Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Propeller Clock
Gratulálok az ikrekhez. Hány tagú lesz a család?
Hali. Nagyon tetszik a fejlesztésed. Én még 2 éve készítettem egy órát de csak gyakorlásból. Ez már két komolyabb darab. Remélem az ikrek nem fognak árválkodni és elkészíted a szüleiket is
szia
köszi. Most készítek még egy fehér LED-est aztán nekifogok ismét programozni mert támadt pár jó ötletem
Nos, megvan Egy része legalább is. Ha kiveszem a pipát a "No coil drive in sleep mode" mellől, akkor működik. Tehát a motor "álló" helyzetben forog.És még össze kellene egyeztetni a távirányítót vele. Most ugyanis csak be-ki kapcsolni tudom és az ofszetet állítani, valamint Az időt.
Nagyon köszönöm mindenkinek az eddigi segítségét! És persze a jövőbelit is
A motort átírtam. Amivel nem boldogulok az a tekercs. Sejtésem szerint ezzel kellene valamit kezdenem: bDeapSleep. De nem igazán tudom, hogy mit.
Szia!
Már írni is akartam, ha a Mode fület lenyitod, és bepipálod amit a képen látsz menni fog. A nagy zöld LED a motor, (LM2941 vezérli), a sárga a Run/Sleep mód, a kicsi zöld az infra helyére kötve. Egy kis videón is ez látható. Az ”üzemi” leállítása után pár másodpercig megy még a Run mód, csak azután vált át Sleep módra.
Hát igen! (Tudom, háttal nem... ) Ha bele gondolok, hogy végig azt tette szegény amit tennie kell, és fölöslegesen túráztattalak emiatt titeket is . Ezt megtaláltam a forrásban, hol kell átírni, szóval most már fordítva adja ki a motornak a jelet, vagyis az én áramköröm szerint jól, nem kell a pc hozzá. Most azt keresem, hol lehet azt alapértelmezettnek tenni, hogy ne kapcsolja ki a tekercset alvó módban teljesen. Nincs a propelleren sem rtc.
Közben megleltem
Az árnyékolást így csináltam , de feljut a karra a zavarjel :
Szia!
Tegyél a következő sor elé pontosvesszőt
Fordítsd le, programozd be... IRL530 fet kellene bele az alacsony Ugs miatt. A motorvezérlés invertálása a következő verziók egyikében..
Köszi, rá jöttem az éjjel, míg kerestem hol kell, biztosan mert kibökte a szemem. A motor vezérlést is megleltem, sőt az index ledet is, mert nálam földre van kötve.
Mégegyszer köszi, mindenkinek!
Én pont most kínlódom az új átviteli módszer fejlesztésén mivel a sima és nyáktekercsk szórnak össze vissza ma is egész nap nyákokat készítettem de nem vállt be egyik sem.. Árnyékolni nem jó a sima vezetőfelület mivel az óriási veszteségeket termel! Most kísérletezem videófej ferritgyűrűvel az eredmények bíztatóak az nem emel a nyugalmi áramon semmit de tökéletesen leárnyékol. A kétoldalas nyák másik oldalt teli GND árnyékolás több helyen megszakítva mégis amperek folynak nyugalmi állapotban rengeteg az örvényáram!
Az 5 voltra 0.15 volt van nálam ráülve és meglepően szép sinus. A frekit nem tudom megmérni, ( lehet hogy összedobok egy mérőzsinórt ) mert a kutyám szét szaggatta ezt is meg az oszciloszkóp kábelt is. Kíváncsi vagyok zavarjuk e a Petőfit a hosszúhullámon.
Most mértem , bár nem hiteles:266540 Hz. Ha leveszek egy 10nF kondit 317740 Hz .
Adok egy tippet vagy kipróbálod vagy nem.. Én mindenképpen így fogom elkészíteni a következő tápomat. Szóval a szekundert csapold meg középpen így a feszültség a fele lesz de az áram duplája és elég két dióda. Úgy vettem észre szereti ezt a fajta egyenirányítást ez a fajta átvitel!
Nekem most a primér és a szekunder is 4,7nF kerámia így a legkisebb a nyugalmi áramom de ez függ a menetszámoktól ez 7 menetnél van.. Ja a középcsaposnál ha egy helyen akarjuk kivezetni páratlan menetszám kell..
Szia!
Talán mégnagyobb pufferkondi kellene az 5V-os tápra. Érdemes lenne 50-150KHz-es tartományban működtetni az átviteli egységet, ezért növelni a menetszámokat 15/15, vagy még nagyobbra, 30/30-ra emelni. Az ideálisabb átviteli frekvencia a zavaró jel nagyságát is jelentősen csökkentheti. (Ha sikerül ”szorosabb” csatolásban dolgoztatni a forgótrafót, kevesebb lehet a veszteség is, azt is érdemes javítani, ha még lehetséges.)
szia
Ez így igaz én is tizennéhány menetes tekercseket használok 20nF kerámia kondival 65mm átmérőn. Mindkét óra hibátlanul megy velük.Semmi sem melegszik. Szerintem ettől már nem is lehet (kell) jobb az átvitel
Megszünt, vagy inkább nem zavaró mértékű kb: 5 mV a
zavarjel. A felvett áram 12 voltos akksiból 0.35 A + a motor mert az másik tápon van. Így a lámpafénynél eléggé erősen világítanak a ledek, lekapcsolt lámpánál már kissé zavaró.Sajnos működés közben nem tudok értékelhető képet csinálni. Új tápot csináltam ,és a tekercseket távolabb tettem a kartól. Elég ide a kly által javasolt 7+7 menet. ( köszönet neki a sok segítségért ) Ui: Jólvan na, csaltam, egy kicsit több menetet tettem én is.
Annyit még érdemes megcsinálni hogy az I2C felhúzókat 4K7 re cserélni ott ahol 10K van , ettől nekem stabilabb lett,megszűnt a ritka de azért előforduló a hibás olvasás.
A pufferrel párhuzamosan pár nF os szűrő kerámia kondi is segít a nagyfrekis zavarok ellen.
Szia! Igen a tervezéskor különös gondot kell fordítani a hidegítő kondik alkalmazására!! Nem szabad sajnálni kell rakni mindenhová a tápok szűréséhez..
Hello
engem is érdekelne ez a 7+7 menetes megoldás
szia
Itt megtalálod a kapcsolási rajzot : Bővebben: Link Ha visszaolvasol pár oldalt megtalálsz minden infót róla. "wireless power" -nek hívjuk.
Köszönöm esetleg lehet még egy kérés?
Van egy 3x16-os távszab-om be programozva (pickit2-öm van amit én épitettem és jol müködik) van egy bázisom: infra indexled+12cm venti motor, és szeretnék egy propot épiteni hozzá van is terv -mellékelem- csak egy hex kéne rá , az iráshoz még nem értek , és még nem is kezdtem bele , egy egyszerü hex kéne ami mutatja az órát dátumot és szöveget ir ki. Tudsz nekem ebben segiteni mellékelem a tervet melyet szeretném meg épiteni (És milyen pic kellene bele mert egypár 16f628a-m van)
Szia!
- Ha ezt a nyáktervet Calibra fórumtársunk készítette, akkor bátran hozzá is foghatsz, ez már egy általam is kipróbált kapcsolástechnika eredménye, amely Hp41C fejlesztése. A programot szintén Hp41C fejlesztette az eredeti (Soubry Henk) programjából. Annyi különbséggel építettem meg, hogy az elemet én sokkal kisebb méretben a panel alkatrészoldalára raktam át teljesen hátra szerelve. A 3x16-os már beprogramozott távirányítód címe, kódjai, éppen ehhez a propellerhez alkalmas mindenféle változtatás nélkül. Egy hex fordítást, (ha ezt még nem tudnád az MPLAB-bal elkészíteni), ebben is szívesen segítünk neked, nem olyan ördöngős dolog az. Építsd meg ezt a propellert, (PIC16F628(A) kell a működéséhez. Ha már van PicKit2 klónod saját készítésű, akkor egyáltalán nem lesz gond ehhez a propeller hex állomány elkészítése sem. Azért fordítottam hozzá egy Prop_v2_27 RTC-s hex veziót, és ezt az RC5x távirányítóddal tudod majd kezelni, de később ezeket a parancsokat a keys.asm programban majd rendezni kell a neked kedvezőbb, vagy kényelmesebb funkciók kiosztásához.
Hát most nagyon meg örültem KÖSZÖNÖM SZÉPEN az égetőt egy forumban látott terv alapján csináltam és hozzá ilyen program:pickit2 v2. 61 egyenlöre csak ismerkedek dolgokkal és tanulok a nagyoktól mindt te azért is nem vágtam bele a programozásba mert még kicsit bonyolultnak tünik. Ezt a propot biztossan meg csinálom akkor És még lehet lessz egy két kérdésem azt hiszem
Szia!
Kísérleti szinten megcsináltam a wireless_power manuális "cnc"-s változatát, azonnal elindult. (Három élű türeszelő, és egy nyáklemez csík vonalzónak.) 2x15 menetek, és 10nF van mindkét oldalon, 200mA a nyugalmi áram. Csak a megfelelő méretű tekercseket kell az alaplapba majd bedolgozni, azután hamarosan élesben is ki tudom próbálni az átvitelt egy "más" típusú propellerrrel.
ismerős darab
Ment ma a TDA is hozzá ,szerintem holnap megkapod. |
Bejelentkezés
Hirdetés |