Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   921 / 1319
(#) Hp41C válasza adamhollos hozzászólására (») Feb 22, 2011 / 1
 
Szia!

A legegyszerűbb a feszültség - frekvencia konverter kimenetének mérése 16F84 -gyel.

Szerintem már el kellene felejteni a 16F84(A) -et, drága, buta, kis kapacitású.
16F84A-20 (920+Áfa), 1K program, 64 byte Ram, 64 byte EEProm, nem debuggolható.
16F627A (330+Áfa), 1K program, 224 byte Ram, 128 byte EEProm, uart, debuggolható.
16F628A (380+Áfa), 2K program, 224 byte Ram, 128 byte EEProm, uart, debuggolható.
16F648A (430+Áfa), 4K program, 256 byte Ram, 256 byte EEProm, debuggolható.
16F716 (220+Áfa), 2K program, 128 byte Ram, 8 bites A/D, debuggolható.
16F819 (500+Áfa), 2K program, 256 byte Ram, 256 byte EEProm, debuggolható.
16F87 (530+Áfa), 4K program, 368 byte Ram, 256 byte EEProm, uart, debuggolható.
16F88 (560+Áfa), 4K program, 368 byte Ram, 256 byte EEProm, uart, 10 bites A/D, debuggolható.

Az árából majdnem két darab 16F88 kijön, vagy négy 16F716... A timereket, CCP, stb. modulokat nem is említettem...

Az I2C felületű hőmérők sem drágák...
(#) watt válasza adamhollos hozzászólására (») Feb 22, 2011 / 1
 
Ezzel is tudod égetni, de ez egy alkalmi égető, pl. egy PICKit2 építéséhez. Ha sokat akarsz programozni, akkor egy idő után kényelmetlen a kapcsolók kapcsolgatása. Én ezt nem fejlesztésre találtam ki, hanem egy megoldást kerestem a PIC-es égetők építésére egyszerűen, olcsón.
Ha nem akarsz PK2-t építeni, vagy venni, akkor inkább a soros égetőimet ajánlom, pl. a WCOM_v4-et. Ehhez hamarosan lesz cikk, már nyákom van hozzá, igaz még nem teszteltem le, mármint a nyákot, mert az áramkör működik..
Egyébként hosszú távra a PK2 az ajánlott, de nem árt egy ilyen égető is otthonra!
(#) mezga válasza watt hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Mire érted ?

Nekem ennyi kellett és megcsináltam .ASM ben 1 év kellett volna.
Egyébként a PARSIC sok népszerű 16F es pic et kezel .
AD konverteres verziót is vettem , már sikerült kiolvasni és komparálni az analóg bemenetét .

Nem erőltetni akartam , csak megemlítettem , mást vártam volna ,nem a ledorongolást ...........


Na mindegy

mezga
(#) Peti.Janka hozzászólása Feb 22, 2011 /
 
Üdv! Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy progi, ami 16C57C PIC-re van írva, nekem viszont 16F57 PIC-em van. Azt megnéztem, hogy lábkiosztásban azonosak, elvileg ha jól értelmeztem kevés angol tudásommal akkor a 16F57 a 16C57C utódja. Szóval elég e ha az ASM fájl elején átírom a PIC típusát, és ugyan ez a kérdés a 12C509 és a 12F509 PIC-ekre is vonatkozik! Másnak ez lehet, hogy teljesen triviális kérdés, de én sajna nem tudok programot írni. Előre is köszönöm a választ!
(#) vicsys válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Akkor egy leegyszerűsített válasz:
A "C" jelű csak egyszer, az "F" pedig többször is írható (égethető).
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Kivéve a 16C83 és 16C84, amik többször is programozhatók...
(#) wolf84 hozzászólása Feb 22, 2011 /
 
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy kellene használnom pgd pgc lábat ennek ellenére működhet pickit2vel debugolás?
"1 sima nyomogobós ki és bemenet lenne" válaszokat előre is kösszi
(#) potyo válasza wolf84 hozzászólására (») Feb 22, 2011 / 1
 
Nem.
(#) icserny válasza mezga hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Idézet:
„Nekem ennyi kellett és megcsináltam .ASM ben 1 év kellett volna.”
Ezzel semmi gond, örülünk, hogy meg tudtad oldani a kitűzött feladatot.

Másoknak viszont lehetnek ennél jóval messzebbre mutató törekvéseik, vagy megoldandó feladataik, s akkor nem érdemes olyan úton elindulni, amiről előre lehet tudni, hogy zsákutca, mert azon nem érhetik el a kívánt célt.
(#) Peti.Janka válasza vicsys hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
De az ASM-ben át kell írni, vagy azt sem kell?
(#) vicsys válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Nálad most nem fontos.
(#) Peti.Janka válasza vicsys hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Köszi szépen! Sokat segítettél!
(#) matheattila hozzászólása Feb 22, 2011 /
 
Sziasztok, még kezdő vagyok a PIC-ezésben, s így akadt is egy problémám.
Készítettem egy PIC égetőt (a kapcsolást csatoltam), írtam egy programot (picsimulatorban) és hiba nélkül fel is programozta (icprog-al), de mikor a második programot égettem be
az ellenörzésnél hibát észlel a 0x00005-ös címen, az lehet a gond, hogy egy változót véletlenül a 0x10-es
címen foglaltam le? (ezt sajnos csak az égetés után vettem észre )
Szerintetek meghalt a PIC? (16F628A)

Előre is köszönöm a választ!
(#) icserny válasza matheattila hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Az ilyen programozóktól sok jót nem lehet várni. Bővebben: Link
(#) wolf84 válasza potyo hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Köszönöm a válaszod potyo!
mclr lábbal még megtudtam oldani csak féltem neme rontja el a programozótt esetleg ha próbálkozok. amúgy gyári icd2vel se lehet vagyis inkább semmi féle körülmény között nincs ilyenre lehetőség?
(#) szilva válasza matheattila hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Az ilyen égetőktől túl sok jót nem várunk. Azért azt még megpróbálhatod, ha van külön opció a programozó programban a "chip erase" vagy valami hasonló néven illetett teljes törlésre, akkor azt a programozás előtt add ki.
(#) szilva válasza wolf84 hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Debug közben a PIC-kel a PGD és PGC lábakon keresztül kommunikál a PC, így azokat a lábakat ilyenkor nem tudod semmire használni. A rájuk definiált funkciót át kell pakolnod másik lábakra a debug idejére (akár feltételes fordítási direktívákkal is lehet, hogy csak DEBUG módban legyen máshol), mást nem tudsz tenni.
(#) matheattila válasza szilva hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Köszönöm a válaszokat
Már próbáltam úgy törölni, és azt írta ki, hogy a törlés sikeres, de ha utána kiolvastam a PIC tartalmát akkor azt olvasta ki belőle amit utoljára beprogramoztam
az nem lehet gond, hogy a 10h címre foglaltam le egy változót véletlenül?
(#) kgabor hozzászólása Feb 22, 2011 /
 
Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy foglalkozott-e már valaki MRF24WB0MA-val WIFI-s eszközzel. Elsősorban kellene egy megszakítást kezelő programrészt írni egy PIC18F46K22-be, amin keresztül az adatcsere folytatódna le a WIFI-s eszközön keresztül. Bárkinek bármiféle jellegű tapasztalatát szívesen várom. Előre is köszönöm!
(#) potyo válasza matheattila hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Nem, az nem lehet gond, mert teljesen lényegtelen ebből a szempontból. Próbáld ki, hogy az MCLR-en levő 100nF kondenzátor helyett 5-10nF-ot teszel be. De igazából jobb lenne egy korrektebb égetőt építeni. Ha van LPT port a gépeden, akkor az Oshon égető a legjobb választás.
(#) watt válasza matheattila hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
(#) mezga válasza icserny hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Igazad van , én arra gondoltam , hogy a vadászgép pilóták sem az F14 esen kezdik a tanulást, bár az a cél.
Az hogy mellette azonnal látni lehet a forrásfájlt ha módosítasz valamit, szerintem nagyon jó és tanulságos.
Nyilván ez nem zárja ki az ASM tanulását .

A témát én lezártam )))

Jó tanulást ! Szép napot mindenkinek.

mezga
(#) trudnai válasza mezga hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Idézet:
„én arra gondoltam , hogy a vadászgép pilóták sem az F14 esen kezdik a tanulást, bár az a cél.”


Pontosan! Elobb meg kell tanulni az aerodinamikat, szerkezettant, a merev szarnyu repulogepek mukodesi elveit, navigaciot stb. Ha ezek mennek akkor elkezdhetnek repulgetni, de ameddig az elmelet nincs meg addig nincs repules, max a Malev jaratain

En is lezartam a temat
(#) icserny válasza mezga hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Idézet:
„Az hogy mellette azonnal látni lehet a forrásfájlt ha módosítasz valamit, szerintem nagyon jó és tanulságos.”
Tanulságos? Esetleg azt lehet megtanulni belőle, hogy hogyan nem szabad programozni... Szerintem többre megy a kezdő az adatlap, a Programozói kézikönyv. az alkalmazási mintapéldák, a demókártyákhoz kiadott mintaprogramok és a jobbnál-jobb tankönyvek tanulmányozásával.

Például Milan Verle: PIC Microcontrollers c. könyve szabadon elérhető.
(#) vilmosd válasza icserny hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Hali
Mar bocsanat, de Te nem ertd ezt a filozofiat. A parsic a "nagy mindent megoldo csodaszer" ami lehetove teszi a pic programozasat erdeszek, cukraszok, takaritonok, es szemetesfiuk reszere is minden elokepzes nelkull. En legalabb is ezt kaptam valaszul a tudos emberektol. Vegul is azt nem ertem, Hogy Te, en es meg itt jopar emberke, miert nem ezt hasznaljuk programirasra, miert kinlodunk meg mindig ASM, C es egyeb kispolgari csokevenyekkel.
(#) matheattila válasza potyo hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Rendben, megpróbálom, hol találom meg azt a bizonyos Oshon kapcsolást?, ugyanis van LPT is a gépen

Köszönöm a sok hasznos választ
(#) potyo válasza matheattila hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
(#) icserny válasza vilmosd hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Idézet:
„A parsic a "nagy mindent megoldo csodaszer" ami lehetove teszi a pic programozasat erdeszek, cukraszok, takaritonok, es szemetesfiuk reszere is minden elokepzes nelkull.”
Ezt nem is vitattuk. Csak van korlátja, s erre találtam azt mondani, hogyha valaki eleve olyan célt túzött ki, ami a korláton túl van, akkor nem érdemes "ugródeszkaként" a PARSIC-kal próbálkozni, mert nem segíti a megértést.
(#) vilmosd válasza icserny hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Na az ilyen beszolasert kaptam en a pofamra a parsicos topikban.
(#) potyo válasza vilmosd hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Én oda be sem nézek
Következő: »»   921 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem