Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   285 / 1159
(#) sprofan válasza leocska66 hozzászólására (») Dec 27, 2010 / 1
 
Mivel 5 féle tokban gyártják, így persze hogy többféleképpen is kinézhet
Bővebben: Link
(#) leocska66 válasza sprofan hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Köszi szépen
(#) Ricsi89 válasza leocska66 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Van sokféle tokban, olyanban is, mint a BC tranzisztor.
(#) proli007 válasza örökagyaló hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Hello!
Én inkább két gáztöltésű stabilizátorcsőnek nézném, a kép alapján..
üdv! proli007
(#) vaszil29 válasza Norberto hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Sajnos csak 1N4003 van ithon, de szerintem az a 200v eltérés nemszámít.
4003 elvileg 200v 1.0A
(#) svan456 hozzászólása Dec 28, 2010 /
 
Hali Mindenki !
Szárazon futás miatt tönkre ment egy 550W teljesítményű búvárszivattyúm. / sajna /
Szétkaptam és egy alkatrész a tekercsek bevezetésénél tönkre ment.
Típusa JW6-II-150 / 250. A funkciójából itélve hővédelmi alkatrész. Kerestem a hazai imortőrt de alkatrész nem tudnak hozzá adni. Az alkatrész fotója a NET alaján az alábbi: (lásd a csatolt kép).
a gyártő kínai honlapja alapján nem derül ki hogy ez hővédelmi biztosíték vagy egy visszahűlés után visszakapcsoló bimetál jellegü valami!!

Az a kérdésem hogy ez pontosan mi? és mivel lehet helyettesíteni itt Mo beszerezhető alkatrésszel.
Eredetileg a 2 tekercs körös bevezető részében volt elhelyezve egy kis mélyedésben a tekercsek között, és annak rendje módja szerint műanyag védőhüvelybe bedugva a tekercsekket történő elektromos elszigetelés, zárlat elkerülése miatt. A kiiktatása nem célszerű.. mert csak.
Fizikailag egy AM03-150 hőkioldó bimetálra gondoltam de előtte kérema a tanácsotokat és véleményeteket. http://www.jsshunbao.com/english/cpzsen.htm]A kinai oldal[/url]
(#) Ricsi89 válasza svan456 hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Ha hőfokra és áramra is jó a másikfajta hőkapcsoló, akkor beteheted helyette. Ez egy hőbiztosíték, ilyesmiket raknak trafókba is. Amit be akarsz rakni helyette az hőkapcsoló, de az is jó, mert így legalább nem kell cserélni ha tönkremegy, de fent áll az esélye, hogy egy kis hűlés után visszakapcsol és ismét beindul a motor.
(#) andras97 hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Hali.
ezek mik és mire jók??
előre is köszönöm

DSCN5966.JPG
    
(#) örökagyaló válasza svan456 hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Azt mondod ,hogy a képen látható alkatrész tönkrement?
Tehát a szivattyúd áramkörében galvanikusan be volt kötve?Műszerrel mértél valamit?
Ha a motor tekercsével közvetlenül kapcsolatban volt ,és most szakadást mérsz,akkor hőbiztosíték.
Egy képet feltettem ilyenről amit trafókban,kávéfőzőkben alkalmaznak.
A másik kép egy olyan védelmi elem (termisztor),amit valóban motorok tekercsfejébe bandázsolva alkalmaznak,de ennek jelét egy kiértékelő elektronikán át használják kapcsolásra.
Az AM-03-150 nem biztos,hogy a legjobb választás lenne szigetelési problémák miatt.
Inkább a 7 CM vagy a 9700K tipust válaszd ,mert azok tokozottak!
(#) örökagyaló válasza andras97 hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
A képen mindenkit kondenzátornak hívnak.
A kék és fekete hengereket lehet a leggyakrabban hasznosítani pl. kisebb tápegységben ,vagy időzítőáramkörök késleltetés köreiben.
(#) vaszil29 hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Megoldódott a probléma!
Kicseréltem a Bux diódát, egy 1N4003-ra és működik a winyó!
Mindenkinek köszönöm a segítséget
(#) andras97 válasza örökagyaló hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
köszönöm
(#) kadarist válasza andras97 hozzászólására (») Dec 29, 2010 / 1
 
Szia!
A képen bejelöltem, hogy melyik milyen falta. E=elektrolit, K=kerámia, F=fólia.
(#) andras97 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
köszi
(#) kormika hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Sziasztok, összeakadtam az alábbi kijelzővel, egy PC előlapjában volt, azt tudom, hogy működőképes, de a lábkiosztásáról fogalmam sincsen. Sajnos semmi felirat nincsen rajta, mielőtt elkezdek próbálkozni, gondoltam megkérdezem a fórumos kollégákat, hátha van valakinek infója erről a kijelzőről, a NYÁK-ról amiben volt, csak annyit tudtam kideríteni, hogy valószínűleg közös anódos kijelzőről van szó. Ha valaki tudna erről valami lábkiosztás félét küldeni hálás lennék.
(#) kadarist válasza kormika hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Szia!
Mi van az oldalára írva?
(#) kormika válasza kadarist hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Sajnos az égvilágon semmi, ezért vagyok én is meglőve
(#) kadarist válasza kormika hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Multiméter diódavizsgálójával keresd meg az egyes szegmensekhez tartozó LED-eket. Vizsgálat közben még világítanak is az egyes LED-ek.
(#) gg630504 válasza kormika hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Jujj... Laposelem, 470 ohm és vezeték és tükör, papír, ceruza. Egyik kivezetését kiválasztod, hozzáteszed az egyik drótot, a másik drótot végighúzod a többi kivezetésen. Második menetben polaritást ( drótot ) cserélsz. Tükörben nézed, hol világít. Felírod.
(#) kormika válasza kadarist hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Igen erre gondoltam már én is, csak hát a lustaság ugye..., könnyebb volt kérdezni, de valószínű, hogy ez lessz a dologból. :yes:
(#) gg630504 válasza kormika hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Viszont ha megvan a bekötés, add közre ( pl. itt ).
(#) kormika hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Gyorsabban ment, mint gondoltam bocs a kezdetleges rajzért, de kicsit le vagyok maradva a projektel amibe kell, és sietek

IMG_0286.JPG
    
(#) vaszil29 válasza andras97 hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
(#) vaszil29 hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Hoppá!
Nem is ez volt a kérdés (Hengeres kondenzátorork)
Csak nem tudom törölni.
(Mea kulpa!)
bocsi.
(#) kemenygolya hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy kyocer típusú nyomtatót kell javítanom. Fix fűtőszálra mutat a hiba, és itt van egy alkatrész amire nem tudok rájönni hogy mi lehet.(fotózva van a kis mütyür)
Köszi előre is a segítségeteket
(#) vilmosd válasza kemenygolya hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Valoszinu termisztor, ha a futoszal, vagy a henger kozeleben volt.
(#) kemenygolya válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Értem. Viszont egy hőbizti van rajta, akk minek a termiszor?
külön figyelné a hőmérsékletet valaminek?
(Annyi hogy a henger alatt volt, de a hőbizti is ott van)
(#) geordie hozzászólása Dec 30, 2010 /
 
Helló mindenkinek!
Segítség kellene!
Javítok egy LEISTER gyártmányú hőlégfúvót, aminek a hőmérséklet szabályozását elektronikusan oldották meg.
A fűtőbetét 3000W-os, amit egy tirisztor kapcsol impulzusosan, úgy, hogy egy potméterrel szabályozható a lüktetés gyorsasága. Megnéztem több ilyen készüléket és amelyikben "Q591 MEX k2" típusú tirisztor van beépítve ott még nem volt gond. Amelyikbe "Q265 MEX B0 " típusú van beépítve ott már többször cseréltek tirisztort. A gondom az, hogy ilyen tirisztorokat sehol sem találok, nem tudom tudna e valaki ajánlani helyettesítőt. Amit eddig javasoltak az max. 8 ampert bírna el, ami a 3000W miatt kevés. Előre köszönöm.
(#) rockersrac válasza geordie hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Esetleg egy BTA 16 tipusú tirisztort tudnék ajánlani,600V 16A-s tirisztor! Remélem megfelel!
(#) svan456 válasza örökagyaló hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Szia !
A tekercsek közzé volt az alkatrész bebandázsolva.
Mellékelem az elvi kapcsolási rajzot. az 1-2 és 1-3 között nem mértem szakadást a tekercsek fojtonosak.
Hőkioldó biztosítékot nem szívesen használnék mert minden hőtúlfutás esetén a cseréhez szét kellen szerelni a szivattyút.
Mellékellem a jelenlegi elvi kapcsolási rajzot. Ez alapján külön védőrelé beépítése a szivattyú házba hely hiány miatt nem megy. kivezetékelni egy külön relét a vízálló burklat megfúrása nélkül nem lehet, és a kapcsoló relének a burkulat alatt már nincs hely.
Igy marad a termisztorors megoldás. A 9700K-t csak kinai weben találom Mo-on forgalmazza valaki mert az itteni boltos csak " mosolygott" a kérésemen.?
Az alkatrész egyébként azért égett le mert az úszőkapcsoló felakadt a garázs előtt levő esővízgyűlytő akna oldalfalán és a szivattyú leszivta magáról a vizet miközben én a " kapazinnal " a kertben ténykedtem...
Következő: »»   285 / 1159
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem