Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   286 / 1159
(#) örökagyaló válasza svan456 hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Értem a helyzetet.
A termisztoros motorvédelmeknél a kiértékelő elektronikát természetesen nem a motorházban szokták beépíteni.A termisztort bebandázsolják a tekercsfejbe és csatlakozókábel ennek megfelelő érszámú.
A rajzodon egyérteműen az látszik,hogy nem hőbiztosíték van ott ,hanem visszaálló bimettall.
Alkalmas eszközt legbiztosabban,leggyorsabban egy rossz mikrosütőből tudsz kitermelni.
Van bennük 2 db ,1 a házon ,1 a magnetronon.
Szerelnek még hővédelmi bimetallt a kis hegesztőrafókba (HETRA),de láttam már nagyobb hegesztőkben is.
Ha nem találsz, levélben tudok küldeni.
(#) Lajos71 hozzászólása Dec 30, 2010 /
 
Kérdésem a következő lenne milyen alkatrész ez?A Nokia tv-mben füstölt le a sorkimenő mellett.Elég ha ezt kicserélem,vagy mást is kell ilyenkor?Mitől füstölt le?Köszönöm!

Kép 130.jpg
    
(#) kowi válasza Lajos71 hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Ez egy kondenzátor.
(#) kadarist válasza Lajos71 hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Megfáradt a strapában és attól füstölt le. Cseréld ki és utána meglátod, hogy tönkrement-e még valami. 470nF 250V
(#) RJ411 hozzászólása Dec 30, 2010 /
 
Hello

Van egy kapcsolásom amibe Schottky sk310-es diódát kéne rakni de sehol nem kapható tudnátok valami ötletet adni hogy mivel lehetne helyettesíteni?
(#) kadarist válasza RJ411 hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Ha nem fontos az SMD-tokozás, akkor ez jó lesz helyette.
(#) geordie válasza svan456 hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Helló!
Amint írod az alkatrész a tekercsek közé volt bebandázsolva. Motortekercselő az egyik szakmám ezért amennyiben megengeded volna néhány észrevételem. Írod, hogy kínai weben találtál ilyet. A mellékelt kapcsolási rajzon látok egy 150-es számot az alkatrészen. Tapasztalatból mondom, hogy a kínai motorokban a tekercsek közé bebandázsolnak egy 150 Celsius fok értékű mikrótempet, aminek az a szerepe, hogy a motort megvédje a leégéstől. Cserélni nagyon macerás! Ilyet használnak a mostani vasalókban és az 5-10 literes bojleroknál hőkorlátozóként, de ezek különböző értékűek.
A termisztort vagy a hőkapcsolót "klikszont" a tekercsre rögzítik és nem a tekercsek közé, így azokat a tekercs szétbontása nélkül lehet cserélni, amennyiben meghibásodik. Hőkapcsolót használnak az orosz gyártmányú szivattyúkban, amit egykor a "KGST"piacon is lehetett venni. Remélem tudtam segíteni.
(#) szarka.p válasza mineral hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Kicsit késve, de köszönöm a választ.
(#) qgibg hozzászólása Dec 31, 2010 /
 
Üdv,

Volna egy apró kérdésem: Van egy ilyen tönkrement biztosítékom (csatolt kép).

Hogy lehet a biztosítékot cserélni?
- jobbra balra széthúzva kijön a foglaltból? - próbáltam de nem nagyon akar mozdulni, csak forrasztással, vagy mi a technikája?

Köszi

DSCI0387.jpg
    
(#) sprofan hozzászólása Dec 31, 2010 /
 
SO-14 tokos alkatrész, rajta felirat 2 sorban:
324
917404
Jól sejtem hogy ez az LM324 opa, csak lusták voltak kiírni rendesen? Ja, és ST gyártmány.
(#) sprofan válasza qgibg hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Rá van préselve, nem érdemes vele szenvedni. Forraszd ki úgy ahogy van és tegyél be a helyére egy foglalatot.
(#) mikulamotor hozzászólása Dec 31, 2010 /
 
Sziasztok ! Segítséget kérnék szétszedtem egy panelt és találtam rajta egy összetört üveg diódát és a nyákra 482 van ráírva de nem kivehető rendesen, hogy van e tizedes vessző vagy valami. A kérdés az lenne,hogy ez BA 482-s lehet? Előre is köszönöm a segítségeteket. Búék!
(#) djusee hozzászólása Dec 31, 2010 /
 
Hello.Kérdésem az lenne hogy , WIMA vagy sima blokk kondenzátorokon egyenfeszültség van feltüntetve, akkor ezeket váltófeszre nem lehet használni? Polarizált lenne, melyik a negativ és melyik a pozitiv fele? Nincs feltüntetve rajtuk
Köszi
(#) sprofan válasza djusee hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Nem polarizált fólia kondik, úgy kötöd ahogy akarod, és mehet AC-re is. Bővebben: Link
(#) djusee válasza sprofan hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Értem, köszönöm. De akkor a képeken ha jol látom valamelyiken irja egyenfesz t is és váltót is. 400 egyen és 220 váltó. Akkor kereshetem tovább a kondikat mert az eredetik amik tönkrementek azon 250 váltót irt nekem meg csak olyanok vannak amin 250 egyen t ir.
(#) demcar hozzászólása Dec 31, 2010 /
 
Üdv, mindenkinek!

Én azt szeretném megkérdezni a hozzáértőktől, hogy a DS3107-es ic helyettesitehtő-e DS1302-es ic-vel?
A segitéget előre is köszönöm.
(#) qvasz2 válasza djusee hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
A DC 250V -os egy picit kevés a 230V váltóra, mert ott kb. 400V is lehet.
(#) zoly15 hozzászólása Jan 1, 2011 /
 
Üdv mindenkinek! Szert tettem egy Beag keverőből az alábbi (szerintem) trafókra. A jobb oldali nagy valószínűséggel hálózati trafó. A jobb oldaliról fogalmam sincs hogy mi lehet. Műgyantával kiöntött trafók! A felsőkről sem tudok semmit. De szerintem az vonal illesztő trafó lehet.. Valaki tudna nekem ebben segíteni? ők lennének azokElőre is köszönöm!
BUÉK!
(#) CIROKL válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Azok a fém hengerben lévők azok szimmetrikus mikrofon illesztő trafók, és ha minden igaz egy dobozban 2darab van !
(#) Ricsi89 válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
A TH az hálózati, mert a típusban a H a hálózatit jelenti, a TK meg kimenő. A kicsik meg bemeneti illesztő/leválasztó trafók.
(#) zoly15 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Szia! Köszönöm De az a kimeneti transzformátor mihez való? Mi hajtja, miért kell az? Előre is köszönöm! BUÉK!
(#) zoly15 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Köszönöm szépen! Akkor jól gondoltam! BUÉK!
(#) proli007 válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Hello!
A kimenő transzformátor ezekben a végfokokban azért szükségesek, mert nem 4 vagy 8ohm a kimenetük (van amelyik átkapcsolható), hanem 100V vonali kimeneti feszültséggel rendelkeznek. Erre a szintre transzformálja fel a feszültséget a trafó. Így erre a vonali feszültségre gyártott hangszórók köthetőek rá (párhuzamosan).
üdv! proli007
(#) zoly15 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Szia! Köszönöm szépen! Ezt sem tudtam! Akkor ez a trafó nekem nem jó semmire.. Vagy mégis? BUÉK!
UI.: Utánaolvastam a dolognak, mert nem értettem hogy miért kell 100V-os rendszer.
Idézet:
„A transzformátorokat általában beépítik az erősítőkbe. A másik oldalon , közvetlenül a hangszórók előtt is transzformátorok vannak, amik visszatranszformálják a 100V-os jelet a hangszórók számára megfelelő feszültségre. Ezek a transzformátorok is általában be vannak építve a hangsugárzókba.”
Most már végképp nem értem hogy ez miért jó.. Kisebb veszteség, vagy mi?
(#) Ricsi89 válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Nagyobb feszültség, kisebb áram, kisebb veszteség, távolabbra is elvihető a hang. Nem semmiért van a távvezetékeknél is nagy feszültség és nem 230V. Ilyen rendszereket használnak még mindig iskolák, csarnokok, üzemek hangosítására, no meg buszpályaudvarok, vasútállomások hangosítására is. Gondolj bele mekkora távolság van egy vasúti pályaudvar központi helyisége és a bemondás helye között.
(#) fater0827 válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Üdv zoly15.
Buék
Valószínű BEAG AKT 408 a típus és találtam gépkönyvet elég részletes.
Itt még látszati kép is van, persze már szétszedted, rajz is van .
Link : : Link
Üdv
(#) zoly15 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Kezdem kapizsgálni, köszönöm!
(#) zoly15 válasza fater0827 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Szia! Köszönöm! Nem én szedtem szét, én szét sem szedtem volna. Ahol voltam szilveszterezni ott találtam és elkértem BUÉK!
(#) mikulamotor hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
köszönöm ezt az önzetlen segítéget !!!
(#) pisti992 hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
Sziasztok!
Ez milyen alkatrész? Tudtok ajánlani valamit amivel lehet helyettesíteni?
Különböző értékűek vannak (0.40; 0.75; 1; 4; 5...stb.)
Köszönöm.

S5000092.JPG
    
Következő: »»   286 / 1159
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem