Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1111 / 3960
(#) kadarist válasza szabónagymester hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Szia!
Szerintem ez jó lesz neked: Bővebben: Link. Használj 100V-os tranzisztorokat, és akkor nem kell a 60V-os határt betartani.
(#) szabónagymester válasza kadarist hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
BUÉK
(#) kadarist válasza szabónagymester hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Mesterem: BÚÉK!
(#) Mybuster hozzászólása Jan 1, 2011 /
 
sziasztok!

3x3x3 Led cube hoz kérdezném hogy LM3914 Ic jó e-hozzá csak a sorokat szeretném vele vezérelni mivel az lm3914 10ledes meghajtó erre gondoltam kivitelezhető-e?
(#) Litux hozzászólása Jan 1, 2011 /
 
Hello!
Olyan kapcsolót lehet kapni,ami mágnes hatására kapcsol fel?
(#) yohnsee válasza Litux hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Reed relé?
(#) CIROKL válasza Litux hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
(#) Litux válasza yohnsee hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Szerintem igen! Ezek azok?http://www.hestore.hu/cat_384.html
(#) Litux válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Simán reed relé,é s ohzzá megnesés és közelébe ér ereszti az áramot?
(#) vikipapa válasza Litux hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Helló. Igen.
(#) misi2096 hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
Sziasztok és boldog új évet minden pihenő és aktív pákásnak!

Probléma: az új 5.1-es hangszórók kábele túl rövid, a kábel RCA csatlakozós koax

Kérdés:
1) Vegyek vagy magamnak csináljak hosszabbítót hozzá (jó hangminőség fontosabb, mint hogy 3 Ft-ot spóroljak)?
2) Kb csak 2-3 méterrel kell több kábel, ez ugye nem fogja nagyon eltolni a hangzás "központját"? (Room correction?)
3) Megoldható, hogy néha csak az egyik hangsugárzón jöjjön a hang? Tehát ha késő este filmezek csak az a sugárzó szóljon, ami az ágam mellett van, a többi ne..

Paraméterek:
Hangkártya: SB Audigy
Hangszóró: Logitech X-540
Op.rendszer: Win7

Köszönöm!
(#) qvasz2 válasza misi2096 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
1: Ha normálisan megcsinálod, nem hallhatsz különbséget a gyári és a saját között. (Amúgy nem hinném, hogy koax kábel lenne a hangszórókhoz)
2: 2-3 m kábel nem tol semmit sehova, ahhoz több tíz méter kellene.
3: Winfosból sokminden megoldható, csak kérdés: van-e értelme??
Ugyanis ha kiiktatod a többi csatornát semmit sem fogsz érteni a párbeszédekből, lemaradsz a film lényegéről. Jobban jársz, ha veszel egy fejhallgatót, és éjjel azzal nyomulsz.
(#) misi2096 hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
A koax nem biztos, köszi a pontosítást. Milyen kábelt kell vennem?

A fejhallgatóval az a baj, hogy nem jó benne aludni, nem vált be eddig...
(#) Csaplar hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
Sziasztok!

Szeretnék ötletet kérni tőletek!
Van egy üzemóra számláló, amit szeretnék egy kismotorra rakni, amin nincs akksi.
12-24VDC-én üzemel, így valahogy tápot kellene neki adnom.
Valami kicsi és könnyű, de ugyanakkor tartós megoldást szeretnék, nem akarnék felrakni feltétlen egy nagy ólom akksit sem.

Lenne valakinek ötlete? Egy 9V-os elemről valahogy nem lehetne életre kelteni?

Köszi Zoli
(#) Davidd hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
Sziasztok!!! Az lenne a kerdesem,hogy a kvarcokat mire lehet hasznalni... valaszt koszi elore is
(#) MaTe193 válasza Davidd hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Hali!
Pl: PIC-nek kell órajel.Na azt lehet ezzel szolgáltatni.Meg más helyeken is,ahol órajel kell.(Órában is...)
Máté.
(#) kadarist válasza Davidd hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Kvarccal stabil frekvenciájú oszcillátorokat lehet készíteni.
(#) Abukodonozo válasza Csaplar hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Szia!

Itt azt írja, hogy a teljesítményfelvétel kb. 2 VA, ami 2 wattot jelent. Ha sima 9 voltos elemről akarod majd táplálni, akkor ez 2/9=0,22 ampernyi tápáramot jelentene. Egy 6LR61-es (sima) 9 voltos elem elméletileg 565 miliamperórás, így kéne tudnia biztosítani a kellő áramot. Hosszabb űzemidőhöz viszont már érdemes lenne kettőt párhuzamosan kötni. A robogódon nincs véletlenül 12 volt, valahol?
(#) mex válasza Csaplar hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
A helyedben a világítástekercset használnám, egyenirányítás, és pufferelés után, esetleg egy stabkockát is használva. Kb 150mA 12V-on még nem akkora teljesítmény, ami meglátszana a fényerőn.
(#) slave557 hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
Üdv!
Vettem egy invertert kocsiba (12V->220V), mielőtt bármit rá dugtam volna jött a multiméter, és azt írta, hogy 260V, ez normális?, vagy valaki tud egy kis egyszerű kapcsolást küldeni egy 220-230V-os stabilizátor építéséhez, vagy ilyet lehet egyben is kapni?

Válaszokat előre is köszönöm.
(#) MaTe193 válasza slave557 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Hali!
Ugyan stabilizátort nem tudok,de nem kizárt,hogy terhelés nélkül megszalad a táp.Próbaképp tegyél rá mondjuk egy 60W-os sima izzót és így mérd(az izzóval párhuzamosan) a feszültséget.Persze mindezt a legnagyobb óvatossággal!
Máté.
(#) MaTe193 hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
Szép napot!
Lenne egy gyors(?) kérdésem:Egy vasmagról hogyan lehet eldönteni,hogy porvasmag-e vagy ferrit?
Köszönettel:Máté.
(#) slave557 válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Ez jó ötletnek tűnik, mindjárt kipróbálom, az óvatossághoz meg csak azt fűzöm, ha valakinek ugyan ilyen problémája lenne, hogy elosztó
(#) MaTe193 válasza slave557 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
[OFF]Eszembe nem jutott volna az elosztó!
(#) morzsa15 hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy az alábbi órának mi lehet a baja valamiért nem akar működni ötletek?És egyébként a kijelzője csak az óra "számait" tudja ki mutatni vagy bármit?
üdv morzsa15
(#) MaTe193 válasza morzsa15 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Hali!
Nem túl élesek a képek,így nehezebb.Nekem ott a piros-fekete drótnál nagyon rövidzárgyanús.Nézd meg szakadásvizsgálóval! Az ilyen LCD-k általában céltárgyak,vagyis az alacsonyabb költség miatt csak az órát jeleníti meg.
Máté.
(#) BEMcorp hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
Sziasztok!

Vettem két alapműszermodult a hestore-ban ( ezt ), de most nem tudom, hogy ennél a mérendő GND-je lehet-e a tápfeszültség GND-vel azonos. Illetve, hogy a mérendő feszültségnek galvanikusan elválasztottnak kell-e lennie a táptól.
(#) morzsa15 válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Hát próbáltam egy jobb képet csinálni hátha ez nincs olyan hiba nem találtam :S (mentsd le a képet és jobban tudsz zoom-olni)

DSC00034.JPG
    
(#) MaTe193 válasza morzsa15 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Ez már egy fokkal jobb.Ez volt az ötletem,más nemigazán van.Tápfeszültség nem volt több a kelleténé?A nyomógombot nézd még meg szakadásvizsgálóval.
(#) morzsa15 válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
2db 1,2 volt max.: 2400MaH NimH újra tölthető elemel probáltam mást nem adtam neki, mit nézzek a nyomógombon?
Következő: »»   1111 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem