Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Robotika kezdőknek
 
Témaindító: mspike, idő: Júl 18, 2005
Lapozás: OK   32 / 82
(#) Prome válasza bzolitb hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Idézet:
„Helytakarékosságra csak azt tudom mondani, hogy smd alkatrész, amiből csak lehet (1206-os tokozású ellenállás 0,25W-os). A költséghatékonyságra pedig azt, hogy a biztonságnak, és a megbízhatóságnak ára van, el kell dönteni mi a fontos, és mérlegelni.”


Köszi a választ. Igazából az egyszerüség is egy szempont. természetesen nem a működés és a megbízhatóság rovására, éphogy csak arról tájékozódok, hogy mi a szempont és mi nem.

Aról meggyőztetek, hogy segédáramkört nem hagyhatok ki.
Bár láttam 150 Ft-os piceket, lehet kiforrot készülékhez ahol már nem lép fel túlterhekés, egy egy kisérletet megér
(#) borvendeg válasza vagnerjazon hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Én azért szeretnék, valami visszajelzést kapni. A régi modulon olyan frankó volt a 3 LED mindent elmondott a vétellel kapcsolatban.
(#) Prome válasza lazsi hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Ezt nagyon megköszönném. Ugyse uszom meg annélkül hogy megértsem.
Pl. azt se értem, a wincseszter korongforgató motorja léptetőmotor, de hol 3 hol 4 éren kapja a vezérlést.
Ugyan akkor 7200-at forog.
Minek ekkora fordulathoz léptetés?
S akkor viszont egy pic-el (és a segédáramkörökkel) tetszőleges fordulatszám programból szabályozható?
(#) vagnerjazon válasza borvendeg hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Hát ebben én sajnos nem tudok segíteni, de ha esetleg lesz megoldás, érdekelne. Milyen modulod volt eddig?
(#) z2s hozzászólása Feb 17, 2011 /
 
Sziasztok!
Sikerült elérnem a robotomnál, hogy végre mozogjanak a láncai W az előre, S a hátra, A balra és D jobbra. Ez eddig oké, annyi kérdésem lenne, hogy hogyan oldható meg, hogy ha nyomva tartom a W-t, akkor folyamatosan menjen előre? Csak akkor megy jelenleg, ha beütöm a serial monitorba a W-t egymás után többször és a Send-re kattintok. Ekkor forognak a láncok előre, de ha simán lenyomom a W-t, akkor nem. Bármi ötlet?
(#) vagnerjazon válasza z2s hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Én egy "Hercules" nevű terminálrogramot használok, ebben lehet úgy is küldeni, hogy a billentyűt nyomja az ember. Egyébként én úgy csináltam meg a robotom vezérlését, hogy szintén a w, a, s, d gombokat használom, de az 1,7,8,9 gombok is kellenek: mondjuk ha azt szeretném, hogy előre menjen maximális sebességgel, akkor megnyomom a w-t, majd az 1-et, és akkor indul, amikor az 1-et megnyomom. ha fordulni szeretnék, megnyomom az a-t vagy a d-t, ekkor még nem történik semmi, ugyanúgy megy előre továbbra is, de ha nyomok neki sebességadatot, pl. 8-at, akkor elkezd fordulni 80%-os sebességgel. (Fizikus motor.h fájlját használom, egy kis módosítással.)
(#) z2s válasza vagnerjazon hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Oké, köszi ezt a progit meglesem mit tud
(#) vagnerjazon válasza z2s hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Szívesen.
(#) z2s válasza vagnerjazon hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Oké ez működik, most azt kéne majd elérnem, hogy ne kelljen gombot nyomni, csak menjen magától. Na majd látjuk hogy lesz ez.
(#) lazsi válasza Prome hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Némi leírás itt olvasható a léptetőmotorokról, jó kis animációval.

A 34 pólusú csatlakozó minden páratlan lába föld.
A 18-as lába az irány (DIR), erre köss egy 1kOhm-os ellenálláson keresztül egy kapcsolót, amit földre vagy +5V-ra kapcsolhatsz.
A 20-as lába a lépés (STEP), erre adott impulzusra lép egyet.
A 12 és 14 az A és a B kiválasztása, az egyiket kösd földre.
A 10 és 16 az A és a B motor engedélyezése. Ez pörgeti fel a lemezforgató motort, ha éppen szükséged van rá.
A 26-oson ki tudod olvasni, hogy éppen a 0-s sáv fölött van a fej. Ezt használhatod végállás figyelésre. Sajnos csak az egyik végén van ilyen, a másik végállást figyelni kell számolással. (40 vagy 80 lépés, függően a floppy típusától)
A 8-ason (INDEX) kiolvasható, hogy mikor fordult éppen egyet a lemez (ha éppen lemezzel használod...)
A 28-as (WPT) Az írásvédelmet jelzi. Ez a lemez szélén lévő lyuk, amit optokapuval vagy mikrokapcsolóval figyel.

Idézet:
„Pl. azt se értem, a wincseszter korongforgató motorja léptetőmotor, de hol 3 hol 4 éren kapja a vezérlést. Ugyan akkor 7200-at forog. Minek ekkora fordulathoz léptetés?”

Biztos, hogy az léptetőmotor? Egyébként ott nagyon fontos a fordulatszám pontosan tartása.
A léptetőmotor inkább a fejmozgató motor. Legalábbis a régebbiekben, újabban inkább a Deprez-műszerhez hasonló megoldást alkalmazzák, azt több lépésben, precízebben tudják mozgatni.
(#) DaviS válasza borvendeg hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Szia!
Szerintem ez jó lehet, van rajta visszajelzés meg szintillesztés is.

bluetooth.png
    
(#) borvendeg válasza DaviS hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Ugyanezek a lábak használódnak a BTM112-nél is.
Köszi a segítséget.
(#) borvendeg válasza borvendeg hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Meg is terveztem a panelt a BTM modulnak. Még azon agyalok, fotózzam a panelt, vagy vasaljam. Az a baj fotózni csak egyoldalas panelt tudok, és kéne valami öntapadós rézfólia amit a másik oldalára ragasztok árnyékolónak. Úgy terveztem, hogy a panelt beforrasztás után beburkolom valamivel árnyékolónak.

Névtelen.png
    
(#) DaviS hozzászólása Feb 18, 2011 /
 
Sziasztok!
Valaki letudná írni pontosan, hogy a btm222-es modulnál, hogyan kell az AT parancsokat beállítani? Mert ha soros portra rákötöm, és terminállal elküldöm azt hogy AT, akkor nem küld az OK-ot ,csak simán visszaküldi az elküldött szöveget.
(#) vagnerjazon válasza DaviS hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Nem tudom, hogy ez-e a hiba, de úgy próbáltad, hogy "AT< cr >"? A "< cr >"-t oda kell írni. Persze szóköz nélkül.
(#) DaviS válasza vagnerjazon hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Ezt is simán visszaküldi. Nem kell előtte még valamit beírni?
(#) vagnerjazon válasza DaviS hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Akkor nem értem, tudtommal nem kell mást beírni... Próbáld meg esetleg, hogy ha lekérdezel valamit (pl.:"ATN?< cr >"), bár ha nem küld OK-t, akkor valószínűleg ez sem fog menni.
(#) Prome válasza lazsi hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Köszi!
Tanulmányozom.
Valószinű valóban hogy a winyó motorja nem léptetőmotor, hisz 7200-at fordul percenként, a leirás szerint viszont egy léptetőmotor maximuma 5-600.
Az egyik kérdés akkor helyesen az, hogyan tudom használni a winyó motorját?
Merthogy 3 ere van s ha rákapcsolok valamit csak ugrik.
Ha rajta hagyom a panelt akkor persze forog ha a panel megkapja az 5 és a 12 voltot is...
(#) DaviS válasza vagnerjazon hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Köszi most már működik!
(#) icserny válasza Prome hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Idézet:
„Az egyik kérdés akkor helyesen az, hogyan tudom használni a winyó motorját?”

Van erre egy érdekes topik: HDD motor vezérlése
(#) newman92 hozzászólása Feb 18, 2011 /
 
Hy!

Ha robotot szeretnék csinálni ahhoz megfelelő anyagforrás egy pár magnómechanika, videó, DVD, nyomtató? Esetleg tudtok egyéb robotnak valót ajánlani?
Meg úgy összességében mire kell ügyelnem? Előre is köszi!
(#) vagnerjazon válasza DaviS hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Örülök, hogy működik , esetleg leírod, hogy mi volt a hiba(én is kíváncsi vagyok, meg hátha másnak is hasznos lenne)?
(#) vagnerjazon hozzászólása Feb 19, 2011 /
 
Elkészültem a rendes panellel, itt látható. A próbapaneltől nem bírok megválni, de így már úgy érzem, mégiscsak jobban néz ki, mint eddig.
(#) Fizikus válasza vagnerjazon hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Egyre jobban nez ki.
Mar csak a vezetekdzsungeltol kellene megszabadulnod egy konnyen attekintheto robotelrendezesed lenne (barcsak en is ilyen jo kis nyakokat tudnek kesziteni...).
A robot tovabbfejleszteserol is kerunk beszamolokat...
(#) vagnerjazon válasza Fizikus hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Köszönöm szépen! Hát igen a drótdzsungel... Igazából nem nagyon tudok vele mit csinálni, de amíg még átlátható marad, addig jó lesz így egyenlőre. Persze, ha lesz fejlemény, jövök.

Addig is egy kérdés: ki lehet számoltatni valahogy az AVR-rel ezt a függvényt: 4751,9*x^{-1,1125}? Mit kell hozzá pluszban include-olni? Egyáltalán lehetséges? Ez lenne az infra távérzékelő excel szerinti képlete(ADC-ből cm).
(#) DaviS válasza vagnerjazon hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Ezt valóban nem írtam oda "< cr >",de az általam használt terminálprogrammal ez sem működött, aztán letöltöttem egy másikat, és azzal már jó lett.
(#) Petroimro válasza vagnerjazon hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Szia!
Azokat a lánctalpakat honnan szerezted be?
(#) vagnerjazon válasza Petroimro hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Innen rendeltem: Bővebben: Link. Meg az áttételes motort is innen.
(#) borvendeg hozzászólása Feb 19, 2011 /
 
Hello!
Ma én is dolgoztam a roboton.
Megkapta új BTM222-es modulját és egy antennát.
kép1kép2
Tervezem a BT modul panelját egy az egyben befedni egy réz dobozzal. Ez jövőhétre marad.

Fizikus: Ha szeretnél szép paneleket egyszerűen gyártani akkor tudok segíteni!
(#) Petroimro válasza vagnerjazon hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Kb. mennyi volt a postaköltség?
Következő: »»   32 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem