Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Számítógépes áramkörszimuláló programok
Témaindító: dB_Thunder, idő: Dec 7, 2005
LAY = Sprint Layout program
SCH,BRD = Eagle program (nem minden esetben de 98% igen)
niedziela !kösz
valaki nem tudna egy linket adni a multisim professional power 10.0-ra?????,
Az régi! Ez az újabb: NI Multisim 10.1.1 Bővebben: Link (regisztrálj s lehet letölteni)
kössz
és ez teljes verzió vagy ***ni kell??? esetleg *** tudsz hozzá küldeni ?
Ilyesmiket nem kérünk az oldalon senkitől nyíltan!
Sziasztok!
Tinában készítettem egy késleltetve kikapcsoló ármakört. Tudja valaki, hogy hogyan lehetne úgy tesztelni, hogy azt valós időben mutassa a tina??
Hella!
Nem tudom hányan ismerik a TINA 8 azon elemét, hogy 3Dbe rendereli az összeállított áramkört. Engem egy olyan (lehetőleg magyar nyelvű!) progi érdekelne, ami képes erre vagy hasonlóra. Esetleg tudtok ajánlani valami ingyenes (de azért igényes) magyar áramkör tervező és szimuláló progit, ami kifejezetten kezdőknek való (és kezdőből is csak a hobbi szint mert nagyon érdekel, csak nem ez a szakmám). Tehát pl berakok egy tápot, egy kapcsolót és egy izzót vagy LED-et és kész is. Köszönöm előre is!
Sziasztok.
Olyan programot keresek amivel tudok szimulálni PWM ic-ket.Elsössorban a TL494 érdekelne,de bármelyik PWM ic megfelelne amit le lehet szimulálni. Spice modelt sem találtam ilyen alkatrészekhez. A segitségeteket elöre is köszönöm.
Üdv!
Valakinek megvan a TINA 8 magyarul? Ha igen, vagy tudja, honnan lehet letölteni, akkor ossza már meg velem legyen szíves, mert nem találom sehol. (kivéve az iskolában, de az hálózati verzió) Kérdeztem már máshol is, de nem baj.
Sziasztok!
EWB 5,12-t hogyan lehetne magyarra de legalább angolra állítani? Vagy van módja egyáltalán?
Sziasztok!
Linux alatt mit érdemes használni? Feltettem egy gEDA nevű cuccot az Ubuntum alá csomagból (gEDA hivatalos weblap), próbáljuk ki: nosza gschem-ben tegyünk be kezdésnek egy BC212-es tranzisztort... hopp nincs benne a listában ... kb eddig jutottam. Van valakinek tapasztalata ezzel vagy más Linux alatt (lehetőleg wine nélkül) használható áramkörszerkesztő programmal? Előre is köszönöm a válaszokat.
Próbáld ki a qucs programot. Igaz sok minden hiányzik belőle,de legalább ingyenes és egyszerűen kezelhető. Na meg ami hiányzik (pl. 555-ös), azt a legtöbb esetben bele lehet tenni (mellékeltem azt, amelyiket én raktam össze a tutor alapján)...
Ahogy itt látom úgy oldották meg a kérdéskört, hogy írd be te a lényeges paramétereket, gEDA ezt az általa ismert típusokra vissza tudja keresni, ebből a szempontból én több fantáziát látok a gEDA-ban, példának ki is kerestem hogyan tárolja a BC182 tranzisztort (/usr/share/gEDA/sym/transistor/BC182-1.sym), szóval ha valahogy létre tudnék hozni ilyen sym fájlokat, akkor csak egyszer kéne egy típushoz beírnom az értékeket, később pedig a típusnév alapján vissza tudnám keresni. Van ötletetek ilyen sym file-okat le lehet-e tölteni valahonnan és/vagy létre lehet-e újakat hozni valahogy?
Sziasztok Srácok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek abban, hogy elsajátíthassam a PSpice nevű áramkörszimuláló progi használatát. Nem tudom hol induljak el, magyar nyelven jó volna valami kézikönyv ami leírná a működését, hogy kell benne áramkört tervezni, szimulálni, elvégezni a worst case analízist meg ilyesmik. Tudnátok Nekem segíteni ebben?
Hali!
Kissé kezdő vagyok ugyan a témában, de én ezt bírtam elsőre találni: Falstad Circuit Simulator Egy kisebb, kiragadott részletről van is a fórumban említés róla, itt: Tranzisztor (Alapismeretek) Az ott megadott linkre kattintva, egy részleges képet lehet kapni a progi viselkedéséről. Java-s alkalmazás, egészen barátságosnak tűnik, viszonylag hamar sikerült is megszokni a kezelését. A gépigényével nem feltétlenül vagyok kibékülve, de egy viszonylag fiatal masinával nemigen okozhat gondot. Öregebbeknél annál inkább, mert pl. egy 1,6 GHz -es Pentiummal "megáldott" laposon (512MB RAM), már csak hellyel-közzel szaladgál, 60% fölé nemigen lehet tekerni a szimuláció sebességét, mert vadul szaggatni kezd, továbbá a szükséges Java RE verzióját sem ismerem. Tesztképpen megkíséreltem lefuttatni egy PII-333 / Win98SE dobozkán, J2RE 1.6 környezettel, és nem szerette; el sem indult. A fentiektől függetlenül nekem nagyon elnyerte a tetszésemet ez az egyszerű kis szimulátor, bár - mivel az elektronika egyelőre nem erősségem - nincs információm arról, hogy a képességei mennyire állnak összhangban a valósággal.
Sziasztok!
Erre Valaki? Vagy esetleg tudnátok olyan embert, tanárt mondani akitől meg tudnám tanulni ezt a progit? Tényleg fontos volna. Köszi!
üdv!
az lenne a kérdésem,hogy hogyan lehet 7es Tinába új alkatrészt felvenni? például ICL 7107es
Üdvözletem!
Sokat hajkurásztam egy kapcsolást, amit végül is HDF formátumban sikerült megszereznem (procomm) Valaki át tudná nekem konvertálni valami használható formátumba? Akár jpg-ben is megtenné...
Ezzel kezdtem én is. A progi üzenete: unsupported file format.
Tehát ez NEM Hierarchical Database Format cucc, hanem procomm tervezési fájl. Ehhez kértem segítséget, hogy tudná-e valaki nekem konvertálni?
sorry.
Ilyen néven csak a Symantec kommunikációs szoftverét ismerem. Azzal lehet ilyen formátumba menteni ".HDF Procomm Plus Alternate Download file" Ez a Procomm nevű tervező program hol található?
Biztos, hogy ez egy kapcsolási rajz?
Ilyen név alatt van egy HUMAX V5300 műholdvevő szoftver is. Még a fájlmérete is megegyezik.
Helló mindenkinek! Érdekelne, hogy ti milyen programot használtok sémák tervezésére valamit tesztelésére? meg nyákok tervezésére?
Köszi! Letöltöttem a Demót és szépen megy. Hogy a Tinában, MultiSim-ben miért nincsenek ezek az alapvetők mind benne?
Multisimbol melyik verziot probalod? 3 letezik: Student, Professional es Power Pro (az en leirasomban szerepel mindketto CMOS, en 11-es PowerPro-t hasznalok)
Itt a konyve, xiii oldalon ott szerepel:Bővebben: Link
SP1 Professional, igaz, csak a 8-as verzió. A 4024 már az 5-ös ben is benne, a Tinában is, de a 4094-es egyikben sincs.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |