Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PWM mikrokontrollerrel
 
Témaindító: Magor, idő: Nov 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 9
(#) watt válasza Mate78 hozzászólására (») Szept 2, 2008 /
 
Ha a PR2 249, akkor a freki 20KHz lesz és a kitöltés 563-nál(1000110011) 56,3%, 265-nél(0100001001) 26,5%.
Biztos jól állítod be a CCP1CON-t? Szimuláld le a konfigurációs és az adatfeltöltés részig a programot, hogy minden érték jó helyre kerül-e. Ha igen, akkor annak a kiszámított kitöltésnek és frekinek kell lennie.
A 100%-hoz nem 1024 fog tartozni, hanem 1000, erre is figyelj.
(#) Mate78 válasza watt hozzászólására (») Szept 2, 2008 /
 
Köszönöm a tanácsokat.
Akkor leszimulálom a programot.
Tehát akkor a kitöltési tényezőnek megfelelő decimális értéket nem 1024-gyel kell osztani,hanem 1000-rel?

üdv
(#) potyo válasza Mate78 hozzászólására (») Szept 2, 2008 /
 
Igen, mert a PR2 regiszterben 249 szerepel. Ha ott 255 szerepelne, akkor 1024-el kellene osztani.
(#) watt válasza Mate78 hozzászólására (») Szept 2, 2008 /
 
Összedobtam neked egy Excel táblát, csatoltam. Csak a zöld mezők módosíthatóak.

PWM__18F_.xls
    
(#) Mate78 válasza watt hozzászólására (») Szept 3, 2008 /
 
Szia,és köszi.Nagyon hasznos segítség.
Viszont egyre világosabb hogy jól számolom/számoljuk a két regiszterbe írandó,kitöltési téynezőnek megfelelő értéket,viszont a programban,amit használok,mégsem a leírásban megadott kitöltési tényezőnek megfelelő hexa értékek szerepelnek.Hétvégén megpróbálom leszimulálni azt a részt ahol a CCPRxL,és a CCPxCON-ba kerül az érték.

üdv.
(#) Ksanyi hozzászólása Szept 27, 2009 /
 
Sziasztok!
Nekem is PWM problémám van egy 16F877-et szeretnék duál PWM vezérlésre birni,de nem sikerül!
A PIC portc 2-es lába jól működik,de a PORTc1 az nem.
Net-en rákerestem a "dual PWM" és hasonló kifejezésekre ,de használható eredmény nincs. Az is segítség lenne,ha lenne valakinek a regisztrerekről Magyar leírása.
Vagy esetleg beállitási útmutató.
A két PWM frekvencia megegyezik,csak a kitöltési tényezőnek kellene külön állíthatónek lennie(servó)
(#) potyo válasza Ksanyi hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Beállítási útmutató az adatlapban található, azon kívül nincs szükség semmi továbbira. Mutasd meg a kódot, amivel próbálkozol.
(#) Ksanyi válasza potyo hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Beállitási útmutatóm van ,Angolul,tehát arabul is lehetne.
Ezért kértem Magyar leírást csak a PWM 1 megy,ha a CCPR1L-be irom amit a CCPR2L-be akkor sem működik.
A frekvencia 244 Hz,a kitöltés 1-99%-ig állítható gombokkal,két értéket el is lehet tárolni,ez működik.
(#) potyo válasza Ksanyi hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Ez valami katonai titok, hogy nem mutatod meg a kódot?
(#) kissi válasza Ksanyi hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Szia!

Én nem látom, hogy hardveresen tudna 2 PWM-et, Te miből gondolod?

Steve
(#) Norberto válasza kissi hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Elvileg tudnia kellene pedig kettőt.
(#) icserny válasza Ksanyi hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Idézet:
„Beállitási útmutatóm van ,Angolul,tehát arabul is lehetne.”

Ha mikrovezérlőkkel akarsz foglalkozni, valamilyen szinten meg kell tanulni angolul. S örülj neki, hogy (egyelőre még) "csak" angolul, és nem kínaiul kell értened!

A két PWM témakörében az AN594 Alkalmazási mintapéldát megnézted már?
(#) kissi válasza Norberto hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Szia!

Ezt láttam, de a leírásnál nem láttam egyértelműen és azt hittem , hogy összefoglalóan írták ...
Viszont az icserny kolléga által ajánlott AN954-ben már számomra is egyértelmű, hogy kettőnek kell működnie azonos időalappal.

Steve
(#) Ksanyi válasza icserny hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Ezt találtam,talán ebből ki lehet hozni valamit

dual PWM.doc
    
(#) Ksanyi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
köszönöm!
Megnézem mit csinál.
(#) potyo válasza Ksanyi hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
És miért nem mutatod meg a kódodat, ami nem működik?
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jan 13, 2010 /
 
Sziasztok

Egy DC motort akarok PIC-el szabályozni.
Melyik PIC lenne a legideálisabb választás, ami tud hardweres PWM vezérlést?

üdv
(#) zsoltee0001 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Szia

Sörkollektor ventilátorhoz kell (12v DC).
Azt elfelejtettem írni, hogy analóg bemenet is kell, a hőérzékelő thermistor miatt, de úgy látom ezen van kettő is. Úgyhogy ez lesz a választás.
Jó kis meló lesz összehozni, de először szétnézek, hátha van hasonló projekt itt a HE-n.
üdv
(#) zsoltee0001 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
16F628-ra gondoltam, most átnézem a pwm-el kapcsolatos témákat a PIC -miért hogyanok-ba.
üdv
(#) vilmosd válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Hali
Ha analog erzekelod van akkor a F628 nem nagyon jo valasztas. Nincs benne AD. Ajanlanam a 12F683-at. Ebben is van 1 PWM es 4 AD csatorna. 8 labas, olcso es van eleg memoriaja is. Kicsibe meg lehet epiteni. Melle esetleg a TC1047 analog kimenetu erzekelo (10mV/C). Olcso es 125 C fokig uzemkepes. Mindezt a Chipcad-nel beszerezheted.
Udv Vili
(#) jpocok válasza Magor hozzászólására (») Okt 16, 2010 / 1
 
Sziasztok!
Nekem is az volt a gondom, mint Magornak: nem tudtam, hogy kell kezelni a pwm-et. Google kidobta ezt az oldalt. De itt csak azt tudtam meg, hogy "úgyse írja meg senki", meg hogy "nem is illik kérni" (pedig én szívesen megírnék bárkinek bármit, ha értenék hozzá!). Ezért inkább máshol kerestem tovább. Találtam is: még fölényesebb fórumot (#4-#6 hsz) és valódi segítséget egyaránt. Talán valakit érdekel, ezért ide teszem Peter H. Anderson szoftveres megoldását és Bergthaller Iulian-Alexandru hardveres megoldását. Ha nem lehet elérni az oldalakat, itt van pdf-ben is. Nekem mindkettő szépen működik.
Megköszönném, ha egy hozzáértő megmutatná, hogyan kell a 84-es programot 628A-ra átalakítani, mert nekem nem sikerült.
(#) icserny hozzászólása Okt 16, 2010 /
 
Az ilyen egyszerű feladatokhoz jól használható a JAL nyelv is. Egy PWM beállítása kb. ennyi:

  1. enable_digital_io()
  2. pin_ccp1_direction = output
  3. include pwm_hardware            //könyvtári modul becsatolása
  4. pwm1_on()                       // a PWM bekapcsolása
  5. pwm_set_frequency(1500)         //frekvencia beállítása
  6. pwm1_set_percent_dutycycle(50)  //kitöltési tényező beállítása


Bővebben: Link
Még komplettebb csomag (ezt érdemes telepíteni!): JAL fordító + könyvtárak + fejlesztői környezet, minden egyben. JALPack_2.4m_0.5_0.9.0.9.exe
(#) jpocok válasza icserny hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Köszönöm a tippet! No de ezért megtanulni egy újabb nyelvet Engem egyébként is a szoftveres érdekel és asm-ben. Jelenleg az, hogy miért nem működik a 628A-ra átírt változatom . Pedig már mindent kipróbáltam (ami eszembe jutott).
(#) icserny válasza jpocok hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Mi ebben az "újabb nyelv"? A hat sorban csupa eljárásnevek voltak, meg egy include (amit az assembly-ben is így hívnak.

Mellesleg az assembly is makrózható, s akkor abban is írhattad volna szinte ugyanígy...
(#) foxi63 válasza jpocok hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Szia!
a 16f628 nak van saját pwm generátora ami beavatkozás nélkül automatice generálja a pwm-et.Fölösleges átiratot készíteni egy szoftveres megoldásról, mert nagyon lelassítja az egyéb programok futását.
priviben szívesen segítek, akár lépésről lépésre.
(#) jpocok válasza icserny hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Sajnálom! Most hallottam először a JAL-ról, ezért beszélek butaságokat.
(#) bodisjani hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Sziasztok!

Lenne olyan kérdésem, hogy lehet -e a PWM frekvenciát a program futása közben változtatni?
Most ismerkedek még a PIC-ekkel és MikroC-ben kezdtem el programozni.
Előre is kösz a segítséget!
(#) icserny válasza bodisjani hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Mivel az első beállítása is programfutás közben történik, ennek nem lehet akadálya.
(#) bodisjani válasza icserny hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Bocsi, kimaradt: 16F887-el szeretném megoldani.
(#) bodisjani válasza icserny hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ, csak már annyi példaprogit nézegettem, lehet hogy az zavart össze...
Következő: »»   2 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem