Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   158 / 375
(#) Farkas D. György válasza axterix hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Köszönöm! Úgy rémlet, hogy Gugli-barát hozott rá találatot. De most semmi!
Köszi mégegyszer. Bízom talán másnak van valami más elérhetője!
(#) laszlokunstar hozzászólása Feb 18, 2011 /
 
Ever Power ISO-350PP ATX számítógép kapcsolóüzemű táphoz keresek rajzot. Van belőle 3 db. s mindnél ugyanaz a baj, készenléti táp sincs. Kapcsolási rajz segítségével talán könnyebben boldogulnék velük.
Kuglival csak képet találtam róluk.
(#) djgabi_8 válasza gerenk hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
köszi.
Megépítettem a töltőt és működik, de 140mA-től lejjebb nem megy. 4x1.2V AAA 550mAh akkopakkot hány mA-rel kell tölteni?
(#) gerenk válasza djgabi_8 hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Növeld a 12 ohmot, csökken a töltőáram.
Akkuja válogatja, ha normál akkor a kapacitás 1/10-e,
ha szintertechnológiás bírja a gyorstöltést akkor lehet
a kapacitás kétszerese is, de a töltöttség3/4-e ill. 40 celsius fok elérése estén át kell térni normál töltésre.
Ez komolyabb aut. töltőt igényel.
Szerintem 100 mA-rel nyugodtan töltheted igy 4-5 óra
alatt kész a töltés.
(#) djgabi_8 válasza gerenk hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Rátettem az akku kivezetésre 5,6Vot és a led nem világít, akárhova tekerem a 47K ohm-os potit nem tudom beálítani a végfeszültséget. Az akku 4x1.2V-os.
Mi lehet a baj?
(#) gerenk válasza djgabi_8 hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Rákapcsolod a tápot, LED nem világít, megméred a BATTERY kapocs feszültségét.
Összezárod a BATTERY kapcsot a LED teljes fénnyel
világít. Árammérőt kapcsolsz a BATTERY kapocsra, megméred a konstans töltőáramot.
(#) djgabi_8 válasza gerenk hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
ok
De hogyan kell beálítani, hogy a töltő kikapcsoljon, ha végzett a töltéssel?
(#) gerenk válasza djgabi_8 hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
A battery kapcsokra köss egy szabályozható feszültségű tápegységet vagy telepet és állitsd a kívánt feszültségre
majd addig szabályozd a potit amíg a LED el nem alszik.
(#) djgabi_8 válasza gerenk hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
ok
A led halványan világít mikor rákapcsolom a battery kapocsra és ha csavarok a 47K ohm-es potin akkor elalszik tejesen. Így kel neki működni?
(#) gerenk válasza djgabi_8 hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Igen, a kapcsokat átkötheted egy 100 ohm körüli ellenállással, akkor a LED jobban világít.
(#) djgabi_8 válasza gerenk hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
ok kösz szépen
(#) djgabi_8 válasza gerenk hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
heló!
Nem kapcsol ki a töltő, az akku 5,6V-nál van és a végfesz. beállításánál a led nem világít akárhova tekerem a 47K ohm-os potit. Mi lehet a baj?
(#) Szamizdat hozzászólása Feb 20, 2011 /
 
Üdv/sziasztok; SONY HST 99 casseiver (azaz kaz.magnó-rádió-erősítő, 1979) kapcsolási rajzát keresem évek óta. Végfok eldurrant(2x100w) és tönkretette a "control panel"-t is, ami mindent vezérel, ezért hiába cserélek benne végfokot, CP rajz hiányában javít6atlan. Fizetős linkeket kérem, ne. Előre is nagyon kösz.
(#) yohnsee válasza gerenk hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Ez már tényleg csak szőrszálhasogatás, de az nem az 5. lába az IC-nek, hanem a 8.
Üdv
(#) gerenk válasza yohnsee hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Bocsi, jártam már úgy hogy a nyák tükörképét készítettem el.
(#) ded1 hozzászólása Feb 20, 2011 /
 
Sziasztok.

Van 6 kis hangszóróm. ebből szeretnék házilag működő 5.1-es hangrendszert csinálni. lehetséges valahogy?

az adatok:

a mély sugárzó :4Ώ 10-15W
a Center :4Ώ 2-5W
a 2 front: 4Ώ 3w
a 2 rear: 4Ώ 3W

ehez keresnék esetleges kapcsolási rajzot.
(#) Bassmester válasza ded1 hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Ha arra vagy kiváncsi, hogy a hangszóróid megfelelnek e az elképzelésednek, akkor inkább fotózd le őket és tedd fel a kérdést egy hangsugárzós topikba.
A 4 Ohm/3W -ból semmi nem derül ki.
A végfokokat csináld valami kisebb ícéből, pl TDA 2030, vagy hasonlóból. A Google-val mindent megtalálsz ha rákeresel.
(#) ded1 válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
köszi szépen!
(#) yohnsee válasza gerenk hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Szia! Ha nem gond, pár dolgot még kérdeznék. Ismét nekiálltam megcsinálni, és láss csodát, most sem sikerült.
Amit kérdeznék: az eredeti kapcsolási rajzon a PNP tranzisztor (BC557) emittere van a 12 ohm-mal a pozitív tápra húzva, míg a nyákrajzodon a kollektor. Így este 11 környékén ennyi különbséget látok hirtelen.
Üdv!
(#) szinten hozzászólása Feb 21, 2011 /
 
Helló! Érdekelne egy trafó kapcsolási rajza... annyit tudok, hogy 300W-os.
a száma L07-1846-05 az egyik
a másik MS 06E SMD
ez a két szám van rajta. Sajnos nem találtam róla semmit. Egyébként egy Kenwood KRV-7070-es erősítőből való!
Előre is köszi ha tud valaki segíteni!
(#) djgombi válasza szinten hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Trafórol nem hiszem, hogy találsz rajzot! Képet tehetsz fel róla egyébként mi érdekel?
(#) szinten válasza djgombi hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Hát! pontatlan voltam úgy nézem. Ez egy régi kenwood krv-7070-es *TÁPJA. Szeretném használni egy új erősítőhöz, de nem tudom, hogy a kijövő jelekből mi a földelés stb., illetve relével kapcsol be és azt hogyan indítsam.
2 panel van rajta a kettő között a tekerccsel. Az 1.panelre megy be a hálózati fesz, ezen van a relé is, illetve 2 biztosíték és egy L07-1879-05 jelölésű alkatrész, ellenállások, dióda stb... Erről a panelről megy át egy piros és 1 sárga vezeték a tekercshez ( a sárgában biztos vagyok, hogy T1), illetve 3 kábel amit nem tudom mi.
A 2.panelba egy sor kábel(15) megy át a tekercsből ami később ki is megy a panelből (gondolom ezek adják le a külömböző feszeket), van rajta egy D5FB20 , biztosítékokm ellenállások stb.. illetve egy váltókapcsoló, amivel régen lehetett állítani, hogy a 4hanfal 4-16Ohm között, vagy 8-16Ohm között voltak. És még egy piros és egy barna kábel jön ki a 2. panelből.



Nem vagyok 1 nagy zseni elektronikában, még csak most kezdtem, és eléggé lelombozott az 1.munkám, ugyanis egy videoton erősítőt szerettem volna megmenteni (legalábbis a végfokokat) és kiderült, hogy a fele használhatatlan (persze csak azután, hogy összeraktam)

Esete fele tudok fényképet csatolni, mert akkor ér haza a gépem -.-"

Ha valamit ebből tudsz segíteni azt megköszönöm Amúgy gyanakszok, hogy az 1. panelből kijövő 3 egybekötegelt kábelnek van köze a bekapcsoláshoz.
(#) szinten válasza szinten hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Idézet:
„illetve 3 kábel amit nem tudom mi.”

Nem 3 hanem 4 kábel jojóznak a szemeim :S
(#) waterant hozzászólása Feb 22, 2011 /
 
legyetek olyan jók: görcsölök egy napja:
adott: wilo rs 25/7 keringetőszivattyú
siemens ram tr 2000m csőtermosztát és egy konektor.
nem kéne hogy 50 fok alatt meginduljon a kazánvíz,(csak kazán)
ez a célom, valamint 50 foknál álljon le a szivattyú.
előbb a szivattyút összekötöm a csőtermosztáttal nem, de akkor melyikbe jön a 22o?
(#) waterant válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Ok. Legközelebb helyesen írok, de segíts kérlek a kötésekben, ha tudsz.
(#) yohnsee válasza yohnsee hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Sikerült. Végre összeraktam (harmadjára) és működik, mint a kis angyal. Köszönöm még egyszer a kapcsolást és a segítségeket!
Üdv
(#) gerenk válasza yohnsee hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Kicsit nehezen jött össze, de megérte.Egyébként nem a
kapcsolás szerinti félvezetőket használtam.
(#) andras1 hozzászólása Feb 23, 2011 /
 
Keresem Crest Audio CC301 professzionális végfok kapcsolási rajzát, esetleg service manuálját. Kugli, crest tech support nem hozott eredményt. :no:
Köszönöm
(#) lilili11 hozzászólása Feb 24, 2011 /
 
Keresek orion t2128 mtxs tévéhez kapcs rajzot.

Please help.........

(#) Auf hozzászólása Feb 24, 2011 /
 
Sziasztok!
Esetleg valakinek a Thompson DPL660HT dolby erölködőnek a kapcsrajza megvan? Sokat segítene a javításban.
Köszi
Következő: »»   158 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem