Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RGB színkeverés
 
Témaindító: Router, idő: Dec 2, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 11
(#) jeges hozzászólása Aug 5, 2010 /
 
hy
DialRGB eredeti forrás link!

Ez sem rossz projecktnek tünik Mood Light ( Dmx is configurálható )
pl lakásvilágitáshoz aki szines ledekel akar szinhömérségletet beálitani!
(#) dolfin válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Köszi a programot. így már meg tudom csinálni.
De a kérdést továbbra is fent tartom.
Ha egyszer véletlenül szeretnék egy saját RGB led rendszert csinálni, hogyan fogjak hozzá a PIC programhoz? Hogyan lehet megcsinálni?
Próbáltam már ciklus számolással, hogy adott ciklus ideig világítanak az RGB ledek felváltva, de úgy se ment.
Ha valaki leírná az elvi alapjait azt nagyon megköszönném.

Köszi.
(#) vilmosd válasza dolfin hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Hali
Nezz szet ezen az oldalon : picprojects .
Udv Vili
(#) zsoltii90 válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Szia.
Köszi a vidit, akkor ha jól értem a potival állítod a sebességet ekkor automatán jönnek a színek és annak a sebességet állítod be, ha átkapcsolod akkor te állíthatsz be színt ami úgy is marad??
(#) dolfin válasza vilmosd hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Köszi, a linket ismerem.
RGB LED PWM Driver kapcsolást csináltam meg, és még véletlenül sem működött. Az RGB led azonos fénnyel világított folyamatosan.
Az oldal csak egy példát hoz a PWM alapú RGB led vezérlésre, de hogy mi alapján működik nem mondja el. (Felváltva villognak, egyszerre, hogyan számolja a ciklust...)
(#) lajos1969 válasza zsoltii90 hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
Szia!
Pontosan ahogy írod!
(#) lajos1969 válasza dolfin hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
A programozásban sajnos én sem vagyok jártas!
(#) vilmosd válasza dolfin hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
Hali
Nem tudom Te hogy csinaltad hogy nem ment, mert en leforditottam 12F683-ra es gyonyoruen dolgozik. A mukodes benne van a programban, csak egy kisse bonyolult.
Udv Vili
(#) dolfin válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
És milyen algoritmus alapján jönnek a színek?
(#) hapro hozzászólása Dec 7, 2010 /
 
Ezzel a kapcsolással például 50-50-50db LED-et meg tudnék hajtani?
Megfelelő teljesítményű tranzisztorral kapcsolnám a LED-ek áramát.
És arra gondoltam, hogy sorba kötöm az 50-50-50 LED-et.

R4-5-6-ot megfelelő értékűre cserélném, és 12V-ról működtetném.

szerk.:

közben rájöttem hogy kevés lenne a feszültség ennyi led-hez. viszont nekem 12V áll rendelkezésemre. Tudnátok ajánlani valami egyszerű megoldást a problémára?
(#) tomics76 hozzászólása Dec 7, 2010 /
 
Sziasztok,: Tudna valaki segíteni? olyan rgb vezérlőt szeretnék ,ami 3 db 3w-os rgb ledet működtet (közös anód, 350mA) . Olyat amit kézzel is lehet állítani, ill ami magától is váltja a színeket. Köszönettel.
(#) Kicsa hozzászólása Jan 15, 2011 /
 
Sziasztok!
Volna nekem is egy egyszerű kérdésem : Közös Katódos ledeket szeretnék meghajtani,5 mm-es típusokat. Megtaláltam a számomra ideális kapcsolást,kevés alkatrész,és csak azt tartalmazza,amire nekem szükségem is van.

Ez a rajza,a gondom csupán annyi hogy itt közös anódosak a ledek.
Rajzoltam az elképzelésemet,ez így a valóságban működne? Az NPN tranzisztort PNPre cserélem,a bázisellenállás maradna. Természetesen a saját,4 kivezetéses ledeket mind párhuzamosan kötném és a megfelelő ellenállást használnám...a kérdés hogy az elv így jó lenne-e?
Köszönöm szépen!
Kicsa
(#) _JANI_ válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 16, 2011 / 1
 
A _kapcsolásodban_ az E-C kivezetéseket cseréld meg. A PNP tranzisztorral az aktív jelszint invertálódik. Vagyis a magas aktív kimenet helyett alacsony szint lesz az aktív. Ami a LED-ek fordított vezérlését fogja eredményezni.
-
A mellékelt kapcsolásod NPN-es tranzisztorral jó lesz. Mivel úgy egy-egy emitterkövetőt alkot a kapcsolás.
Az NPN-nél nem kell az E-C kivezetést felcserélni.
(#) Kicsa válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Szia!
Sajnos nem nagyon vagyok otthon áramkör tervezésben.
Nagyon szépen köszönöm a felvilágosítást!
Szerintem ez esetben maradok az NPN-nél...
(#) lucky hozzászólása Jan 23, 2011 /
 
Urak!
Kis(?) segítségre lenne szükségem.

RGB ledeket kellene vezérelni összesen 5 -öt,úgy, hogy rózsaszínből indulna, ez átmenne pirosba, majd szép lassan besárgul és a végén kifehéredik. A fényerő a fehér szakaszon a legerősebb. A folyamatnak 1,5-2 perc alatt kellene lefutnia.Ezután 1-2 perc fehér fény után ez futna visszafelé majd a rózsaszín marad 1-2 percig, és kezdi újra.
Valakinek volna-e ötlete?
(#) _JANI_ válasza lucky hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
_Ötlet_ még csak lenne. De a program módosítása már más kérdés...
(#) lucky válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Nem is tudtam, hogy van ilyen lámpa.
(#) szabics válasza lucky hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Rózsaszín= kék+ piros kitöltés egyforma mindkettőnél de kb 50 % a fényerő miatt
csak piros
Sárga= zöld +kék
kitöltés léptetve mindháromnál 100 % -ig
Fehér = Piros+zöld+kék kitöltés 100%
valahogy így :
ugrótáblába teszed a bitmintákat
ezt küldöd a portára a ciklusszámláló szerint majd egy ciklusban pörgeted amiben vagy egy késleletető ciklus. majd kezdi előről.
(#) lucky válasza szabics hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Na most kell elmélyednem a PIC programozásban...

Ez eddig majdnem kínai
(#) _JANI_ válasza lucky hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Nem kell megijedni! Csak a feladatok lettek átfogalmazva...
Az a fényeffekt amit szeretnél, csak PIC vagy más uC-vel valósítható meg könnyen a hardver oldalról. A program meg alkotói szabadságot ad. ( Már aki tud élni ezzel a szabadsággal. :kalap: )
Ha rászánod magad a uC-s vezérlőre akkor a program megírásában és vagy módosításában is biztos lesz segítséged. S. Még ha néha "majdnem kínai" is amit írnak, azzal ne foglalkozz! Azok akik a program fejlesztésével foglalkoznak értik, hogy miről van szó! Neked a tesztelésre kell koncentrálni és korrekten megfogalmazni az esetleges problémákat ha felmerülnek.
Az viszont kérdés, hogy a PIC felprogramozását meg tudod-e oldani? Mert az ezért kellene a fejlesztéshez.
(#) lucky válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
PIC-ben teljesen mazsola vagyok.
Ez igaz a teles miskulanciára, a hozzá szükséges speciális eszközöket is beleértve.

Az viszont biztos, hogy van benne jövő ,csak az a kérdés érdemes lenne-e beruházni rá? Arra gondolok, hogy ki fogom-e használni a speckó eszközöket.

Felszerszámozni 2-4 áramkör miatt szerintem nem éri meg.
(#) _JANI_ válasza lucky hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Programozás ( programírás ) terén még nekem is van mit tanulnom.
Valóban nem kellene sokat beruházni egy programozóba ha az nem lesz kihasználva. De ha körülnézel azért lehet kis költségvetésű programozó VAS-at építeni. S némelyik annyira egyszerű hogy próbapanelon is könnyedén összeállítható. Talán érdemes lenne csak a kiszemelt uC-re keresni programozót. PIC-re tuti van egyszerű programozó.

Hagyományos alkatrészekkel nem lesz sem kicsi sem egyszerű az áramkör. ( Már ha ragaszkodsz a megadott paraméterekhez. )
(#) lucky válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Nem vitatom/vitattam a PIC jogosultságát.
Lényegesen egyszerűbb az áramkör, cserébe viszont a program a bonyolultabb.
Per pill gondolkodom, nézelődök, informálódok.
(#) H2opok hozzászólása Feb 7, 2011 /
 
Ebben tudna valaki segíteni?
http://www.instructables.com/id/Build-a-better-RGB-LED-controller/
Sajna 1-2 fontos dolog hiányzik a linken.
(#) _JANI_ válasza H2opok hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Valóban hiányzik. PL: a PIC programja, mivel egy pénzért megvásárolható KIT-ről van szó. Így nem is célja az alkotójának a PIC programját közkincsé tenni.
Vannak más jól dokumentált kapcsolások. PL: _RGB_LED_Mood_Light_, _RGB LED PWM Driver for High Power 350mA LEDs_.
(#) lajos1969 válasza H2opok hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Megkaptad az infókat?
(#) H2opok válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
A mŕsodik linken látható mosfetes is jó lenne,csak nyákrajzot nem találok sajna.
http://picprojects.org/projects/bigmosfetrgb/index.htm
Nekem végül is az lenne a lényeg,hogy max. 3db 1 vagy 3W-os powerledet is meg tudjon hajtani.
(#) _JANI_ válasza H2opok hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Ennyit tudtam hirtelen összehozni!
Remélem a méretekkel nem tértem el nagyon.
Használd egészséggel.
Ha lesz valami jó saját programod erre a kapcsolásra, megosztod velünk?
(#) H2opok válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Nos a nyák jó,(köszönet Jani-nak) beültetés is megvolt. Az eredeti fetek helyett, IRFZ 34N-t használtam, tökéletesen működött elsőre.
A hex a linken elérhető, igaz 1 másik projektre mutat:
http://picprojects.org.uk/projects/rgb2/index.htm#Code_Download

de ez szinte ugyan az az áramkör. Nekem már meg van ez a kisebb építve, csak át kellett tennem a Pic-et. Ha valakit érdekel, meg van minden állomány hozzá
(#) _JANI_ válasza H2opok hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Megépítve azért mégiscsak mást mutat az áramkör!
Kicsit a nyomógomb forr szemeit majd növelnem kell.
A fúrás után a másiknál alig maradt vezető felület.
Következő: »»   3 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem