Fórum témák
» Több friss téma |
Én is megépítettem az alaplapi IrDA-t, 4100-zal. Az alaplapon engedélyeztem az infrát. Két címet (310/320) és két IRQ-t enged beállítani (5/11), más beállítási lehetőség nincs. A csatlakozó és az áramkör helyesen van csatlakoztatva. Az XP, a drága természetesen nem hajlandó észrevenni, hogy ott az infra. Új hardver hozzáadásával a szabványos soros infra driver-t telepítettem, de - jogosan - a telepítés vége előtt rákérdez, hogy a COM1, vagy a COM2 porton lóg az infra. Egyiken sem, mivel alaplapi csatlakozón van, de az XP ilyen opciót nem kínál fel. Ilyenkor mi van? Építettem egy áramkört - feleslegesen?
hali!
A bios-ban be kell állítani! és a com 2-t fogja használni, magyarán a com 2 helyére teszi a gép az xp pedig simán felismeri nézd meg az alaplap papírját, a beállítást illetőleg!
Ezt már próbáltam, de ilyen beállítási lehetőség nincs a BIOS-ban. Az alaplap egyébként egy GigaByte K8NSC-939-es. A COM portoknál nincs IR lehetőség, az oda tartozó címeket és IRQ-kat automatikusan jelöli ki a BIOS. Az infránál hasonló a helyzet, de itt felkínál két portcímet és két IRQ-t. Végigpróbáltam minden lehetséges beállítást, de egyik sem vezetett eredményre.
leszedtem a lapod user manual-ját
szóval, az infrát az 1-5 ig csatikra kötötted? elvileg ez az irda, a 6-10 -ig a CIR, bár én ilyennel még nem találkoztam (ennek utána kéne néznem) szerintem a com2-t és a CIR-t tedd disable-re, és úgy próbáld meg. Az én Abitem a com2 helyére teszi az irdát. Esetleg nem tudnád egy másfajta alaplappal megnézni, hogy jó-e? És esetleg adhatnál az infrádról képet, meg kapcsi rajzot, hogy átnézzem. Egyelőre nincs jobb tippem, de majd még belevetem magam a témába. Üdv, és szorítok!
Talán rossz helyen próbálod baállítani!?
A BIOS-ban a Idézet: -ban a „Intedrated Peripherals” Idézet: -st kellene engedéjezni (beállítani). Alapban kivan kapcsolva. (Dissable this funkcion. (Default value.))„CIR Port Addres” Bővebben: Link. (36. oldal, 2-3... Valamint 38. oldal vége. S a 39.oldal eleje.) Sok sikert a beállításhoz.
szerintem ezt próbálta ő is!:
"Az infránál hasonló a helyzet, de itt felkínál két portcímet és két IRQ-t. Végigpróbáltam minden lehetséges beállítást, de egyik sem vezetett eredményre." Én is ezt néztem, de szerintem az IR és a CIR két külön dolog.
Aaz eszközkezelőben egyébként szerepel valahol?
Hardveresen biztos rendbe az infra? (a 4100-as lábkiosztása nem egyezik a 4500-al)
az infrát az 1-5 ig csatikra kötötted
Igen. 23 év elektronikai gyakorlattal ez nem okozhatott problémát, szerintem
A kapcsolást természetesen a 4100-nak megfelelően készítettem el (lábkiosztás). Engedélyezett IR-nél megvan a tápfesz, a kapcsolás elektronikusan rendben van. Annak a led-nek egyébként mikor kellene világítani a kapcsolásban? Adatküldéskor, vagy adatfogadáskor?
Gyanítom egyébként, hogy az alaplappal van gond, hiszen a COM-portok és az IR bármilyen beállítása esetén az XP eszközkezelőjében nem jelenik meg az infra.
bocsi, nem sértegetni akartalak, de az adatlapodon nincs róla infó, hogy mióta foglalkozol vele.
akkor gondolom a lábbekötés is ok. És az eszközkezelő? jobb ötletem nincs, estleg mint irtam, másik gép
ha jól tudom, mind küldéskor, mind fogadáskor, de ha nincs forgalom, akkor is pár másodpercenként villannia kell.
Az alaplap user manual-ja elég szűkszavu
Nem sértettél meg, csak azért írtam, hogy a kezdők hibáinak felsorolását mellőzzük
Nálam a led nem villog, a jelek szerint nincs kommunikáció. Egyébként itt nem úgy van, hogy az alaplapi TXD-t nem az infra TXD-re, hanem az RXD-re kell kötni? Hiszen az egyik küld, a másik fogad. Mert a kapcsolási rajzokon rendre úgy van feltüntetve, hogy az alaplapi TXD az infra TXD-re, az RXD az infra RXD-re van kötve. Ennek biztosan így kell lennie? Más ötletem nekem sincs már.
szerintem keresztbe kell kötni, de ennek inkább utánnanézek, az enyém már jó pár éve készült, nem emlékszem fejből
esetleg a rajzot linkelhetnéd
A kapcsolás az itt "közkézen" forgó rajz, egy az egyben:
http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/irda_port_keszitese_hazilag.html Persze, a TFDU4100-nak megfelelően módosítva.
Megnéztem, az enyém más forrásból volt ugyan, de a rajz stimm.
Nekem 4500 -as van, tökéletesen müxik, tehát bizti, hogy úgy kell kötni az adatvezetékeket. Esteleg adnál a tiédről képet? hátha segít Bár ha a bekötés jó, bizti, h a lapod a ludas Esetleg még próbáld meg azt, h a tápot nem az alaplapi csati 1-es, hanem a 8 lábról veszed. Ja most nézem, azt irtad, a táp megvan: "Engedélyezett IR-nél megvan a tápfesz" Hát több ötletem nincs, másik lap. Hacsak nem hibás alkatrészel állunk szemben.
Már én is arra tippelek, hogy alaplapi probléma lesz. Azért még egy másik PC-vel kipróbálom, de az nem ma lesz. Ha ott jó lesz, akkor törhetem a fejem soros (COM portra csatlakozó), vagy USB-s IrDA-n.
A LED akkor világít (villog), amikor adatot küld ki a PC az infrán keresztül. Pontosabban amikor egy eszközazonosítókódot küld ki... A kapcsolásnak biztosan mennie kell. Én is ezt (vagy egy hasonló) változatot építettem meg, többször is.
Ezzel a kiegészítéssel a vételt is lehet kontrolálni. Valamint a hatótáv is megnövelhető egy + IRLED segítségével... Az Idézet: -ben bennevan az „Eszközkezelő” Idézet: ? „Infravörös eszközök / Beépített infravörös eszköz”
S egy jó <<< IRDA >>> -s oldal. Itt szinte minden megvan ami az egység beüzemeléséhez kell!
Az „Eszközkezelő”-ben bennevan az „Infravörös eszközök / Beépített infravörös eszköz”? Miért lenne? Mint írtam, nálam csak olyan választható, hogy "Soros kábel IrDA használatával", amit a COM1, vagy a COM2-höz lehet hozzárendelni. A BIOS-ban nincs IrDA hozzárendelési lehetőség a COM-portokhoz, ez egy ilyen alaplap. De ha a "Beépített infravörös eszköz"-höz tartozó .sys fájl nevét megadod, akkor talán megvan a megoldás. Egyébként 99%, hogy építek egy COM portra köthető IrDA-t, mert ez az alaplapi csatlakozású dolog nálam már nem fog működni. :merges2:
Üdv mindenkinek !
Lassan 1,5 éve az utolsó / legutóbbi/ hozzászólásnak, remélem sikerül leporolni a topicot.... 2 kérdésem lenne: 1. Siemens c 72-vel vajon működne a dolog? 2. Nincs valakinek egy fiók alján lapuló TFDS4500 -e ? Az SMD kivitek nem annyira bejövős... További szép napot ! :wave:
Szia!
Olvasd el ezt a cikket ezt a cikket! (LINK) Csak a lábak számozásában és a tokozásban különbözik a TFDS4500 és a TFDU4100...
Itt található (Lásd mellék ) .
Szerintem ezeket az XP telepíti...
2: Körülnéztem de már nekem sincs.
Üdv.
Nekem az SMD-s 4100-as van az infrában, gond nélkül üzemelt eddig minden infrás teloval. Még egy régebbi hozzásólásban emlitett N6230-cal is, nekem is olyan volt.
Szia!
Nekem a BIOS-ban kellett át kapcsolnom, hogy müködjön az infraport az alaplapon. A bekötést pedig a könyvben irták le.
Sziasztok,
Problémám a következő lenne, van egy ilyenem BPW41N. Nekem max távolságot kb 1m tudtam kicsikarni belőle. Amikor vettem a boltba, úgy kértem, hogy távirányító segítségével kb 4-5 m távolságból szeretném működtetni a rákötött áramkört. Tehát szobán belül. A fentebb említett diódát adták, azzal a megjegyzéssel, hogy tv-ben is ez van. Gondoltam magamban, pont ilyen kell. Ebből indultam ki Kép. Tudom ez egyfajta alkonykapcsoló. Az áramkört 5 V szeretném működtetni. Összegezve, mi van még a tvben, hogy én a fotelből indított jelemet érzékeli a tv. Segítséget előre is köszönöm.
Üdv!
A Képen látható áramkör mindössze annyit csinál, hogy ha a fényerősség egy adott szintet átlép, akkor a relé be vagy kikapcsol. Ami neked kell, azt elvileg meg lehetne oldani egy bistabil relével, vagyis megvilágítod bekapcsol, újra megvilágítod kikapcsol, de nem az igazi, mert más egyébre (pl. TV távirányítójára) is kapcsolni fog. A spektruma alapján a látható fényt már nem érzékeli, de ez inkább csak annyit jelent, hogy nagyon érzéketlen rá, vagyis ha direktben erős fényt kap, akár attól is kapcsolhat (Ha ez gond lesz a későbbiekben, akkor javítani lehet megfelelő, pl. távirányítóból kiszedett szűrőablakkal.) A TV annyiban más, hogy kódolva van a jel, ami ráadásul valamilyen vivőfrekvenciára van ültetve. Ez 30-40kHz közötti szokott lenni, és gyártótól, típustól függően változhat. A kódolás nem is annyira fontos most, sokkal inkább a vivő. A TV-ben, a fotodióda után, de gyakran közös tokba építve benne van a vivőjel detektálása is, és már csak a digitális jelsorozat jön ki belőle. Vagyis neked a fotodióda után kellene építened egy megfelelő frekvencián sáváteresztő erősítőt. Érdemesebb lenne keresni egy megfelelő távirányító-vevő párt. Rossz TV, videomagnó, DVD lejátszó, aminek megvan a távirányítója és a detektora. A detektor általában egy különálló kis doboz, három kivezetéssel: föld, táp és jel kimenet. (A cikkemben én is ezt használtam.) Remélem tudtam segíteni.
Szia,
"Vagyis neked a fotodióda után kellene építened egy megfelelő frekvencián sáváteresztő erősítőt." Úgy gondolom erre irányult a kérdésem csak én nem tudtam ilyen szépen megfogalmazni, mivel ilyet még nem építettem és isten igazából nem tudtam mi az. Ha nem túl bonyolult, lehet ezt az utat választom. (Körbenézek neten). Ha nem megy, akkor guberálok valahonnan távirányítót és vevő egységet. Bár jobban szeretném magam megépíteni. Úgy tanul az ember. Köszi a segítséget. |
Bejelentkezés
Hirdetés |