zenetom válasza DanyyX hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Értem, köszi a választ!
(#) Fery válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
A feliratozást úgy is meg lehet szépen csinálni, hogy fóliára kinyomtatod a feliratot, rávasalod, és utána egy réteg színtelen lakkal rögzíted. Fery
(#) vicsys hozzászólása Dec 25, 2010 /
 
Én is túl vagyok egy nagyon gyors dobozoláson, hogy apunak a fa alá tudjam tenni a hőmérőjét...
(#) Mybuster válasza vicsys hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Gyönyörű szép! GRAT!!
(#) storm válasza vicsys hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
[OFF]Jó meleg van nálatok
(#) lajos1969 válasza DanyyX hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Szia!
A kapcs. rajzot fel tudod rakni ami alapján készítetted?
Köszi!
(#) DanyyX válasza lajos1969 hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Szia

A rajz addig még kinézett valahogy amíg nem kellett az átkötéseket is beletervezni (ezt nem szeretem az eagle-ben). Felteszem, de nem vagyok büszke rá
(#) lajos1969 válasza DanyyX hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Köszönöm.
(#) pixels válasza DanyyX hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
az eagleben az átkötéseket meg lehet oldani úgy, hogy a kapcsolásba ne látszódjon, és ne kelljen azzal bajlódni, hogy panel készítése közben még belerakjuk a kapcsolásba az átkötéseket mint alkatrész:

Egyszerűen tervezd úgy mintha kétoldalas panel lenne, csak az alkatrész oldalon huzallal kell majd összekötni a lyukakat.
(#) Krisz03 válasza pixels hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Bizony, én is így csinálom. A vezetősáv húzása közben átváltok a felső rétegre, megrajzolom az átkötést, majd vissza az alsó rétegre. Nyomtatásnál, exportálásnál természetesen kikapcsolom a felső réteget, beültetésnél pedig tudom, hogy oda átkötést kell tennem.
(#) zenetom hozzászólása Dec 26, 2010 /
 
Hali!
Nem egy nagy valami, de még utoljára az évben én is csináltam valamit (igaz még nincs teljesen kész, majd jövőre... ). A NYÁK egy kicsit nagy lett, majd valamit még rárakok hogy ne legyen olyan kopasz.
4x4x4 LED kocka
(#) AMD válasza DanyyX hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Szia! Nem akarok beleszólni de úgy látom, hogy a DIP18-nál a 3. lábon van az MCLR a 4. láb helyett. Javítsatok ki ha rosszul tudom.
(#) David.zsombor válasza zenetom hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Kép sötétben?Grat nekem tetszik
(#) DanyyX válasza AMD hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Igazad van, ezt sikerült jól elrontanom. Itt a javított sch és a nyákterv és elnézést a hibáért mindenkitől.
(#) zenetom válasza David.zsombor hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Köszi, majd megpróbálok valami képet (esetleg videót) csinálni sötétben is. :yes:
(#) vilmosd válasza DanyyX hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Hali
Csak Ugy meg kerdezem, hogy tudod-e a 8, 14, es a 20 labas PIC-ek tap, MCLR, es programozo labai ugyanarra a pontra vannak kihozva. Tehat eleg egy 20 labas DIP foglalat, es abban tudod programoaxni mindet. A 28 es a 40 labas hasonloan.
(#) DanyyX válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Igen tudom, de így elég kicsi az esélye, hogy az ember félredugja (főleg aki részegen is éget pic-et). A 40 lábas wdip-be meg elég nehezen megy bele a 28 lábas tok.
(#) DanyyX válasza DanyyX hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Erre a projektre meg sajnáltam a zif foglalatot, az majd a nagy próbapanelbe megy, ha elkészülök vele ebben az életben.
(#) vilmosd válasza DanyyX hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Hali
En ugy csinaltam, hogy ket 40 labas DIP tokot kettevagtam, majd harom oszlopba beforrasztottam. Programozo foglalat PK2. En ezt epitettem, es mar nagyon sok PIC-et programoztam vele. Nem ZIP foglaltos. A 10Fxx kivetelevel minden labas PIC belemegy. Csa Vili
(#) DanyyX válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Hmm, ez ötletes, tetszik Az enyám már így marad, az MCLR-t a 18pines foglalaton gyorsan átpatcheltem a 4-es lábra Le lehetett volna spórolni a dip8 meg a dip14 foglalatot, de az én észjárásomnak így volt logikus, gyorsan felszórtam egymás mellé az 5 foglalatot, összedrótoztam, aztán már dobtam is a savba a felvasalt nyákot.

Részemről lezártnak tekintem a dolgot, nem akarok itt offolni mindenféle pic-ekkel.
(#) yohnsee válasza vicsys hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Nice! Egyszer szeretnék én is valamit olyan szépre megépíteni, hogy átlátszó dobozolásba tehessem....na majd egyszer. Így megkésve is kellemes ünnepeket mindenkinek, és buék!
(#) vilmosd válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Az enyem ilyen. Be lehet dugni az altalam tervezett programozo adapterbe. Csinaltam ugyanilyet a 24Cxx EEPROM-hoz is.
(#) vicsys válasza yohnsee hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Ez egy diákat tároló doboz alja. Ez volt kéznél...
Az alja egy darab nyáklap, amire 2 fület forrasztottam (szintén nyákból), hogy fel tudjam csavarozni mint takaró lapot.
(#) Abukodonozo válasza vicsys hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Leleményes megoldás!
Következő: »»   673 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem